Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lkadar


lkadar
tag

Na vegre egy elso hozzaszolas;]!

Egyebkent nem tul sok mindere lehet hasznalni ezt az interfeszt, mert csak kiba**** rovid kabalt lehet hozza hasznalni, mert kulonben hibazik egy csomot...

lkadar.

(#2) Tchoepi válasza lkadar (#1) üzenetére


Tchoepi
tag

Ezért kár volt elsőnek lenned. Itt ülök egy 32 méteres kábel végén gigabittel. Ha ez kiba rövid, akkor mi a hosszú?

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#3) lkadar


lkadar
tag

En a hosszut arra ertem, hogy legalabb ket haz kozott at lehet vinni...
Itt a miunkahelyemen eppen optikai halozattal oldottunk meg egy Gigabites clustert, bar ezek kicsit dragabbak. Na ezeket nevezem en hosszunak.
Bar ha azt nezzuk, hogy csak otthon hasznalod, akkor ez persze eleg lesz (nagy valoszinuseggel).
Bocsi, csak en masra is megprobaltam volna hasznalni, nem csak otthonra...

lkadar.

(#4) Tchoepi válasza lkadar (#3) üzenetére


Tchoepi
tag

Én is bocsi, de a munkahelyemről irtam. Ez egy iroda. És 32 méterrel én vagyok talán a legmesszebb a szervertől. :))

peace

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#5) PrinczA


PrinczA
őstag

Mennyi hozza egy HUB, SWITCH ?
Ez sem egy utolso dolog :)

(#6) klumbik


klumbik
tag

juuhhuuhuuj, realtek gigabitre... ha felszorozzuk 10-el, hogy 8139 hogy zabálja a procit
mondjuk otthoni használatra még jó lesz, olcsó lesz

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#7) Dundiván


Dundiván
csendes tag

Végre valakiK, akik használják is a gigabitet! Tudnátok segíteni nekem pár igen-igen gyakorlati, bár igen-igen egyszerű (annak, aki már használja is.) kérdésben:

1. Ha gigabites hálókártyákat veszek a cégnek, de még nincs pénz gigabites switch-re, akkor a gigás hálókártyába bedughatom a szokásos CAT5-ös madzagot, aminek a másik végén a hagyomános 10/100-as switch figyel? Azaz addig is átlagos 100 mbps-es kártyaként fog-e működni, amíg a kábelt és a switchet is ki nem cserélem?

2. Úgy tudom, a sima CAT5-ös kábel nem elég a gigabites sebességhez. Milyen kábelt kell venni hozzá? (Mintha valahol CAT5E-t olvastam volna. Jól olvastam?)

3. Sokkal drágább-e a gigabites kábel a normál CAT5-ösnél? Mert ha nem, az új helyekre érdemesebb a jövőre gondolva az új fajta kábelt behúznom.

4. Mennyi a gigás kábel maximális hossza? A CAT5-nél 90-100m volt a megengedett max. hossz

5. A gigás kábel végén az UTP dugónak is másmilyennek kell lenni? a bekötési sorrend is más?

Előre is bocsi a zaklatásért, és köszi.

(#8) sebaj válasza Dundiván (#7) üzenetére


sebaj
tag

Hi

1. Minden igen.
2. Elvileg cat5 is jo, ha normalisan meg van csinalva, 4 erpar bekotve stb. (javasolt cat 5e vagy cat6)
3. Nem
4. 1000Base-t is 100 m, amirol meg fenn volt szo, az az 1000BaseCx, ott asszem 25 m, ahhoz specko STP kabel kell.
5. Nem, nem (visszafele teljesen kompatibils)

(#9) Kriza válasza Tchoepi (#2) üzenetére


Kriza
őstag

A szabvány szerint a 100Mbps-es hálózatnál a vízszintes kábelezés maximális hossza 100m lehet UTP kábel esetén. Gigabitre is van ilyen szabvány, ha nem gáz, akkor most nem nézek utána.

Egyébként egy otthoni felhsználónak a 100Mbps is untig elég - szerintem.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#10) Dundiván válasza sebaj (#8) üzenetére


Dundiván
csendes tag

köszi a választ.

''4. 1000Base-t is 100 m, amirol meg fenn volt szo, az az 1000BaseCx, ott asszem 25 m, ahhoz specko STP kabel kell.''

Ezen azt érthetem, hogy, ha CAT5E-s kábelt húzok ki, és ha a dugókat a CAT5 szabványnak megfelelő színsorrendben teszem fel, akkor akár 90m-es kábelhosszal is stabil 1Gbps sebességet érek el, és akkor nem hágtam át semmilyen szabályt sem?
Ha azt, akkor nagyon problémamentesnek tűnik a dolog.

(Már csak a gigabites switcheknek kell árban lejebb menni)

(#11) Genialis válasza Kriza (#9) üzenetére


Genialis
aktív tag

> Egyébként egy otthoni felhsználónak a 100Mbps is untig elég - szerintem.

Főleg, ha türelmes. 1 Év múlva nagyon türelmesnek kell lennie. 2 év múlva nagyon nagyon türelmesnek. 3 év múlva... Folytassam?

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#12) sebaj válasza Dundiván (#10) üzenetére


sebaj
tag

Igen. De a szuk kereszmetszet valoszinu a PCI busz, illetve a merevlemez lesz, hacsak nem vmi bika szerverrol van szo. 6+90+3 (geptol fali csatiig, horizontalis kabelezes, faltol rendezoszekrenyig) meter a maximalis tavolsag.

A szabalyok azert vannak, hogy athagjuk oket, amugy nem tul bonyolult:)

(#13) Pötyi


Pötyi
őstag

Tavaly nyáron vettem az Asbis-ban nettó 15 rugó áron intel gigabites kártyát (rövid pci foglalatú). Na, elmondhatom magamról, hogy már ilyenem is van. Egyvalaki élvezte ennek a dolognak az előnyeit: a barátnőm, ugyanis a tudattól átmenetileg keményebben állt a farkam... :D

De félre a tréfával...

Tényleg nem a hálókártya drága, hanem a hozzá való aktív eszközök!

Gondoljunk bele: Egy kis irodai hálózathoz, ahol az internet, meg a nyomtatnivaló utazik a helyi hálón, bőven elég a 100. LAN-on csak ott van értelme gigabitnek, ahol az átvivendő adatmennyiség ezt indokolja, pld. szerkesztőségben/ nyomdában nagyméretű postcript fájelok, vagy tervezőirodában bazi nagy CAD állományok. De Józsikának meg Pistikének quake3 alá teljesen felesleges a gigabit! Meg hogy könnyebben tudjanak 800-900 megás filmekkel warezkodni? Ugyanmá...

Mellékesen nálunk melóhelyen úgy van kialakítva, hogy az épületl három szintjén szintenként 10/100-as háló van, és a három emeletet összekötő gerinc az, ami gigabites, mert ott a forgalom hatványozódik, és ez a gigabites szál megy be a szerverekhez.

QNX is cool!

(#14) Panther válasza Genialis (#11) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nálunk meg 10-es koax van, most képzelheted... mindegy, netmegosztásra épp jó :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) Dr.Momo válasza lkadar (#1) üzenetére


Dr.Momo
tag

A CAT5E kábellel ugyanolyan messze el lehet vinni mint a 100-ast. A realteket meg tipikusan otthoni felhasználásra szánják. Ha kijött realtek gigás kari, akkor nemsokára 5 és 8 portos switchek is lesznek olcsón... :))

(#16) Genialis válasza Pötyi (#13) üzenetére


Genialis
aktív tag

> De Józsikának meg Pistikének quake3 alá teljesen felesleges a gigabit! Meg hogy > könnyebben tudjanak 800-900 megás filmekkel warezkodni? Ugyanmá...

Igaz. Elég nekik a soros port is...

De sajnos túl igényesek lettek a gecók. Meg a programok is. Pl a lassan három éves alapjátéknak az OFP-nek kevésnek tűnik a 100Mbit. Főleg ha nem csak igénytelenkedik az ember...

in4m8ion 1ts 2 B 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.