Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) donw3ga


donw3ga
senior tag

Ez tetszik, kár hogy csak 945p lapokhoz használható :B
Kíváncsi vagyok 925xe chipsetes lapokhoz használható verzió lesz-e!

(#2) robyeger


robyeger
addikt

Nem mondom hogy hülyeség ez a progi a Gigabyte-tól, de a mai EIST energiatakarékos P4 processzorokhoz nincs ilyenre szükség, elég ha a régi EasyTune5 program segedelmével a CPU hőmérséklet változásával összekötöttük a ventillátor sebességét és kész is.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3) Muton válasza robyeger (#2) üzenetére


Muton
addikt

nem ugyanaz a kettő, ha jól értelmeztem. pl netezel. átlagos cpu használat 8 %. most megnyitsz egy vmit, amihez 19% társulna. a gigabytes megoldás szerint csak 12,5%-ot enged az általad említett másik alternatívával szemben, ami felugrik a 19%-ra, így nő a hőleadás és a zaj is. a gigabyte nem engedi, így nyilván lassabb lesz, de azt fix maximális fordulaton (hangon). bár lehet h hülyeséget beszélek :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4) KrAt


KrAt
veterán

Aranyos kis progi... Majd ha eljutok 945-ös chipkészletig, akkor lehet szó róla.. Úgyis majdhogynem csak netezgetek...

(#5) zsiga667


zsiga667
addikt

12,5%-ra hogy fogja vissza? Az egy 3,2-es P4 esetében 400Mhz, lehet egyáltalán ennyire underclockolni egy Northwoodot/Prescottot? :F

(#6) Lipton


Lipton
őstag

12.5%-nak semmi értelme, az még böngészni is kevés, akadni fognak az ablakok. Én 50%-ra szoktam levenni a sebességet amikor csak netezek, de már azt is megérezni.

[Szerkesztve]

(#7) Alchemist


Alchemist
addikt

A Bartonomat terheletlenül 500 MHz-re veszi vissza a CrystalCPUID, ez elég zenehallgatáshoz, böngészéshez, bár tényleg kicsit lassul a rendszer.
Viszont a becslések szerint nem fogyaszt többet, mint 15 W...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#8) Male válasza zsiga667 (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Ha jól emlékszem, nekem 500-ig ment le a 2GHz-es Northwoodom... 25MHz-es FSB, végülis effektíve még az is 100MHz volt :)
Csak jutna eszembe a program neve... ilyen gagyi hatású szürke volt az egész, két mutatóval, és az FSB-t tudta buzerálni fel-le. Persze felfelé mindig lefagyott...

(#9) zsiga667 válasza Male (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

2000->500 vs. 3200->400, azéret elég nagy a különbség, egész pontosan a tiéd 25% az ''enyém'' meg 12,5. :)

(#10) Male válasza zsiga667 (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, de ha a 3.2 200-as FSB-vel megy, akkor gyak ugyanaz... (16x25-ön megy akkor a tiéd, míg az enyém 20x25-ön ment). Így majd hozza egy 400-as PPGA-s Celeron sebességét :)

(#11) zsiga667 válasza Male (#10) üzenetére


zsiga667
addikt

A 3,2-es alapból 800-as, amit 100-ra kellene visszavenni (Lehet P4-nél szorzót állítani lefelé? Mert az jobb megoldás lenne.), akkor lenne az említett 12,5%. Így viszont még a kurzor is beszaggatna XP alatt. :D

(#12) zfarkas válasza zsiga667 (#5) üzenetére


zfarkas
senior tag

Szia!

Lehet ''downclock''-olni a procit. A Linux kernel egy része (p4-clockmod) lehetővé teszi, hogy adott frekvenciákra állítsd be a proci sebességét.
Én egy 3 GHz-es Prescott előtt ülök, a sebességek kHz-ben:
<pre>375000 750000 1125000 1500000 1875000 2250000 2625000 3000000</pre><p>
Ezek bármelyikére beállíthatod a procit, csak egy fájlba bele kell írni a kívánt frekit. Mindezt persze aközben, hogy fut az OS.
Ez a P4-ek órajel-modulációs képessége.
</p>

[Szerkesztve]

Raw Dark Pure

(#13) zsiga667 válasza zfarkas (#12) üzenetére


zsiga667
addikt

Köszönöm, mostmár ezt is tudom. :)

Akkor mostmár csak a használhatóságát kérdőjelezném meg 12,5%-os módban. Persze XP alatt.

(#14) Muton válasza zsiga667 (#13) üzenetére


Muton
addikt

admirális?

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#15) csiga997 válasza zsiga667 (#13) üzenetére


csiga997
őstag

Te most nagyjából azt próbálod bebizonyítani, hogy egy 400 MHz-es gépen már a kurzor se mozdul meg.. :U

(#16) zsiga667 válasza csiga997 (#15) üzenetére


zsiga667
addikt

Előszöris én most nagyjából hülyéskedek. :D

Másodszoris, egy 400Mhz-es P4 nagyjából egy 300-350-es P2-vel lehet egy szinten (Erre abból következtetek hogy a P2-P3 és P3-P4 generációváltásnál is lassabb volt az új proci azonos frekvencián), azon pedig nem szalad túl szépen az XP.

Szerk.: És akkor még nem is említettem hogy mi van akkor ha nem egy 3,2-es P4-et veszel vissza 12,5%-ra hanem egy 2,8-as cerkát. ;) (Tényleg, melyik a leglassabb LGA-s proci? :F)

[Szerkesztve]

(#17) LordX válasza Lipton (#6) üzenetére


LordX
veterán

Van egy olyan progi, hogy RM Clock. Pentium/Celeron M-eknél tud olyant, hogy On-Demand Clock Throttling, vagy mianevepontosan. Barátnőm laptopjában a proci ez által 133MHz-en megy netezés közben. Persze ha kell több power (pl flashes oldal..), akkor van, mivel ondimand.

(#18) Atapi


Atapi
senior tag

Helo.

Kiprobáltam a progit. Nekem a 3GHz prescottomat a következő értékekre szabályozza le:
1. ~720MHz de tüskés, 900MHz körülre ugrik fel pár másodpercenként. 2. ~1150MHz (innen már simmábbak a fokozatok) 3.~1700MHz 4. ~2300MHZ 5. 3GHz.
Szoval nem 400MHZ-re szabályoz le. Igaz, még az a ~700+MHZ is elég karcsu szvsz, meg ahhoz képest, hogy 2. fokozaton szerintük már filmet lehetne nézni, nekem media player zenejátszás közben akadozott (igaz nem folyamatosan, de zavaró volt.). Hőmérsékletben viszont alapjáraton nem sokat jelentett a dolog nálam, kb 2-3fokkal volt hüvösebb a proc max. leszabályozva, mintha normál menne. Ugyhogy nekem nemigazán jött be, de majd még lehet, hogy probálkozok vele később, ha kicsit több időm lesz.

üdv

(#19) Lipton válasza Male (#8) üzenetére


Lipton
őstag

Nem a Clockgen volt az?

(#20) marcee válasza Atapi (#18) üzenetére


marcee
addikt

Ha feszültséget nem csökkent akkor nem sokat ér. Alig fogyasztana úgy kevesebbet a proci.

\m/

(#21) arty válasza marcee (#20) üzenetére


arty
veterán

fele/harmada/ötöde az nem sok? ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22) LordX válasza marcee (#20) üzenetére


LordX
veterán

A fogyasztás kb lineáris az órajellel, ha a fesz nem változik, így negyed órajelen negyed annyit fogyaszt a dolog. A már említett laptop így bő fél órával tovább bírja aksival.

(#23) KőkorSzaki válasza LordX (#17) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Celeron M-ben nincs meg az a funkció, amit a progi használna. Northwood P4-esekben sincs semmi ilyen, de a Prescottok sem támogatták eredetileg.

(#24) KőkorSzaki válasza zfarkas (#12) üzenetére


KőkorSzaki
tag

''Ez a P4-ek órajel-modulációs képessége.''
Tudtommal nincs ilyen képességük. Az fsb persze csökkenthető alattuk. Az más kérdés hogy a legújabb prescott-ok már tudnak valami ilyesmit (talán a 600-as szériáról beszélünk, de nem másról!). És persze a PentiumM-ben van Enhanced SpeedStep.

(#25) LordX válasza KőkorSzaki (#23) üzenetére


LordX
veterán

Figy, működik. Igaz, csak órajelet vesz vissza, feszültséget nem, csak ezt tiltották le CM-ek esetében.

(#26) LordX válasza KőkorSzaki (#24) üzenetére


LordX
veterán

Rosszul tudod.

(#27) robyeger válasza Muton (#3) üzenetére


robyeger
addikt

Kár belemenni a %-ba, mert az I-Cool is állítható automatikus CPU terhelés követésre.
Persze nem teljesen ugyan az a kettő, hiszen az EIST eljárás a processzor magfeszültségét is dinamikusan csökkenti az órajellel együtt, így jóval nagy hőmegtakarítást ér el, mint az I-Cool, ami csak az órajelét csökkenti a CPUnak. Ezért megkérdőjelezem a hatékonyságát?! :U

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#28) robyeger válasza LordX (#22) üzenetére


robyeger
addikt

Csak azt felejted el, hogy a laptop-ok fel vannak vértezve olyan energitakarékos módokkal amik a Vcore-t is csökkentik(Intelnél: EIST), mert ha csak az órajelét csökkentjük a CPUnak alig fog kevesebb hőt termelni.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#29) robyeger válasza Atapi (#18) üzenetére


robyeger
addikt

Ahhoz képest, hogy a BIOSban általában csak 100Mhz-ig engedi csökkenteni az FSBt, ez a progi levitte 48Mhz-re! Ez felettébb érdekes... :F

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#30) marcee válasza LordX (#22) üzenetére


marcee
addikt

(Igen, tudom, hogy ez az elmélet. Saját tapasztalatom nem ez. Próbáltam minden eddigi procimat downlock-olni és ha nem tudtam csökkenteni a magfeszültséget (ez 1-2 év általános volt), akkor csak néhány fokot esett vissza a proci hőmérséklete jelentős, akár 50%-os teljesítménycsökkenés mellett.)

\m/

(#31) LordX válasza robyeger (#28) üzenetére


LordX
veterán

A Celeron M pont, hogy nincs felvértezve vele. (illetve csak két lépcsős)

(#32) LordX válasza marcee (#30) üzenetére


LordX
veterán

A fogyasztás és a hőtermelés nem 1:1 arányban áll egymással. A hőt az ohmikus ellenállás csinálja, és az független a frekvenciától. A felvett teljesítménybe viszont az induktív/kapacitív ellenállás is beleszól, ami erősen függ a frekitől.

Ne tessék megkövezni, ha pongyola voltam, direkt.

(#33) Male válasza Lipton (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet... régen volt.

Amúgy sokat nem számít ahogy tapasztaltam... ha nincs terhelve a proci, akkor amúgy is jóval kevesebbet fogyaszt (most nem Win9x-ről beszélek, bár ott is van egy rakás progi hozzá, CPUIdle és hasonlók), ha visszaveszem az órajelet, az ehhez képest nem nagy különbség. Bár ha valakinek vannak pontos adatai, az megoszthatná.

Szerk: LordX #32: ezzel én nem számoltam... csak a hőtermelésből indultam ki, mivel csak azt tudom mérni.

[Szerkesztve]

(#34) csiga997 válasza LordX (#32) üzenetére


csiga997
őstag

Khm, nem. Egy C-MOS kapuáramkörön a vezérlőjel le- felfutó élénél folyik csak áram, mert akkor egy rövid ideig mindkét komplementer tranzisztor nyitásban van. (Egyébként pedig, mivel a kapuáramkörök bemenő ellenállása közel végtelen, nem folyik áram.) Ergo, minél nagyobb a frekvencia, ez az állapot annál gyakrabban áll fenn, vagyis nő a fogyasztás és nő a disszipált hő.

(#35) LordX válasza csiga997 (#34) üzenetére


LordX
veterán

Javíts ki, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy az általad leírt jelenség hatása kisebb, mint a mezei ellenállásoké, ami ott előfordul, ezért nem említettem ezt.

(#36) KőkorSzaki válasza LordX (#25) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Rosszul tudod. Egy CeleronM-es notiról írok.

(#37) KőkorSzaki válasza LordX (#26) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Pontosan mit is?

(#38) KőkorSzaki válasza robyeger (#29) üzenetére


KőkorSzaki
tag

A proci MSR-jeibe ír, így a BIOS beállítások nem korlátozzák.

(#39) Goose-T válasza zsiga667 (#16) üzenetére


Goose-T
veterán

A P2-P3 átmenetet azért vitatnám, szerintem gyorsabb lett a P3 azonos frekvencián (legalábbis az on-die cache-es változatok biztosan).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40) LordX válasza KőkorSzaki (#36) üzenetére


LordX
veterán

Ne akard már elmagyarázni, mi működik azon a gépen, amit én is kezelek, és mi nem..

Működik. Visszaveszi az órajelet. Ki lehet próbálni a programot.

(#41) KőkorSzaki válasza LordX (#40) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Kipróbáltam csak a kedvedért (de tényleg). Az eredmény: nem veszi vissza az órajelet. Tehát szeretném összefoglalni még1x (amit saját káromra kellett megtudni, mert rengeteg ködösítés volt a témában): az általam használt Banias alapú CeleronM-ben (és a legtöbb P4-ben, még a legtöbb Prescottot is ideértve), eltérően a PentiumM-től, nincs ''órajelmodulációs-képesség'': az FSB-t nem tudják befolyásolni (tehát az FID fix), és a szorzó is fix. Nem mellesleg a VID sem változtatható, tehát a feszültsége sem csökkenthető.

Amit a CeleronM is tud: thermal monitoring I + throttling. Ennek semmi köze az órajelhez. És a fogyasztást sem csökkenti (discharge rate nem csökken, sőt a dinamikus throttling növeli, gondolom azért mert az azt kontrolláló programnak is kell cpu idő).

Nem tudom milyen cáfolatot fogadsz el a fenti állításodra (''Visszaveszi az órajelet''), de szívesen küldök screenshotot bármiről.

[Szerkesztve]

(#42) LordX válasza KőkorSzaki (#41) üzenetére


LordX
veterán

Figyelj, abszolút nem érdekel, ha nem hiszed el, az sem okoz nekem lelki sérelmet. Annyi, hogy fél órával tovább működik a bizonyos laptop a progival, mint a nélkül, egyébként azonos feltételekkel (WLAN-on netezés/letöltés). Pont.

(#43) KőkorSzaki válasza LordX (#42) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Hát akkor részemről is pont, mindenféle sérelem nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.