Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gtxtt


Gtxtt
tag

Reméltem,hogy az X2 3600+ socket 939-en is megjelenik de sajna mégse.A 65 nm-es procik lesznek érdekesek, a 6000+ is elbukik a Core2-vel szemben.

[Szerkesztve]

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Kár, hogy nem tudjuk meg még idén, hogy mennyit javít a versenyképességen a 65nm-re állás. Azaz kb meddig tudják majd feltornászni az órajelet az új gyártási technológiával.

Max a tuningeredményekből tudunk majd következtetni.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Zoli329


Zoli329
addikt

Az Intel akkor továbbra is előbbre lesz egy nagy lépéssel. De kedvezőbb lehet az X2 ha az új technológiások olcsóbbak lesznek.

(#4) opr


opr
veterán

A 65nm miatt valszeg jobban lehet majd őkat tuningolni, ha olcsó cuccok lesznek akkor best buy, kár h valszeg a c2d így-is, úgy-is sokkal gyorsabb lesz.

ui.: kár a -1mbyte l2 cache-ért :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) Foxi


Foxi
senior tag

Nem úgy volt, hogy megszüntetik az 1 mega L2 cache-el rendelkező procik gyártását?

A 939-ért kár, de gondolom kell a felszabadult kapacitás.

(#6) Szabesz válasza Gtxtt (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

Miért bukna el?

¯\_(ツ)_/¯

(#7) DeadMeat válasza Foxi (#5) üzenetére


DeadMeat
veterán

pont ezt akartam kerdezni :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Eddig is nevetséges volt az AMD modellszámozása, de ez még az eddigieken is túltesz. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) robekri


robekri
addikt

Ez csak jó hír számunkra! Mégolcsóbb lesz X2!
:C

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#10) DeadMeat válasza robekri (#9) üzenetére


DeadMeat
veterán

hat nemhinnem :) Inkabb dragabb ha mar fogyoban a keszlet.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#11) venember83 válasza DeadMeat (#10) üzenetére


venember83
nagyúr

nem baj, majd mindenki itt a ph!-n veszi hasznalt s939 procijat:DDD

(#12) L3zl13 válasza fLeSs (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért? Mi a baj vele?

Aki hülye, haljon meg!

(#13) robekri válasza DeadMeat (#10) üzenetére


robekri
addikt

Dehogynem! Amiről te beszélsz az még köbö 1/2 3/4 év!

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#14) c41r0^


c41r0^
őstag

és mikor lesz abból a beígért szoftveres patchből valami, ami a két mag számítási kapacitását összegzi az egy szálon futó alkalmazások számára?

nem mintha emiatt váltanék majd X2-re P4805Dről...meg aztán Intel is kijöhet esetleg ilyen patchel

(#15) Integra


Integra
titán

háttttttőőőőőőő
és mit tudok tenni mostanság a nyomorult socket a deszkámba az xp1900+ helyett ami 400as fsbés? :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) Flameus válasza Integra (#15) üzenetére


Flameus
aktív tag

max hitet :DDD

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#17) L3zl13 válasza c41r0^ (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Soha, mert ilyet nem is igértek.
Ez csak kacsa volt.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Janoska26


Janoska26
addikt

Bár még egymagos procim van de ahogy látom cserélhetem le AM2-re vagy kitudja mire, igaz nemrég vettem 939-es konfigot, de meghal szegényke, tök frankó, csak azt nem értem, hogy az AM2-nek a teljesítménye szinte egyáltalán nem jobb a 939-nél, akkor mi értelme van azt nyomni felfelé.Ja és a Vista még ki sem jött és máris halnak le 64bites cuccok gyártásai, ezt nevezem biznisznek :(((

(#19) L3zl13 válasza Integra (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ugyanazt mint 3 évvel ezelőtt is.
Barton 3200+-t.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#20) DMG


DMG
senior tag

A közeljövőben ezzel a módszerrel nem hiszem, hogy átvenné a vezetést az AMD, viszon ha végre felzárkózik órajellel az Intel mellé, akkor azonos órajeleken erössebb procijai lesznek az AMD-nek utána jöhetnek a Quadro meg a 4x4, és jő időre átveheti a vezető helyet :C

Sempron 3500+ típusjelet kap a 2 GHz-en üzemelő, 35 wattos TDP-vel rendelkező variáns, mellyel egy időben, Sempron 3800+ számozással érkezik a 2,2 GHz-es, 62 wattos TDP-jű modell. Mindkét processzor AM2-es foglalatba illeszkedik, előbbi 128 kB, utóbbi 256 kB másodszintű gyorsítótárral rendelkezik majd.

Ezeket a kis L2-es tárakat miért eröltetik? :O

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#21) Foxi válasza Janoska26 (#18) üzenetére


Foxi
senior tag

Az AM2 amiatt kell mert a DDR leáldozóban van tetszik nem tetszik ez egy ilyen iparág...

2,1 (4000+), 2,3 (4400+), 2,5 (4800+) és 2,6 GHz-es órajellel

Csak nem változik az external clock értéke, vagy bevezetik a feles szorzókat megint?

(#22) Mackósajt válasza Janoska26 (#18) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Lehalnak a 64 bites cuccok gyártásai? :F Nem inkább a 32 bites cuccokéi? Egyébként ezzel mi a gond?

(#23) L3zl13 válasza Janoska26 (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A memória miatt volt váltás, nem a nagyobb teljesítmény miatt.

Én nemrég vettem X2-t a 939-es lapomba. Szerintem elleszek vele 1-2 évig, akkor meg már kb rögtön DDR3-ra válthatok.

Aki hülye, haljon meg!

(#24) L3zl13 válasza DMG (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Ezeket a kis L2-es tárakat miért eröltetik? ''

Egyrészt mert ez Sempron.

Másrészt mert úgysem számít sokat az AMD-nél.

Aki hülye, haljon meg!

(#25) DMG válasza L3zl13 (#24) üzenetére


DMG
senior tag

Nahh igen de az intelesek meg folyton hurrognak a kicsi számok láttán, egy 512-vel kiegyeznék. :DDD

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#26) L3zl13 válasza DMG (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyezz ki vele nyugodtan. Azt hívják Athlon64-nek.

Aki hülye, haljon meg!

(#27) DMG válasza L3zl13 (#26) üzenetére


DMG
senior tag

Igaz, de jó ha van a háznál 32 bites rendszer is. Jobb a békesség. Találkoztam már érdekes dolgokkal 64 bit területén. :W

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#28) Szabesz válasza DMG (#27) üzenetére


Szabesz
őstag

Miért az Athlon 64 többek közt szerinted mi?

¯\_(ツ)_/¯

(#29) L3zl13 válasza DMG (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hehe, 32 bites módban az A64 natív 32 bites prociként működik, és kétlem, hogy tudnál olyan ''érdekes dolgot'' mondani, ahol abból kifolyólag lett volna gon, hogy tud 64 bitet is a proc.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) LSL1337


LSL1337
őstag

bakker iylen gyorsan kinyírják a 939-et ááá akkor se váltok am2-re februárban remélem elcsípek még egy 4200+ x2-t vmmi tunyingosat aztán szvsz am3-ig csak vga-t veszek :)

(#31) ngabor2 válasza LSL1337 (#30) üzenetére


ngabor2
nagyúr

gyorsan? 2 év. ha azt vesszük, tényleg gyors. de ha azt nézzük, az intel korábban mintha gyakrabban cserélgette volna. igaz, most ők is megálltak egy darabig a foglalat-cserében, ''mindössze'' chipseteket kell cserélgetni. tehát itt legalább az megvan, hogy jó közelítéssel minden s939-es lapban megy minden s939-es proci.

amúgy az én 939-esemet se tervezem lecserélni egy jódarabig, amit egy x2 3800+ nem tud megcsinálni, arra nincs szükségem :D

(#32) fLeSs válasza L3zl13 (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mert logikátlan.
vhol +100 mhz +200+
vhol +200 mhz +200+
vhol +100 mhz +100+
vhol +200 mhz +100+
teljesen káosz. összevissza számozgatják a procikat mert nem tudnak órajelet emelni.

lesz majd olyan is, hogy
X2 5400+ - 2,8GHz, 2x512KB, 90nm, 98W, AM2 November
X2 5000+ - 2,6GHz, 2x512KB, 65nm, 65W, AM2 December

itt pl. miért számít 400+-t a 200 MHz?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) Pipó


Pipó
őstag

Kíváncsi lennék egy AMD statisztikára, hogy az elmúlt hónapban mennyi fogyott S939 és mennyi AM2 prociból. Szerintem az előbbiből többet adtak el, mivel a rengeteg 3200+, 3500+ tulajdonos erre váltana, az új konfigot vásárlóknál meg fele-fele lehet az arány. Szerintem az AMD-t megkörnyékezték egy kis pénzzel a ram gyártók, hogy nyomassák csak a ddr2-t, hozza vissza a befektetésüket. Az AMD-nek a ddr2-ből nem származott teljesítményelőnye, sőt korábban egyből át is akarták ugrani. Már lehet, hogy ddr3-nál járnának és vernék az Intelt, ha kitartanak az eredeti elképzelésük mellett. Ehelyett a saját kardjukba dőltek. Erre továbbra is ezt erőltetik, holott ha 0,65-n jönne ki S939 X2 biztosan vennének jópáran, pl. én is.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#34) L3zl13 válasza fLeSs (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''mert logikátlan.
vhol +100 mhz +200+''

Gondolom 100-ra kerekítenek. Valahol fel, valahol meg le. :DDD

''lesz majd olyan is, hogy
X2 5400+ - 2,8GHz, 2x512KB, 90nm, 98W, AM2 November
X2 5000+ - 2,6GHz, 2x512KB, 65nm, 65W, AM2 December''

Bár itt sem nagyobb a különbség, mint 100MHz vs 200+, de tényleg nem tünik valami ésszerűnek.

Ami ''érdekesebb'' hogy ebből úgy tünik, hogy a csíkszélességváltás, és az vele járó mag áttervezés semmi gyorsulást nem hoz... Az mondjuk sajnálatos. Reménykedtem (még mindig reménykedek) benne, hogy egy minimális gyorsulást azért ez is hoz majd.

Aki hülye, haljon meg!

(#35) #65675776 válasza Pipó (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy járhatna DDR3-nál az AMD, ha még a JEDEC nem is szabványosította?

A megkörnyékezés meg igaz. De az AMD kénytelen volt előre menekülni, mivel a RAM gyártók lehet a nem is távoli jövőben leállnak teljesen a DDR(1) gyártásával (ami volumenében már jelenleg is csak töredéke a DDR2-ének). És akkor mit csinálhatna az AMD? Nézhetne ki a fejéből. Ez a megkörnyékezés inkább iparágak együttműködése.


L3zl13: Lehet csak a számozáson nem változtatnak, de a teljesítmény nőni fog. Az viszont tényleg kegyelemdöfés lesz a PR rating-nek.

(#36) Ősember válasza DMG (#20) üzenetére


Ősember
őstag

''...az AMD, viszon ha végre felzárkózik órajellel az Intel mellé, akkor azonos órajeleken erössebb procijai lesznek az AMD-nek...'' bárcsak tudnád mennyire nincs igazad :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#37) L3zl13 válasza Ősember (#36) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem mondott olyan rosszat, csak le van maradva egy-két procigenerációval az Intel fronton. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#38) Pipó válasza #65675776 (#35) üzenetére


Pipó
őstag

Nézd meg a dátumot a cikkben. A ddr 433-at sem szabványosította a JEDEC, oszt még 600-as is van.
[link]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#39) Dare2Live válasza Ősember (#36) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

régen lövésem nincs róla dumálok intel fanokkal volt teli a forum, most lövésem nincs róla amd fanokkal.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) Ősember válasza L3zl13 (#34) üzenetére


Ősember
őstag

szimplán a csikszélesség váltása nem hoz teljesitménytöbbletet.... végülis miért hozna? semmi ujat nem tud a proci architekturája :F pl intel fronton 930 és 830 között is alig van különbség hiába a 2x akkora l2
az amd számozása tényleg elég ''lack of logic'' dehát istenem, a legegyszerübb, ha orajelre kéred a procit, mint ahogy kilora a krumplit :C

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#41) ynsane


ynsane
csendes tag

ez egy nagyon rossz hír, h nem lesz több s939-es x2.. :O

(#42) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

szimplán a csikszélesség váltása nem hoz teljesitménytöbbletet.... ezt miböl gondoltad?

mért hozna töbletet???

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) Ősember válasza ynsane (#41) üzenetére


Ősember
őstag

miért is? :F tényleg kiváncsi vagyok miért olyan rossz ez? :U

Dare2Live: az elözö hozzászolásom rosszul fogalamztam. a kisebb csikszélesség szeintem sem hoz teljesitménytöbbletet :R javitottam is rajta

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#44) ngabor2 válasza Dare2Live (#42) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a csíkszélesség-csökkentés önmagában nem hoz teljesítménynövekedést, csak alacsonyabb fogyasztást és lehetőséget magasabb órajelre.

(#45) venember83 válasza ngabor2 (#44) üzenetére


venember83
nagyúr

meg kisebb gyartasi koltsegeket hosszu tavon...

(#46) Madárpók válasza fLeSs (#32) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Egy másik fórumon azt mondtam hogy nincs olyan proc ami 4 GHz-n megy alapból,erre monja vki hogy ott van az AMD Athlon64 4xxx+. Hát...

(#47) Ősember válasza Madárpók (#46) üzenetére


Ősember
őstag

a 3.2-es e0 procik régebben mentek kis szerencsével alapon 4ghz-et :W :DD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#48) #65675776 válasza Pipó (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma ezzel csak az, hogy az egy szabványosított memóriaarchitektúra nem szabványosított órajelen. A DDR3 architektúra viszont még önmagában sincs szabványosítva, tehát az sem biztos, hogy milyen órajeleken és milyen impulzusrendszerrel fog üzemelni. PC133-ból volt két JEDEC szabvány, amik részben inkompatibilisek voltak egymással (nem volt felülről kompatibilis a kettő)! Akkor mit lehet várni egy szabványon kívüli RAM-tól a szabványosítás után?


Ősember: szerintem jelen esetben az alapból azt jelenti, hogy névlegesen.

[Szerkesztve]

(#49) Madárpók válasza Ősember (#47) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Nem alapfeszre gondoltam hanem alapórajelre. Szal az ürge azt hitte,h az AMD procik számozása = a valós alapórajellel.Pont ahogy daa-raa mondta.

[Szerkesztve]

(#50) Ősember válasza Madárpók (#49) üzenetére


Ősember
őstag

:B igy teljesen igazat kell adjak :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.