Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] GeForce256 32MB SDR (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Hol a túróban lehet ennyiért kapni?
Jöhet az info mailre is ha nem akasz reklámozni : dozer1@freemail.hu

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

Csatlakozom, átnéztem pár árlistát, de nem találtam. :-(
tamas@kgb.hu

prohardver vendég

(#3) Parci válasza guest (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Rendeléses nagyker ár, írtam is. Tudtok nagykerben vásárolni? Ha igen, kaptok mailt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) karib


karib
addikt

Azért vigyázni, mert tényleg zabál a kártya. Nekem az egyébként hibátlan Aristo KT133-as lapban "hidegen" nem mindig indul simán a Windows, ami szerintem a GeF256 terhelésének köszönhető (300-as Codegen táppal...). Szóval minőségibb lapok előnyben :)

Department of Redundancy Department

(#5) guest


guest
veterán

Én tudok nagykerben vásárolni, úgyhogy megköszönném ha megírnád, mert úgy 10 nagyker közül egyben sem láttam.
goto11@mailbox.hu

prohardver vendég

(#6) Parci válasza guest (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

HardwareComp nevu nagyker, kint van valahol a turoban (Budafoki uton kell kimenni, 64-es szam talan... Moricz Zsigmond korterrol megy ki busz). Nem tudom, hogy most epp van-e nekik, de szokott volt lenni.

Tel: 2041772

P

Ui: ha aztan bugzik a kartya, mint allat, ne rajtam verjetek le :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Dozer


Dozer
tag

Tulajdonképpen mi kel ahhoz, hogy nagykerben vásárolhasson az ember?

(#8) karib


karib
addikt

Nagyker vásárláshoz van néhány alapfeltétel, és néhány olyan is, amit egyes komlytalanabb vagy nagyon is komoly helyeken megkövetelnek.

Alapvetően a cégbejegyzésedben szerepenie kell néhány vonatkozó tételnek, hogy számtech cuccokkal foglalkozhatsz, kereskedhetsz. Hogy mik ezek, pontosan nem tudom, de utána lehet nézni.

Általában ennyi elég, meg az, hogy azért időnként azért vásárolj is náluk, ne csak az éppen kétszáz forinttal olcsóbb legújabb infraegeret hozd el egyszer...

Egyes komolytalanabb helyeken minimálkvóták vannak megszabva, alkalmanként, havonta, stb. Normális helyen akkor sem néznek ferdén rád, ha egy audio kábelt hozol el, elvégre "partner" vagy. Persze nem illik pofátlannak lenni, elvégre nem amatőrökkel akarnak foglalkozni, ezt meg lehet érteni.

Aztán persze vannak "nagyonnagykerek", ahol x hetre előre kell rendelni vagy tényleg komoly havi/éves kvótákat kell megütni, ahonnan a nagykerek is rendelnek, de ez már nem kispálya :)

Egyszóval: cégpapír a lényeg.

Department of Redundancy Department

(#9) simi


simi
csendes tag

"Itt viszont még nincs a chipbe integrálva a RAMDAC, tehát a kártyán lévő komponensek minősége nem számít annyit a végső képminőség szempontjából, mint a GeForce2-es szériánál (MX/GTS/Pro/Ultra), így egy noname kártya sincs úgy lemaradva a márkásabb rokonaitól"

ezt most nem ertem, nem pont akkor nincsenek a kulso komponensek nagy hatassal a kepminosegre ha a chipen van a RAMDAC?

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#10) Parci válasza simi (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem... a DAC az Digital-to-Analog Converter. Azaz ha integralva van, akkor a chipbol mar az atalakitott analog jel jon ki, amit el kell vinni a monitorig, jo minosegben.

Ha nem a chipben van a DAC, akkor csak kesobb van az atalakitas, es a digitalis jelnek sokkal igenytelenebb csatorna is jo.

Vagy tevedek?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) guest


guest
veterán

Menjetek a Pentacompba az Etele 32A-ban
vannak 15,700+á- ért kaptok. Ez kisker,
itt bárki vásárolhat. Zotya.

prohardver vendég

(#12) guest


guest
veterán

Én 3x is meggondolnám, hogy megvegyem-e a Hardvercomp-ban. Az áraik tényleg jók, de ha garanciára kerül sor...

prohardver vendég

(#13) Parci válasza guest (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Én kizárólag az árak alapján mondtam, gariról nincs tapasztalatom, tehát nem vállalok felelősséget :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) karib


karib
addikt

Akit érdekel, hajtson rá, már múlt héten sem volt rendelési listán... Lassan marad a MX200 olcsó NV kártyának...

Department of Redundancy Department

(#15) Szasza válasza karib (#14) üzenetére


Szasza
tag

De sajnos MX200-ast nem túlzottan érdemes venni, pontosan amiatt, amiért Riva TnT-t, meg M64-et sem :(...Az MX200 már nagyon gyér kártya....

(#16) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

A cuccot ezennél átminősítem a hónap hw-évé, a rovat frissítése okán.. :)

Amúgy egész használható, bár melexik, mint állat, és a hűtése atom gagyi..

cantante di sampietrini

(#17) karib válasza keopsz (#16) üzenetére


karib
addikt

Nekem is nagyon tecc, járt is pár db már nálam, de sajnos gondjai is vannak. Gagyibb VIA-alapú lapok tápellátása nem mindig a legjobb, és ezeken csak szerencsés tápválasztással lehet normális működésre bírni a Windowst (hidegindításnál 16 színnel indul gyakran). Most egy Creative Ge256-ot hajtok, ez kicsit jobban van megcsinálva, mint a most kapható noname-ek, de azért ez is zabál rendesen.

Érdekes, hogy még mindig kapható a cucc, hetente pár százassal mindig lejjebb kúszik... (lehet számolgatni az eredeti hír óta...), tehát príma cucc, csak ha fel kell készülni az esetleges nehézségekre. Mellesleg MX-ek sem egetverően drágák, tehát ha nem megy a 256, egyszerűbb MX-et venni, mint tápokkal és alaplapcserével bűvészkedni...

Department of Redundancy Department

(#18) guest


guest
veterán

Szart e ér az nVIGYIJA! ATI rulz!

prohardver vendég

(#19) karib válasza guest (#18) üzenetére


karib
addikt

Azé az ATi-tól sem kell annyira hanyattesni, de én is kedvelem őket. Mondjuk 9500 Ft környékén nehéz életképes ATi kártyát találni, de még 14k körül is, amikért respektíve egy Ge256 vagy MX400-at lehet lassan kapni... Legfeljebb Savage2000-et lehet ily baráti áron akasztani néhol a nagyon elfekvő készletekből.

Az ATi-t is leginkább a Radeon LE miatt szeressük jelenleg, mert jutányos áron nagyon jó teljesítményt és minőséget kapunk, no meg a 8500-as sem lesz piskóta, ha ideér.

Csak a driverekre feküdjenek rá a srácok, mert ott még lehet/kell dobbantaniuk (ahogy a kyros srácoknak is, főleg komolyabb pl. OpenGL alakalmazásokban...).

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] GeForce256 32MB SDR (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.