Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Halottnak a csók...Nincs ehhez processzor forgalomban, de lassan már táp se:D

(#2) LordX válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


LordX
veterán

LGA 775-höz ne lenne proci? :)

De az dúrva, hogy a teljes nF4 SLI (AMD) chipsetet ledegradálták egy ''mezei'' déli híddá :) Há hiába, HT van az Intel edition északi-déli hídja közt :)

(#3) erdoke


erdoke
titán

Ennek mi értelme? :F

A legjobb aláírás a héten

(#4) Alvin_ti4200 válasza LordX (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A nincs forgalombant azt úgy értettem, hogy nincs olyan CPU ami képes lenne kihajtani 4 darab 6800GT-t mondjuk:)

(#5) faster


faster
nagyúr

SLI powa...

vajon a Far Cry elfutna HD felbontásban egy ilyen hardveren? :)

(#6) Konflikt


Konflikt
addikt

Na.. ember legyen a talpán aki ezt ki is használja teljessen...:C
mondjuk 4 db ASUS dual 6800GT vel:Y..ha jol számolom , akkor az 16 molex csak a vgaknak:DD:DD:DD
elég durvítás megy a Gigabyte háza táján is:C

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7) Konflikt válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Konflikt
addikt

20 mspcel elöbb irtad ugyanazt mint én:C vagyis majdnem:DD

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8) ftc


ftc
nagyúr

Ez 1 ujabb bör lehuzás a vásárlokrol.....Felesleges.

(#9) velizare válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

durva táp lehet, ami képes leadni ekkora teljesítményt egyenletesen... képzelj el egy ilyen mansztát 4-5 raidbe kötött scsi vinyóval. bekapcsolod a gépet, és akkora tüske lesz a terhelés, mint a mount everest. :O

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) Tithian válasza velizare (#9) üzenetére


Tithian
őstag

Egy jó 600-as táp (de kisebb is) simán elvinné.
Aki SLI-s gépet vesz, nem fog SCSI cuccokkal bajlódni, csak játszani.
Más kérdés, hogy aránytalanul drága a dual-SLI megoldás.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#11) Zofren válasza Konflikt (#6) üzenetére


Zofren
aktív tag

''Az elsőre kissé gyanúsnak tűnő hírnek megpróbáltunk utánajárni, ám egyelőre csupán az nyert megerősítést, hogy a videokártyáknak szánt négy foglalatba két darab, dupla GPU-t hordozó kártya (2 x 16 PCIe-vezetékkel) vagy négy darab, egy-egy GPU-val felszerelt 3D-gyorsító helyezhető el (4 x 8 PCIe-vezetékkel) – utóbbi esetben két-két kártya SLI interfészen keresztüli összekötésére van mód.''

Szoval nem lesz 4db dual 6800gt. igaz, ami késik, az majd lesz :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#12) Konflikt válasza Zofren (#11) üzenetére


Konflikt
addikt

Az biztos lesz.. nade KINEK, és MENNYIÉRT??
nagy a durvítás... nagyon nagy

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#13) faster válasza Zofren (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Szoval nem lesz 4db dual 6800gt. igaz, ami késik, az majd lesz

Hihetetlen, egyeseknek már 4 GPU sem elég. :))

(#14) thaler2


thaler2
senior tag

kiváncsi leszek a kezdő árára, ha lesz ilyen

(#15) thaler2


thaler2
senior tag

eddig sz.tem úgy volt, hogy a játékoknak volt nagyobbak az igényeik, mint amit egyáltalán belehetett szerezni, most fordulni látszik a kocka...

(#16) Zofren válasza faster (#13) üzenetére


Zofren
aktív tag

Nekem nincs szükségem rá. A gef440mx is elég. Filmet ez is szépen viszi. :))

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#17) thaler2 válasza Tithian (#10) üzenetére


thaler2
senior tag

A kisebben azért elgondolkoznék...főleg ha beraksz még mellé egy dualmagos intelt...ez aztán tényleg kazán lenne.

(#18) velizare válasza Tithian (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

az is igaz. de ekkora teljesítménynél előbb-utóbb valami engedni fog.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) Loha


Loha
veterán

Most jöhetne az, hogy dual procis quad-os SLI-s lap :)
Tehát 2db Pentium EE ami 2*2CPU + HT ami már 8 procinak látszik, meg mellé 4db 6800 Ultra...
Lehet, hogy nem is kell 1 évet várni, hogy a PC lenyomja a CELL-t? :)

(#20) thaler2 válasza Loha (#19) üzenetére


thaler2
senior tag

A számból vetted ki a szót. Végülis egy családi ház áráért biztosan lehet kapni majd ilyen ''szekeret''. ;)

(#21) Konflikt válasza Loha (#19) üzenetére


Konflikt
addikt

Ja és ezek persze mind ddr3 memoriával, 20 usb, 16sata, tuner, ki fogja ezt kihasználni??? átlag usernek 1-2sata max, 2-4 usb, meg egy max 30e vga azt kész...egy x800 xt-n bőven megy minden...:DDde lesz quad amr lap is? hát hogyneee:C és akkor 4db x800 xt...

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#22) Loha válasza thaler2 (#20) üzenetére


Loha
veterán

Egy jobb autó ára is megteszi, de egy év mulva már lehet hogy egész ''olcsó'' lesz :)

(#23) Loha válasza Konflikt (#21) üzenetére


Loha
veterán

Nem kell ide DDR3, elég lenne 1-2GB Quad DDR400 (256bit) is :)

(#24) Sn00k


Sn00k
veterán

Felesleges pénz kidobás... Ki használja ezt ki? Én nem az tuti...:D

3njoy the Lif3

(#25) Sn00k


Sn00k
veterán

az nForce4 4x chipset, valaki mondja már meg ez miben másabb a többinél?
Ga K8NF-9 deszkánál van...
Ha jól gondolom ez lassabb, mint az nforce4 ultra... nem?

3njoy the Lif3

(#26) thaler2 válasza Sn00k (#25) üzenetére


thaler2
senior tag

Sz.tem nincsen jelentős sebesség-különbség a chipsetek közt.

(#27) Incognito


Incognito
senior tag

Bekapcsolod a gépet és 10 mérföldes körzetben elhalványulnak a lámpák. :C

(#28) Sn00k válasza thaler2 (#26) üzenetére


Sn00k
veterán

de akkor annyit mondj ez a 4x ez mit takar?

3njoy the Lif3

(#29) Sn00k válasza Incognito (#27) üzenetére


Sn00k
veterán

+PAKSnak is annyi ;]

3njoy the Lif3

(#30) Tithian válasza thaler2 (#17) üzenetére


Tithian
őstag

Akkor tegyen a felhasználó külön tápot a videokártyáknak :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#31) ody42


ody42
senior tag

ha más nem, az AlienWare biztos ráharap erre :)

(#32) faster válasza Sn00k (#29) üzenetére


faster
nagyúr

Tudtam, hogy valaki be fogja írni Paksot is.
Nem lehetne a változatosság kedvéért ezt a poént egyszer és mindenkorra elfelejteni?
Vagy Visontát írni, csak könyörgöm, Paksot ne!

(#33) #65675776 válasza Sn00k (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt, hogy a HT csak 4x-es szorzóval megy az nVidia által garantáltan. Ha megnézed a kézikönyvét, láthatod, hogy 1600MHz a max HT Frekvencia.

(#34) Esmein


Esmein
nagyúr

Micsoda drivergondok lesznek itt, nem semmi.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) Guruka


Guruka
senior tag

Nekem elég lenne 4db 6600GT is, nem kell nekem 4db 6800Ultra. :DDD:DDD:DDD

(#36) Incognito


Incognito
senior tag

Paks :U

(#37) Cs_Laci válasza ody42 (#31) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Én is pont erre gondoltam. Amilyen baromságokat ki tudnak izzadni magukból, tuti felkelti az érdeklődésüket..
Persze asszem bármelyik baromságukkal boldog lennék, de ez más kérdés..

(#38) anulu


anulu
félisten

no flame, meg minden de azt nem értem, h miért pont LGA775-höz hozták ki ezt a lapot? már több teszben bebizonyosodott, h játékok alatt gyorsabbak az Athlon64-ek, nem is kicsivel.

ezek után LGA... nem értem.

mondjuk EATX méretű ilyen lap, 2x275-ös Opteronnal, oszt' joccakát! :)) elfogadnám, na! és a durva az, h az nForce4 szerver verziójával különösebb kung-fuzás nélkül megoldható lenne... akár a 4x16 PCI-E szál is...

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) Neck


Neck
veterán

Nemtom mit kell kétségbeesni. Házi renderfarm.

Az ATi 256db 9800as magot (R350) is összekapcsolt már. Iparilag, nem egy nagy cucc ez a mostani 4 6800U.

Annyi hogy ez nem PCbe való, szerintem ebben egyetértünk.

Mellesleg, az én gépemben a 3D1 annyi hőt termel, hogy az A64 C'n'Qja ellenére netezés közben is majd megdöglök a szobában a melegtől, a kertes házunk bármely pontjában hűvös van, (70centis vályogfalak, 150 éves vályogház, hála Istennek :D Nem, nem a pusztán lakom :D ), a dual ventis 420as chieftec tápról nem is beszélve, abból is dől a meleg, mondjuk nem bánom, mert jó a táp, de akkor is.

És a proci még nem is fűt, ugyebár.

Akkor a dual magos, 4 karis rendszer, 600+ Wos táppal mennyire fűt? Nem az alkatrész károsodása számít, ember meg bír maradni mellette?

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40) dzsoni


dzsoni
senior tag

Gyönyörü... 1 sima pci, agyonintegrálva minden.

Miért nem tud valaki csinálni egy olyan lapot amire ráraknak 2 usb portot össz-vissz aztán kész. Nem kell se ps2, se lpt, se com, se hang, se lan, se ata, se sata, se fdd, se ieee. Egy max két port vga-nak, a maradék helyre meg pci. Had én döntsem el hogy mit akarok használni. Hányingerem van a mostani alaplapoktól.

(#41) Esmein válasza dzsoni (#40) üzenetére


Esmein
nagyúr

én úgy tudom, hogy a pc billentyűzetek túlnyomó hányada még napjainkban is ps2-es nem usb-s.


Ezt a lapot is feng fogja beárazni, mint a zalman TNN500-ast.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#42) dzsoni válasza Esmein (#41) üzenetére


dzsoni
senior tag

Jólvan, egy db ps2 porton nem fogunk összeveszni :)

(#43) LordX válasza anulu (#38) üzenetére


LordX
veterán

A64 alá nincs olyan chipset, amiben az északi híd egy SLI-képes PCIe vezérlő és egy HT link a déli hídhoz van összesen. A cikkbenli megoldáshoz ez kell, és P4 alá ilyen chip az nF4 SLI IE északi hídja.

A többi jelenlegi nForce az mind egychipes megoldás (az nF Pro is), azoknak nincs HT linkje a déli hídhoz, így nem lehet déli hídnak nF4 SLI-t berakni.

(#44) Loha válasza dzsoni (#40) üzenetére


Loha
veterán

PS2-vel nem tudom mi baja mindenkinek, teljesen jól ellátja a feladatát, egyáltalán nem látnám értelmét a lecserélésének... Meg miben tutd többet egy USB-s bill vagy egér? :)

(#45) LordX válasza Loha (#44) üzenetére


LordX
veterán

Egér: Nagyobb lekérdezési frekvencia, pontosabb koordináták (Logitechnek van olyan egere, ami 8 helyett 16 bites koordinátákat szolgáltat), polling helyett interruptos lekérés (már kérdés, hogy a Windows hülye, és az USB-s egeret is pollingos üzemmódban használja)

Gamereknek jól jöhet..

(#46) Alvin_ti4200 válasza LordX (#45) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gamer vélemény: én is jobban szeretem az MX518-amat PS/2-őn használja 200-as report rate-tel, mint USB-vel szenvedni, hogy normálisan be lehessen állítani.

(#47) LordX válasza Alvin_ti4200 (#46) üzenetére


LordX
veterán

mondom, a Win hülye...

(#48) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#46) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Írok itt mán hülyeségeket, MX510 akart lenni:B

(#49) Wolverine válasza Alvin_ti4200 (#48) üzenetére


Wolverine
félisten

Csodálkoztam is... :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#50) Club válasza anulu (#38) üzenetére


Club
őstag

Érdekes módon mégis mindenhol csak azt látom, hogy az A64-eket cserélik le LGA-ra;)
De talán azért, mert mindeki aki megtapasztalta a különbséget az ''hülye:D


Erre a lapra nincs megfelelő szó.
Az elvetemült baromság nem elég kifejező.
Mekkora táp is kell majd?
Kb 1000W?
Mennyi lesz a villanyszámla?
20k havonta?
Hogyne.
Mennyibe fog kerülni egy gép?
1.000.000K?
És persze mindezt csak azért, hogy a programozóknak ugyan ne kelljen már egy k.... programot normálisan megírni, hanem tömeggyártásban nyomhassák.
Hát részemről:nemzetközi karjelzést használó szmájli!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.