Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ha nem csak vakítás (és persze nem túl drága) akkor támogatom...

Aki hülye, haljon meg!

(#2) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

énis támogatom
remélhetőleg ilyenekkel a HD-DVD -knél illetve a BR-lemezeknél nem akkor jönnek majd elő mikor azok is a végüket élik

most már hamarosan (pár év) szükségtelen ilyen cuccokat kiadni úgyis mindenki archiválja a cuccait pár BR/HD-DVD lemezre...legalábbis én igen..annak már alapban jobb a védelme..

egy árra énis kiváncsi lennék..azért annak az aranynak még ha ily vékony is ára van...
a plussz rétegeknek meg pláne...

:R

Nos Omnes Una Manet

(#3) Dare2Live válasza ^Bundi^ (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mértjobb a védeleme?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) L3zl13 válasza Dare2Live (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elvileg jobb hibajavító eljárásokat használ...

Aki hülye, haljon meg!

(#5) gliskard


gliskard
senior tag

anno - még amikor aranyárban mérték a nyers lemezeket és az irókat - KodakGold CD-re arhiváltunk macintosh-on a munkáinkat. Ezek a cd-k a mai napig olvashatók. (nem mintha kellene bármi fontos ezekröl...) Bár a dvd drive-ok kicsit nehézkesen birkoznak meg a feladattal, a sima cd olvasok viszont gond nélkül olvassák... Viszont az akkoriban saját használatra vásárolt ''silányabb'' (sony, tdk, stb.) cd-kböl jó ha 10-böl 1 vagy 2 darab olvasható... Azok is inkább csak a jó öreg scsi plextor drive-on keresztül... A 90-es évek legelején még a külsö, desktop ház méretü 1x iróval készült, a doom1 beta változatát tartalamzó cd pedig csak relikviának volt jó, teljesen matt lett a hordozó rétege, már egyáltalán nem csillogott...

Tehát van esély, hogy a Kodak nem a ''levegöbe beszél''... :)



[Szerkesztve]

(#6) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

van nekem egy kodak aranyszinu cd-m meg 93-94-bol, 1750-ft volt az asztoria kornyeken tan az automexnel.... es maig kivalona uzemelo joszag kivaloan olvashato aho nincs rajta egy hatalmas karcolas.. cak nem visszajutun kugyanoda???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) L3zl13 válasza neduddki (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, meg azok a jó kis, sötétzöld, meg sotétkék adatfelületek. Szerintem sokkal szebbek voltak, mint a mai sápatag sz@rok... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#8) ^Bundi^ válasza L3zl13 (#4) üzenetére


^Bundi^
senior tag

nem csak azért, de több réteg is van rajta ami ellenállóbbá teszi a felületét

Nos Omnes Una Manet

(#9) arnold


arnold
csendes tag

Tudom, hogy kötekedésnek tűnik de a ''24 karátos arany'' neve: arany.
Gyakorlatilag nem is létezik másmilyen arany, a többi ötvözet.
Ha párologtatunk egy felületre, akkor viszont nyilvánvaló, hogy tiszta arannyal tesszük.
Nem merem feltételezni, hogy a szerző ennyire tudatlan, de ez a 24 karátos arany duma nagyon gagyi, bulváros.

[Szerkesztve]

(#10) PPeter


PPeter
addikt

Disztribúció és normális marketing hiányában egyébként feldughatják a jó kis lemezeiket. Teljesen bezsongtam, amikor az idei CeBIT-en megtaláltam a standjukat, de amikor hat másik újságíró kollégával (akik a világ minden tájáró jöttek, jót dumáltunk amúgy) egy órán keresztül egyetlen értelmes embert sem találtunk náluk, akik nyilatkozni óhajtott volna bármilyen kérdésben, kissé felkaptam a vizet rájuk. E-mailre sem reagálnak, tesztlemezeket sincs kitől kérni, szóval érdekes. Pedig a MAM-E CD-R lemezek a világ legjobbjai.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) Franklin válasza PPeter (#10) üzenetére


Franklin
addikt

BTW, mi a véleményed a Plextor új cd írójáról? Van jogosultsága? Vagy akinek fontos az audio, az úgyse írja?

[link]

(#12) RadeonExClÛB


RadeonExClÛB
tag

Kiváncsi lennék mennyiért árulják a cd darabját?Nem azért mert vennék csak mennyit kérhetnek el egy ilyen cd-ért.De ha a műanyagréteg annyira megkarcolódik akkor már hiába az arany réteg ha nem jut el odáig a laser. ;]

[Szerkesztve]

(#13) L3zl13 válasza Franklin (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kivéve ha mondjuk DJ-zik is.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) L3zl13 válasza RadeonExClÛB (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezért írja a cikk, hogy karcvédő felület is van.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) neduddki válasza L3zl13 (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NEm ezek a szep uj feluletek hoztak el az olcsosagot a cs-k vilagaba es a romalst is???:- )))

udv

neduddki

p.s. bocsanat regen volt de mitn aez derngene:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) Stavi


Stavi
tag

:Y ez már döfi!
abban igazatok van, h már réges régen kikellett voln adniuk, mert:
1. talán a kezdetektől fogva lehetett volna, minőségi lemezre irni (ty verbán kivul)
2. 2 év alatt valszeg jókorát esett volna az ára, ha rájönnek az emberek, hogy a tartósság néha fontosabb, mint az olcsóság...
3. most már biztos h nemelesz akkora piaca...

mindenesetre az árára nagyon kivancsi leszek!

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#17) L3zl13 válasza neduddki (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bizonyára úgy van.
Az biztos, hogy más anyagokat használnak fényvisszaverő rétegnek.
De volt viszonylag újabb időkben is ami még szép volt.
Pl a TDK DView lemezek is szép kékek voltak még. És mai napig kedvencem a Verbatim Crystal Azo. Van még pelőle pár darab. Kár hogy már megszünt. Nem is volt drága. :(

Aki hülye, haljon meg!

(#18) neduddki válasza L3zl13 (#17) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nem ez volt aho a micsubicsi asajat utjat jarta es olege szar volt az idotallosaga???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) L3zl13 válasza neduddki (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tom, nekem eddig nem volt gondom vele. Igaz, még csak 2-3 évesek ezek a lemezek.
Külsőre meg biztos, hogy ez a kedvencem még ma is. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#20) neduddki válasza L3zl13 (#19) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A 8*sig jarta sajat utjat es kifejezetten szar volt emlekeim szeritn, lenyegese sotetebb kik volt a hata.. Ppeter nem vagy erre???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) fishi válasza L3zl13 (#17) üzenetére


fishi
tag

Nem hinném, hogy megszűnt. Most is lehet kapni.

Egyébként sajnos valóban nem egyenes arányban függ össze a hordozóréteg sötétsége az időtállósággal. Különböző tesztetek alapján majdnem hogy fordított arányban. Tehát a sápadt hordozóréteg általánosságban időtállóbb mint a régi sötét. De itt is igaz az, hogy nem érdemes általánosságban beszélni, mindkét fajtából van jó minőségű, időtálló, és gagyi, gyorsan olvashatatlanná váló.

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#22) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Jó, de sokba kerülne, ha át kéne menteni a dolgokat. Mondjuk HD-DVD-t kiadnának ilyen formában mondjuk 20 évvel, azt is értékelném.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#23) L3zl13 válasza fishi (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jó, lehet, hogy csak én vesztettem szem elől.
Sajnos mi már nem forgalmazunk Verbatimot, és máshol sem láttam mostanában. Sajnos az utcai seftereknél sincs Crystal Azo... :(
Bár most már mindegy mert amennyi üres CD-m van otthon szvsz elég lesz még egy pár évig, hiszen nagyon ritkán írok mostanában CD-t...

Aki hülye, haljon meg!

(#24) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Ez nagyon tetszik nekem, bár bevállom még nem adódott olyan helyzet az életemben hogy egy CD/DVD -t az idő múlása miatt nem lehetett volna olvasni, de gondolom sokakkal már előfordult!

Kiváncsi leszek az árára de ha tényleg olyan jó mint amilyennek írják és nem ''aranyáron'' lehet majd kapni, akkor jó ötletnek tűnik!

(#25) gliskard válasza CYBERIA (#22) üzenetére


gliskard
senior tag

...gondolom nem igazán a warez-osok és illegális másolat készitök a célcsoport.
CD/DVD arhiválásnál amugy is az 1+2 másolat a szokás. Egy, amiröl vissza tölthetö az anyag, ha kell valami. A másik kettö pedig két kölönbözö - lehetöleg fénytöl és környezeti hatásoktól aránylag védett - tárolóban pihen. Ha megsérül a használati verzió, akkor ezek valamelyikéröl készül új másolat, illetve a két biztonságit is ujra arhiválják 2-4 évente.
A cd-nél nagyobb méretü adathordozót (pl DVD és majd a HD-DVD és BlueRay) sokan nem szeretik, hiszen ha sérül, akkor nagy mennyiség veszik el.

(#26) KaBuTo0


KaBuTo0
csendes tag

mi a helyzet a jelenlegi eredeti dvd filmekkel? :Y

(ha azokat szekrényben tartva, megkímélve tokjában, nem be ba*szva a dvd tálcába, teljesen karcmentesen tároldo, ahogy kell, vigyázva....)

Azok meddig nézhetők???

(#27) PPeter válasza KaBuTo0 (#26) üzenetére


PPeter
addikt

A műsoros lemezek élettartalma más tészta, ott nem fényérzékeny szerves hordozóréteg tárolja a fizikai jeleket, hanem belepréselik az adathordozó felületbe, tehát ott nincs ilyen elöregedési szindróma - oxidáció, korrózió, a műanyag felület károsodása felléphet, de ez más nagyságrend. A műsoros lemezeknél nyugodtan beszélhetünk emberöltőkről.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) PPeter válasza neduddki (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Szia!

Bizony, akkoriban nem minden újítás bizonyult jónak. Persze először senki nem akarta megveni a phthalocyanine alapú hordozóréteg használai jogát, mindenki - a Mitsubishi Chemicals is - arra utazott, hogy majd ők is kitalálnak valamit (netán jobbat). Nem jött be. Mondjuk nem ők koppanták a legnagyobbat: a FUJI saját mélyzöld hordozórétege is borzalmasnak bizonyult a valós használatban egy-másfél év után, a laboratóriumi vizzsgálatokkal és előrejelzésekkel homlokegyenest ellentétben.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#29) neduddki válasza PPeter (#28) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A fujit nem tom mijj okbol kihagytam:- ))) utanna nagyon orultem:- )) de jl tevedek aazl hogy a 8* utan mar a attertek ok is???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

A 24 karátos arany réteg, illetve az alkalmazott védelmi technológiák miatt ezek az adathordozók vélhetőleg drágábbak lesznek

Milyen meglepő.. :))
Kicsit ilyen nesze semmi, fogd meg jól...

(#31) Male válasza PPeter (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt a ''phthalocyanine''-t hogy lehet kimondani? (valaki aki tudja, leírhatná fonetikusan)

A TDK-nak is volt arany verziója még régen... azok még ma is mennek... meg persze a régi Kodakok... na azokkal sincs semmi gond. De pl a Verbatim 16X-ekből meg a Crystal Azo-ból is döglött ki nálam, pedig nem az asztalon álltak... (a gagyik meg szinte mind... volt ami 1 évet se bírt). Ellenben az a mélyzöld Fujik nálam olvashatóak maradtak... bár ez lehet csak szerencse :)

(hm, ezt lehet nem válaszba kellett volna, mert igazából csak az elejét szántam neked...)

(#32) CYBERIA válasza Male (#31) üzenetére


CYBERIA
őstag

ftalocianin

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#33) orbano


orbano
félisten

Érdekes markentingduma: 300 év. Még a 100-is sok. Teszem azt 50 év múlva lesz valahol valakinek CD meghajtója, ami olvassa ezeket a lemezeket? Kapni biztos nem lehet majd már, az új meghajtók sem fogják valszeg olvasni, ha pedig félreteszek egy olvasót, azt 50 év alatt megeszi a rozsda, hacsak nem valami extra helyre teszem el lezsírozva. Nemérteménezt...

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) Sirandrish válasza orbano (#33) üzenetére


Sirandrish
legenda

pont ez a lényeg..hogy igy te nem tudod ugymond tesztelni ezt az egészet..ha meg mondjuk drága lessz és esetleg 5 év mulva reklamálnál akkor megmondják hogy mert nem ugyanazt a technológiát használod mint anno és az ugymond károsithatja a lemezt meg ilyesmi...nem hülyék ezek:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#35) macilaci78 válasza PPeter (#10) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez van, amikor a K+F oldalára billen a mérleg a marketinggel szemben. :DDD

Na de komolyan: jó dolog, hogy vannak olyan lemezek, amihez nem az a használati utasítás, hogy pár évente írd át újra... Viszont ezt a pár generáción át tartó élettartamot is idő lesz kivárni, nincs valami garancia? :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.