Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Gyorsabb DVD-író (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Gondolom az ara valahol a csillagos eg alatt van egy picivel.

(#2) robekri


robekri
addikt

Tettszik az a ''Dj-korong''! Grebbelés közben biztos lehet vele nyomatni a ''hangeffekteket''! Vagy az írási sebességet tudom gyorsítani-lassítani!:DDD

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#3) robekri


robekri
addikt

Tettszik az a ''Dj-korong''! Grebbelés közben biztos lehet vele nyomatni a ''hangeffekteket''! Vagy az írási sebességet tudom gyorsítani-lassítani!:DDD

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4) rzoli


rzoli
senior tag

Elvileg heteken belül itt vannak a DL-es írók! Nem valószínü, hogy a szimpla írók árát fent tudják tartani. SZVSZ

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#5) robekri válasza rzoli (#4) üzenetére


robekri
addikt

Ne essünk a 9800pro esetébe! Az X800 +jelent, de amíg nem esik az ára, adig a 9800pro is tartani fogja az árát! (SZVSZ)

Szóval ez a DVD-kre átvetítve: szerintem 2-3 hónapon belül esik az ár,(de hova:D) szerintem, már így is a béka segge alatt van! (hála a Magasságosnak)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6) marcee válasza robekri (#5) üzenetére


marcee
addikt

Szerintem nem várható már nagy áresés DVD ügyben: a DL-esek drágábbak lesznek, a sima 8x-osak helyére jönnek a gyorsabbak, a 8x-osak meg eltünnek, mint a 4x-esek meg a csak + vagy - osak.

\m/

(#7) Xmas


Xmas
tag

''
DVD-R: 8x
DVD-R: 4x
''

? Választható? De akkor a többi fix? Vagy talán elírás?

(#8) rzoli válasza robekri (#5) üzenetére


rzoli
senior tag

Nem azt mondtam, hogy olcsók lesznek, inkább csak nem valószínü, hogy olyan túlzottan magas árral indulna, hiszen ki venné meg, ha ott van az ára, mint a DL-es íróké.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9) vsz


vsz
tag

Én csak azt nem értem, hogy a puffer méretét miért nem növelik 8MB-ra a gyártók rendre az újonnan megjelenő modelleknél?

(#10) Legolas válasza Xmas (#7) üzenetére


Legolas
senior tag

Ehhez aztán nem kell túl sok képzelőerő!
ELÍRÁS!
DVD-R: 8x
DVD-RW: 4x

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#11) erdoke válasza rzoli (#8) üzenetére


erdoke
titán

DL író cska annyival lesz drágább, mint általábn az újabb generációjú író az eggyel korábbihoz képest. A DL lemez lesz a drága, akár 2-3X.

A legjobb aláírás a héten

(#12) Kriza


Kriza
őstag

Hát ilyen egetrengető sebességhez rakhattak volna nagyobb puffert is. Tudom, hogy nem ront, de azért biztos több idő, amíg a lézer ki/bekapcsol, mint ha nem kell ezzel foglalkoznia. Hahh... így lehet, hogy spóroltak volna még 4-5 másodpercet, és egy lemez megírása nem 5 perc, hanem csak 4perc55mp. :)
Bocsi!


Egyébként miért van az, hogy a + os DVD-t gyorsabban írja???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#13) Male válasza Kriza (#12) üzenetére


Male
nagyúr

A 2MB-ot én sem értem -> mennyivel kerülne többe 8 vagy 16 MB? Gondolom amíg van raktáron 2MB-os SDRAM chip, addig az lesz az írókon.

A DVD-R sebesség azért nem nő annyira mint a DVD+R, mert az (legalábbis eredetileg) CLV módban íródik, ahol a 16X-os sebesség elég nehezen elérhető a lemez belső részén (túl nagy lenne a fordulatszám), szemben a +os szabvánnyal, ami CAV módot használ (csak a szélén 16x-os).

(#14) erdoke válasza Male (#13) üzenetére


erdoke
titán

A mai írandó adatösszetételnél tökmindegy, hogy 2 v. 8 MB.

Plextor PX-712A írási módjai:
DVD+R:
12x: 16.620KB/s (PCAV)
6-8x: 8.310-11.080KB/s (PCAV)
6x: 8.310KB/s (CLV)
4x: 5.540KB/s (CLV)
2.4x: 3.324KB/s (CLV)
DVD-R:
6-8x: 8.310-11.080KB/s (PCAV)
6x: 8.310KB/s (CLV)
4x: 5.540KB/s (CLV)
2x: 2.770KB/s (CLV)

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Gyorsabb DVD-író (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.