Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Idáig talán ez a legszimpatikusabb 965-ös lap a számomra. Kíváncsian várjom hogy mit is tud valójában. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) Loha


Loha
veterán

12 fázis, meg Quad BIOS, polimer-alumínium szilárdelektrolitos kondenzátor?
Gigabyte-éknál sosem okoz gondot, vmivel túltenni a konkurencián... :)

(#3) atuci


atuci
senior tag

4 BIOS-t tárol? nem túlzás egy kicsit?
szerintem ez már túlbiztosítás, nem hallottam még olyan lapról, ahol a tartalék bios is elszállt volna, de ki tudja?
Lehet, hogy az új bios-ok ennyire problémásak lesznek, és sokat kell őket frissíteni ;]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

Ready for next generation Quad Core processor

Mondjuk ezt kissé felelőtlen kijelentésnek tartom a Gigabyte-tól, mivel ugye Intel procikról van szó. ;]

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) Daywalker válasza Loha (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez megint ilyen parasztvakítás. A paraszt csak annyit lát, hogy ezen több van, aztán ez biztosan jobb. Gigabyte is több bőrt lehúz valamiről, csak hogy rámondhassa: ''ez új, és ezért drágább.''

Az új kondik tényleg jók, viszont épp a tápos fórumban írták, hogy a most használt szokványos felépítésű Rubycon és Nichicon ugyan olyan megbízhatóak, mint ezek, és az áruk csak töredéke.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) Loha válasza Daywalker (#5) üzenetére


Loha
veterán

Persze parasztvakítás, de vhogy ki kell emelnie a gyártónak saját 965-ös lapját a többi közül, mert igazából sztem semmilyen lényegi kölünbség nem nagyon lesz...
Még a PATA-ért felefős chip is ahogy nézem mindenütt JMicron lesz...

Ha már 4 BIOS van a lapon lehetne profilokat is beállítani... 4 féle BIOS beállítás...

[Szerkesztve]

(#7) joghurt válasza Daywalker (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Mégis, hányan is tudnának elkó miatt megpusztult alaplapról mesélni?...

Pedig közben kisker áron darabonként 25 Ft helyett 100 Ft-ról lenne szó elkó helyett tantált alkalmazva; ez egy minőségi alaplap 40 kondijával számolva persze mindjárt 3000 Ft különbség lenne, de egy alaplapgyártó nyilván nem ilyen árakon szerzi be az alkatrészeket.

Persze mindehhez hozzájön a tervezés is. Jobblétre szenderült Abit BH-6-omon sok ésszel a proci melletti meleg részhez pakoltak egy rakás kondit; épp a mag környékét nem hagyták szabadon. Meg is lett az eredménye. :( Tudom, valamiből az alaplapgyártóknak is meg kell élniük. Ha nem pusztult volna meg az alaplap 3 év után, miért vettem volna újat?

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Ősember


Ősember
őstag

szevasztok
nekem tetszenek a lapok és az is szimpatikus, hogy probálják valamilyen modon eloszlatni a meleget, hogy minden melegedjen :DDD ezt a lapot és a többi effélét a régebbi zalmanokhoz (nem tudom a pontos tipusát) tervezték és ahhoz tényleg jo lehet ez a körbeveszem-a-procit-és-a-hütöje-majd-hütöi megoldás :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#9) #65675776 válasza Loha (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

A profilokhoz nerm kell több BIOS példány. Az Abit AN8-on pl egy azaz egy darab flash IC és BIOS példány mellett is lehetőség van öt profil mentésére.

(#10) Daywalker válasza joghurt (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Persze, tudna, de nem a mostani lapok döglenek, hanem a 100 éves Abitok meg Asusok és egyéb deszkák, de ezeken nem minőségi kondik voltak. Én a mostani lapokról beszéltem, ha ezeket megnézed (a márkásakat) szinte csak Rubycon meg Nichicon van. Persze hibás darabok mindig léteztek, és létezni is fognak.

Az Abitos dologról meg annyit, hogy ott nem tervezési hiba volt (mivel minden alaplapon van ott kondi), hanem gagyi kondikat tettek rá, ami hamar megdöglött. Ez a helyzet sok más mai tápegységgel is. Ahol gagyi van, ott a melegtől hamar megpúposodik és kiszárad.

Egyébként ne értsd félre, én is jó dolognak tartom az új kondikat, mert szerver lapokon már bizonyítottak, csak ezt a Giga most úgy állítja be, mint ők most találták volna ki. Kihasználják az emberek tudatlanságát, és ezzel is több pénz gombolnak re róluk.


Ja és mégvalami. Manapság 3 év alatt bőven elavul egy alaplap, tehát szerintem 3 év után indokolt a csere. Azok az idők mások voltak.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) #65675776 válasza joghurt (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért ezen a lapon ebből a szempontból még rosszabb helyen vannak a kondik: két fűtőbetét között.

(#12) erdoke válasza Loha (#2) üzenetére


erdoke
titán

Csak az eSATA maradt ki valami miatt. :(

A legjobb aláírás a héten

(#13) slayer006 válasza #65675776 (#9) üzenetére


slayer006
addikt

AI7 -en is

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#14) fasyrt


fasyrt
őstag

Kondikivesézés itt: [link].
''Pricing is unknown for the four boards at the moment, but expect the GA-965P-DQ6 close to the $200 mark, around $150 for the GA-965P-DS4 and GA-965P-DS4, and around $120 for the mATX GA-965GM-S2. All boards should be available in time for the official Core 2 launch.''
Forrás: [link]

Hamarabb is ideérhetne... :B

(#15) Loha válasza #65675776 (#9) üzenetére


Loha
veterán

Ahhoz Abit Guru chip vagy mi a franc kell nem? :)

[Szerkesztve]

(#16) Loha válasza erdoke (#12) üzenetére


Loha
veterán

Neked az hiányozna? :) Igazából még nem jöttem rá mi hasznát venném... :U
Mondjuk a legtöbb extra ilyen, hogy semmire nem használja az ember, de néha jól jöhet :)
Meg jó érzés ha ott virít a lapon :) Vhogy tisztább, szárazabb érzés :)

[Szerkesztve]

(#17) erdoke válasza Loha (#16) üzenetére


erdoke
titán

Végre egy sebesség és CPU-terhelés tekintetében kompromisszum mentes külső tároló csatoló szabvány. Így nem csak külső (és mérsékelten hordozható) lesz a SATA vinyód, hanem ugyanolyan gyors is mint a belső.

A legjobb aláírás a héten

(#18) #65675776 válasza Loha (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az igaz, hogy csak μGuru-s lapokon van ilyen funkció. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy csak a μGuru miatt lehetséges. Mondjuk ez a chip elég komoly dolgokra ad lehetőséget, ezerszer több értelme van mint a dual és quad BIOS-nak.

(#19) Loha válasza erdoke (#17) üzenetére


Loha
veterán

Remek dolog, de amíg nincs minden gépen eSATA csati, addig számomra nem hordozható a cucc. A notivinyók meg még bőven az USB2.0 teljesítőképességének határán belül vannak. Firewire-el is az volt a gond, hogy nincs minden gépen.
Szóval az eSATA számomra csak arra lenne jó, hogy otthon tudjak használni egy külső vinyó, mintha belső lenne, de erre nincs szükségem.

(#20) Dawee


Dawee
tag

jól néz ki a lapka, ez a sok sata csatlakozó kicsit emlékeztet a lakótelepekre, sok panelház egymás mellett :D egyébként, ki az aki 6 vinyót használ a gépében...

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#21) g@bo válasza atuci (#3) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem egy dual bios lapom volt, amikor megdöglött az egyik, temészetesen fabatkát sem ért a másik, de legalább volt. :DDD

(#22) Loha válasza Dawee (#20) üzenetére


Loha
veterán

Itt már úgy számoltak, hogy az optikai cuccokat is SATA-ra fogod dugni, ezért nincs a chipsetben PATA vezérlő. Úgy már nem is olyan sok...

(#23) TeeJay


TeeJay
félisten

a VGA kártyákon vannak ilyen kondenzátorok már régóta ugye?
azokra hasonlítanak ezek.
gondolom ha ezeknek jobb a hőtűrése akkor nem kell annyira hűteni ezeket mint a régebbi fajtát
ennyi előnyt látok csak ebben
amúgy minek erre a lapra ekkora hűtés?
az Asus lapon két passzív borda is elég volt? :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) fasyrt válasza TeeJay (#23) üzenetére


fasyrt
őstag

Ja... Azt ha megfogod, mehetsz az égési osztályra. :D
Gy.k. elvileg nem fog annyira melegedni, fe a Giga megoldása biztosabb, és jobb hűtést biztosít... nameg persze a marketing is meglovagolhatja. :D

(#25) erdoke válasza Loha (#19) üzenetére


erdoke
titán

Az újabb 5400 rpm-es notivinyók bőven az USB 2.0 gyakorlati sebessége fölött vannak (~40 MB/s), nem is beszélve a 7200 rpm-esekről.
Egy eSATA vinyóval akár a 60-70 MB/s-os folyamatos átviteli sebesség is elképzelhető, ami nyilván függ a vinyótól, de átlagos esetben is duplája az USB-nek.
Nyilván oda érdemes, ahová gyakran hordozza az ember, és van ilyen csatlakozási lehetőség. Szerintem gyorsan el fog terjedni az ilyesmit igénylő emberek körében, hiszen csak a lapot kell jól megválasztani hozzá. Illetve létezik PCIe csatolójú kártya formájában is.

A legjobb aláírás a héten

(#26) Dawee válasza Loha (#22) üzenetére


Dawee
tag

Hát azért írtam 6-ot mert egyébként 8 sata csati van rajta

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#27) atuci válasza g@bo (#21) üzenetére


atuci
senior tag

Én arra gondoltam, hogy elég kevés dual biosos lapról hallottam azt, hogy mindkét bios elszállt volna. De ez nem jelenti azt, hogy nem történhet meg, de a quad biost már egy kicsit túlzásnak tartom, ha azt nézzük, hogy a mostani lapok max 3 évet lesznek használva, addig kb 5 bios frissítés jön ki (általában), és azt feltételezni, hogy minden frissítésnél el fog szállni a bios, hát nem is tudom, egy kicsit gááz.
3 év után meg már egyik gyártó sem fog további biosokat kiadni, illetve a gyártósorról általában a legfrissebb biossal jön ki a lap. Szóval szerintem ez egy felesleges fícsör :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#28) #65675776 válasza atuci (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Várjál, itt Gigabyte-ról van szó! Náluk meg szinte havonta jön ki új BIOS. :(((

(#29) atuci válasza #65675776 (#28) üzenetére


atuci
senior tag

oké, hogy havonta jön ki az új bios, de nem hiszem, hogy mindenki havonta ellenőrzi a frissítéseket, ált. csak akkor, ha gond van valamivel, vagy új cuccot szereznek be.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#30) Loha válasza atuci (#29) üzenetére


Loha
veterán

Én havonta többször ellenőriztem, egészed addig amíg rájöttem, hogy nem fog kijönni újabb :)

(#31) atuci válasza Loha (#30) üzenetére


atuci
senior tag

:DD

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#32) nn687


nn687
tag

Az elem elég szar helyen van:D Amúgy egész jó kis lap. A 4 biosz meg biztos a négymagos procikhoz kell, hogy mind a négy magot külön tudd tuningolni, külön biosból:DDD Na jó ez csak vicc, még mielőtt valaki komolyan venné. Inkább csak valami bios chip árleszállítás lehetett:)

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#33) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

bővítéshez pedig egy 16 sávos és egy 4 sávos PCI Express x16 aljzat, három PCI Express x1 és két PCI foglalat került a lapokra. ([link])

SLI-s lapra 16+4? A 2*16-ok korában ez milyen gagyi megoldás már? Oké hogy átlag ember nem SLI-zik, de neki x16 slotból se kell kettő, akinek meg igen, annak a 2*16 vezeték is.

(#34) Achill3uS válasza Oliverda (#1) üzenetére


Achill3uS
veterán

gondolom az ára is a legszimpatikusabb ;)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#35) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Még mindig nem sok lényegi különbséget látok a DQ6 és a DS4 között. A DQ6 ára majdnem 60K. A passziv hütést szépen megcsinálták, a DQ6-n nem forrósodik, ellenben a DS4-el.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#36) p.b


p.b
csendes tag

Srácok ezhez mit szóltok?

Van egy Gigabit DS4-es alaplapom,proci Core 2 Duo E6400,Kingmax 1024MB ram 800MHz,Gigabit 7600GT 256MB 128Bit PCI videokártya,Pioner 110-es DVD,SATA II 160GB-os vinyó,Stb.

Volt egy ASUS K8N alaplap,AMD 2800+ proci,Inno 3D FX5600 256MB 128Bit AGP videokártya,Kingston 512MB ram 400MHz,Pioner 110-es DVD,SATA II 160GB-os vinyó,Stb.

Kérdésem,ha az Intel és a Gigabit ekkorát alkotott a proci és a alaplap terén őszerintük,akkor
egy Windows XP feltelepítése mér tart 30 percig az új konfigommal a régivel pedig 8 percig?
Ebből mégiscsak az következik az én meglátásom szerint,hogy a AMD 2800+ 1808MHz-en,jóval gyorsabb mint a Core 2 Duo E6400 2130 MHz-en.Érdekes nem?A játéknál nem tudom a külömbséget mivel egy FX 5600 AGP nem hasonlítható össze egy 7600GT PCI- os kártya teljesítményével.Ez az én tapasztalatom,ezért a ''fanatikus'' Intel pártiak lehet hogy hülyézni fognak!Kérek mindenkit,hogy aki pártatlanul tud állást foglalni ebben a kérdésben csak az reagáljon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.