Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Azt reméltem, hogy legalább a High k sorazatgyártásra érett lesz, mire 45 nm-errel nyomulnak.
Mind1, kénytelenek leszünk akár 50-60 W-ot zabáló szörnyetegekkel kihúzni addig, a laptopokba kerülő példányokat meg jobban válogatják.

A legjobb aláírás a héten

(#2) VargaI válasza erdoke (#1) üzenetére


VargaI
senior tag

majd kiderül, 50-60W-ot zabáló szörnyeteg? :F legalább visszaértünk oda ahol 2-3 évvel ezelőtt tartott Intel ill. ahol kb 1 éve AMD, egy nagyobb borda passzívban is elviszi ezeket a procikat simán, viszont ezzel párhozamosan meg a VGA-k fogyasztása nő rohamos ütemben, ami nagyon nem jó :(

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#3) orbano válasza erdoke (#1) üzenetére


orbano
félisten

Valószínű, hogy az új technológia a sebesség növelésére fog ''fordítódni'', nem pedig a kisebb disszipációra. Tehát gondolom ezzel sem fog drasztikus mértékben csökkenni a chipek fogyasztása (ez várhatóan majd az alternatív technológiákkal lesz elérhető: nanocsövek, felületi plazmonok, stb). De gondolom a 35nm után még lesz 1-2 lépcsőfok, amivel kihúzhatják akár 2015ig is...

Kíváncsi lennék amúgy, hogy az AMDnél miken dolgozhatnak...

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) GiXXXer válasza orbano (#3) üzenetére


GiXXXer
tag

Remélem meglesz a kompromisszum a sebesség növelése, és a melegedés csökkentése között, mint azt a Conroe-nál is meglépték... 40 ide-40 oda, így van ez jól... :D

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#5) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Azért ez elég jól hangzik, de az igazi áttörést majd a nanocsövek fogják jelenti már nagyon várom az első gyakorlati demonstrációt:)) Télleg jó lenen tudni az AMD-nek milyen tervei vannak a jövőt illetően, illetv a videókártyagyártókét is mert tényleg ők lesznek most gondban mint ahogy az intel volt a közelmúltban:)

(#6) Rolly válasza -FreaK- (#5) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem az amd is komolyan dolgozik. s bár most az intel előnybe kerülhet, utánna az amd fog kitalálni valamit, amivel előnybe kerül, mivel a fejlesztéseik kb 1-1,5 évvel el vannak ütemezve egymástól

(#7) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Amikorra ezt kifejlesztik, az Amd fényévekre lesz...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#8) Totyi válasza erdoke (#1) üzenetére


Totyi
őstag

Azt nem értem,hogy az Intel minek erőltette ennyire sokáig a netburst archiektúrát;ha van,volt nála jobb megoldás.Vagy akkor nem számított más csak a megahertz?Ezért kellett 3 giga fölé tornázni?Ott tartunk,hogy egy több mint 1 gigahertz-el alacsonyabb conroe hozza a 3 gigás p4 eredményeit. :U Akkor mire volt jó?800 mhz-es rendszersín,vagy a HTT miatt(mármint hogy ne adják fel)?Kár volt ennyit erőltetni ezt a prescottal... :( ...az eredmény most nagy fogyasztás és hőtermelés.

(#9) EQMontoya válasza Totyi (#8) üzenetére


EQMontoya
veterán

presztisből... megmondták, hogy milyen k jó lesz, le akarták vele nyomni az amd-t, azt nem jött össze, szal most kijött a conroe.

Same rules apply!

(#10) Totyi válasza EQMontoya (#9) üzenetére


Totyi
őstag

Ja,azt hitték,hogy ki tudják tolni a frekit 5 gigaherztig.Hát nem ment,mondjuk ilyen archiektúrával mint a prescott;nem is csodálom.Őszintén szólva én nagyon kíváncsi vagyok a conroe debütálására.Már ha hinni lehet a külföldi fórumoknak és pletykáknak.
Az biztos volt hogy alapjaiban kellett megváltoztatni az egészet,annak érdekében hogy jó is legyen. :U

[Szerkesztve]

(#11) EQMontoya válasza Totyi (#10) üzenetére


EQMontoya
veterán

azzal valsz 1 darabig mindenképp nyerő lesz az intel... aztán +látjuk, mit alkot az amd 0.65-ön.

Same rules apply!

(#12) Totyi válasza EQMontoya (#11) üzenetére


Totyi
őstag

Annak aki meg tudja fizetni,biztos hogy méregdrága lesz.Addigra az amd is kisüt vmit,aztán mehetnek lefelé az árak. :)

(#13) b@ndi


b@ndi
tag

Rossz látni, hogy az AMD milyen esélytelennek tűnik az Intel mellett. Nem azért, mert rosszabb procikat gyárt, vagy nem tud fejleszteni. Az Intelnek annyira diverzifikált és jelentős befektetései vannak, hogy akkor is erős maradna, ha teljesen kivonul a PC procik gyártásából :( (kb. muslinca és kamionszélvédő hasonlat)

(#14) csimmasz


csimmasz
aktív tag


Szerintem nem fog lemaradni az AMD-sem.
Ha jól gondolom az AMD puszipajtás az IBM-el ahol szintén nagyon komoly kutatomunka folyik.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#15) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Kicsit még messze van ez a dolog... Én már a Conroe bevezetésének is örülnék :D

(#16) #96302336


#96302336
törölt tag

Vazzz.... nevet kellene változtatniuk az Intel-nek. Mondjuk Cyberdyn-re....
És 2029-ben pedig jön az Ítélet napja.

(#17) Dare2Live válasza csimmasz (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jah, gyártástechnológiailag.

De míg amd 5x86 óta gyakorlatilag uazt a coret foltozgatja addig intelnél volt egy p3 egy balsikerü netburst meg most jön a ''conroe'' újmag a banias/yonah/itanium vonalról nem is beszélve.
AMDnél meg gyak uazt a magot veszed meg mais mint 3éve A64megjelenésénél akár notebbokba akár desktopba akár serverbe csak több cacheal, dupla maggal, kissebb hőleadással.....

Ez az út bejött AMDnek az elmúlt időkben és ahogy látom ezen is akar továbbmenni. Neki nincspénze egyszerre 3különböző magra. (A k8L is teljesen A64alapokon nyugszik csak nagyobb cache + L3 cache + méggyorsabb ht.... Ez persze nembaj)

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) maszat válasza Totyi (#10) üzenetére


maszat
senior tag

Hát nem ment,mondjuk ilyen archiektúrával mint a prescott;nem is csodálom.

Azért ez kissé cinikus. Mikor az Intel elkezdte fejleszteni a Netburst-öt talán olyan 1996 környékén (2000-ben megjelent Willamette-t, így kb akkor kellhetett elkezdeni), akkor még nem lehetett előre látni ezeket a dolgokat. És a Northwood alapján azért lehetett bizakodni. Mindenesetre elég hosszú ideig fejlesztegették.

(#19) Obi-1 válasza Totyi (#10) üzenetére


Obi-1
őstag

Úgy gondolták, hogy 10Ghz körül lesz a Netburst határa.

Ha a frekvenciák növelése olyan ütemben ment volna, mint korábban, akkor most 6-7Ghz körül járnánk, a 3Ghz PIV ~2 éves premierjéhez képest.

Úgy emlékszem, az AMD K7 teljesen más mag, mint az 5x86-os mag, a NextGen nevű felvásárolt cég procijára épült.

Only a Sith deals in absolutes.

(#20) ftc válasza Obi-1 (#19) üzenetére


ftc
nagyúr

Nx686 ebből lett a K6,szal jól tudod.

Akit jobban érdekel kicsikét:

[link]

(#21) poci76 válasza ftc (#20) üzenetére


poci76
aktív tag

Még így sem stimmel teljesen. Az 5x86 a 486-os továbbfejlesztett változata volt, a K6-os valóban a felvásárolt Nx686-os, a K7 viszont ismét egy teljesen új architektúra volt, aminek a tervezését a DEC Alpha processzorok egyik korábbi vezető tervezője irányította, nem véletlen, hogy az Alpha EV6-os buszát egy az egyben átvette. Azóta pedig ezt az architektúrát nyűvik.

(#22) Totyi válasza maszat (#18) üzenetére


Totyi
őstag

Cinikus hát,mert az intel agyonra hajszolta a sebességet;semmi sem számított.
Én csak azt nem értem;hogyha volt normális megoldás(mint most a conroe,ami ugy régebben is megvolt),akkor miért nem azt erőltették?Persze,nehéz volt előre megjósolni a netburst határát;de az utóbbiidőben lehetett érzeni,hogy vmi nagyon nem stimmel a hőtermelés és fogyasztás terén.Gondolj csak az extrem edition procira.103 wattban adták meg a fogyasztást,és az elég rég volt.

Obi-1:benézték a dolgot rendesen;nem úgy sült el a dolog ahogyan szerették volna.Mindenesetre nekem volt amd-m is,akkor még 2600+@2233-on használtam.Aztán váltottam 3 gigás prescottra;hőtermelés miatt rögtön gondom volt.Most egy d820-am van,még jó hogy vannak heat-pipés hűtők,mert normál hűtő ezt nem bírná. :)

Meg voltam elégedve mindkét...három procival.Azért a HTT erősen éreztette a hatását,ami az amd-ben nem volt.A cserét nem bántam meg.

[Szerkesztve]

(#23) Rolly válasza Totyi (#22) üzenetére


Rolly
veterán

mikor kijött a prescott akkor már tudták, hogy a netburst nem müxik tovább, de muszály volt kiadniuk, mert különben nagyon lemaradtak volna az AMD mögött, s közben elkezdtek más fejlesztést ami jelenleg elég jó útnak tűnik

(#24) Jim Tonic válasza orbano (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mégis lehetőséget nyithat egy erős, ámde passzív laptop építésére.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Rolly válasza Dare2Live (#17) üzenetére


Rolly
veterán

bár az intelnek tény hogy több magja volt, de az amdnek a foltozgatása is elég jól müködik.

(#26) g4dg3t válasza Dare2Live (#17) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Igaz h az elmult 3evben az AMD csak a K8 kulonbozo revizioit adta ki, de ez legalabb egy eletkepes megoldas. Intel ebben a 3evben a csak Netburstot eroltette desktop vonalon (a P3 joval elobb volt!). Intelnek van teljesen kulonallo mobil architekturaja es a Conroe-val mostmar uj desktop fejlesztese is, de ne felejtsuk el hogy nagysagrendekkel nagyobb cegrol van szo...szvsz igy is max respect az AMD-nek hogy az eddigieket veghez tudta vinni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.