Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ha valóban létezik ilyen firmware és jól működik a DVD-R,DVD-RW írás is akkor könnyen best buy termék lehet belőle.

42-50000FT ért egy többformátumos DVD+/-RW író egész jó vétel lehet.

(#3) Flashcash válasza Kalandor (#2) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''Az NEC két DVD-írója, nevezetesen az ND-1100A és az ND-1300A technikailag teljesen megegyezik. Az egyedüli különbség közöttük a támogatott formátumokban rejlik.''

Az ND-1300A egy többformátumos író. Ha valóban igaz a hír akkor egyszerre működik a két formátum írása ahogy az ND-1300A-nál is.
[L]http://www.nec.co.uk/ND-1300A.pdf[/L]

(#4) McJames válasza Kalandor (#2) üzenetére


McJames
senior tag

Olvass figyelmesebben:
... a másik a DVD-R/-RW-formátumot is...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#5) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Melyik német oldalon? Milyen típusú cd íróról van szó? :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#6) Genialis


Genialis
aktív tag

> A kérdés már csak az, hogy a gyártók lépni akarnak-e
> egyáltalán - és ha igen, mikor - az egyre burjánzó
> hardveres és szoftveres átalakítások ellen. Mert egyes
> felhasználók már léptek és döntöttek...

Ez gyönyörű. Lehetne akár a Linux teremtéstörténetének egyik mondata is.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#7) McJames válasza Flashcash (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Netto 39 040 Ft-ért láttam vhol egy forgalmazónál. Ha lenne rá keret, vennék is egyet.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#8) pschio


pschio
őstag

na most nem teljesen korrekt a cim ''cd irot dvd irova''! hol van ebben szo barmifele cdirorol szerintem mindossze annyirol van szo hogy uj firmware es a szarabbik dvd iro tamogatja a masik formatumot is. hol van itt szo cdirorol?????????????????

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#9) MaUser válasza pschio (#8) üzenetére


MaUser
addikt

Az első bekezdésben.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) zax


zax
tag

Szeretem ezeket a semmitmondó, konkrétumok nélküli híreket.
Link még véletlenül sincs. Se a firmware-re, se az ''Élelmes emberek''-re, akik ''kiötlötték'', se egy ezzel foglalkozó fórumra. Ja, hogy az eredeti cikkben sincsenek linkek... Akkor minek kellett bemásolni ide? Mesét máshol is tudok olvasni.

R.I.P. Pentium 4

(#11) QQRIQ válasza zax (#10) üzenetére


QQRIQ
tag

Egyetertek.
Ha valoban letezik ilyen firmware update, az engem nagyon erdekelne, mert pont ilyen DVD-irom van. Szoval, ha valaki (esetleg a cikk iroja) adna egy linket, ami ennek a cikknek az alapjaul szolgalt, annak nagyon orulnek.

(#12) atus válasza QQRIQ (#11) üzenetére


atus
senior tag

1. Ez nem cikk, hanem hír. 2. Ott a link a forrásra a fejlécben:
[Szerző: kentaur | Dátum: 2003-05-27 14:00 | Forrás: Computerbase.de]
Ha rákattintasz a vastagon szedett részre az eredeti hírben, ott a német hír. Onnan meg navigálj el magadtól.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#13) QQRIQ válasza atus (#12) üzenetére


QQRIQ
tag

OK, elolvastam a nemet web-oldalon a hirt. Lenyegeben ugyanaz, mint ami itt a Prohardver-en szerepelt... es egyelore a neten valo keresgeles sem hozott semmi eredmenyt, szoval a dolog jelenleg csupan spekulacionak tunik. Kivancsi vagyok, mikor lesz elerheto ez a feltetelezett firmware. :t

(#14) redf


redf
csendes tag

Mivel nekem is NEC ND1100A van ezért én is megörültem mikor 10 napja olvastam
az alábbi hírt:

http://www.cdfreaks.com/news/7181

De egyre inkább úgyhiszem hogy nem lehet megcsinálni.
Ajánlom az alábbi oldalt :

http://etna.rpc1.org/nec/index.html

annak is a legutolsó sorát mely így szól:
''ND1100 to ND1300 is not possible because there are some hardware changes''

De azért még reménykedjünk. Hátha jön Neo és megcsinálja :)

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!'' T. A. Edison

(#15) turho


turho
őstag

Most akkor ennek a hírnek sok értelme volt :(
Új hírem: Átalakíthatók a sokket370-es lapok 478-assá, bios kell csak frissíteni. Nameg bütykölni egy kicsit...
Bocs ha túl kritikus voltam. Nem a ph-nak szólt.

(#16) redf


redf
csendes tag

Ja, Neo valószínűleg itt fog jelentkezni, úgyhogy néha azért érdemes benézni:

http://forum.firmware-flash.com/viewtopic.phpt=14038&postdays=0&postorder=asc&start=150

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!'' T. A. Edison

(#17) zax


zax
tag

Gondoltam, visszanézek, hátha azóta a PH szerkesztők vedték a fáradságot és kirakták a firmware letöltés linkjét, de még mindig semmi. Én is szeretnék azokhoz a felhasználókhoz tartozni, akik ''már léptek és döntöttek''.

R.I.P. Pentium 4

(#18) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az ügyben közben annyi történt hogy valaki már kipróbálta az 1100-as drive firmware frissítését 1300-asra. Az eredmény annyi lett hogy a meghajtó továbbra is csak +RW lemezt tudott írni viszont annyi változás történt hogy behalt a második DVD megírása után. ;]

(#19) zax válasza Flashcash (#18) üzenetére


zax
tag

Az rpc1 fórumán is írták néhányan, hogy próbálták az 1300-as firmware-t 1100-ra tölteni, persze sikertelenül. Viszont itt a cikkben az írja kedves kentaur, hogy a módosított 1100 firmware már megvan (''a NEC ND-1100A-ból egy NEC ND-1300A-t faraghatunk'') és hogy már használják is (''egyes felhasználók már léptek és döntöttek...''). Akkor most vagy kentaur írt baromságot, vagy tényleg létezik az emlegetett firmware, csak éppen senki nem tud róla :D
Úgyhogy kentaur, hogyha igazat írtál, akkor egy linket még így utólag esetleg mellékelhetnél a cikkhez, ha pedig csak kacsa volt a hír, akkor bocsánatot kérhetnél a PH olvasóktól, amiért félrevezetted őket.

R.I.P. Pentium 4

(#20) redf


redf
csendes tag

Még mindig nincs meg.
NEM IS LESZ.

Olvassátok végig ezt a thread-et (ha érdekel a téma):

http://forum.firmware-flash.com/viewtopic.php?t=14038&highlight=nec

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!'' T. A. Edison

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.