Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  [Re:] GeForce4 árlista! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Arra lennek kivancsi,hogy mit takar,hogy NV17. Marmint hogy mekkora a chipek kozti kulonbseg, tudva levo,hogy a Gef3 az NV20, illetve hogy a Gef4Ti4400-tol a Gef4MX 460 latszolag csak a mem-orajelben lassabb, viszont 200dolcsival olcsobb.
Mi az, amivel az NV17 kevesebb az NV25-nel es NV20-nal?

(#2) Parci válasza BiP (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Lásd erről NV17(M)-es hírünk... (keress rá az NV17-re)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) BiP válasza Parci (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Koszi szepen.Magyarul akkor NV20-hoz kepest
- pixel shader
- limitalt vertex shader (kerdes,1 vagy 2??)
+ jo min.DVD

Tehat vegtere is Gef3MX, csak a marketing kivanta a 4-es szamot.
Vagy a fenti infok valtoztak azert december eleje ota?

(#4) Johnny


Johnny
senior tag

Azért kiváncsi lennék, hogyan egyforma a GF4 TI 4600 és a TI 4400 ára ?

(#5) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Igen, igen... 399$ mindkettő :)
Én is épp ezt akartam kérdezni, hogy hogyhogy ... :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) LordX válasza BiP (#3) üzenetére


LordX
veterán

Pixel shader van a Ge2/Ge2MX-ben is, ez nem újítás a Ge3/4/stb-ben!

(#7) BiP válasza LordX (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Tudom, az a '-' az egy minusz a 'pixel shader' elott, nem pedig gondolatjel.Egy decemberi hir szerint annyi a butitas benne NV20-hoz kepest,hogy nincs benne pixel shader, es csak ''egyszerusitett'' vertex shader van benne.Kerdes,hogy ez az info mennyire maradt igaz,ill. mennyire valtozott azota.

(#8) BiP válasza Johnny (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem a 4400 dragabb,mint kene, nem pedig a 4600-as olcsobb.Azaz a 4400-asert elkerik a 4600-as arat,mert miert ne. (De ugyis hamarosan jobban szegmentalodni fog.) Igy aki sima Ge4-et akar venni,megveszi a nagyobbat,es azt fogja hinni,nagyon jol jart, a jobbat kapta ugyanannyiert.

(#9) guest


guest
veterán

Na most akkor MX akárhány vagy Radeon 8500? Mert árban bizony az MX460 kb. a 8500-zal van egy árban. Kiváncsi vagyok, hogy a hangzatos nevek mögött milyen teljesítmény lapul? Azt se felejtsük el, hogy ezek az ilyen olyan fölsztárolt kártyák amik jövőre már sz*rt sem érnek egy konzol árát verdesik (lásd PS2 85 e. bruttóért). Igazat adok annak, aki minimális fejlődésről beszél, hiszen itt már inkább a marketing veszi le a nagy lét. Az pedig sík hülye vagy sokszoros milliomos aki mindig a legújabb kártyákra ruház be. - Azért az utóbbi kategóriába szívesen tartoznék -

prohardver vendég

(#10) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Kiegészítettem a hírt a két egyező árral kapcsolatban. Amúgy pedig, ha a speckók stimmelnek, akkor az MX460-as jobb lehet, mint bármi, ami most a piacon van... de nem hiszem, hogy ne lenne kasztrált az új MX, szóval részemről a Radeon 8500-ast preferálom, de ez egyéni ízlés kérdése (hoppá, és itt feketén-fehéren bebizonyosodott, hogy Parci ELFOGULT!).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) haver


haver
tag

preferalnám, nem pedig preferálom. Igy nem elfogult, hanem elfogultnám vagy (lennél)

biztos értem amit írtam? :DD

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#12) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem az új MX -ek azonosak vagy lassabbak lesznek egy Ti200 -hoz viszonyítva, az esetek többségében, szóval szerintem is R8500 az jobb...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13) utax


utax
aktív tag

az elfogultság ellen szól, hogy úgy látszik, a prohardver szerkesztősége nagyon rá van izgulva a gf4-re, minden nap 2 friss pletyka :)))

Use the force, Dude !

(#14) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ha már pletykáknál tarunk, ugy hallottam megtoldották a Gf4 -ben a crossbar memory controllert egy kis cache -el...
Beágyazott memória rulez... :))

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  [Re:] GeForce4 árlista! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.