Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Hú bazze, Commodore csúcs PC konfig. Ha valahogy tudnák retro szerűen visszaadni a régi Commodore gépek stílusát, akkor nagyon durva volna... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Rolly


Rolly
veterán

nekem túl futurisztikus ez a gép. S számomra ha ezt kiadják akkor vége a nosztalgiázásnak, mert megcsúfítják a régi hírnevet

(#3) Rolly válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Rolly
veterán

ja shellje komodor fillingű lenne. :D

(#4) orbano válasza L3zl13 (#1) üzenetére


orbano
félisten

ahogy elnézem, egy csapat csóró balf@$z kezébe került a dolog. Szerintem legalább egy IBM, vagy Apple szintű hozzáállás és nívó kellene ahhoz, hogy méltó legyen a nevéhez a próbálkozás. Ja és nem utolsósorban egy Sony szintű design.
Ami a képen látszik, az nekem olyan, mint valami piaci gagyi. Nagyon tréül néz ki az a ház. Legalább csinálhattak volna valami retro burkolatot, esetleg egy desktop kialakítás, rendelhettek volna valami spéci barebone rendszert... de nem. Vizipityuműanyag, és mondjuk akva komputer szintű összeszereltség... ezek az én vízióim.

De ne legyen igazam :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) edipqe


edipqe
senior tag

ez így 1 kalap sz@r! nem a régi jó öreg de imádott cucc...
semmi köze a comohoz!
azzal hogy amd-t meg gef-et pakolnak bele semmiben sem különbözik a termék a tescós kész gépektől!
semmi filinget nem ad vissza!
ez csak annyi hogy rányomják a logot azt csá...sz@r!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#6) g@bo


g@bo
nagyúr

azért egy vadiúj amiga 1200-ast a mai napig szivesen elfogadnék...

(#7) karib


karib
addikt

Inkább valami iMac szerű lenne a Commodore egyszerűségéhez illő...

Department of Redundancy Department

(#8) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Ebben mi a teljesítmény? X cég birtokolja a márkanevet, összevásárolja mindenből az aktuális legfaszábbat, összerakja és megpróbálja a névvel eladni!

Ezt én is meg tudnám csinálni. Ha a pénz nem számít, én is össze tudok rakni egy hiper-szuper-hájend gépet, rányomok egy Tyson matricát, teszek rá némi hasznot és várom hogy elkeljen.

(#9) L3zl13 válasza karib (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, ez nekem is eszembe jutott, de az a PC-knél valahogy nem vált be. Persze lehet, hogy csak azért, mert nem volt elég profi a termék... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Muton


Muton
addikt

ha már ekkora nulla a cucc remélem adnak hozzá egy emulátort és pár száz értelmes c46es játékot :U
mondjuk annak meg fölösleges egy ilyen vas

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#11) edipqe


edipqe
senior tag

SZTEM A commondornak inkábbb valami konzol szerüvel kellene probálkozijah

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#12) Gaben01


Gaben01
őstag

Egy ilyen tömeg-géppel gyalázni a Commodore nevét :(
Nekem anno volt hozzá Commodore monitorom(!!!) is,floppy meg kazetta,amiket természetesen kétkazettás magnóval sokszorosítottunk :DDD
De szép is volt az,nézegeteni a magnó számlálóját meg a kis füzetet hogy most éppen melyik játék jön a szalagon :DD
Ez már csak arról szól hogy megvették a nevet és megpróbálják a retro-feelinget meglovagolni,szánalmas.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#13) L3zl13 válasza edipqe (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ahhoz nincs elég nagy anyagi háttere.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) karib válasza edipqe (#11) üzenetére


karib
addikt

Ahhoz túl sok pénzre van szükség, egy ilyen kis cégnek nincs erre lehetősége.

Department of Redundancy Department

(#15) Male válasza edipqe (#11) üzenetére


Male
nagyúr

MS, Nintendo, Sony mellett gondolod lenne bármi esélyük? :F


Ne... mire bejelentkeztem meg begépeltem, ketten is megelőztek :(

[Szerkesztve]

(#16) cskamacska


cskamacska
addikt

A márkanév megerőszakolása folyik épp. :(
Akkor kaptam először fel a fejem, mikor megjelentették a Commodore optikai lemezeket. Komolyan, teljesen Fradi sör/whiskey kategória. :( Gondolom készítenének Commodore márkájú térdzoknikat és hozzá illő SZTK szemüveg kollekciót is, ha éppen abban látnának naagy bizniszt. :(((

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#17) venember83


venember83
nagyúr

Nezzetek a jo oldalat, nem is tudom mi a bajotok, nem eleg, h az uj commodore-ban a64 van? Nem idezi elegge a c64 hangulatot :U :U :U
1x volt Budan kutyavasar...Barmit csinalna a Commodore, az mar nem lenne a regi c64...

(#18) Gaben01 válasza venember83 (#17) üzenetére


Gaben01
őstag

a 64 tényleg ott van :D
Barmit csinalna a Commodore, az mar nem lenne a regi c64...
hát igen,ebben sajnos igazad van.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#19) Muton válasza Gaben01 (#12) üzenetére


Muton
addikt

ja, kis kockás füzetet adhatnának hozzá :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#20) sequator


sequator
senior tag

ezzel az összerakott PC+commodore dologgal akkor már inkább valami szép C= dizájnos házat csinálhatnának hozzá.
mondjuk valami jó C= házra talán be is neveznék, ha házat gyártanának. lenne mondjuk C+4, C16, C64, Amiga házsorozat, a HTpC háztól a nagy toronyig :)
szvsz a régi C= fílinget gépben már nem lehet visszahozni, max konzolban lehetne, de ahhoz a Sonynak kéne mondjuk megvenni a C= -t

Sautia

sequator

(#21) .:T.H:.


.:T.H:.
aktív tag

Huhh.. jó újra hallani az öreg C=-ról emlékszem hogy jöttek hozzám a haverok és mennyire irigykedtek a Final Cartridge 3-ra. 3 lemezmeghajtó kezelése, könnyű programozási felület..

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#22) gliskard


gliskard
senior tag

...kinek a pap, kinek a papné, speciel én jobban szeretem a apple G5 (robosztus és kurva nehéz) aluminium kaszniját a letisztult dizájnjával, mint a haverjaim fröccsöntött világitós, ventillátor csatornás csiri-biri házait.

(#23) HummeRC válasza sequator (#20) üzenetére


HummeRC
senior tag

Egyetértek. Egy pofás C= házra én is beneveznék. ;)

De ezt igy nem tartom a legjobb útnak. Mondjuk valahol el kell indulniuk. Remélem a kezdeti próbálkozások után megjön a jobbik eszük (vagy hallgatnak a felhasználók igényeire) és kibővitik ''hasznosabb'' dolgokkal is a termékpalettát.

Ui: lehet hogy hülye vagyok, de nekem pl tetszett a C= logós pendrive is. Jókat röhögtünk a haverokkal, mikor bedugtam egy pc-be. :Y

(#24) TomiFiu válasza gliskard (#22) üzenetére


TomiFiu
tag

Hát a csili-vils házaktól én is kivagyok, de nekem nem oolyan van. PC házak között is vannak igényes darabok!

(#25) simonzé


simonzé
addikt

1. Baromi gyenge ez a fotó.
2. Ezen a gépen csak a logo Commodore. így nézve nekem Carryboy gépem volt évekig. Az a cég platótetőket gyárt PickUpokhoz.
3. A Commodore megérdemli, hogy végre újraszülessen, de ez nem az az alkalom.

I don't fit in. I fit out.

(#26) dabadab


dabadab
titán

A cim alapjan azt hittem, hogy a gepet a Commodore marketing osztalyanak egy kitomott munkatarasaba raktak bele. Az valamivel izgalmasabb lett volna. :)

DRM is theft

(#27) L3zl13 válasza gliskard (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vicces dolog egy G5 házat egy gagyi Codegennek összehasonlítani. Hasonlítsd legalább brand házakhoz, vagy valami komolyabb különálló házhoz...

Aki hülye, haljon meg!

(#28) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább Commodore billentyű lesz rajta?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29) esteban


esteban
senior tag

En ugy tudnam elkepzelni, hogy egy jatekkozolhoz hasonlo hazikoban es teljes erteku szamitogep kapna helyet ... es olyan OS amit sokkal egyszerubben lehet hasznalni, ha akarom. (pl. OSX taviranyitos megoldas ...)

iBook + RedBull :)

(#30) esteban válasza esteban (#29) üzenetére


esteban
senior tag

.. folyt: ugyis lassan kihal a BIOS, lehetne helyette egy alap OS ami bekapcsolas utan felkinalja:

- Play Movie
- - goto DVD ROM: Pirates of the caribibab
- - goto internal storage:
- - - Pulp Fiction
- - - Lock stock and two smoking Barell
- Browse Photos
- Juk' Box
- Play:
- - Pirates
- - Total War
- -
- Load Computer OS:
- - Linux
- - Mac OS X Gatto Pardo
- - Windoz

iBook + RedBull :)

(#31) Ősember


Ősember
őstag

ez gusztustalan :( a ház egy szégyen, az alkatrészeket mindenk imegfeheti és akkor a ''márkajelzésért'' fizessünk? :O én egy am 2 vagy core 2 konfigra gondoltam a régi commodore külalakkal. na annak örülnék, de ez igy ****.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#32) afterburner_


afterburner_
őstag

lehet a commodere 64 vetelytarsanak keszult, éljen , győztek:Doffice elrulzzzik rajta, szal rullzz:D

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#33) gliskard válasza L3zl13 (#27) üzenetére


gliskard
senior tag

a lenti csak az én különbejáratú véleményem - és mivel esztétikai dologról van szó, a vita ebben a témában buta dolog lenne, kérlek igy olvasd és ne vedd zokon. köszi

nem vagyok apple párti - bár több mint 10 éve macintosh gépeken dolgozom - de anno a g4 sorozat is elég jól eltalált volt a g5 pedig - az egyetlen darab optikai meghajtó helyet leszámitva - nagyon jól sikerült (az én véleményem szerint!).
A brand gépek... pl. a dell xps 700-asnak a háza inkább vicces mint esztétikus, a dimension-ok sem az ipariformatervezés remekei, vagy csak annyira mint pl. a gateway gépek. Az alienware házai pedig nekem szintén a csiri-biri fogalmával társithatóak... A sun asztali gépei a szunyoghálós front oldallal, kicsit a ló másik oldalának tünnek. Képen még aránylag jól is mutatnak, de az életben - nekem - viccesek.

Az apple hosszú évekkel ezelött (jóval a ppc-re való áttérés elött) elkezdte az optikai driveokat ''elrejteni''. A pc-s ipar csak az utóbbi években kezdte ezt átvenni, amolyan félmegoldásként... Hozzá kell tenni, hogy a házak túlnyomó részét a távoli keleten készitik, és rajzolják az ottani kultura hatása igy ohatatlanul is látszik rajtuk de ez igaz a szórakoztató elektronikai cuccokra alsóbb szegmenenseire is. (az ipod nekik túl puritán) Gondolom emlékezel a ledes-diszkólámpás cipelhetös kétkazettás magnókra? Na az is onnan indult el, pedig én sokáig abban a hitben éltem, hogy ez amolyan balkáni vagy kinai zugüzemi megoldás. De nem...

Ja a brand gépek esetében szintén ügyelhetnének a tervezésnél a belsö kialakitásra, mert ha megnézel belülröl egy mac-et (akár 4-5 évest!) akkor nem az a dzsungel fogad mint pl a dell gépekben. Az applenél szépen elrejtenek mindent, még a tápkábeleket is, és még aránylag szerelhetö is marad...

(#34) Zolaash


Zolaash
aktív tag

I ♥ Commodore! :B

Rip and tear

(#35) eddie303


eddie303
őstag

Ne lojetek le a poent, ki tudja, hotkey-jel belephetsz Commodore Basic V2-be es kihasznalhatsz merevlemezt meg 1 GB memoriat, meg automatan fogja ismerni merevlemezrol a T64 es D64 kiterjesztesu fajlokat... :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#36) PNEUM


PNEUM
aktív tag

És mégis mennyien fogják megvenni. ;]

Szerintem nem nekünk csinálták, az USA-sok meg viszik majd mint a diós-mézes cukrot! :DDD

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#37) PNEUM válasza Zolaash (#34) üzenetére


PNEUM
aktív tag

:D

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#38) Bithunter


Bithunter
tag

Hát bizony, ezek kutya közönséges izom-PC-k, a világon semmi közük sincs az eredeti Commodore szellemiséghez.
De ne legyünk naívak, miért is lenne? A piacon mekkora lenne az igény egy C64 kompatibilis, 3,2 GHz-ez masinára? Az mennyire lenne hű az eredeti imidzshez? Egy gyárilag telepített C64 emulátor már elég lenne hozzá? Azt tehetek bármilyen gépre... Legyen BASIC V2 vagy GEOS op.rendszere? Akkor lényegében semmire sem lesz használható... Esetleg ha a külsőben visszaköszönne egy-két burkolt Commodore stílusjegy az jobb lenne? Talán...
De be kell látnunk, az idő nem áll meg, pláne nem halad visszafelé. Ha valaki az igazi Commodore érzésre kíváncsi, le kell porolnia egy 20 éves C64-et vagy Amigát (bár már az sem eredeti Commodore termék hanem vásárolt licensz).
Ha pedig mégis egy korszerű testben újjászületett C64-re vágynánk, ott a C-One meg a Commodore 64 Web-It, azok lényegében pont az előzőekben leírtakat nyújtják (a Web-It legalább külsejében is nagyon eredeti - és van rajta C= billentyű!!! :D ).

[Szerkesztve]

www.bithunter.eu

(#39) #96302336


#96302336
törölt tag

Nekem nagyon bejött a joy-ba épített C=64 :R


De ez a PC már a ló túloldala. Már csak a ZX márkanév hiányzik a tökéletességhez :DDD
(P)C=64? LoL

(#40) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hajrá. Tényleg szívet melengető.
Én inkább valami minőségi laptopot várnék tőlük, vagy valami htpc-t, ami évekig kihúzhatja.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) Tacsika válasza esteban (#30) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Ilyesmiről álmodozom én is

(#42) Smith83


Smith83
csendes tag

Sztem kitalálhattak volna valami egyedi saját fejlesztésű és új dizájnnal felvértezett gépet!
Nem pedig a mostani csúcs gépeket leutánozva pc-s alkatrészeket belerakni egy commodorba!
Ez így nem jó! :((

ez van

(#43) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez már nem az igazi. :O

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#44) karib válasza esteban (#30) üzenetére


karib
addikt

Amúgy nem lenne óriási erőfeszítés egy ilyet megcsinálni... Pl. az Asus S-presso barebone-hoz is járt egy kezdetleges Linux, amivel ilyen offline lejátszást meg lehetett valósítani. Korrektül megcsinálva egy egész ütőképes megoldást lehetett volna kihozni ebből a Commodore-ból... ez így sajnos egy jó lehetőség elvesztegetése. Pláne, hogy high-end PC-ből sokkal kevesebbet lehet eladni, mint jól működő, okos otthoni PC-ből.

Department of Redundancy Department

(#45) Tapsi válasza Ősember (#31) üzenetére


Tapsi
addikt

Ennyi erővel ne vegyen senki brand desktop pc-t, mert ugyis meg tudná venni az alkatrészeket, akkor minek fizessen többet egy dell/hp komplett gépért?

(#46) szalai56


szalai56
senior tag

Szánalmas :O

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#47) ploteus


ploteus
aktív tag

Nagyon jó, hogy egy sima asztali PC-re rárakják, hogy Commodore, és máris mindenki 10e-kel többet fog kiadni érte...
A Commodore névtől úttörő dolgot várnak az emberek, nem egy sima PC-t, amit bárki összerakhat. És ráírom hogy Commodore.

Tapsi: Gratulálok, ezt összehasonlítani egy DELL/HP géppel. Ott vagy a szeren. :R

[Szerkesztve]

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#48) slayer006


slayer006
addikt

ez olyan messze van a Commodore -től, mint Makó Jeruzsálemtől ...

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#49) Ősember válasza Tapsi (#45) üzenetére


Ősember
őstag

nem a komplett gépekkel van baqjom, hanem azzal, hogy egy ilyen nagy név mögött is ''csak'' ennyi áll :(

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#50) Cane


Cane
őstag

vannak dolgok, amelyekhez nem szabad mégegyszer hozzányúlni. ez is olyan.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.