Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hack3er


Hack3er
őstag

Itt egy AMD 690G-re épülő alaplap ami integrált X1250 grafikus magot tartalmaz.

[Szerkesztve]

(#2) fLeSs


fLeSs
nagyúr

érdekes számozás.
nv 680i
amd 690g. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Balinov


Balinov
félisten

végre egy épkézláb teljesítményű,chipsetbe integrált vga-s megoldás :R :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4) ngabor2 válasza Balinov (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

aki integrált videós lapot vesz, az lehet, hogy nem a csúcs-3D-re megy rá...

vajon mennyire fog ettől jobban melegedni a chipset?
a graf teljesítményt mennyire fogja visszafogni a rendszermemória sebessége? ha már egyszer elég erős graf mag van benne...

(#5) Balinov válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Balinov
félisten

az lehet,de azért a radeon xpress 200-at és névfajzatait,meg az nvidia féle 6100/6105-et még tán a rendszermemóriás x700-as magra épülő onboard vpu is lenyomja,nem beszélve az intel eddigi GMA -s megoldásairól,nem? nameg ha lesz mATX kivitel,akkor kis htpc-kbe is meglehetősen jó választás lehet. szigorúan szvsz,persze.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) Hack3er válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Hack3er
őstag

Az ATi chipsetek nem melegszenek annyira mint az nForce chipek.
Ez az imtegrált vga lehet hogy nem fog sokat dobni a melegedésen.

Az északi híd-ba lesz beépítve vagy a délí hídba a vga :F
Ha az északi-ba akkor azt a pici bordát érdemes lehet lecserélni.

(#7) Ádibádi


Ádibádi
tag


Jó kis lap. :R

[Szerkesztve]

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#8) Ádibádi


Ádibádi
tag


Itt egy kis teszt a lapocskáról : [link] :D

Meg itt: [link]

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#9) Balinov válasza Ádibádi (#7) üzenetére


Balinov
félisten

15xx pötty 3dm03-ban,ez közel 1,5x-se az aláírásomban szereplő lap 6100-esének teljesítéményéhez képest.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10) #95561216 válasza ngabor2 (#4) üzenetére


#95561216
törölt tag

Olyanoknak remek lehet (nekem), akik nem engedhetik meg maguknak, hogy egyszerre cseréljenek alaplapot, memóriát, videókártyát és procit is, de már kezd szűkös lenni az öregecske (socketA) konfig. Sőt, gyanítom olcsóbb lesz, mint külön valami lap + videókártya, és talán civ4 és medieval2 eldöcög rajta :)

(#11) c41r0^ válasza ngabor2 (#4) üzenetére


c41r0^
őstag

itt is a rendszermemóriából szipkázná a grafikus mag a videomemóriát?
nem saját DDR1 memórialapka van a lapra integrálva az IGP számára? (nekem a kép alapján úgy tűnik, az IGP felett mintha lenne vmi...)

[Szerkesztve]

(#12) Elrood válasza c41r0^ (#11) üzenetére


Elrood
őstag

Az nem memória.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#13) c41r0^ válasza Elrood (#12) üzenetére


c41r0^
őstag

ok

és a gyártókat mi tartja vissza az IGP számára fenntartott memóriamodul alaplapra integrálásától?

az IGP és a memóriavezérlő közötti busz sávszélessége így már szűkös, ha VGA memória is kell 3D-hez (jó-jó, ez nem 3Dre optimalizált megoldás, arra vegyenek grafikus kártyát...), de mégis ha vmilyen más buszon (pl. PCI-e 16x vezeték) kapcsolódna az északi-híd-IGP az alaplapra integrált DDR modulhoz, az nem lenne jó megoldás?

nem jobb egy IGP->16x PCI-E->DDR1, DDR2, DRD3 (kis késleltetési idő) memóchip
az
IGP->memóriabusz->RAM (nagy késleltetési idő) megoldásnál?

(#14) Ősember


Ősember
őstag

végre egy uj, keveset fogyszto chipset :C legalább is erre lehet következtetni abbol a kis pöcök északi hid hütöröl :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15) dabadab válasza #95561216 (#10) üzenetére


dabadab
titán

Eros a gyanum, hogy nem ez a reteg a megcelzott piaca a lapnak.

DRM is theft

(#16) c41r0^ válasza c41r0^ (#13) üzenetére


c41r0^
őstag

sőt, nem is kell ide PCI-E sáv, hisz a VGA-n mi van megvalósítva (persze nagy vonalakban)...
GPU -> vezeték -> BGA DDR(1-2-3) memóriamodulok

ennek analógiájára:

NB IGP -> vezeték-> BGA DDR(1-2-3) memóriamodulok

is elég lenne, a nyák pedig az alaplap nyákja

nem foglal a rendszermemóriából, kisebb késleltetésű memória (jobb 3D teljesítmény), viszont kicsit drágább is lenne a lap, cserébe megközelítőleg egy x700 valós teljesítményét hozná

(#17) lazydog válasza Ádibádi (#8) üzenetére


lazydog
addikt

Végre valami értelmes a zöldektől.
Az Epox-os linknél miért nem működik a Next? Befejezetlen volna a cikk?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#18) kovy79 válasza dabadab (#15) üzenetére


kovy79
őstag

Ezt a kis ... Asus lapot elnézve mi a megcélzott réteg?
Nem hinném, hogy nagyon drága lenne.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#19) Probiker válasza Hack3er (#6) üzenetére


Probiker
aktív tag

Nembiztos, hogy nemmelegszik annyira alaplapi chipset.
Nforce chipsetes alaplapom van, asus, és ugyanekkora rajta a borda :D Igaz csak Nforce 6150es.

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#20) ftc válasza lazydog (#17) üzenetére


ftc
nagyúr

ocwork szokászos tesztje...először az alplap utánna 2 nappal a teszt...de mintha ezt linkeltem volna AM2-s totyikban és akkor ment még...

(#21) Ste


Ste
addikt

jöhetne egy ilyen az én notimba is :U

(#22) dabadab válasza kovy79 (#18) üzenetére


dabadab
titán

Valoszinuleg irodai gepekbe szanjak, ahol igazan nem kell 3D-s teljesitmeny.

DRM is theft

(#23) Komplikato


Komplikato
veterán

Asus az első? Nézőpont kérdése. Az első RS690-es referencia lap képek 2006 augusztusiak, és mivel fehér(!) nyákos, valószinüleg Sapphire volt. Aztán van 2006 novemberről képek az MSI K9AGM Rev 2.0-ról is ami ezt a chipsetet használja, igaz kapni azóta sem lehet.
Viszont 3 hete kapni kínában valami noname lapot (Unika?) jó áron, valamint az OCworkbench oldalán volt már ECS és Epox RS690 lapról is review.

Kérdés miért késett ENNYIT, ha 200 nyarán készen volt a referencia???

Mondjuk az is érdekes kérdés, hogy a hírhedt iIntel i965G problémát (nemhogy nem gyorsabb, de lasabb a GMS950-nél) nem sikerült megoldania a nagy cégnek, most láttam van helyette(?) G33 és G35 chipset, akkor lehet hasonló szívások miatt késett az AMD RS690G? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24) Komplikato válasza Probiker (#19) üzenetére


Komplikato
veterán

''Nembiztos, hogy nemmelegszik annyira alaplapi chipset.''
Kis hitetlen, van nem egy olyan X200 (aka X1150) chipsetes lap, amin MÉG BORDA sincs és nem melegszik! Az RS690 meg ugyan több pipe-ot tartalmaz, de már 80 nanos, tehát lehet még hidegebb is, mint az RS4xx sorozat volt.
Sajnos az integrált memória visszafogja nagyon az RS690-et, de van hír róla, hogy lesz olyan alaplap/noti, ahol kap 128MB fizikai (puffer) memóriát, akkor pedig vetekedhet a sebessége egy X550/X600 VGA-val is akár ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#25) pip válasza Balinov (#9) üzenetére


pip
aktív tag

Hat nekem nem tunik valami nagy durranasnak, ahhoz kepest hogy egy uj laprol van szo... Az NV 6150-es chip kb ugyanezt tudja (a tesztekben a 6100-as van, azert olyan gyenge a videomegjelenitesi pontozasa) mar tobb mint egy eve. Ennel azert tobbet kellene felmutassanak, hogy fejlodesnek lehessen nevezni... :(

(#26) ftc válasza pip (#25) üzenetére


ftc
nagyúr

lényegében még kiforratlanok a driverek....

(#27) pip válasza Komplikato (#24) üzenetére


pip
aktív tag

Nem tartom valoszinunek hogy kulon vga memoriat integralnanak a lapra, mert akkor nyugdijazhatnak az egesz Turbo Cache/Hyper Memory vonalat mindket reszrol. Ugy ket eve letezett a Sis 760-as sorozat, annak volt nehany mega frame buffer a lapon, ami a tesztek szerint duplazta a teljesitmenyet. Aztan nagyon hamar eltuntek a piacrol ezek a verziok es maradt a 760GX, termeszetesen memoria nelkul, szinte ugyanazon az aron :) Ez nem csucskategoria, ahol a teljesitmenyre hajtanak, ezek eleg ha szinesben mennek :D

(#28) pip válasza ftc (#26) üzenetére


pip
aktív tag

remeljuk :) En is nagyon varok mar valami rendesebb teljesitmenyu integralt lapot... Mar lassan a negyediket fogyasztom, meloban NV 6150, otthon NV6100, ezelott Sis 760GX, de meg a csaladi ereklyenek szamito PII-esem ala is van integralva 2MB Matrox millenium, termeszetesen kulon memoriaval, bovitheto 4-re :) Szoval hajra

[Szerkesztve]

(#29) vallas


vallas
senior tag

Miért nem tudnak +egy memóriafoglalatot rátenni a lapra, mondjuk valami extra színbeb, ami csak az integrált vga-val van összekötve, aztán nem lenne egy nagy durranás a vga bővítés, 256-ram ki, 512-be, és már mehet is a game.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#30) Balinov válasza pip (#25) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz a 6150 csak a magasabb órajeltől ill. a kimenetek mibenlététől függ.nomeg a rendszermemóriától.egyik különösen jó példája,hogy mennyi a gyakorlati haszna s939-nél a dualchanelnek.ha megkeresed az adtaimnál lévő lap topikját,ott leírtam a tapasztaltaimat a 6100-ről.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31) ***HG*** válasza vallas (#29) üzenetére


***HG***
tag

Akkor ki venné meg az 100k-s VGA-kat? :DDD

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#32) pip válasza Balinov (#30) üzenetére


pip
aktív tag

Igazad van, de nem erre gondoltam, hanem hogy az 6150-es-eknek van hardveresen tamogatott videokodolasa, DVI kimenete, HDTV tamogatasa, nvidia purevideo HD, stb, tehat pont azok a reszek vannak meg rajta, amelyek hianyaban a belinkelt tesztekben gyengen szerepelt az nv6100-as (videolejatszasi kepessegeire kapott nagyon alacsony pontozast). A magasabb orajel meg epp eleg arra hogy behozza azt az 5-10% hatranyt az uj amd/ati-hoz kepest. Ezert mondtam hogy nem nevezheto igazi fejlodesnek az ati uj termeke, hacsak a sajat regebbi termekehez viszonyitva nem :(

(#33) Fiery válasza fLeSs (#2) üzenetére


Fiery
veterán

A szamozas nem ebbol fakad, hanem az ATI (R.I.P.) kodnev gyakorlatabol. Mielott az AMD felvasarolta volna oket, mar komplett tervuk volt egeszen a 700-as szeriaig:

- RS600/RD600: Intel LGA775 + Dual Channel DDR2/DDR3 (amint a piac igenyli).
- RC610: ugyanaz mint az RS600, csak 1 csatornas memoriavezerlovel
- RS690: AM2 + X700-class IGP
- RS700: LGA775 cucc, bovebbet nem tudok rola

Persze a ''regi'' szamozas epp jol jott a 680i kapcsan, ez teny :)

(#34) Cane


Cane
őstag

újabban csak ekkora méretű lapokat adnak ki a gyártók? (nem mintha nem örülnék neki) mekkora ennek a mérete?

[Szerkesztve]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#35) pip válasza Balinov (#30) üzenetére


pip
aktív tag

itt egy link[link] az AMD 690G es az NV6150 tesztjerol. Hat kb. ez az amit magyarazni probaltam, a kulonbseg gyakorlatilag NULLA :(

(#36) BlueAthlon válasza Balinov (#5) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

6100 zal szórakoztam én is rendesen. alap 425MHZ ről 650 re felmoddoltam(legyen fillrate-ja), 266 os FSB mellett szinkron DDR2-1066 os ramot kapott( ne legyen memsávszél limitje se akkora), mindjárt elkezdett sietgetni. 1000 pöttyöt kitolta 05 ben.
Most wanted 800x600 relative részletes grafikával jól ment. Carbon is.

Most már ittvan egy MSI 690G-s lap, megnézem mit mászik ez is.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#37) Boyfish


Boyfish
senior tag

Hi srácok!

Szerintem az Ati driverek jelenleg még zsengék a laphoz, ezért sokkal gyorsabb az összes nem vga-s tesztben az nvidia6100-es chipset, de szerintem ha ez megoldódik, akkor az ati integrált vgájának mindenképp gyorsabbnak kellene lennie a 6100-nél, mégis 2x annyi pipés, ennek biztos, hogy ki kell hoznia valami különbséget.
Egyébként pl a Jetway már most is 525mhz-en járatja gyárilag a 6100-es integráltját(eredeti 425), de szerintem még ez is kevés lesz, az ati gyorsabb cuccot csinált.

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#38) ftc válasza Boyfish (#37) üzenetére


ftc
nagyúr

nem tudom milyen teszteket néztek,de rendszerint az AMD üdvöskéje nyer...minden game tesztben is...video-ban is.(szebb képet ad...)

hiába a 4pipe ha lassu a memoria neki...hga lenne az alaplapon legalább integrálva olyan 32-64MB akkor más lenne a helyzet..

(#39) Thrawn


Thrawn
félisten

Anandtech-en is tesztelték: [link]
Elég vegyes a kép, a játéktesztekben és a fogyasztásban el tudott húzni a többi tesztalanytól (GeForce6150 és Intel G965). Jó kis chipkészletnek tűnik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#40) ftc válasza Thrawn (#39) üzenetére


ftc
nagyúr

Meg még 1 teszt:

[link] Bistar lap
[link] ECS lap teszt

Még 1 pár darab lapocska:
[link] Gigabyte
[link] Foxconn
[link] Jetway
[link] Epox

(#41) Thrawn válasza ftc (#40) üzenetére


Thrawn
félisten

Egyre jobban tetszik ez a lap :)
Egy kis változatosság jó lenne már így a VIA és az nForce után.

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#42) v-paci


v-paci
aktív tag

Üdv.

Valakinek van infója a Linux kompatibilitásról? Félek, hogy az ati ebben sem fog remekelni, de inkább ne legyen igazam.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#43) ftc válasza v-paci (#42) üzenetére


ftc
nagyúr

erről péntek este tudok nyilatkozni...mandriva 2007 megy fel...

(#44) Cyberslider


Cyberslider
őstag

A hwt-n eléggé lehúzták szegény asus-t. De én vhogy képtelen vagyok elhinni...ennyire rossz nem lehet. Vmi nagy gáz lehetett ott a driver téren, vagy tényleg kifogtak vmi selejtet.............. :(((

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#45) Alvin_ti4200 válasza Cyberslider (#44) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nálam volt a lap, mint ahogy írtam is, elképzelhető, hogy rossz példányt kaptunk, de szerintem a driver a ludas. Amúgy a képminősége analóg kimeneten pocsék:(

(#46) Cyberslider válasza Alvin_ti4200 (#45) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ahha. Értem! :) Hát remélem itt lesz normális driver, nem úgy mint nvidia fronton! Mert most készülök mATX-et venni, és nagy dilemmában vagyok, ez legyen, vagy egy 6150..
Effelé hajlok, mert ''elvileg'' grafikusan erősebb, ott a HDMI, meghát ami még lényeges, a fogyasztása is kevesebb....
Az analóg kimenet felett még szemet hunyok, úgyis DVI-n használnám. Szerencsére ez a trend már átalánosabb.

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#47) Alvin_ti4200 válasza Cyberslider (#46) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nem próbáltam ki DVI-n és HDMI-n, ha olyan a minőségük, mint analógon, akkor felejtős...Lehet csak a RAMDAC szar vagy nemtom.

(#48) ftc válasza Alvin_ti4200 (#45) üzenetére


ftc
nagyúr

ő ocwork-n írtak róla,hogy a Catalyst 7.3 elég jó képet hoz.....de igazi javulás Catalyst 7.4-től

CRT-n nekem gyönyörű a kép...

(#49) joergie


joergie
őstag

hdmi változatot lehet már kapni kis hazánkban? tudassátok hol rohanok veszem viszem örülök :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#50) Cyberslider válasza joergie (#49) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát én is olyat szeretnék, de úgy láttam még nincs sehol.. :(
Ha vki tud valamit ne tartsa magában.
Gigabyte sincs még..

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#51) Chaser válasza BlueAthlon (#36) üzenetére


Chaser
titán

Azt is +néznéd, hogy rmclock-kal lehet-e alulfeszezni a procit? :B :R Bios szinten biztos nem lehet, meg mást se moddolni, ezt utálom az msi microlap politikájában.. de én is talán egy ilyen lapot, vagy a 690v változatát venném, tuning most lefele lényeg, főleg a vcore csökkentése 0.8v környékére.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) Chaser


Chaser
titán

Hahó, sehol senki? :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) 9CS


9CS
senior tag

Azóta sikerült valakinek mélyebb tapasztalatokat szerezni ezzel a lappal? HTPC alapnak jó lenne?

Főleg a hang és képminőség érdekelne. Vagy ahhoz mindenképp érdemes olyan lapot nézni, amin nem integráltak ezek a fontos dolgok?

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#54) sinci válasza 9CS (#53) üzenetére


sinci
tag

itt kérdezd... [link] [link]

(#55) 9CS válasza sinci (#54) üzenetére


9CS
senior tag

Ó köszi, kereshettem volna... :B

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#56) Gyuri27 válasza 9CS (#55) üzenetére


Gyuri27
félisten

de leginkább itt [link] ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#57) shadi1


shadi1
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben került ilyen alaplap hozzám, kihoztam belőle amire futotta a keretemből. Ami azt illeti, én nem szeretem a passzív hűtéses videókártyákat, főleg, ha az alaplapra vannak integrálva, mert akármennyire is jól tervezték meg a mérnökök ezen az alaplapon, kapásból cserélni kellett 5 kondit, ahhoz hogy működjön az integrált videókari és ennek az oka talán a rossz minőségű kondenzátorok, vagy talán a hűtés elégtelensége. (A termelt hő természetesen elszínezte az alaplap ezen részeit.)
Nekem korábban egy hasonló kategóriás Radeon kártyám volt mint ami ebben intágrálva van és ráadásul ASUS, de a lényeg, hogy azon is csak úgy működött jól a passzív hűtés, ha az ember megfelelően megtervezte a ház légáramlását vagy szerelt rá egy ventit. Nincs is ezzel semmi baj. Szóval vagy a házra kell ventillátor a passzív hűtés esetén ami megoldja a meglévő bordával a hűtést vagy a bordára kell tenni egy kis ventit. Valószínűleg itt is ez lehet a gond. Mivel nekem nincs házhűtőm külön, így eléggé felforrósodott a kis borda a kezem nem bírtam rajta tartani, ez viszont semmiképpen nem tesz jót a mai ólommentes forraszanyagnak. Ráadásl ezek mivel óngolyós megoldással vannak kontaktálva, így ha a videókari tönkremegy akkor az északi híd sem igazán üzemel.
A másik meglátásom, hogy a legújabb BIOS-al az alaplap többre is képes lehet, mint a gyári specifikáció, ugyanis a gyárban DDR2 800Mhz-es ramokat tud max, de a legújabb BIOS-ban be lehet állítani az 1066-ot is, sőt AM3-as procikat is bele lehet rakni. Habár nincs és valószínűleg nem is lesz módom tesztelni ilyen RAM-mal, azért egyszer szívesen kipróbálnám kíváncsiságból, hogy tényleg tudná-e kezelni. Nekem egy AMD AM3 Athlon II 240 van benne, és szépen muzsikál.
Egyszóval nem vagyok egy nagy ASUS fan, próbáltam kerülni, de sajnos a lehetőségeim korlátozottak, így maradt a jó öreg M2A-VM lapocska, természetesen nem az alaplapi videókártyát használva.
Ha valakinek van kedve témázgatni, szívesen látom az írását.

ui: a kedvencemet nem is mondtam AMD lévén a gyári hűtőventillátort, ha 90°-al elforgatnák, akkor a Proci bordájáról lefujt levegő ezt is hűthetné! (csak egy gondolat) :)

[ Szerkesztve ]

(#58) shadi1


shadi1
csendes tag

Sziasztok!
Ennyit az alaplapról. Épp kezdtem megkedvelni, amikor egy leállítás után többé már nem akart bekapcsolni, egyszóval bekrepált a lap. Az indító körrel lehet valami, mert a PW tűje nem kapja meg vagy az 5 vagy a 3,3 V-ot. A negatív ág az jó, leteszteltem, de a pozitív az nagyon nem akar menni. Esetleg tud valaki jótanácsot adni, hogy hol keressem a hibát? a Zöld ledecske világít ott megvan a feszej.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.