Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sebela


sebela
aktív tag

Azért kiváncsi leszek az ATI válaszára (esetleg új Radeon model?).Bár lehet, hogy nincs miért izgulniuk.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#2) simbazz


simbazz
aktív tag

Hát, egyre inkább afféle XT-s Hercules kártya méreteket kezdenek ölteni ezek az új kártyák :)) De MIÉRT?! Visszafejlődünk rendesen. Vagyis egyre inkább úgy tűnik, hogy az nvidia csak ledobdta az ékszíjat és megállt a tudomány.
:DD :DD :DD :DD :DD

Elektromos abakusz

(#3) e-biza


e-biza
őstag

az ati a 9800-ára lépett most az nvidia, majd elválik hogy teljesitményben is rálép vagy sem illetve kérdés még, hogy ez a venti mennyin fog pörögni,milyen lesz a hangja, s ha már 2slotosra csinálták, akkor miért nem egy ujabb flowfx lett csak gyengéb ventivel? végülis akinek zárt háza van az nem haragszik meg, ha a meleg kimegy a hideg meg kintröl jön be. amúógy eléggé elnagyolt a bordázata, nem hatékonyabb ha sokkal részletesebb lenne a bordázata?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#4) Szőrös  válasza e-biza (#3) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem feltétlenűl baj az , hogy elnagyolt a bordázat. Ha közelebbről megnézed télleg nem kis darabok a bordák viszont így a hőleadó felület sem csöpp. Az meg csak jó.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5) HiperG


HiperG
addikt

Hmm asszem ez fogyaszt 120 Wattot :)

(#6) Zsiba


Zsiba
senior tag

Valahol olvastam, hogy 499 dolláron indul az ára...
Nagy csatának nézünk elébe.

''One Ring to rule them all...''

(#7) bdav válasza HiperG (#5) üzenetére


bdav
őstag

''A tesztben kb 1000 pontal hozott többet 3Dmark03-ban mint a 9800 Pro.''

öö ez milyen teszt volt? netán az nVidia saját tesztelése? akkor azt hanyagolni kéne :) aa bekapcsolva volt ebben atesztben?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#8) HiperG válasza bdav (#7) üzenetére


HiperG
addikt

Nem az nVidia tesztje volt, épp keresem újra :)
Nem volt semmi aa

(#9) HiperG


HiperG
addikt

:D
Forrás: [L]http://www.exxes.nl/modules.php?name=News&file=article&sid=11[/L]

(#10) crab válasza HiperG (#9) üzenetére


crab
senior tag

sajna nemtok franciául
akkor sem értenéd, ha tudnál, mer ez holland!:)

(#11) Elrood válasza HiperG (#5) üzenetére


Elrood
őstag

Nem hinném, hogy előre hoznál az ATi a r400-s gpu-t ( vagy vpu-t). Szerintem fogják a R350-t és módosítják egy kicsit, magasabb órejelre tornázzák.
Lényegében a nv35 is nv30 módosított változata, sokban nem különbözik tőle. Optimizálták, raktak alá egy 256bites memória buszt és kész.

ATi azért se tudná a R400-t előrehozni, mert MESSZE nincs kész:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12) HiperG válasza crab (#10) üzenetére


HiperG
addikt

:DD :DD :DD
Mind1 nincs jelentősége :DD

(#13) HiperG válasza Elrood (#11) üzenetére


HiperG
addikt

Ja igértek az R350-ből egy olyan változatot hogy 256 MB DDR2
Bár remélem nemcsak pletyka volt.

(#14) Elrood válasza HiperG (#13) üzenetére


Elrood
őstag

Nem hiszem, hogy DDR2-vel jönnének. Drága, sok hőt termel.
R350-t fogják kicsit módosítani, és kijön a Radeon 9900:DD

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#15) HiperG válasza Elrood (#14) üzenetére


HiperG
addikt

Akkor nem DDR2 hanem gyorsabb DDR1 :)
A lényeg hogy ATi rulez, és ennek ronda hűtőbordája van :DD :DD :DD

(#16) e-biza válasza Szőrös  (#4) üzenetére


e-biza
őstag

lehet hogy nem csöpp a leado felülete, de gondolj bele egy jobban kidolgozott, vékonyabb bordás -> sürübben elhelyzkedö bordázatra... annak nagyobb a felülete hiszen ha belegondolsz, hogy most mindegyik bordázatot megfelezed, akkor ugye a höleado felülete is megnö... nemde?:)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#17) e-biza válasza e-biza (#16) üzenetére


e-biza
őstag

mámrint hosszában nem keresztben felezed meg, tehát -> jelenlegi: | | az én lvem szerint ||| és akkor máris nagyobb a felülete... ;)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#18) karyo


karyo
senior tag

Az nvidia tovább menetel lefelé a lehtőn... és az jó! :D

Enjoy the silence.

(#19) karyo válasza HiperG (#9) üzenetére


karyo
senior tag

kétségeim vannak ezzel a teszttel kapcsolatban

Enjoy the silence.

(#20) Andix


Andix
csendes tag

Ez a cucc nagyot fog szólni. Szerintem ez most hamar ki fog jönni, és az előző FX sorozattal ellentétben hamar elárasztja a piacot. (Biztos vagyok benne, hogy az Fxek ''hiánya'' a piacról összefügg azzal, hogy az Nvidia elismerte a hibáit - így nem is erőltették)
De azért még továbbra is kiváncsi lennék egy Radeon 9600 vs FX5600ra..

(#21) e-biza válasza karyo (#18) üzenetére


e-biza
őstag

és akkor az ati fog leállni a fejlesztéssel és az ati fogja elfelejteni levinni az árait... szoval remélem hogy ezzel elindul felfelé az nvidia...

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#22) HiperG válasza karyo (#19) üzenetére


HiperG
addikt

Nekem is :DD
De jelenleg nincs más teszt.

(#23) HiperG válasza e-biza (#21) üzenetére


HiperG
addikt

Szépeket álmodsz.
ATi nem qrja el.

Egyébként elkésett az nVidia:
Már az emberek nagyrésze bevásárolt az R300-ból ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]

(#24) Parci válasza Andix (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

AnandTech-en már volt hetekkel ezelőtt -- full bukó az FX 5600 Ultrának... sőt, a nyertes 9600 Pro is bukó volt a 9500 Pro-hoz képest :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) Szőrös  válasza karyo (#18) üzenetére


Szőrös 
veterán

És miért is jó az ha az Nvidia elindúlna a lejtön lefele ? Emögöt csak rosszindulat van semmi más. A piacra csak rossz hatással lenne. És e miatt ránk is.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#26) andorpapa


andorpapa
őstag

A hűtéssel kapcsolatban csak annyit szeretnék elmondani, hogy aranyos gondolat a bordasűrűség növelése, de aki olvasta egyik korábbi hűtőtesztünket és emlékezik még a Spire SkiveStream-nél leírtakra, akkor az is eszébe fog jutni, hogy a sűrűbb bordázat nagyobb felületen akadályozza a levegő szabad mozgását, tehát a ventilátortól eső legtávolabbi bordaponton azonos légsebesség eléréséhez nagyobb légnyomást előidéző, tehát vagy nagyobb átmérőjű vagy nagyobb fordulatszámú, vagyis mindkét esetben hangosabb venti kell. Mert ugye szállított levegő = felület x légsebesség.

További tény az is, hogy a bordasűrűség nem mindig javít a hűtésen. Mert az egész ''megnövelem a hőleadó felületet és máris jobb a hűtés'' elv csak akkor működik, amikor ventiről szó sincs a sztoriban. Amint a ventilátor is játszani kezd, máris figyelembe kell venni egy csomó új tényezőt is. Amúgy szerintem meg azért ilyen lesz az új FX cooler, mert ez olcsóbb volt egy bonyolultabb, precízebb típusnál, és nagy tétel mellett ez is nagyobb pénz (a jó cég ott spórol, ahol tud). Valamint ha ez is elég, akkor minek nagyobb és brutálisabb cooler rá? Erről az Gigabyte és a referencia Radeon 8500 jut eszembe. A Gigabyte-on ugyanis egy hatalmas borda volt, a referencia kártyán meg egy kis ''pucok''.

Tehát elképzelhető, hogy a kedves Abit és társai még megörvendeztetik a publikumot egy OTES 3-mal, és mondjuk a Leadtek is szeret a gyárinál nagyobb, gigantikusabb, csillogóbb, feltűnőbb, szóval ''vedd meg!'' érzést kiváltó coolert operálni a kártyáira.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#27) Cane válasza HiperG (#15) üzenetére


Cane
őstag

''A lényeg hogy ATi rulez, és ennek ronda hűtőbordája van.''

Ez komoly és bölcs érvelés volt. Az okos vásárlók többsége azért inkább az ár/teljesítmény arányokat veszik figyelembe. Azért mert NV és ráadásul jónak is tűnik, / :t és emiatt neked nagyon nem tetszik :t / attól még nem biztos rossz.

Én pl. örülök annak ha az ATI és az NV versenyben vannak. Így legalább egy darabig még lesz minőségi választék.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#28) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Mi az a kártya jobb alsó sarkában lelógó kis T alakú biszbasz? :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#29) Andix válasza Parci (#24) üzenetére


Andix
csendes tag

Hmm.. Kb erre számítottam, azért mindkét eredmény elszomorít.
Igazából engem nem is különösen érdekel, hogy az Ati vagy éppen Nvidia vezeti a sebességversenyt a high-end kategóriába. Az se nagyon zavar, ha a ''satnya'' kategóriában nem jó valaki (Mxek, 9000ek). A legfontosabb az Nvidia részéről szvsz a 9600nak támasztani ellenfelet (Legalábbis számomra ez a megfizethető kategória (60e körül max), ami már kielégítő sebességeredményt is felmutat.).

(#30) anulu


anulu
félisten

Vmi olyat olvastam, hogy 3 változata lesz: 5900 Ultra, ''sima'' 5900, és 5900 Value. Mind a 3 csak az órajelekben fog különbözni. A legkisebbnek az árára leszek kiváncsi, és hogy mennyivel lesz lessabb, mint az Ultra. Ha és amennyiben elfpgadható lesz az ára, még egy R9700-hez képest is, akkor az lesz a következő kártyám :) (és persze ha tuninggal fel lehet nyomni az órajeleket :D)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) anulu válasza simbazz (#2) üzenetére


anulu
félisten

Csak úgy mellesleg. Az XT-s eredeti(!) Hercules kártyák pontosan egy 8bites ISA sín hosszúságúak voltak. Gondolom arra a herculesre gondolsz, amin még a printer port rajta volt :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#32) bdav válasza Cane (#27) üzenetére


bdav
őstag

'' Az okos vásárlók többsége azért inkább az ár/teljesítmény arányokat veszik figyelembe''

hát nemtudom. részemről én nem szeretnék egy hajszárító hangú gépet :) mondjuk előny hogyha a procihűtőnél nem hangosabb a videokártya hűtője :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#33) simbazz válasza anulu (#31) üzenetére


simbazz
aktív tag

;BEGIN offtopik
Printer port? Lehetséges :) Nem néztem meg ennyire, de arra tisztán emlékszem, hogy 3-4 fullmagas, fullházhosszúságú kártya lapul a dobozban. Lent van a pincében, teljesen működőképes, zöld moncsi, 5,25'' duplamagas 10 megás seagate vinyó, stb. Múzeális érték! Ja. Megnézem, ezek a beépített hajszárítós/porszívós sz*rok működőképesek lesznek-e 20 év múlva... Ahogy ez az XT :t
;END offtopik

Elektromos abakusz

(#34) Elrood válasza Panther (#28) üzenetére


Elrood
őstag

Nem tudom, de az ''T alakú biszbasz'' szerintem rossz helyen van. Mivan ha szerencsétlen felhasználónak az alaplapján pont ott van valami.....

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#35) Elrood válasza simbazz (#33) üzenetére


Elrood
őstag

Ez a fejlődés hátránya:)
Ami ma csili vili szuper cucc, 20 év múlva elavult semmi.
(Ha nem jönn közbe valami....)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#36) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Én már várom. Tudjátok, csak a verseny miatt. :))

(#37) Panther válasza Elrood (#34) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Én is épp ezért kérdem... mert még ha lenne valami haszna, akkor OK, de...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#38) ftc válasza Elrood (#34) üzenetére


ftc
nagyúr

Levágja vagy kiszedi..

(#39) HiperG válasza Cane (#27) üzenetére


HiperG
addikt

:DD
Régebben volt egy hír, hogy az nVidia következő kártyája 120 Wattot fog fogyasztani :t
És ha ez is úgy lesz hogy a bejelentés után 3 hónappal kezdenek feltűnni a boltokban?
Szerintem aki gyűjti a pénzt egy csúcskártyára jobban jár ha megvárja az R400-at!!
Az már DirectX 10-s kártya lesz

(#40) ftc válasza HiperG (#39) üzenetére


ftc
nagyúr

120W?-V5 6000(külön táp)
DX 10 szerintem addig nem lesz.

(#41) zsoltee10 válasza HiperG (#39) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én is olvastam ezt a hírt anno, és ettől megijedve nyitottam a Mire lesz elég 360w? című topicot. Szvsz ez még nem az a kártya. MAjd akkor látunk tisztán, ha a házigazdák a kezükbe kaparintanak egyet, és letesztelik a 9800PRO mellett.

(#42) anulu


anulu
félisten

Mellesleg meg, nekem nagyon tetszett az NV30. Van vkinek egy ilyen chippel szerelet eladó kártyája? :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#43) Cane válasza HiperG (#39) üzenetére


Cane
őstag

''Régebben volt egy hír, hogy az nVidia következő kártyája 120 Wattot fog fogyasztani''

Ezt is bevetted? :DDD


Azt sem tudod, hogy mit tud ez a kártya. Csak a képét láttad, de már fantáziálsz.

:t

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#44) ftc válasza anulu (#42) üzenetére


ftc
nagyúr

Vegyél újjonan.Biztos kapsz.Nálunk MSI 5200 24 000FT durván átszámítva..

(#45) Keitaro válasza ftc (#44) üzenetére


Keitaro
addikt

Sajna az nagyon butított FX... :(

(#46) ftc válasza Keitaro (#45) üzenetére


ftc
nagyúr

Ja tudom.De ha kell neki.Ez is jó:DD

(#47) e-biza válasza HiperG (#23) üzenetére


e-biza
őstag

Szépeket álmodsz.
ATi nem qrja el.

ez itt nem elqrás vagy nem elqrás, az ATI-nak sem éri meg milliokat beleölni a nagy iramú fejlesztésbe, ha nincs ki ellen versenyezni. Az árakat meg miért vigye le ha szintén nincs nála jobb? Ez csak pénzröl szól...

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#48) e-biza válasza Elrood (#34) üzenetére


e-biza
őstag

ott van egy kis perforáció.. letöröd, visszaküldöd és biztos nyersz vele valamit... :)

andorpapa: tehát lehet mégis marad a régi Flow hütö? :(

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#49) e-biza válasza Cane (#43) üzenetére


e-biza
őstag

én is fantáziálok..fantáziálok egyröl amit találok az utcán :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#50) Cane válasza e-biza (#49) üzenetére


Cane
őstag

És ha egy 9700pro-ba botlanál? :)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.