Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Incognito


Incognito
senior tag

Szép, gyors, de én már nem vennék ilyet. Mostmár rááltam a 2,5 HDD-re. Nem is tudom mikor használtam utoljára a penemet. :U
Azt viszont díjjazom, hogy gyors. Volt már nállam egy-két pen, de a sebességük kiábrándító. Ez legalább ''közelít'' egy hdd sebességéhez...
''cellák mintegy százezer írás-törlés ciklust viselnek'' eddig azt hittem hogy bármennyit. Akkor a gépben lévő memóraimoduloknak is lejár az idejük?

[Szerkesztve]

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Kicsit drága...

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Vikthor


Vikthor
nagyúr

na ilyenekkel kellett volna kezdeni a pendrivok korszakát, nem holmi 32 megásokkal... :D

Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) ngabor2 válasza Incognito (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ezek flash cellák, elég durva az írás/törlés, néhány 100k-max néhány millió átállítást elviselnek, de többtől előbb-utóbb kiégnek.
A gépben levő memóriamodulok nem flash alapúak, azok -elvileg- nem fáradnak el.

(#5) erdoke válasza L3zl13 (#2) üzenetére


erdoke
titán

Nem szokásom a hírekben szereplő cuccokat az ár szemszögéből fikázni, de ez nem kicsit drága. Hasonló sebességi értékeket simán hoz egy 1,8'' HDD, és annak a méretei egyáltalán nem veszélyesek, a kapacitása a véknyabbaknak meg 20-30 GB.
Magyarul egy 5x kapacitású, némileg gyorsabb, nem zavaróan nagyobb tárolóeszköz a harmadába kerül (kerettel együtt)...

A legjobb aláírás a héten

(#6) marcee


marcee
addikt

Ehh, pont nem fér rá egy egyrétegű dvd image.

100 ezerszeres írhatóság egy kicsit gyik, az én sandisk mp3/pen játékosom is 1 milliót bír papiron. Igaz az 5-6MB/s-es írás-olvasást tud max.
Kiváncsi lennék, hogy ezek az értékek mennyivel maradnak el a valóstól, mert ha például csak a cd-rw-ket nézem, azok messze nem hozzák az 1000 - vagy 10000, nem tudom - írási ciklust. Napi szinten használok 5-10 cd-rw-t, így nehéz megítálni pontosan, hogy melyiket hányszor írtam, de max 100-at, ha kibírnak. Mondjuk mindig azokat mindig max sebességgel írom, ellentétben az 1x írhatókkal.

\m/

(#7) ngabor2 válasza erdoke (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

...viszont nem tartalmaz mozgó alkatrészeket. Vannak, akiknek ez számít. Nekem mondjuk nem, de egyelőre elég az 1GB-os pendrive is.

(#8) Incognito válasza erdoke (#5) üzenetére


Incognito
senior tag

Nekem pont ezért van laptop hdd-m. 20 Gb, 25-30 Mb/s, igaz a mérete akkora mint 1 PDA, de engem nem zavar. Hasitasiban vagy hátizaákban simán elfér (kocsiba meg pláne).

(#9) THomas007 válasza marcee (#6) üzenetére


THomas007
senior tag

Sztem attól is függ hogy gyors tölréssel,vagy teljes törléssel törlöd az ujrairhato cdket

(#10) erdoke válasza Incognito (#8) üzenetére


erdoke
titán

Hátizsákban és autóban a 3,5'' külső keret is elfér tápostul. ;)
Itt pont az a lényeg, hogy az 1,8' HDD-ből a vékonyabb olyan mint egy fél floppy lemez, tehát bármilyen zsebben ugyanúgy elfér mint a pendrive.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Incognito válasza erdoke (#10) üzenetére


Incognito
senior tag

De ővtáskában nem. És külömbenis a 3,5-hez kell külső táp (tudomásom szerint), én meg azt nem hurcibálóm magamnál pluszba. Csak egyszerüen egy 2,5 rack + zsineg ;)

[Szerkesztve]

(#12) marcee válasza THomas007 (#9) üzenetére


marcee
addikt

Gyorssal. Miért, az kedvezőtlen hatással van az élettartamra?

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.