Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Nem akartam témát indítani, de ha már itt vagyok... Nagyon várom a DDR2 VS DDR3 összehasonlító PH!-s tesztet :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) venember83


venember83
nagyúr

Szep szines a Corsair, remelem mas erdemei is vannak ;]

(#3) gfefe


gfefe
őstag

Hááááááát a fene egye meg.... én meg most vettem új alaplapot............. :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

DDR2 foglalatba meg kétlem, hogy bele menne a ddr3 :O :O

NA de a fejlődés nem áll meg... legyen minden jobb meg jobb... gyorsabbnál gyorsabb... ez így helyes :o

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#4) Foglalt név válasza gfefe (#3) üzenetére


Foglalt név
addikt

Szerintem azért próbáld bele. Képet kérünk róla! ;] :DDD

(#5) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Hát nem semmi. :R Néhány éve még álmodtunk hogy 400Mhz-en ketyegjen a memória mert hogy az milyen gyors meg frankó. :B Erre a technika már odaig fajult hogy 2GHz-en mennek a memók lassan. Lassan a proci sebességét is le fogják hagyni ha igy folytatódik a fejlődés. :D Azért megnéznék egy kisebb időzítésű 2GHz-en futó modult hogy mit produkál. Mert ez a 10-8-8.x időzítés még horror. De nem félek attól hogy a memógyártók köztük a Corsair ki fog dobni kisebb időzítésű modulokat. Na azok ütni fognak rendesen. Bár kétlem hogy jelen pillanatban ki lehetne e használni azt a sebességet. De mindenesetre nagyon fejlődik a piac. :C

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#6) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Várjuk az 1600Mhz@ cl6 v 7 ! Anno a ddr2 is borzasztó késleltetésekkel indult...

(#7) t72killer válasza gfefe (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne sírj, sztem nem vesztettél sokt:) nézz a ddr3-asok árcédulájára, és rögtön megnyugszol, h jó döntés volt:)) Ha meg hibrid lapot vettél volna, akkor se vagy előrébb, mert nem hiszem, h lényegesen gyorsabb (több mint 5-10%...) lenne egy 2GHz/CL10 az 1GHz/CL5-nél :U . Fontosabb kritérium, hogy fogadja az új procikat sztem.

Jah, még javallott idén beszerezni a 4GB DDR2-t, amíg 40k-ból kijön. (persze cs akkor, ha a következő CPU generáció belemegy, különben uis dobod majd ki mindenestől)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Inkább tesztereményeket mutatnának ahelyett, hogy 20000GHz-re felhúzák CL80-as időzítés mellett :DDD

All Black...

(#9) Integra válasza orbano (#1) üzenetére


Integra
titán

csak jobb lehet a ddr2-nél

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) #64791808


#64791808
törölt tag

Emberek, nem 400MHz-en meg 2GHz-en mennek a modulok, hanem ennek a felén!

Egy DDR400-as modul 200MHz-en megy, annyi az órajele. Lehagyja a procik sebességét is, muhaha...

(#11) Levin01 válasza Integra (#9) üzenetére


Levin01
őstag

aki megint csak ki tudja ''talán'' használni az ilyen 1600Mhz-s ramokat, megfelelő alaplappal és olyan procival ami mellé egyáltalán érdemes berakni azok a burzsujok, szóval nem is értem miért kell ezen lovagolni, úgy sem a PH-s közönség többségének a zsebéhez vannak ezek jelenleg kitalálva.
Én két hónapja álltam át ddr2-re és sanszos, hogy 1évig ezen a platformon is maradok.
Szépen most szarér-hugyért veszek 2x1GB A-data Extrem 800 4-4-4-12-es ramot és kész. Ennél hova kell jelenleg jobb? :F


[Szerkesztve]

(#12) tlac


tlac
nagyúr

A DDR3 egyik előnye a DDR2-höz képest, hogy kisebb az áramfogyasztása; a szabvány szerint 1,8 helyett 1,5 voltos feszültséggel is beéri.

többször olvastam már itt, ez miért olyan nagy dolog?
mennyit eszik pl. 2 giga ddr2 1,8-on?

(#13) #64791808 válasza tlac (#12) üzenetére


#64791808
törölt tag

nem feltétlenül a ''mennyit eszik'' a lényeg, hanem hogy mennyi hőt termel. Mennyi hőt termel egy ddr2-es modul ddr1 feszültségen? Na ugyanannyit termelne egy ddr3 modul ddr2 feszültségen.

(#14) #64791808 válasza Levin01 (#11) üzenetére


#64791808
törölt tag

Értem, tehát mindenki dögöljön meg, aki meg tudja venni, amit te nem...

Más: van eladó adata extreme 800+ -os ramom :D

(#15) Incognito válasza tlac (#12) üzenetére


Incognito
senior tag

Hordozható gépnél nem mind1...

(#16) Larry303


Larry303
addikt

[link]
érdemes olvasgatni -ddr2vsddr3-
44es postbsan van egy link egy táblázathoz...az is feletébb érdekes....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#17) ^Bundi^ válasza tlac (#12) üzenetére


^Bundi^
senior tag

nem az a lényege, hogy sokat eszik e vagy sem
hanem, hogy kevésbé melegszik..ez 17% al kevesebbet eszik (vagy az eszik 20al többet..)
ezáltal kisebb a szivárgás kisebb a melegedés nagyobb frekin lehet tolni..
:R

Nos Omnes Una Manet

(#18) Levin01 válasza #64791808 (#14) üzenetére


Levin01
őstag

nem egészen így van, mert főleg arról van szó, hogy a mostani ddr3-as ramok nem feltétlenül gyorsabbak mint a normálisabb ddr2-esek. Szóval aki megveszi többnyire pénzt dob ki az ablakon mint sem a vételárral arányosan nyerne többlet teljesítményt belőle.

(#19) gfefe válasza Foglalt név (#4) üzenetére


gfefe
őstag

Jaja... bele fogom erőszakolni :D

Bár a kutttyát nem érdekli, zsém még most úgy sincs megfelelő 800 as ramokra sem... na ezek után nem izgat a ddr3 :DDD

Majd 2 év mulva ha lesz 1 kis zsém akkor beruházok egy új lapra... Addig meg naggyon is jó lesz a jelenlegi Abit AW9D lapom...
De ha vkinek van jó ram eladó olcsóm mert már váltani akar az új szemfényvesztésre szóljon :DDD :D :DDD :D és átveszem a ''régi'' kis 800 as ramjait :Rt

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#20) tlac válasza #64791808 (#13) üzenetére


tlac
nagyúr

ok, de itt mindig a fogyasztás volt kiemelve
most nem a tuningról beszéltem, hogy az új ramnál ezáltal kisebb lesz a hő

Incognito:
igaz, erre nem gondoltam

[Szerkesztve]

(#21) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Remélem, ha egyszer eljutok odáig, hogy DDR3-ra állok át, 2GB-os modulok is lesznek. Ha legközelebb bővítek, ne kelljen négy darab modult venni. Kettővel egyszerűbb a Dual-Channel is, nem? :DDD

Mod: Addigra ki is forrja magát...

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#22) g@bo


g@bo
nagyúr

melyik cucc nem megy el ddr1 mellett /mondjuk samu TCCD/ ami sokkal jobb ddr2-őn?

megint marketing szopacs..... ddr3, újdonság, és megveszik a népek. :DDD

ddr3 jobb mint a ddr2, különmben is, azokba a lapokba jó intel új csodaprocija... tessék költeni.

(#23) orbano válasza Integra (#9) üzenetére


orbano
félisten

ddr1 vs ddr2-re is ezt mondták, a s939 vs am,2 tesztben valahogy mégsem jött be a dolog. úgyhogy ne kiabáljuk el, lássuk azt a tesztet :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) 5teve


5teve
senior tag

hehe... ki kellene találni a moduláris alaplapot.
kijön egy új bigyula, és csak az illesztést cseréled. :D

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#25) #65675776 válasza KriszBoy (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DDR(1) meg még borzasztóbbakkal. Csak egy kicsit a számok mögé kellene nézni, és kiderülne, hogy a DDR(1) milyen hulladék volt induláskor, és milyen lácsó a DDR3. Persze ehhez ismernie is kellene azt, amiről véleményt nyilvánít az ember...

(#26) Ga válasza LeslieG Jr. (#5) üzenetére


Ga
tag

Mennyire is jön ki a modulok, illetve cellák belső átviteli sebessége és elérési ciklus-ideje?
(SDR 200 CL1,5 volt asszem a max)
DDR 400 CL2
DDR2 800 CL4
DDR3 1600 CL10 (na jó legyen 2000)

Sajna a memóriatech nem igazán fejlődött, csak a memóinterfész (+ a modulszervezés) változott + kapott buffereket.
+ a cpu kap iszonyat cache-eket, illetve prefetch logikát, hogy a nagy burst-sebességet vhogy ki lehessen használni

A memóriatech-re SZVSZ már igazán ráférne némi forradalom. Kicsit netburst vs órajel szagú a dolog: lényeg, hogy minél nagyobb számot lehessen ráírni. (Pl. a szinte már elfeledett RAMBUS memók effektív sebessége még a mostani memókkal összevetve is jól megállja a helyét - bár a szintetikus tesztekben mindig a legújabb-leggyorsabb memók vezetnek toronymagasan ;) )

Igaz, ezt már sokan, sok helyen leírták, de a nagy számokkal továbbra is sok vevőt meg lehet téveszteni.

Bye:
Ga

[Szerkesztve]

(#27) janos1988


janos1988
addikt

4 magos procik, 1600 mhzes gigabytos memoriak, hiper-szuper vgak, 15000 rpm-es merevlemezek...stb stb... csak en erzem ugy ezek mar mind-mind folosleges dolgok nekunk? pedig 1 ev es ezek mar csak kozep kat.-osok lesznek.
en jobban mar azt a vilagot amikor 1 pda fele kutyurol vezerelhetek - akar mindent - a lakasban levo dolgokat, csak sajnos azt nem fogom megelni. ezt mar egy szuk evtizeddel ezelott is meg lehetett volna oldani... most meg ugy allunk, hogy kicsit kevesebbet fogyaszt a memoria es mar foglalatvaltas kell neki, de hasonlo a helyzet a procikkal (hogy kicsit egyszerubben fogalmazzak). en mar kicsit atb@szva erzem magam, mert nemhiszem, hogy amikor pl.: sorozatban elkezdtek gyartani a cd lemezt, akkor meg nem letezett vegleges formajaban a terv - akar paparion -, hogy ezzel a technologiaval akar tobb szaz GB-ot is lehet tarolni 1 korongon. magyarul, szep kis adagokban kapjuk meg a dologkat :) . nemtudom, hogy itt vagy az indexen olvastam azt, hogy mar megvan a hd-dvd, blu-ray utoda amit persze mar terabyteokban mernek. (gondolom ezt is mar evekkel ezelott tudtak)...

bar mar van 1-2 alap dolog ami ''kihasznalja'' a fent felsorolt hardvereket pl.: Windows Vista :DD

[Szerkesztve]

+mar lassan havonta megjelenik 1 uj eszkoz a gepbe ami miatt cserelhetem az egeszet :))

[Szerkesztve]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#28) Tigi


Tigi
őstag

Én is nemrég vettem új gépet, erre tessék :W
Elegem van a fejlődésből :O
Na mind1 majd 2 év múlva mikor rakom össze a következő gépemet akkor megveszem bele az akkor kifutó 8GB DDR3-as ramokat és jöhet végre a DDR4. :DDD

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#29) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Hát ha csak 0,3Volt fesz a DDR3 előnye akkor a cas 10be bele is fullad az a 2000mhz!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#30) Ősember


Ősember
őstag

ha azt nézzük a mostani csusc ddr2-k a szabványhoz képest kp 35%-al több áramot kapnak és a végüket járják akkor ezek a ddr3 modulok sem fognak soha többet kapni 2.1v-nál, amit persze az alaplapok messze meghaladnak :D lehet majd mokázni az örülteknek :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#31) SzlobiG


SzlobiG
félisten

A DDR2-es Dominator nekem jobban tetszik.:D

Kár, hogy nincs arról a 2000MHz-ről Everest shot.:D

(#32) t72killer válasza tlac (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon nagy dolog bizony, ha húzni akarod. Emiatt tudták 2.2GHz-re húzni az 1.066-os modulokat:)) Ilyen tutningot nem hiszem, hogy csináltak az első DDR2-400as darabokkal..

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) EQMontoya


EQMontoya
veterán

azért ez a 2ghz cl 10-8-8-sok még mindig nem tünik vmi szuperszónikusnak... főleg, hogy ma már 1ghz cl4 is bőven elérhető ddr2-vel.

Same rules apply!

(#34) t72killer válasza EQMontoya (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, majd h a 2.5GHz-et tolják CL4-5-tel, 30kHUF/4GB-ért akkor majd beszélhetünk vásárlásról:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) tlac válasza t72killer (#32) üzenetére


tlac
nagyúr

így is fel lehet fogni ;)

(#36) Achill3uS


Achill3uS
veterán

láttam már eredményeket XS-en, 1200mhz cl4-et a ddr3 már 1500 cl7 körül behozta.. de még elég nda alatt van a dolog.. és sztem az x38 kiadásával még gyorsabbak lesznek a modulok, szóval nem kell az első ddr3-mat támogató chipset alapján itélni majd.. a legnagyobb bajom vele, hogy 60k körüli áron van az 1066-os value 2*512 kit pl kingston :D

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#37) SzlobiG válasza Achill3uS (#36) üzenetére


SzlobiG
félisten

60K.:Y Nem mostanába lesz olyanom, de belegondolni is rossz, hogy 80K-ért vettem még tavaly egy Corsair 2gigás 800-as kittet. :W

(#38) Achill3uS válasza SzlobiG (#37) üzenetére


Achill3uS
veterán

60 az már jó ár.. a kezdő kisker ára 80 lesz ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#39) t72killer válasza Achill3uS (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

cöhm... nekem vhogy szimpatikusabb a 20k/2GB PC8000-es (1GHz) DDR2... Teljesítményben nem hiszem, h 5%-nál többet nyomna a latba (pláne h 2GB meg nem 80, hanem 160k :Y ) ennyi +pénzből kijön még 1 stück nV8800GTX, h meglegyen az SLI:DDD

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Achill3uS válasza t72killer (#39) üzenetére


Achill3uS
veterán

ja persze.. ez egyelöre a tuningereknek, meg a tesztereknek megfizethető és érdemes.. majd ha lesz 1333-mas samsung gigás modell 10k / db áron, a tömegnek akkor lesz igazi ddr3..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#41) t72killer válasza Achill3uS (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Főleg, h a teszterek megkapják/kölcsönkapják nagykertől, haver bótjából... Könnyű HD2900XTX-et tesztelni, ha ''leesik'' a gyártósorról, és hazaviszi a dolgozó megnézni, mit tud:)), aztán leltárra már vissza is viszi, lévén ramaty:DDD

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) FehérHolló válasza t72killer (#41) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt a dolgozót jól s?ggbe is t?sszák, aki ''leejti'' a gyártósorról. Amikor a gyártásfelügyelő szedi le a főnök kérésére/utasítására, az persze más tészta.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#43) afterburner_ válasza FehérHolló (#42) üzenetére


afterburner_
őstag

elkönyvelik selejtbe :D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#44) Chaser válasza Vistaboy (#21) üzenetére


Chaser
titán

Biztos lesznek, ddr2-ből is van. Ahogy nézegettem ezeket az időzítéseket, hát valami szörnyű:D Ha az időzítéseken nem javítanak számottevően, akkor nekem nem lesz ddr3-am az biztos..kíváncsi lennék összehasonlító tesztekre 500+ ddr1 ramokkal...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Vistaboy válasza Chaser (#44) üzenetére


Vistaboy
veterán

Más kérdés, hogy mire elég jó sebességet és időzítést érnek el a DDR3-as memóriák, és kihasználják is őket a procik, addigra itt a DDR4... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#46) Chaser válasza Vistaboy (#45) üzenetére


Chaser
titán

Jah, valahogy a ddr2-vel is így volt:) Bár amennyire visszaemléxem, azok arányaiban nem ilyen pocsék időzítésről indultak. Sebességét és árát tekintve ddr2 most nagyon ott van a szeren, kíváncsi vagyok mennyi idő múlva emelkedik újra az ára, ddr3 meg megy lefele robbanásszerűen...ha nem tévedek nagyot, 1 évet várni kell rá:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) t72killer válasza Vistaboy (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, itt lesznek, kb CL20-as késleltetéssel. persze az órajel lesz névleg 4GHz csak minek... Egyedül annak, hogy új lapot kelljen venni. :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) Gorneck válasza Achill3uS (#36) üzenetére


Gorneck
titán

X38 sztem semmivel nem lesz gyorsabb, mint a P35...legalábbis nekem eddig ez jön le...túl gyanús ez nekem a gyors kiadás rohanás kapkodás...

Gorneck#1239

(#49) dezz


dezz
nagyúr

Árakról még nem sok szó esett...

Corsair 2GB DDR3 DHX 1333C9DHX TwinX (2x1GB) - 300 GBP (adó nélkül) = 114000 Ft +áfa
[link]

És eszerint a kis ''teszt'' szerint késleltetésben az 1600-as lesz kb. ott, ahol a 800-as DDR2: [link]

(#50) jugeen válasza dezz (#49) üzenetére


jugeen
addikt

Az a kis teszt a DDR2 800-as RAM-okat 3-3-3-5-ön hajtja. a DDR3-as 1500-on 6-8-8-15-tel ott hagyja elég rendesen. [link]

Árakról meg:

RAM CRS DDR3 TWIN3X2048-1333C9DHX - 100 000 + ÁFA ( kisker ár! )

A fenti termék megnevezés eléggé beszédes, aki jártas a nagyker árlistákban :)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.