Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Mondja mindezt az automatikus FSB tuning feltalálója. Amiről persze szintén nem sok szó esik a BIOS-ban, és ugyanígy derült ki anno a turpisság.
Asszem, erre mondják, hogy bort iszik, de vizet prédikál.:((

A legjobb aláírás a héten

(#2) anaqer


anaqer
veterán

Azért az mondjuk elég nagy pofátlanság, ha az alaplap a júzer feje fölött átnyúlva a videókártya dolgaiba piszkál bele...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Nemtom miért sír emiatt a Gigabyte. Az MSI is csinált egy hasonló dolgot. (nagy terhelés esetén 1 picit megnöveli az FSB-t) Ezt eleinte nem közölték, később ismerték csak el, miután 1-2 tesztoldal bebizonyította, hogy ez a funkció létezik.

''kizárólag azért, hogy jobb eredményeket kapjunk a 3D-s grafikus benchmarkokban.''

Ha nem csak 3D-s tesztek, hanem pl. játékok alatt is gyorsít, és a kártya nem károsodik, akkor végül is semmi gond. :)

[Szerkesztve]

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#4) erdoke válasza -Devil- (#3) üzenetére


erdoke
titán

:B:B

Nem olvastam figyelmesen, a #1-ben én is az MSI-re gondoltam. A Gigabyte valóban viszonylag ''tiszta'' az ilyen machinációkban, sok lapjuk még az FSB-t is egy hangyányival a néveleges alá lövi be, mintsem felfelé csaljon.

A legjobb aláírás a héten

(#5) -Devil- válasza erdoke (#4) üzenetére


-Devil-
aktív tag

''Nem olvastam figyelmesen, a #1-ben én is az MSI-re gondoltam.''

Megesik az ilyesmi. :))

Egyébként ki tudja, lehet hogy a Gigabyte se tiszta ez ügyben. Csak még nem derült ki a dolog. Ha meg már nem dokumentált lehetőségek.... valahol hallottam, hogy állítólag néhány Gigabyte lap bios-ában egy speciális billentyűkombinációval rejtett beállításokat elő lehet varázsolni. nemtom mire fel jár a szájuk, mikor ők se patyolat tiszták. :)

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#6) erdoke válasza -Devil- (#5) üzenetére


erdoke
titán

Ctrl+F1, de ez szinte minden GB lapon így van, és olyan beállítások bújnak elő, amik más márkáknál nincsenek rejtve. Kvázi láma ellenes biztonsági fícsör, de szerintem marhaság.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#7) anulu válasza erdoke (#6) üzenetére


anulu
félisten

pontosan. azért van, hogy aki nem ért hozzá, az ne piszkálja alapból. de ez dokumentálva is van, ha jóltudom.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) erdoke válasza anulu (#7) üzenetére


erdoke
titán

Ha jól emlékszem, nem volt benne a GB lapom Manualjában, hogy ilyen van a BIOS-ban.

A legjobb aláírás a héten

(#9) Surranó válasza -Devil- (#3) üzenetére


Surranó
aktív tag

Na igen, az órajelnövelés nem úgy hangzik, mint ''kizárólag 3D-s fícsör''. Engem inkább az érdekelne, miért pont az ATi karik frekijét növeli és mennyivel. Ha meg az nV emiatt nem balhézik, akkor a GB-nak miért fáj?

(szerk) ''rossz példával szolgál'', melyet a riválisok is kénytelenek lesznek követni

Most akkor az a baja a GB-nak, hogy kénytelen követni? :O


[Szerkesztve]

(#10) Keitaro válasza Surranó (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Szvsz akár ez is lehet a baja, mert ez undorító. Csak mondok egy szitut: rohadt meleg van, nyár. Az Ati kártyák hűtése épphogy bírja a melót erre az Asus lap még húz is rajtuk egy kicsit, szegény user meg nem tudja miért vannak fehér pontok a képernyőn vagy miért fagyogat a kártya... :(

(#11) anulu válasza Keitaro (#10) üzenetére


anulu
félisten

yoó meglátás...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) karib válasza Keitaro (#10) üzenetére


karib
addikt

Azért várjuk ki a végét, elég homályos ez az egész... az új Asus lapok ATI VGA-kat tuningolnak hobbiszinten? A konkrét technikai problémáról és a csalással elérhető előny mértékéről nem sokat hallani...

Department of Redundancy Department

(#13) Atlantis válasza erdoke (#8) üzenetére


Atlantis
veterán

Az enyémben benne volt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) Pyriel


Pyriel
tag

Szvsz, a tudta nélkül az embernek ne éljen önálló életet a gépe. A végén az lesz, hogy a gépem belázad, és visszapofázik.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#15) Surranó válasza Pyriel (#14) üzenetére


Surranó
aktív tag

Mondta vki, h önálló életet él? kézzel állítható a bioszban. Hogy nincs leírva, mit is csinál, ezért mindenki Fastest-re állítja? wow... (tényleg, a Slow a kártya gyári járata, vagy csak tud lassítani is?)

(#16) Pyriel válasza Surranó (#15) üzenetére


Pyriel
tag

Tudod jól, mire gondoltam.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#17) Atlantis válasza Pyriel (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

Ugyanmár, nem kell túllihegni a dolgot. Így is csinál olyan dolgokat, amikről nem tudsz. Nem lehet minden folyamatra rálátásod. Az ASUS is csak a kiélezett piaci verseny miatt csinál ilyet, én nem látok semmi kivetnivalót ebben. Biztos vagyok benne, hogy nem azt akarják elérni, hogy a VGA-k megfeküdjenek. Szerintem amíg nem volt fix AGP frekvencia, több kárt okozhattak volna tuningolók, mint az ASUS ezzel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#18) Pyriel


Pyriel
tag

Persze, semmi gond. Becsülöm az ASUS cuccokat, kivétel, hogy most épp nem olyan deszka van a gépemben. A piaci verseny pedig tudjuk, miket eredményezhet.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#19) Versus válasza Surranó (#15) üzenetére


Versus
senior tag

''Mondta vki, h önálló életet él? kézzel állítható a bioszban''
Teljesen igazad van : PEG Link Mode [Auto] [Slow] [Normal] [Fast] [Faster]
Szabad és korántsem kötelező választási lehetőség. Előre rettegek mi lesz ha a konkurensek rájönnek hogy mi is az az AI Overclock Tuner ,gondolom azonnal heves kiszivárogtatásba kezdenek. Nem is beszélve az olyan lapokról amin nem lehetne PAT és mégis van! Borzalom egyes alaplapgyártók mit meg nem engednek maguknak. Most gondolom beárulják majd az Abitot hogy kiváncsiságból kipróbálták és (jaj leírni is szörnyű) több mint 10%-ot tudtak vele tunningolni egy Intel procival . Na most vagy az Asusnál van egy marha ügyes marketinges aki most kapott fizetésemelést ezért a húzásért vagy a Gb-nál van egy nagyon lúzer. Ezek után vajon a habozó tunningos vesz egy mérnöki ötletektől megpakolt lapot vagy kicsit drágábban egy ''semmi különös''-et ?

Premium Vintage

(#20) Frosty


Frosty
aktív tag

Hajrá Gigabyte!!! :DDD Az Asus-ról annyit, hogy az új Socket 939 alaplapjuk nagyon szeret fagyni...3 embert ismerek, aki ilyet vett és mind a háromnak instabilan működik. :(

(#21) Versus válasza Frosty (#20) üzenetére


Versus
senior tag

Ne haragudj ,megkérdeznéd nekem hol vették a lapot mert én sehol sem lelek magyarországon A8V DX-et és egy barátom nagyon szeretne egy ilyen gépet magának ! Ha te 3 embert ismersz akinek ilyen lapja van ,gondolom nem probléma megérdeklődni a beszerzési helyet ! Előre is köszönöm a segítséget !

Premium Vintage

(#22) erdoke válasza Versus (#21) üzenetére


erdoke
titán

Frosty cuccai a tengerentúlról származnak. Ennyi közös biztosan van bennünk. Veszett olcsó tud lenni ott a hardver, ráadásul gyakran hónapokkal korábban elérhető.:((

A legjobb aláírás a héten

(#23) Quibelez válasza erdoke (#22) üzenetére


Quibelez
csendes tag

Na jah! A módszer: bírd rá a cégedet, hogy rendeljen tengerentúlról, a csomag feladását pedig bízd a kinti ismerősödre, ha van ilyen (ha nincs találj ki vmit, én passzolok) ====> mivel a cég rendel, ezért a szállítást és az áfát is velük fizettetheted, ergo neked nagyon megéri, nekik meg pláne. Pl egy speckó scanneren még így is 100k forintot spórolt a cég. Add össze, hogy ez több darabnál mit jelent.

A csirke is állat... by Quibelez De Saporan

(#24) Frosty válasza Versus (#21) üzenetére


Frosty
aktív tag

Ld Quibelez! Amúgy www.newegg.com -ról! Az ismerősök meg külföldiek.

(#25) erdoke válasza Quibelez (#23) üzenetére


erdoke
titán

Sztem az USA-ból hivatalosan behozott cuccokra van ÁFA, sőt vám is.

A legjobb aláírás a héten

(#26) Versus válasza Frosty (#24) üzenetére


Versus
senior tag

Aha . :)

Premium Vintage

(#27) Versus válasza erdoke (#25) üzenetére


Versus
senior tag

És ahogy nézem centre annyiba kerülnek mint az EU-ban. Arról nem is beszélve hogy meddig dekkol a cuccod a vámraktárban és milyen állapotban kapod kézhez.

Premium Vintage

(#28) erdoke válasza Versus (#27) üzenetére


erdoke
titán

Semmiféle vámraktárban nem dekkol a cucc, és ugyanolyan állapotban kapod meg, mintha itthon vennéd. Nem postán kell hozatni...
Egyébként alaplapot nem érdemes, arra ott a geizhals.at. Procit viszont annál inkább.

A legjobb aláírás a héten

(#29) Keitaro válasza Versus (#19) üzenetére


Keitaro
addikt

Szvsz egy kicsit rosszul látod a helyzetet, én tartom, hogy a GB-nek van igaza. Ugyanis semmi baj nem lenne ezzel a ficsőrrel, ha oda lenne írva mit csinál és mire jó. Mert a PCI-E Graphics Link mode (gondolom kb ezt jelenti) az interfész sebességét kéne jelentse, nem pedig az interfészen belüli kártya tuningolását...
Ez nem mérnöki ötletektől megpakolt lap, csak szimpla tuning. Pl I865-nél PAT aktiválás, na az mérnöki ötlet, de ez...
Azért tegyünk különbségeket :)

(#30) Frosty válasza erdoke (#28) üzenetére


Frosty
aktív tag

Ha nem postán akkor min?! ... :)) Tipp? Vámot nem kell fizetni, de áfát igen. Áfát meg általában annyit, amennyit bevallassz a csomag értékének, de ezzel vigyázni kell, mert ha véletlen vmi baj történik szállítás közben akkor a bevallott összeget kapod vissza. Sztem mindent megéri onnan hozatni, ha elég sok dolgot veszel egyszerre.

[Szerkesztve]

(#31) GigabyteFan válasza Frosty (#20) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

igen ez nem teljesen az Asus hibája . a korai alderwood és grantsdale schipsetek hibásan jöttek az inteltől !

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#32) GigabyteFan válasza erdoke (#4) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ejnye - bejnye ... az ilyenekre pedig illik odafigyelni ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#33) GigabyteFan válasza erdoke (#6) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ez abszolút nem marhaság ! lehet hogy a pH tagok értenek hozzá de a felhasználók 95 % nem ért hozzá !! és rengeteg alaplapot elbasznak a bios állítgatásával illetve bios elflasheléssel ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#34) GigabyteFan válasza Surranó (#9) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

nem a baja az hogy az átlag józer megnéz egy tesztet ...

ott az ASUS lap ami gyorsabb emiatt az XY neves honlapon ...

melyiket veszi meg ? általában amilyik gyorsabb .. holott a GBT is tudna annyit azonos VGA órajelen és ráadásul ugyan azért a pénzért általában jobban felszereltek.. és a minőségi különbségről még nem is bszéltem ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#35) Versus válasza Keitaro (#29) üzenetére


Versus
senior tag

''Ugyanis semmi baj nem lenne ezzel a ficsőrrel, ha oda lenne írva mit csinál és mire jó'' Azok közül a 865-ös lapok közül amiken megy a PAT ,hánynak a kezelési útmutatójában van leírva konkrétan hogy a PAT itt és itt kapcsolható ? /farbarúgás a'la Intel/Egyébként előttem már más leírta ,nem kötelező működtetni. Ha téged egy repülőgép másodpilóta székébe ültetnek ugye nem kezded eszeveszetten nyomkodni a gombokat ? :) Processzort és VGA-t húzni sem kötelező ,hanem lehetőség ,ha megteszed és instabillá válik a rendszered akkor ugye nem a hw gyártó a felelős ? Nem tudom egy vga frekvenciájának vezérlése BIOS-ból mérnökileg mennyire komplikált ,én feltételezem hogy azért a sima tunning kategóriánál komolyabb ''rákészülést'' igényel ,de gyanítom nem olyan sima ügy mint a BIOS-ból engedni egy regiszter érték átírását. Az utóbbi ,főleg ha húzott lapon nem is működik inkább marketing ötlet mint mérnöki. Te azt írod ficsör ,a Gb szerint csalás ,én is azt mondom tegyünk különbségeket. Egyébként pár éve volt egy eset amikor kipattant hogy a Toyota titkos tesztpályáján egy volt f1-es pilóta ropira tört egy Ferrarit. Milyen fura lett volna ha ezek után a Toyota főmérnöke írt volna egy autós bulvárlapnak hogy a Ferrarin rosszak a fékek,vagy szennyezi a környezetet. Az ilyen azt hiszem marketing öngól.

Premium Vintage

(#36) erdoke válasza Frosty (#30) üzenetére


erdoke
titán

Nem postán, hanem bőröndben. Azt hittem, egyértelmű. Éppen ezért nem praktikus alaplapot és VGA-t hozatni, mert annak nagy a doboza...
Nekem a proci és a RAM a webes ár + 5-6 $ kinti postaköltségbe került így, no other posta, no vám, no bünti.:P

A legjobb aláírás a héten

(#37) erdoke válasza Versus (#35) üzenetére


erdoke
titán

''Processzort és VGA-t húzni sem kötelező ,hanem lehetőség ,ha megteszed és instabillá válik a rendszered akkor ugye nem a hw gyártó a felelős ?''

Ezzel nem is lenne így gond, de ha a GB nem mutat rá, azt se tudjuk, hogy a VGA órajeleit húzzuk...:U
Azért igenis a hardvergyártó a felelős, hogyha oda van vmi írva a BIOS-ban egy beállítási lehetőséghez (és arról a manualban sincs bővebb info), akkor az a beállítás azt szabályozza, amit ír. Mert ha mást állít el, mint amit ír, akkor az egyszerűen átb@szás. :(( Kb. olyan, mintha a CAS Latency beállításnál az agresszívabb időzítést kiválasztva a memória órajelét emelgetnéd.

A legjobb aláírás a héten

(#38) Sn00k


Sn00k
veterán

Hmm...
Szvsz egy kalap alá tartozik mindd!!!
Felesleges őket elkülöníteni...
Mindegyik gyártó megcsinálja a maga kis malörjét...:D
Ez ellen mi úgyse tudunk semmit tenni.
szal fel a fejjel :DDD
Nekem most van elöször gigabyte alaplapom és meg kell mondjam ez a ctrl+f1-es dolog kicsit felbaszta az agyamat, mert nagyon nem vágtam ezt a lehetőséget egy jó ideig. Amúgy zsír kis deszka megvagyok vele elégedve...:P

3njoy the Lif3

(#39) Versus válasza erdoke (#37) üzenetére


Versus
senior tag

''Ezzel nem is lenne így gond, de ha a GB nem mutat rá, azt se tudjuk, hogy a VGA órajeleit húzzuk.'' Ugyan ,dehogynem ! Gondolod hogy ha azonos beállítások mellett egy leendő PH! tesztben Fless barátunk kiugró teljesítményre talál egy Asus lap esetében akkor nem jön rá fél órán belül mi az ábra ?
Én ezt úgy csináltam volna hogy leadom a drótot az Anand-os spannak ,ő hivatalosan ír egy mélt az Asus-nak magyarázatot kérve ,erre az Asus küld az Anand-nak egy linket :
[L]http://www.asus.com/news/2004/20040804.htm[/L]
Ahol a szokásos marketingrizsába burkolva még azt is elmagyarázzák hogy mit és hová! :)

Premium Vintage

(#40) Keitaro válasza Versus (#39) üzenetére


Keitaro
addikt

1. ez ha jól értettem a kézikönyvben NINCS benne
2. This feature, found only on ASUS 915P- and 925X-based motherboards, allows users to raise GPU and VGA memory throughput
Ez ugyebár nem igaz
3. For advanced users who demand more precise overclocking, they can select the other four settings to achieve the most suitable graphics card performance.
Ez már igen, csak kicsit ellentmond a felettelévőnek.

Tudod szvsz semmi, abszolút semmi baj nem lenne vele ha nem PEG Linknek hívnák hanem VGA OC-nek, és odaírnák, hogy felelősséget nem vállalnak ha OC miatt baj lesz

(#41) Frosty válasza erdoke (#36) üzenetére


Frosty
aktív tag

Hát bőrönben jobb az biztos, de nincs aki behozza nekem benne :) A procit meg a ramot nem félted egy ilyen levélben feladatni??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.