Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Gigabájtok a farzsebben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Az a gond, hogy ennyit már egy normál pendrive is tud kb.
2GB kapacitással nem sok értelmét látom. Egyedül a cserélhető kártya/lemez az előnye a pendrive-val szemben.
Ha tudna vagy 10G-t, akkor már elgondolkodnék...

Aki hülye, haljon meg!

(#2) zsiga667


zsiga667
addikt

A Microdrive ugyanez...

(#3) jakobkacsa válasza L3zl13 (#1) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

hat egy pendriveban legalabb nincs mozgo alkatresz, ezt a kis latszolag torekeny mutyurt meg felnek megmozditani/cipelni

Dyslexia for cure found!

(#4) simonzé


simonzé
addikt

Azért én szívesen odaadnám érte a 128MB-s CF kártyámat. :)

Egye fene, hozzácsapok még egy Bélást! :D

I don't fit in. I fit out.

(#5) simonzé válasza zsiga667 (#2) üzenetére


simonzé
addikt

Ja, így két évvel a Microdrive után már kicsit furcsa piacra lépni. Viszont a Microdrive asszem max 1GB-s.

I don't fit in. I fit out.

(#6) pilóta válasza simonzé (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van 4 gigás is.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) L3zl13 válasza jakobkacsa (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nagyon jól bírják azok a gyűrődést. 300G-s gyorsuéást meg hasonlókat bírnak ki...

Aki hülye, haljon meg!

(#8) dabadab


dabadab
titán

Rosszul kozelititek meg a temat.
Ez egy 2.2 GB-os Type II CF kartya, eleg jo aron (mar amennyire kepben vagyok MicroDrive ugyben).
Az, hogy adnak melle egy teljesen jo USB 2.0-es kartyaolvasot, az csak kedves bonusz.

DRM is theft

(#9) dabadab válasza simonzé (#4) üzenetére


dabadab
titán

Valoszinuleg csak akkor lepodnel meg, amikor bele akarod rakni a fenykepezogepedbe, es nem fer bele :) A Type II CF-ek vastagabbak, mint a Type I-ek, es a Type II-es slot altalaban csak SLR gepekben van.

DRM is theft

(#10) 911 válasza dabadab (#9) üzenetére


911
tag

mekkora a különbség?

''be-ba-be-bub-ble''

(#11) L3zl13 válasza 911 (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

3 és 5 mm ha jól tudom...

Aki hülye, haljon meg!

(#12) pilóta válasza dabadab (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bridge gépekben is általában van TypeII slot, de ma már mindenhová belemegy a TypeII, ahová az I-es, sőt van olyan gép is (fuji S7000), ami csak a Type II-t szereti, az I-et nem.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) dabadab válasza pilóta (#12) üzenetére


dabadab
titán

''de ma már mindenhová belemegy a TypeII, ahová az I-es''

Ezt hogy erted? Pl a Canon Powershot A sorozat meg az Ixusok most is Type I slottal jonnek ki, abba meg nem fer bele a Type II CF.

DRM is theft

(#14) pilóta válasza dabadab (#13) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nyilván a legalsó kategóriába nem lehet beletenni a Type II-t, de a komolyabbak mind tudják. Arra írtam, hogy csak az SLR gépek támogatják. Pl nekem Minolta A1 van, és az is tudja.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) marso válasza L3zl13 (#1) üzenetére


marso
tag

a gond az hogy egy 2gb os cf kártya borsos áron van ezek a microdrive ok lényegesen olcsobbak.

(#16) simonzé válasza dabadab (#13) üzenetére


simonzé
addikt

Belemegy az, csak határozottan kell belenyomni. Az enyémre mág rá is kell állni, hogy beleférjen. :D

I don't fit in. I fit out.

(#17) simonzé válasza marso (#15) üzenetére


simonzé
addikt

Ja, Qrva olcsó. :)

Persze tudom, hogy igazad van, relative jóval olcsóbbak a minimeghajtók.

I don't fit in. I fit out.

(#18) Pompi válasza zsiga667 (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

zsiga667
A Microdrive ugyanez...

dabadab
Ez egy 2.2 GB-os Type II CF kartya, eleg jo aron (mar amennyire kepben vagyok MicroDrive ugyben).

Ez a Magicstor egy microdrive és nem CF kátya! Tehát ugyanúgy vannak benne mozgó alkatrészek. Ráadásul nem is az IBM/Hitachi gyártja, hanem valami noname cég, elég sok gond is van velük (forrás: dpreview storage forum).

[L]http://store5.yimg.com/I/supermediastore_1790_9199900[/L]


[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#19) McJames


McJames
senior tag

Nem rossz, de farzsebes megoldásnak van költséghatékonyabb megoldás is.
1. [L]http://www.mistral.hu/uj/images/valid/4253_0.jpg[/L] a ''legfelső''
2. [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=50170&arc=f[/L]

Ez összességében 20e kredit és kapacitása ''csak'' 10×, mint az említett. Igaz, nem célszerű focizni vele, de hát nem is arra kell.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#20) dabadab válasza Pompi (#18) üzenetére


dabadab
titán

A CF Type II egy formatum, ami azt jelenti, hogy akarhanyszor*valamennyiszer*5 mm-es, meg hogy olyan a labkiosztasa, amilyen.
Az, hogy belul mi van (flash RAM, vinyo, holokristaly, papirra jegyzetelo kismanok), az mar tokmindegy.

DRM is theft

(#21) L3zl13 válasza dabadab (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hacsak nem vesszük figyelembe, hogy a CF a compact flash rövidítése ami egyértelműen flash RAM-ra utalna...

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Pompi válasza dabadab (#20) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszönöm szépen, de sokakkal ellentétben tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy mit jelent a Compact Flash a Microdrive és, hogy Type I vagy II.

És lehet, hogy neked mind1, hogy a kártyán belül egy strapabíró flash memória van vagy egy mini merevlemez, de lehet, hogy másoknak nem mind1, hogy mit gyűrnek a farzsebükbe.

Az előző hozzászólásom leginkább arra irányult volna, hogy ez a Magicstor 2.2GB nem Compact Flash kártya, ahogy páran itt a topikban azt hitték, hanem mini merevlemez és szerintem annak aki tudja ez nagy különbség. Az már csak egy másik tészta, hogy MD-ből sem a legmegbízhatóbb darab. Pár hónapja gondolkodtam ilyen Magicstor MD vásárlásán és eléggé elkeserítő tapasztalatokat hallottam, így maradtam Hitachi-nál. Itt jegyzem meg, hogy 200-250 dollár között elérhető az a Creative MuVo^2 MP3 lejátszó amiből könnyűszerrel kinyerhető egy 4GB-s Hitachi MD. Ezek fényében a 189 Euro nem annyira jó vétel szvsz.


Feel Good Inc.

(#24) dabadab válasza L3zl13 (#21) üzenetére


dabadab
titán

Lehet, hogy annak idejen ez volt az elkepzeles, de a gyakorlatban nem, a Type II nagyjabol kizarolag vinyokat takar (es akkor meg ott a CFIO, amik meg pl WiFi kartyak, de talan kamera is van ilyen interface-szel).
Meg hat mondjuk a Microsoft Works neve is utal dolgokra ;)

DRM is theft

(#25) dabadab válasza Pompi (#22) üzenetére


dabadab
titán

Ize, akkor mit keres az a bazi nagy ''CF+(tm) Type II'' felirat az oldalan? :)

DRM is theft

(#26) Pompi válasza dabadab (#24) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

gyakorlatban nem, a Type II nagyjabol kizarolag vinyokat takar

Ez egy tévedés. Sokáig a 640mb feletti CF kártyák is Type II-esek voltak, azóta már vannak nagyobbak is amik Type I-esek, de van bőven Type II-es CF is.

Feel Good Inc.

(#27) Pompi válasza dabadab (#25) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ize, akkor mit keres az a bazi nagy ''CF+(tm) Type II'' felirat az oldalan?

Valószínüleg az MD (Microdrive) használatát levédte az IBM/Hitachi. Egy harmadik jelöléssel meg gondolom nem akarták a usereket összekavarni.
De szvsz nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ebben a szóban forgó darabban, nem flash memória van.

Feel Good Inc.

(#28) McJames válasza Kalandor (#23) üzenetére


McJames
senior tag

Persze igazad van: 13×8×1,5cm és kb. 200 g. Ing- vagy farzsebbe pont belefér, na, és vinnem kell vele egy USB kábelt is, továbbá jó, ha nem játszom vele ''kacsázóst'' a folyosón... , ellenben a pendrive csak 8×1,5×1 cm és negyed annyi súlya sincs, és ha leesik, nem valószínű bármi baja lenne - elvileg. :)
Azért az előbbi is hordozható, nekem megfelel és mégiscsak 20 GB - 20e Ft-ért! Bár ugyanekkorában lehetne akár 60 vagy 80 is... csak az már drága (nekem és egyelőre). :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Gigabájtok a farzsebben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.