Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Gyorsabb lesz a GeForce FX 5600 Ultra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) McJames


McJames
senior tag

Pedig én kedvelem az nVidia holmikat, de most csak azt tudom hozzáfűzni a hírhez, hogy: ''És? Akkor mi van?''
Inkább veszek 4200 vagy 4400-ast, aztán majd talán egyszer fullos 5900-ast. A 5xxx többi darabja szvsz csak ''gyűjtőknek'' érdekes... ;]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#2) Hardzsi


Hardzsi
tag

Nehéz a VGA chipgyártók dolga. Nem elég, hogy a fő rivális termékeit is árgus szemekkel kell figyelniük (és alkalmasint akcióba lépniük - ha tudnak), hanem vigyázniuk kell a saját termékskálájuk teljesítményének (és ár/teljesítmény arányának) egyenletes megoszlásán is, nehogy alávágjanak valamelyik másik terméküknek, mert ezzel magukat is megsz***thatják.

Itt van pl. ez a kártya, aminek kistesója saját kategóriájában nem túl fényes. De az ultra változat viszont meg esetleg túl erős lesz, és fenyegetheti a felsőbb kategóriát, ezt pedig csak magasabb árral tudnák kompenzálni.

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#3) simbazz válasza McJames (#1) üzenetére


simbazz
aktív tag

4400 jóaz, csak nem kapsz olyat, alig volt ilyen zsuga kis hazánkban. Viszont 4800SE-t (=4400 8xAGP) kaphatsz, az meg is éri az árát, 40-50e bruttó, kalmártól függően :)) :)) :))

Elektromos abakusz

(#4) erdoke válasza Hardzsi (#2) üzenetére


erdoke
titán

Túl erős nem lesz, 128 bites a memóriája. Viszont túl meleg lehet. Lásd 5800Ultra.

A legjobb aláírás a héten

(#5) guess.who


guess.who
senior tag

A képek alapján nekem a ''rézfejjel határozottan tartósabb'' reklámszlogen jutott az eszembe... :)

(#6) simbazz válasza guess.who (#5) üzenetére


simbazz
aktív tag

Ja, 1-2 hete már láttam egy új csipen (talán VIA vagy SiS alaplapi csipkészleten) hasonló hőelvezetési technikát. Erre most itt is. Kísértetiesen emlékeztet az AMD K6-2 széria burkolatára - back to roots? :DDD

Elektromos abakusz

(#7) Jaq


Jaq
tag

Nem tudom mi bajotok... ha segit a hutesen, hat miert ne legyen? A kartya meg olyan amilyen, biztosan lesznek, akik megveszik akar dragan, akar majd ha lemegy az ara.

(#8) Andix


Andix
csendes tag

Azért ezt a kiégést kétlem. Én fohászkodom, hogy legyen méltó ellenfele a 9600 családnák, mert akkor már itt is verseny lenne. (A 9800/FX5900as verseny már elkezdődött..) Ha igazak a hírek, akkor viszont az 5900esből is lesz egy 128 bites memóriás.

(#9) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Ez a fejlemény is jól példázza hogy az nVidia korántsem volt leírva, sem a részvényesei, sem a vezetőség szemében. El kellett telnie egy majd' évnek a R9700 megjelenésétől a GefFX kudarcán át a 100$ szegmens megnyirbálásán keresztül egészen mostanig, hogy észbe kapjanak: mostmár nem engedhetik meg maguknak hogy szimplán névvel adják el a cuccot, kell alá perform is. Nem mintha ezt tükrözné az 5200es, de ez az új tokozás + a megemelt órajel feltétlenül ezt mutatja.

(#10) Jaq válasza JulWCZar (#9) üzenetére


Jaq
tag

Ezt tamaszthatja ala sajat kudarcuk elismerese is...
De sajnos ez nem eleg, maguknak koszonhetik, hogy ma mar szinte divat az nvidiat fikazni.
De most, hogy latszik ismet azon igyekeznek, hogy normalis zsugat csinaljanak, lehet remenykedni... en azt teszem, mert szeretem a kartyaikat. :)

(#11) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Úgy tűnik az Nvidia továbbra sem mond le a Mhz mániájáról! :DDD

''Öregember nem gyorsvonat!''

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Gyorsabb lesz a GeForce FX 5600 Ultra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.