Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MasTer


MasTer
tag

Egy kicsit off:
Médiumok=média
Helytelen a ''médiák'' szó használata, fõleg egy médiumban, mert már egy többes számu szót tesz többes számba (nem az enyémbe :)) ). Gyk ''sampion gomba'' -effektus.

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#2) Szeke válasza MasTer (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Vagy 'CD lemez' :) Igazad van, a hibát kéretik javitani.
SEx foreva.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) KEndre válasza MasTer (#1) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Rendi, a kritikát köszönöm. :B

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#4) Panther válasza MasTer (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

És a ''hisz még fél év sem telt el''? :) Na de ezt a hsz-t tényleg moderáljátok ki! Komolyan!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) Lager


Lager
tag

Amúgy mi kell ahoz, hogy én sexben tudjak valamit venni? Kell szerezni valami igazolást? Mikor kapom vissza a pénzt?

(#6) Lomos válasza Lager (#5) üzenetére


Lomos
aktív tag

turelmi zona kell hozza :C

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#7) MaUser


MaUser
addikt

Remélem, hogy tényleg csak a játékkonzolt és gampadot/ kormányt(már ami a géphez van ugye:( (Ettől függetlenül én is vennék, csak nem értek vele egyet.) S jó lenne ha elgondolkoznának a minimálbéresek sorsán is mégegyszer...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#8) mixyboy


mixyboy
tag

Ugyan nem szorosan a témához kapcsolódik, de épp most akartam venni SEx-ben monitort (LG 1710S - TFT)... Olyannyira ki akarnak vonni dolgokat, hogy azt hittem mar nem is tudok venni! Egy viszonylag kis szamtechboltba mentem be, ahol a monitor utan erdeklodtem, felhivta a beszallitokat /Unitel, CHS, EMJ/ az első kettőnél már nem volt, és többet nem is lesz..., az EMJ-nél meg aszondtak, nov. 30körül érdeklődjek, talán tudnak egyet menteni...
Végül azért megvettem Tesco-ban (mivel volt ott neki raktáron - 1db :)). Es ami viszont nagyon pozitiv, hogy hj jol emlexem 3 ev helyszini garancia járt a termékhez!!! Ez tetszik, bár remélem soha nem kell igénybe vennem! :)
Na csá!

(#9) KEndre válasza MaUser (#7) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Én a félmilla feletti cuccokat és a fényképezőgépeket kivenném, viszont bővíteném a kört a részegységekkel (VGA, memória, processzor...) és a szoftverekkel (persze itt is szelektálva). Az eredeti célnak ez megfelelne, a számítástechnika hazai helyzete ezekkel a változtatásokkal jobban fejlődhetne. A döntéshozók elgondolkodhatnának azon, hogy a minimálbéreseknél még akár mínusz adót is lehetne alkalmazni (adó kiutalást), így támogatva a szegényebb rétegek - manapság sokat emlegetett - esélyegyenlőségét.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#10) MaUser válasza KEndre (#9) üzenetére


MaUser
addikt

A félmilla feletti cuccokkal teljesen egyetéretek (a fényképezőgéppel csak azért nem mert most akarok venni:DD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#11) hungeek


hungeek
senior tag

még hosszabb ideig kell majd várni a cuccokra???

én december elején akarom megrendelni a dell axim x5-öt ami amúgy is ~2 hét míg behozzák.... és idei számlát kéne hogy készhez kapjak különben semmi esélyem hogy tavasszal majd digikamerát vegyek :))

(#12) pigor válasza MasTer (#1) üzenetére


pigor
tag

OFF
A legújabb - szerintem is helyes - nyelvészi álláspont szerint a ''tömegkommunikáció'' értelemben csak a média alak használata ajánlott (már ha muszáj...)! A médiumot meg kell(ene) hagyni a hipnotizőröknek és szellemidézőknek...
ON

Szerintem az a legfőbb baj a SEx-szel, h a viszonylag jól keresőket támogatja, és a minimálbérből élőket leszarja, holott őket kellene igazán segíteni. A termékek körét szintén átgondolatlanul állították össze, tulajdonképpen csak a komplett számítógépeket, illetve azok alkatrészeit kéne fölvenni a listára (a nyomtatót és a szkennert is beleértve, hiszen azok is szinte nélkülözhetetlen részei egy konfignak - különösen a nyomtató).

Nem vagyok teljesen őrült???

(#13) acer_


acer_
aktív tag

én egy szünetmentest néztem ki magamnak (Pulsar Ellipse 500 USB DIN 49 670 Ft), remélem, ez még lesz :)

A proci meg videokari vétele szerintem hülyeség, mert ezeket a cuccokat 3 évig meg kell tartani, amiket az akció keretében veszel. Szal egy 2000-es celeronnal mit kezdesz 3 év múlva? (csak példának szántam, hisz akkor már a 9600-as radeon se lesz vmi nagy szám)

(#14) Drizzt válasza acer_ (#13) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jó, de ha ingyen van, akkor nem baj, hogy nem adhatod el 3 évig, nem gondolod?

Szépen nézne ki, ha valaki venne mondjuk ingyen egy r9600-at, s fél év múlva eladná 30ezerért. Na, azért ne menjetek már át hülyébe, bár apámnak is hozzád hasonló volt a véleménye, de nekem ez...

Hiszen lehetne nyerészkedni, meg korruptálni, ha nem lenne ez a 3 év megszorítás.

I am having fun staying poor.

(#15) c*


c*
aktív tag

hmm

4. hete volt hogy nem jott meg a rendelesem vinyo, eger, memoria. . .
nemtudom mi lesz. . .

(#16) hungeek válasza c* (#15) üzenetére


hungeek
senior tag

nemáá :(
ENNYIT kell várni? akkor temethetem is az Axim-ot....

(#18) tildy válasza Kalandor (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

:(((
igy az a7mes sem menne át a rostán:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) tildy válasza Kalandor (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

izé a70-es canon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) rdi válasza pigor (#12) üzenetére


rdi
veterán

Hát egen, ez inkább a középosztályt támogatja [ a polgárit csak már nem szívesen írom le].
Viszont tényleg nem segít a szegényeken, mer azoknak nincs miből visszaigényelni.
Bár a bankok is rámozdultak az uzsorakamatjaikkal.

Fej! Tor! Potroh!

(#23) MaUser válasza Kalandor (#17) üzenetére


MaUser
addikt

Igazad van (sajnos nagyon is), de ki az aki eddig ilyen drága cuccot vett sulinetben?
- Ha cégnek megveszed sokkal jobban jársz.
- Sulinetes tartósbérlet már 300.000Ft felett nem éri meg.
- Az ennél drágább termékek meg sokkal olcsóbbak nem sulinetben, szóval ezen termékek berakása inkább balfékség volt szerintem, mint racionális vételi lehetőség.

A videókártya engem is a legjobban idegesít. Még otthon sem lenne képem azt mondani, hogy légyszives vegyünk egy x-ezres kártyát. Mire? Hát játékra!:(

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#25) MaUser válasza Kalandor (#24) üzenetére


MaUser
addikt

Hát nemtom hogy a projektort minek veszi meg így. Drága. De persze AKKCIÓSSSS! Pda-t még megértem (üzletileg), mert ugya ha 20eft-al is drágább, de 60-at visszakap, no de projector....
Egyébként kiváncsi lennék, eddig hány számítógépet adtak el.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#26) tildy válasza Kalandor (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Én azért remélem , hogy a digigépeket nem veszik ki.Egyébkétn gondolkodom mit kéne venni, ha már van olyan szerencsém és 45 ezret visszaigényelhetek.(megtdutam ha valakinek van az az adojovairasa(a 9000 ftos) akkor azzal csökkenteni kell az edóelőleget, azaz azt az összeget lehet levásárolni....)

Most egyébként gondolkodhatok, mit is vegyek...Videókártyát megéri?


"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) Tiggr


Tiggr
tag

Szerintem a SEx célja az, hogy minél több lurkó otthon is tudjon számítógéppel babrálni, meg talán Internetezni. Ezért érzésem szerint a PC-knek (esetleg alkatrészeknek), illetve a modemeknek, Internet előfizetésnek kellene leginkább a listán lenni, a többinek már mind örülni lehetne, hiszen nem tartozik szorosan a tárgyhoz! Na jó, talán a nyomtató, házidolgozatok miatt. Ha jobban belegondolok, akkor viszont az jut eszembe, hogy nyomtató nélkül a diákokat és a tanárokat is jobban rá lehetne szokatatni a papírmentességre (vagyis inkább arra, hogy nem kell minden vacakot kinyomtatni, ha lehet gépen is nézegetni).

(#28) Tiggr válasza tildy (#26) üzenetére


Tiggr
tag

Végülis minden megéri, amiből leírhatod azt a 45 ezret! Ha a videokarid gyenge, hát vegyél azt, vagy ha biztosan akarsz Canont, akkor lehet, hogy abba most kéne belevágni (már ha megvan rá a pénz)!

De úgy tudom, hogy Te egy Opteronos gépet akarsz összerakni vízhűtéssel, gyémánt hőátadóval, hogy látszódjon a proci, nem? Ott jól jönne a 45 rugó! :))

(#29) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Félig OFF:

A PH! se működik rendesen, a képek nem jönnek le, meg ilyenek... :(

ON

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30) tildy válasza Tiggr (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

:)Egyébkétn szerintem nem cserélgetem a procit stb, úgyis két év és olyan elterjedt lesz a 64bites proci, hogy addig nem érdemes cserélnem.
Canont majd akarok, de a70ért a 113ezret még sajnálom.(főleg ha csak 45 jön le belőle).
Szerintem videókártya lesz....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Hun'reeth válasza Kalandor (#17) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Igazad van. Ezek a cuccok nem a ''plebs''-nek vannak az tuti. :(( Semmi szükség rá, hogy aki amúgy is képes volna megvenni ezeket még le is írhassa az adójából. :(

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#32) alga válasza KEndre (#9) üzenetére


alga
tag

A számítógép részegységek (memória, processzor, VGA, HDD, CD, DVD, modem, és még ezernyi dolog) és a szoftver már benne van a programban. Szoftver fronton szerintem elég jó a választék, ennek ellenére alig veszik őket. És van persze rengeteg monitor, nyomtató, stb.

Az alaplap az az alkatrész, ami tényleg erősen hiányzik, illetve a monitor nélküli komplett gép.

A VGA és a fényképezőgép, a nagyértékű készülékek kiemelésével egyetértek, mert a SEx VGA kínálata borzasztó, megbízhatatlan, és tényleg csak a játékhoz kell igazán a nagy grafikai teljesítmény.
A fényképezőgép (szerintem) nem a program céljainak megfelelő eszköz, bár én is azonnal vettem egyet, ha már lehetett.
A nagyértékű eszköz meg illúzióromboló, hiszen nem azoknak szól (állítólag) a program, akiknek ilyesmi kell már csak a rendszeréhez (még ha nem is ezek a slágercikkek).

Tényleg probléma, hogy a program csak a visszaigényelhető adóval rendelkező embereket támogatja, de ez nem oldható meg egyszerűen (azaz további nagy pénzösszegek bevonása nélkül), azaz valószínűleg marad így.

Alga

(#33) alga válasza Tiggr (#27) üzenetére


alga
tag

A SEx célja a géphez juttatás. Az Internet (egyelőre) nincs benne, bár hallottam olyanokat, hogy bele szeretnék tenni (de ez nem hír, nem ígéret, csak pletyka).

A SEx egyébként az ilyen, alapszintű igényeknek jól megfelel, akinek nincs gépe, az vehet teljes, működő gépet, aki csak fejlesztene, az vehet részegységeket, aki össze akar rakni egy gépet, az az alaplap kivételével szinte minden részegységből találhat megfelelőt. Még ha kicsit drágábban is, mint a szabadpiacon, de a visszaigénylés után úgyis nagyon olcsó (ingyenes) lesz.

(#34) L3zl13 válasza alga (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Persze, hogy nem veszik.
Minek fizessenek egy szoftverért (akár akcióban is) ha ingyen is letölthetik. Sajnos ez a jelenlegi mentalitás. :(

Tudom, az vesse az első követ, aki maga is bűn nélkül vala.
De személyes véleményem szerint más, hogy valaki nem vesz meg minden vadiúj progit/játékot mielőtt akár kipróbálta volna. És más az, ha valaki nap mint nap használ egy programot és akkor sem hajlandó fizetni érte...

Digicam: Talán az az oka, hogy soxszor a számítástechnikai cégek foglalkoznak digicammel is. És ez egy ráadás mézesmadzag volt a cégek számára, hogy részt vegyenek a programban...

Aki hülye, haljon meg!

(#35) tildy válasza alga (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak pont az nem jut géphez akinek kéne....A családomnak otthon is csak úgy van gépe, hogy én költöttem(kuporgattam össze főiskola mellett) már vagy 5 év alatt cirka 300Ezret csak számítógépre, azt ebből perpill van egy 1000-es és 2000+os gép van.
Ha a hugom fejleszteni szeretne, alapból procicsere kéne vagy lapcsere.
Spec most tényleg nem tudom mit lenne érdemes sexre vennem, mert nagyjából minden megvan a házamba, sőt a gf2vel is elégedett vagyok, nekem több nem kell, viszont jó lenne kihasználni a sex-es kedvezményt, ha már van.
Ezért gondoltam a digigépre, bár szerintem azzal kevésbé van baj, mitn a másfél millás projektorokkal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) bujdyka


bujdyka
tag

Kedves Hölgyeim és Uraim!

Szerintem senki nem látja itt a lényeget...
A SEx azért van, hogy sok szart el lehessen adni az ostoba júzernek a Ti meg az én szüleim adójából (nekem még nincs mert egyetemre járok). Miért van az, hogy 1,7-es Celeronnal szerelt cuccot adnak 140+ k forintért? Miért nem lehet normális gépet venni? Miért kell rátenni a matricát a CPU-ra? Hova???
Tegnap megnéztem egy Athlon XP 1800+-t (19990 Ft!!!) éa ugye a nég oldalán van: 1. L hidak 2. valami $xxxxx cimke 3. szitázott cimke 4. bolt volnalkódja, hova rakjam a SEx matricát? A magra? :(((

Nem sok jó cuccot lehet kapni normális áron, talán csak a nyomtatók elfogadhatók, azt meg ki akarják venni...
Megvolt a mézesmadzag, mostmár jöhet a korbács, lehet verni a melleket 2006-ban, hogy na, ugye, hogy betartottuk az ígéreteket...

Bocs, hogy ilyen morci voltam, meg lehet, hogy üldözési mániám van, de én így látom...

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#37) joghurt válasza bujdyka (#36) üzenetére


joghurt
addikt

hova rakjam a SEx matricát? A magra?
Proci hasára próbáltad már?

OFF
Amúgy meg hányok a Sulinet Expressz jelenlegi formájától. Mindenki itt veri a nyálát a fórumon, hogy olyan űberhardvert gyűjt be magának az ÉN adómból megtámogatva, amilyet egy átlag dolgozó nem enged meg magának. (Majd úgyis leflame-eltek, meg kimoderálnak az illetékesek.)
/OFF

A tej élet, erő, egészség.

(#39) nygma


nygma
addikt

[L]http://index.hu/gazdasag/magyar/szja031124/[/L]

ha a cikk igazságot ír, akkor lesz itt még fogaknak csikorgatása...
sajnos

(#40) PeliScan válasza nygma (#39) üzenetére


PeliScan
addikt

De ez, ha jól értem, idén még nem érint bennünket, ugye?

(#41) nygma válasza PeliScan (#40) üzenetére


nygma
addikt

jól érted. csak az ördög a részletekben lakozik. volt már pár olyan dolog, amit be- és megígértek, aztán nem tartottak be...
de no politika

(#42) tildy válasza joghurt (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Nemcsak olyanok vannak, akik a szüleik adójából veszik...Sőt anyámnak nincs annyi adója, mint nekem (fősuli mellett volt kb. havi 60E fizum...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) dabadab válasza L3zl13 (#34) üzenetére


dabadab
titán

''<I>És ez egy ráadás mézesmadzag volt a cégek számára, hogy részt vegyenek a programban...</I>''

Nem hiszem, hogy kulon mezesmadzag kellett volna nekik, mert igy effektive -60 kHUFos arkedvezmenyt adhatnak anelkul, hogy ez nekik barmibe is belekerulne (vagy -40 kHUFot, es akkor meg mar nyertek 20 kHUFot). Tiszta biznisz.

Amugy egyesek megjegyeztek, hogy mit fog erni 3 ev mulva egy mostani proci. De azert kerdezzuk meg: mi a csudara nem eleg ma egy atlagusernek egy 500 MHz-es Celeron (jatekokat leszamitva)? Mert nekem az van (igaz, ketto :) ), es nem erzek tul nagy kesztetest arra, hogy lecsereljem (pedig meg penzem is lenne ra, de abbol inkabb veszek csokit meg fagyit meg viragot a kedvesemnek :) ), annak ellenere, hogy neha jatszok is.

DRM is theft

(#44) fanatic válasza bujdyka (#36) üzenetére


fanatic
aktív tag

Igen érdekes ez a sulinet!

Leírhatom az adómból: ha valaki igazi minimál béres, akkor az nem vesz semmit, pedig neki kellene igazán; aki meg stiklis minimálos, az megengedheti magának, hogy normálba vegyen cuccost, mert az ilyen 500.000 HUF-os vasakat senki sem hiszi el, hogy összekuporgatott zsozsóból van! :((

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#45) nygma válasza fanatic (#44) üzenetére


nygma
addikt

ejnye, de inkorrekt vagy politikailag :)

(#46) ZoCso válasza joghurt (#37) üzenetére


ZoCso
senior tag

'... gyűjt be magának az ÉN adómból megtámogatva, ...'' - Na ezt kellene nagyon gyorsan elfelejteni.
Aki igénybe tudja venni a SEX-kedvezményt, az nem e TE és nem az ÉN hanem a SAJÁT adója terhére veszi igénybe.
Akkor lenne igazad, ha azok is igénybe vehetnék, akik nem fizetnek adót. Erre jelenleg nincs lehetőség.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#47) woland


woland
csendes tag

Én legszívesebben az internet-előfizetésemre költöttem volna a SEx-pénzt, de mivel nem lehetett, vettem magamnak mást: pl. egy negyedik winchestert :(
Amúgy meg az ember régen nem azt vesz, amit akar, hanem amit tud (= amit még be tudnak hozni).

Amúgy meg ha nem lennék jogosult, baromira zavarna, hogy az adóm ilyenekre megy el. Így viszont még elviselhető... :P

(Digitális kamerát is akartam venni, digitális fényképezőgépet is, de a felhozatal és az árak ismeretében örülök, hogy nem maradt...)

Read between the lies...

(#48) tildy


tildy
nagyúr

Hamár itt tartunk, segítsetek picit.
Ha már ingyen adják, nem kéne rosszra elherdálni a sulinetes pénzt.
fényképező alapból kiesve, mivel túl drága (110ért már a80at veszek, minőségileg meg canon a70 alá nem adom...)
Szal a konfigom az alábbi:
ibm e74 monitor(fél éve vettem , nem akarom lecserélni...)
tbred a xp 2000+ proci
volcano 9 hűtő
256 mega 333-s ddr ram
80 gigás vinyó (fele sincs kihasználva...)
p106 dvd lejátszó
lg 48*24*48 író
geforce 2 mx 100 32 megás videókártya
mobilrack, ház, optikai egér, hálókártya, infra, compaq bill...


Nekem ez a gép bőven jó így, ahogy van, de szerintetek mit érdemes sulinettel venni bele?
-nyomtató (?) túl nagy szükségem nicns rá
-ram?
-videókártya?
-tuner?
-hangfalak?(van ilyen normal asztali, igaz nem túl szépen szól....)
Ti mit javasoltok?ÁRAK/hol?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) ZoCso válasza woland (#47) üzenetére


ZoCso
senior tag

''Amúgy meg az ember régen nem azt vesz, amit akar, hanem amit tud. '' - Sajnos ez így igaz. Tisztára mint a régi ''szép'' időkben!:DD

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#50) nygma


nygma
addikt

csak azért venni valamit, hogy ne maradjon ki az ember a ''jóból''...
nem tudom. nekem furcsa...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.