Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Gyorsuló DVD-írók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) burgatshow


burgatshow
veterán

Nem lesz roszz, ha azt nézzök hogy majdnem egy 10GB vinyót cipelsz egy 12cm lemezen. Sőt, ha ezt megduplázzuk, (2oldalas lemez) akkor már egy 20GB vinyó. Tudom ezeket a számokat kerekítettem. Ez bazisok. 5Perc alatt 4,7GB. Nem rossz.


OFF

Majd ha a BlueRay jön...

ON

(#2) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

OFF
Hát igen majd a blueray... 100Gb is elfog férni asszem???
mind1
ON

Nekem lggsa4081b van ami 8*osan ír, de nemnagyon használom ki, mert a ''+''-os lemezt még nem is írtam....
De szerintem egy ideig elég a 4*-es írás.... az is megvan 13 perc alatt!

(#3) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Egy - a saját, meg a család szórakozására - hivatott, 1 órás saját videót szerkesztek a gépen 10-12 órán keresztül. Ehhez képest tök mindegy, hogy 18' vagy 6' a a DVD-re írása. :t

(#4) burgatshow válasza bitfarkas (#3) üzenetére


burgatshow
veterán

Mondjuk ez is igaz.

(#5) burgatshow válasza qpakcovboy (#2) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha belegondolsz, hogy 2 oldalon sztem elfér 100giga. 1. oldal 1 réteg 25giga, 2réteg 50giga 2oldal 100giga.

Hol van ez még...

(#6) burgatshow válasza qpakcovboy (#2) üzenetére


burgatshow
veterán

OFF

(#7) csudri


csudri
őstag

és ki az aki 12x.esen fog sütögetni? Láttatok már felvételt 48x-osan írt cd-ről? Közel sincs olyan frankó, mint egy 2x-esen kegsütött cd. A dvd-nél a helyzet még rosszabb. Úgyhogy Pio-A06 rulzz! Nem is cserélem le egy darabig.:D

(#8) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nekem majd egy 12xes Asus +-RW kell, ami írja a DVD+R9-et is. Szerintetek lesz ilyen idén?

(#9) burgatshow válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


burgatshow
veterán

Mivel májusban jönnek a 2 rétegű lemezek nem tudom lehet.

[Szerkesztve]

(#10) hungeek válasza csudri (#7) üzenetére


hungeek
senior tag

én 1x-esen írok dvd-t :))

(#11) Peat;) válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


Peat;)
veterán

A régi asust nem dicsérik, ha meg pioneer a belseje mér nem az akkor már? Szerintem minőségibb márka (ilyen hifink van:) )

(#12) marcee


marcee
addikt

Vicces, hogy én cd-t mai napig csak 8xos sebességgel írok (biztos, ami biztos), de a DVD-t kapásból 4x-essel sütöttem (elvileg tökéletes lett). Szóval én nem vágyok 3-4-5 perces írásidőkre, de a 20-at már nem komáznám, mindegy mennyi anyag.

\m/

(#13) Adi


Adi
senior tag

Az egészben az a legjobb, hogy lemez még a 8x-os íráshoz is alig van. :D

ldm start-reconf primary

(#14) erdoke válasza burgatshow (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ez a hír nem a kétrétegű lemezekről és írókról szólt, csak megemlítésre kerültek a teljesség kedvéért.

A kapacitásokat lszi számold át mégegyszer, kis jóindulattal 8 GB-os vinyót cipelhetsz, ha DL lemezed van.:) Értelemszerűen a kétoldalas már majdnem 16 GB. Viszont 5 perc alatt max 4,38 GB-ot írhatsz, hacsak nem DVD-RAM 1.0-át faragsz, ami 4,8 GB-os.:P

Egyébként érdemesebb most egy ''sima'' írót venni (pl. 8x Plextor), aztán másfél év múlva cserélni egy 4x DL íróra.

A legjobb aláírás a héten

(#15) fanatic válasza csudri (#7) üzenetére


fanatic
aktív tag

Na végre valaki! Én is csak legfeljebb 16x-osan írok cd-t, mert el is akarom olvasni! DVD-vel már a 4x-es írást is megszívtam!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#16) Skica válasza Peat;) (#11) üzenetére


Skica
őstag

Nekem ''a régi'' ASUS íróm van és tökéletesen bevált.

.: No Comment Grp:.

(#17) Crion


Crion
aktív tag

Azért én kiváncsi leszek egy olyan gépre ami pl 8x-el ir dvd-t folyamatosan de a 12x-16x-et már teljesen irreálisnak találom. 8xnél folyamatos 10mb-s olvasás szükséges, hogy ne ürüljön ki a buffer, na most ez kb egy jol megmüvelt windows rendszerben nem biztos hogy finishel fog végződni, de ha mégis, akkor fel fog lendülni a HDD-k garanciájának csökkenése, legalábbis PATA és SATA nem erre lett kitalálva:)

[Szerkesztve]

(#18) Sirpi válasza Crion (#17) üzenetére


Sirpi
senior tag

Azért a 10 MB/s sec nem irreális. Nekem 2db 7200-as maxtorom van a gépemben, 80+120, primary master+slave (80 eres), egyikrõl a másikra 28-34 MB/s között ingadozik a másolás sebessége. Azóta tudom, mióta a T*tal C*mmander 6.0 kiírja nekem. Amúgy mindez Abit KX7 (noraid) lapban. Tehát a 16x írás kb 22MB/s-ét szerintem biztos bírja, fõleg, hogy ebben a 28-34-es értékben a vinyóra ÍRÁS id benne van. Mellesleg pár napja egy 4081b-t nyúzok, gond nélkül, és kibirom a kb. 14 percet 4x sebesség mellett. Nem is a 8x miatt nem vettem 4040B-t, hanem mert reménykedem, hogy annak az esetleges gyermekbetegségeit már nagyrészt kiküszöbölték a 4081b-ben.

S

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#19) Sirpi válasza Sirpi (#18) üzenetére


Sirpi
senior tag

Az elõbbi másolási érték természetesen nagyméretû állományokra vonatkozik. Pl. egy c:windows könyvtár on-the-fly felírása szerintem eléggé megfektetné a gépet, bár ugye ott a burn-proof.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#20) erdoke válasza Crion (#17) üzenetére


erdoke
titán

Egyet értek Sirpivel, átlagos 7200 rpm-es HDD-t nem hozhat zavarba a ~10 MB/s-os folyamatos olvasás, sőt a duplája sem. Talán a 16x írásnál már érdemes lesz arra figyelni, hogy ne a rendszerlemezről írjuk a DVD-t, bár a 16x nyilván /= 4*4x.

A legjobb aláírás a héten

(#21) Matr x


Matr x
aktív tag

Hajjajj!

Még nem is gondolkodtam DVD-író vásárlásban, de már lassan nem is lehet vinyóról írni rá közvetlenül:) - Annyira gyorsak lesznek.

Remélem kitört tüskéjű cd-íróm nem haraxik meg, amivel 5perc egy CD megírása.

Lassan a DVD-írókban a minőség, mint mennyiség elvet kéne követni - erre csak a gyorsulás miatt gondolok. Ha marad, sőt javul, akkor nyugodt leszek....

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Gyorsuló DVD-írók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.