Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ciao


ciao
senior tag

megasütemény amire ideérek addígra még talán az áruk is lejjebb megy

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#2) erdoke


erdoke
titán

Kíváncsi lennék, milyen gyártmány a Traxdata. Kitalálom: Ritek?:D

A legjobb aláírás a héten

(#3) PPeter válasza erdoke (#2) üzenetére


PPeter
addikt

Hát ezt nem volt nehéz kitalálni :D, mi más lenne?
Amúgy megkérdeztem a Traxdatát és a RITEK-et, hogy a 4x-es +R lemezeik között miképp lehetnek RICOH kódú korongok, és nagyon úgy tűnik, hogy eleinte megvették a RICOH cégtől a nyomóformát, aztán idővel lett saját stamper-ük is, tehát a RICOH kódú lemezeik nem a RICOH-nál készültek.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) erdoke válasza PPeter (#3) üzenetére


erdoke
titán

Nem baj, ha eredeti nyomóformát használnak, és betartják a licenszszerződésben előírt követelményeket.;) Akkor az RICOH.

A legjobb aláírás a héten

(#5) fokukac


fokukac
nagyúr

én boltban még 8-szorosat sem nagyon látok, erre jön a 16-szoros? :U
1-2 év alatt csak ideér...

mint a kétrétegű...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6) erdoke válasza fokukac (#5) üzenetére


erdoke
titán

Boltban kapható kétrétegű is, 8X pedig már egy ideje.;)

A legjobb aláírás a héten

(#7) fokukac válasza erdoke (#6) üzenetére


fokukac
nagyúr

hol? itt nálunk, nyugat-ázsiában? :U

ha bemész a mediamarkt-ba, vagy a blúfish-be, nem hiszem, hogy kapsz ilyet.
de meg fogom nézni... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8) PPeter


PPeter
addikt

Vannak azért 8x-os lemezek, igaz nem olyan mennyiségben, mint ahogy azt Ausztriában vagy még nyugatabbra látod, de vannak.

Ezen egyébként nem kell csodálkozni. Éppen ma beszélgettem multikba beszállító cégekkel, importőrökkel, meg a legnagyobb írható CD/DVD-gyártók külföldi kereskedelmi munkatársaival, és gyakorlatilag az a helyzet, hogy a hivatalos csatornák mentén Magyarország már megint nem számít tényezőnek, hiszen 90%-ban csak a noname olcsóságok tarolnak a fekete piacon, a hivatalos CD/DVD forgalmazás döglődik. Ok, a nagy agyasok ezt elintézik a ''dögöljön meg az a bolt, aki nem 80 Ft-ért árul Princot, meg 250-ért Riteket'', meg a ''szemét multi 600-ért ad egy DVD lemezt'' beszólásokkal, de erről egyrészt - a magas szerzői jogdíj és hivatalos, legális üzlemenet költségei miatt - nem csak a kereskedő, forgalmazó tehet, másrészt meg nem mindenki van olyan helyzetben, hogy számla nélkül vásárolhasson, hiába olcsóbb a portéka a fekete piacon. De mivel a hivatalos csatornák bedöglöttek, az újdonságokat már nem szívesen nyomják felénk a külföldi cégek, marketingről, reklámról meg már szó sem lehet, pesrze hogy minden utoljára jut el hozzánk.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) ciao válasza PPeter (#8) üzenetére


ciao
senior tag

a jogdíjjakról annyit, hogy itt még mindíg él a kollektív bünösség elve, és emiatt elmehetnek a sunyiba ennél pofátlanabb jogdíj csak a mp3 lejáttszókba épített memóriákon van, most vagy van jogdíj és azt másolok amit akarok vagy nincs jogdíj, de van per, a kettő együtt igen inkorrekt

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#10) PPeter válasza ciao (#9) üzenetére


PPeter
addikt

A világon szinte mindenüt van ilyen jogdíj - elhiheted, felhasználóként és forgalmazóként sem rajongok érte én magam sem -, és ráadásul néhány helyen még magasabb is mint nálunk. Az viszont csak nálunk jellemző, hogy a vásárlók csak az igénytelen 80Ft-os hulladékra utaznak, aztán meg megy a fuckolás, hogy egy fél év múlva nem olvaható a lemez - és néhány agyas ezek után még azt is kitalálja: hogy minek venne drágábban márkás, hivatalos lemezt, ha egyszer úgyis eltűnik róla az adat. Szóval egyrészt igazad van, a jogdíj túl nagy mértékű és megkérdőjelezhető a jogossága, másrészt meg az emberek fejében is rendet kellene tenni: mert a nagy tömeg olyan mint a birka, mennek az olcsó (szar) után, aztán fel vannak háborodva ha gagyit kapnak, ugyanakkor meg a hivatalos cégektől, márkaképviseletektől kérik számon, hogy miért nincsenek itt az újdonságok a világpiaci megjelenéssel egy időben? Miért lennének itt? Melyik cég az, aki szívesen öl pénzt egy új ternékbe, marketingbe, hogy aztán sufnicégek árulják ugyanazt a portékát, csak azért, mert őket nem baszogatja az APEH meg az Artusjus?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) arpeen2 válasza PPeter (#10) üzenetére


arpeen2
senior tag

''....mert a nagy tömeg olyan mint a birka, mennek az olcsó (szar) után...'' a számól vetted ki a szót, magam sem mondhattam volna másképp....és a legszörnyűbb hogy minden betűje igaz....

(#12) erdoke válasza arpeen2 (#11) üzenetére


erdoke
titán

Valóban idióta lehet az, aki a 4X +R RICOH alapanyagú lemezt (tesztelve is ~ugyanaz a minőség) 130-140 Ft-ért veszi meg 600 helyett...:U

A legjobb aláírás a héten

(#13) PPeter válasza erdoke (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Te is jól tudod, hogy nem ezt mondtuk. Egy árnyalattal azért te is nézhetnéd a dolgokat kevésbé szubjektíven. A hivatalos cégektől mindenki megköveteli, hogy legyenek itt időben a 16x-os lemezek, 4x-es újraírható korongok, közben meg mindenki a fekete piacon keresi az olcsó korongokat. Én nem azt írtam, hogy minden fekete piaci lemez szar és még csak azt sem, hogy a minden második hozzászólásodban szent lemezként :) emlegett 4x +R RICOH lemez rossz, hanem azt, hogy ha mindenki a fekete piacról vásárol, akkor nem kell elcsodálkozni azon, hogy a hivatalos forgalmazás elsorvad és a cégek nem tolják ide az új termékeket. A gond csak azzal van, hogy a fekete piac azonnal el fog fordulni majd az írható CD/DVD biznisztől, ha már nem lehet vele ilyen jól keresni, vagy a szabályozások megváltozása fog keresztbe tenni nekik, esetleg megbuknak, tökmindegy. De akkor meg itt lesz egy ország, amelyet már most is csak mellékes tényezőként kezelnek a külföldi cégek, de addigra aztán végképp leáll majd az összes hivatalos forgalmazási csatorna - ekkor majd újra feléled a fekete piac, és mivel más nem is létezik majd ezen kívül, akkor majd ők adják drágábban a lemezt, mint más nyugati országokban a hivatalos kereskedők. Csak épp nálunk nem lesz semmi más forrás. Nem a fekete piac ellen vagyok és nem a hivatalos forgalmazók oldalára, és főleg nem a magyarországi szabályozás (magas jogdíj, áfa stb.) mellé állok, hanem az egyensúlyt hiányolom. Akármelyik oldalra is billen a mérleg, a végletes megoldásoknak mindig a globális piac és a végfelhasználó látja a kárát.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) erdoke válasza PPeter (#13) üzenetére


erdoke
titán

Nem is mondtam, hogy ezt mondtátok, a kiragadott idézetre reagáltam, nem pedig a te hozzászólásodra.
Az említett lemezt nem tartom etalonnak, de mivel a TY lemezeket nem igazán lehet olcsón beszerezni, ezért ár/teljesítmény viszonya számomra a legjobb.
A hivatalos beszerzési út hátrányaival is tisztában vagyok, és elég sok lemezt vettem már boltban is. Valami kaki mégis van a biliben, ha a hasonló minőségű lemezért 5-600 Ft-ot kell fizetni kiskerben, mert ezt a különbséget pusztán a jogdíj nem indokolja. Ráadásul én nem tudhatom, hogy arra a lemezre megfizették-e az illetékes uniós országban a jogdíjat, amit az ismerősömmel hozatok. Tőlem akár meg is fizethették.

A legjobb aláírás a héten

(#15) arpeen2 válasza erdoke (#12) üzenetére


arpeen2
senior tag

Te nagyon félreérthetted a mondanivalómat. Arra értettem hogy '' a sok ember olyan mint a birka'' hogy veszik a Princo-t mer azt mondta haver is hogy az a tuti lemez (meg ócsó is), és nekem nemondja senki hogy az nemjó mer már olvastam hogy jó. Utána meg 2 nap múlva rájön hogy kockásodik a kép meg a gép sem tudja visszaolvasni és akkor nyit egy topikot hogy nemmegy a dvd filmem mit csináljak.

(#16) erdoke válasza arpeen2 (#15) üzenetére


erdoke
titán

Ha így értetted, azzal egyetértek, de elég általános dolgot idéztél, és nem kommentáltad.
Valóban van 3-4 nagyon vacak alapanyag, amit érdemes kerülni, de az is tény, hogy a fekete(?)piacon van néhány nagyon jó minőségű lemez kifejezetten baráti áron.

A legjobb aláírás a héten

(#17) arpeen2 válasza erdoke (#16) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ez egy percig sem volt kétséges. Én is pl csakis Traxdata-ra írok. És nem a boltból veszem.

(#18) twollah


twollah
nagyúr

Kivancsi vagyok, hogy mikor jonnek be hazankba ezek a lemezek.

(#19) fokukac válasza twollah (#18) üzenetére


fokukac
nagyúr

amikor eléred a nagyúr utáni rangot... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20) Akheron válasza fokukac (#19) üzenetére


Akheron
senior tag

-

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.