Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Érkezik az All-In-Wonder 9800 SE (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

200 Euért kapunk egy jócskán lebutított Radeont.
Jó kis vásár.

(#2) Fiery


Fiery
veterán

Inkabb Radeon 9650 vagy 9750 vagy hasonlo neven kene tolni ezt a cuccot... Marketing suxx.


Fiery

(#3) engusz válasza twollah (#1) üzenetére


engusz
veterán

Átszámítva ~55e Ft. Ezért egy ilyen kis All-In-Wonder szvsz megéri! Bár kiváncsi volnék a teljesítményére és arra, hogy kb melyik két (ATI) kártya közé lehet besorolni...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) LordX


LordX
veterán

Melyik 9800 SE chipre épül? A csökkentett pipelineos, vagy a csökkentett memsávszélességű változatra?

(#5) Male válasza LordX (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Hát a cikk szerint felezett pipeline.

Mi a francot kezd a 256 bites mem interface-el egy 4 pipelineos 325 MHz-es GPU?
Az R9600Pro ha jól tudom 400-on megy (GPU) szintén 4 pipeline-al, ezek szerint ez a kártya valahol az R9600 és 9600Pro között lehet teljesítményben. Így más nem is annyira jó ár ez egy OEM kártyáért, amihez még kábelek sincsenek.

(#6) twollah válasza Male (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Megveszed a kártyát olcsóért, és egy rakás pénzt ki kell adnod a hiányzó kábelekért, arról nem is beszélve, hogy a lábad lejárod mire találsz olyan boltot ahol lehet kapni a hiányzó cuccokat.

(#7) nap


nap
addikt

Olyan, mint egy full extras ferrari kerekek es benzin nelkul. :(

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#8) nbi


nbi
tag

Olyan 9500 íze van ennek a 9800SE-nek, 4 pipeline, de 256 bites memóriainterfész. Talán ez is átalakítható lenne? Gondolom hibás lehet néhány pipeline... vagy csak letíltott, vagy eleve 4 van benne?

3athlon - swim, bike, run

(#9) steveetm


steveetm
őstag

Mostanában akartam vidkártyát venni, de sztem erre fogom áldozni a pénzem.
Ugye jól tudom, hogy AIW on van tvtuner is(régieken tuti volt), mer csak így éri meg nekem...
Üdv.: steveetm

(#10) Male válasza nbi (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Nem hinném, hogy átalakítható, az Ati nem fogja kétszer ugyanazt a hibát elkövetni (ami a 9500-nál lehet, hogy direkt hiba volt -> elég jót tett az Ati hírnevének)

(#11) BoGab


BoGab
csendes tag

A hírnevének lehet, de a bevételienek nem. Nem volt véletlen a 9500 gyártásának beszüntetése.

(#12) DoubleD


DoubleD
aktív tag

Kicsit OFF ON

Hát, azt nem tudom, milyen gyors lehet, de ha ilyenbe fektetnék - mert szvsz nem lehet annyira roszz: kollega általtal számított 55 dezsőért _aránylag_ csúcs technológiás (otthoni) video(szerkesztő)kártya -, akkor vagy
- régebbi kártya kábeleit vetném be
- vennék puttó MX vagy akármi dobozosat, kábelek marad többi értékesít alig olcsóbban.
(Nyugi, nem fenyeget egy ilyen kártya, vagy hogy Rajtatok gazdagodjak meg, eddig a legnagyobb üzletem itt a PH!-n 30 db cd tok megvásárlása volt. De a cikk nyomán beinult a fantáziám.

Kicsit OFF OFF

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#13) Phantom Lord válasza Male (#10) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Ezek is ugyanugy átalakithatoak, bár gondolom itt se mindegyik.

(#14) Keitaro válasza steveetm (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Sure. Ezek full extrás kütyük. Van tuner

(#15) Phantom Lord válasza twollah (#6) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Pedig általában az OEM Sapphire kártyákhoz adnak mindenféle kábelt

(#16) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Namos, az a négy pipeos megoldás qrvára nem elég a Half Life 2-höz, magyarul, ha már lecserélem a 9700-et, akkor milyet érdemes venni, mert ilyet biztos hogy nem, vagy igen? :F Ki érti ezt?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Nincs kábel. Nevetséges. A fullos Atlantis 9700 AIW Beast-hez még az RF-es Remote Controller is jár, igaz az ára KP. 100 körül van. Én inkább arra szavazok.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#18) Kígyó válasza Vikthor (#16) üzenetére


Kígyó
senior tag

Lehet most meglepődsz azon amit mondok:
Nem mindenkit érdekel a HL2!
Furcsa, mi? :))
És azt se felejtsd el, hogy az Tvtuner is egyben! Sztem korrekt ár.

(#19) Obi-1 válasza DoubleD (#12) üzenetére


Obi-1
őstag

A régebbi AIW kábelek már nem használhatóak 8500-tól felfelé, úgy tudom. Szóval elég nehéz pótolni őket, ha alapból nincs hozzá.

Only a Sith deals in absolutes.

(#20) Male válasza Phantom Lord (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Bocs, de ezt mire alapozod? Ha ez igaz, akkor az Ati elég csúnyán hibázott (persze a felhasználók nyernek vele), mert most nincsen erre szüksége. A 9500-nál még jól jött (tudom, hogy kevesebb volt a bevétele miatta, de minden tele volt az Ati-val, és ez jöt tett neki), de most az nVidia ''bénázása'' miatt nincs rá szüksége.

(#21) Male válasza DoubleD (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Hát egy nVidia kártya kábeleivel nem hinném, hogy menne. Ezeket a kábeleket nem könnyű beszerezni (főleg nálunk), még egy sima S-VHS->kompozit kábelt is alig lehet szerezni, nemhogy egy ilyet.

(#22) Den válasza Male (#5) üzenetére


Den
veterán

ez a nagy tévedés. Az oem-hez is jár_minden_kábel és átalakító.

www.simson4t.hu

(#23) Den válasza twollah (#6) üzenetére


Den
veterán

látszik hogy sok aiw-d volt

www.simson4t.hu

(#24) steveetm


steveetm
őstag

Most egy savage 2000 el nyomulok, szal nem igazán fog izgatni, hogy a hl2 mondjuk csak 640x480 ban fog menni, ha jó a játék, úgyis végignyomom, ellenben a mostani karival igen sok játék van ami sehogy sem indul el.
Szal lesz egy kártyám, amivel tuti megy minden game, plusz tvtuner, korrekt áron, ez csak jó vétel lehet a szememben.
Na szóval, ha vki tud boltot ahol ilyet kapni, az lécci ossza meg velem! köszi.
Üdv.: steveetm

(#25) Male válasza Den (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Már bocs, de ''A VGA-DVI-I-átalakító, valamint a kábelek tehát hiányoznak a csomagból.''. Ezt ti írtátok ebben a cikkben, szóval akkor egyeztess a cikk írójával, ha ez nem igaz.

(#26) Male válasza Male (#20) üzenetére


Male
nagyúr

OK most olvasom, hogy tényleg működik a +4 pipe visszakapcsolása. Ez alapján az Ati elég nagyot hibázott -> gondolom hamarosan az R9500 sorsára jut az SE.

(#27) steveetm


steveetm
őstag

Nálunk lehet kapni ilyen kártyát? lécci osszátok már meg velem, ha tudtok helyet ahol kapni lehet.
Üdv.: steveetm

(#28) Sanya válasza steveetm (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az a szörnyű helyzet, hogy sima 9800-ból jiány van Mo-n, sehol nem lehet kapni, helyette mindenütt 9800SE van, ami kb majdnem ugyanannyiba kerül, mint a sima9700. teljesítményre kb sem tudom

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Érkezik az All-In-Wonder 9800 SE (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.