Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] EU kontra Hynix (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Mostakkormivan?
Szerintem a vámszabályok még az únióban sem engedik EGY bizonyos gyártó elleni védővámok felállítását. Ha van védővám, akkor egy termékcsoportra, mondjuk az ÖSSZES európán kívüli RAM-ra, vagy általában az ázsiai számtech termékekre kell, hogy vonatkozzon. Olyan nincs, hogy Hynix elleni védővám...

Egyébként nem esik szó az eset előéletéről... Miért is büntetnek???

I don't fit in. I fit out.

(#2) gericooper válasza simonzé (#1) üzenetére


gericooper
aktív tag

de régebben esett szó a büntetővám előéletéről. a hynixet ha jól tudom a koreai kormányzat támogatta. emiatt olcsóbban tudott előállítabni ramot. én sajnálom őket.

(#3) Sanya válasza simonzé (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

csak a hynixre, mert Tajvanon kedvezményes hitelek miatt a Hynix jó minőségű, és olcsó ramokat gyárt. No ez nem tetszett a nagy USA-nak, erre bevezetett x%-os büntetővámot, hogy egy árban legyen a Hynix ram a rossz, de drága ramokkal is(meg a jó, de ellenben drága ramok--azért vannak ilyenek is...). No erre az Eu is szabott ki büntit, csak nem volt elég.

első kérdés: Ha ennyire olcsó volt a hynix, akkor azt miért nem érzékeltem? a kereskedő lenyulta a hasznot? Mocskok.

második: emlékeztek a tajvani földrengésre, mikor a ramgyárat újjá kellett építeni? milyen bűndrágák voltak a ramok.... Most is ezt akarják, csak földrengés nélkül?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) tocsa válasza gericooper (#2) üzenetére


tocsa
senior tag

bocsi, hogy nagyon offtopic leszek, de sajnos most nincs kereses funkcio, ugyhogy nem talalom a regi forumot.

Jol emlexem Gericooper, hogy te kajakozol, es ezt Szegeden teszed, es regen kinaltal elado hajot? A masters OB-n voltam Szegeden, de sajnos nem beszeltem veled. Most a BAUPLAN-csavarker triatlon miatt ismet leszek Szegeden (szerdan). Esetleg megneznem a hajot.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#5) Lars


Lars
őstag

Nem tartom igazságosnak ezt a védővámot, szerintem ha egy gyártó olcsóbban tudja előállítani a Ramokat, akkor a többinek nem panaszkodni kellene, hanem egyszerűen törekedni a jobb minőségre, vagy az olcsóbb előállításra. Azért vannak olyan gyártók, akik a jó minőségű cuccokat el tudják adni drágábban is. Lényeg hogy ha valamelyik cég nem képes megmaradni a piacon, az gyártson mást. Asszem erre alapul a piacgazdaság. Én sem akarok ramokat gyártani, mert nem tudok. Ennyi.
Amúgy a Hinyx ramok szerintem kategóriájukban tényleg jók voltak. Igaz nem volt sokkal olcsóbb, de én is egy ilyet vettem, és eddig meg vagyok vele elégedve.

(#6) Keitaro


Keitaro
addikt

Én is sajnálom őket. Szerintem abban az árkategóriában amiben voltak a Hynix ramok nagyon jó minőséget képviseltek. Én nem tudtam mi az előélete az egésznek de ha tényleg ez akkor elmehetnek a fenébe a vámjaikkal...
Uff én beszéltem

(#7) Agyasima


Agyasima
senior tag

eloszlatnék 1-2 félreértést.

A Hynix előállítási ktg alatt árulta a cuccot állami segítséggel. Ezért a kifejezetten büntető vám.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#8) Lars válasza Agyasima (#7) üzenetére


Lars
őstag

Most hogy mondod(írod) nekem is beugrott a dolog, de attol még nem lett volna katasztrófa belöle, mert a hynix úgysem tudott volna annyi chip-et gyártani, hogy egyeduralkodóvá váljon. Mondjuk abban is biztos vagyok, hogy ha egy nagy, és ismert cég csinálta volna ezt. (esetleg egy amerikai érdekeltségü) akkor nem lett volna belöle ekkora balhé. :(

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] EU kontra Hynix (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.