Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Éretlen nyolcszoros DVD-írók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rzoli


rzoli
senior tag

Nem tud valaki egy linket az említett cikkről? Érdekelne, hogy mely írók voltak, amelyek a jó egyharmadba estek.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#2) marcee


marcee
addikt

Hát ez aztán nagy királyság! :(
Korábban sem hajtottam mindig a legújabb cuccokra, de most is bebizonyosodott, hogy nem is szabad. Ebben az ezestben az a nagy gáz, hogy az előző hét óta szinte annyiért lehet 8x-os multiformátumú írót kapni, mint elötte 4x-eset. Ha most kellett volna venni, én is a 8x-osat veszem.
Kérdés,hogy legalább 4x-esen jól írnak-e? Ill., hogy meddig fogják még forgalamzni? Majd a reviziókat kell vizslatni ennél is?

\m/

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Tanulság: ne írjon az ember 2x-nél gyorsabban. Minek? Hát nem ér meg + 20 percet hogy az adatink nagyobb biztonságban legyenek? Mindegy, én már a 16-24x-nél gyorsabb CD-írókat is feleslegesnek tartom. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) dabadab válasza rzoli (#1) üzenetére


dabadab
titán

A c't csak papiron jelenik meg, a heissen van fel szamonkent par cikk, de ez a DVD-s cikk nincs ezek kozt - szoval marad az ujsagarus ;)

DRM is theft

(#5) dabadab


dabadab
titán

Remelem, a ketreteguek jobban fognak sikerulni, mert ugy terveztem, hogy az osszel beszerzek egyet :)

DRM is theft

(#6) ithomas válasza marcee (#2) üzenetére


ithomas
őstag

''Sőt, az eredmény kifejezetten lehangoló. A mezőny kétharmada képtelen volt úgy megírni 8-szorosan akár csak egy lemezt is, hogy az a szabvány előírásainak megfelelő minőségű legyen!''
Ezekszerint csak akkor van hiba ha 8x sebesseggel irtak.Nyilvan ugyanezek az irok mondjuk 4x sebessegen mar nem ennyire rosszak.Szvsz nyugodtan megveheted a 8x irot a 4x helyett ha az araban nincs nagy difi...

Real eyes realize real lies!

(#7) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A Philips mindig nagyon innovatív technológiákat fejleszt ki, de a saját termékei mégis nagyon silányak... Érthetetlen... :(

A cikkben leírtak meg nagyon lehangolóak.
Még jó, hogy úgysem lehet lemezeket kapni amit el lehetne szúrni az írókkal. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#8) Sanya


Sanya
nagyúr

és ha mondjuk a 8x-os írómmal(ha lenne) 4x vagy 2x-es sebességgel írok, akkor is hibásak lesznek a lemezek?
És ha jó minőségű az alapanyag, akkor is elronthatják?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem maga az író visszaolvassa a lemezt, csak azt asztali cuccok nem. Meg mondjuk más írók. ;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#10) eddie303


eddie303
őstag

Jó és kár, amit a Lite-on csinált, hogy legalább megindultak ebbe az irányba, kár, hogy abbahagyták

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#11) dabadab válasza L3zl13 (#7) üzenetére


dabadab
titán

Hat, van azert ugy ezzel mas ceg is (** khm, MS **), aminek remek kutatoi meg RD reszlege van, csak a gyakorlatba nem nagyon sikerul atultetni a dolgokat.

DRM is theft

(#12) gal3


gal3
csendes tag

Kicsit off:

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy a mai pl. 8x sebességű DVD írók képesek lesznek némi BIOS frissítés után több rétegű lemezeket is írni?

(#13) erdoke válasza marcee (#2) üzenetére


erdoke
titán

Mielőtt bármit vesz az ember, tájékozódjon. Vannak oldalak, ahol olyan alaposan tesztelik az írókat, hogy fárasztó végigbogarászni. Természetesen az írás minőségét és a hibajavítást is nézik. Pl. [L]http://www.cdrinfo.com/Sections/Hardware/All.asp[/L]
Az általam olvasott tesztek közül jó minőségben írtak ''8X'' sebességgel (Z-CLV írással ez persze csak egy ideig, a lemez külső részén működik, tehát a jobb íróknál is max. 7X lesz az átlag) a következők: Sony DRU-530, Plextor PX-708A, Pioneer DVR-107 és NEC ND-2500A. Ez persze nem azt jelenti, hogy más írók ne írnának jól. Az LG GSA-4081B típust nem sikerült pl. a tesztben 8X írásra bírni, de az LG szerint egy új firmware-rel már megy... Na ja.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#14) hazard válasza Agyzuzo (#3) üzenetére


hazard
csendes tag

Detto.
Szerintem dvd-írásnál a sebesség/minőség reláció ''teteje'' a 4x-es írás. Szvsz ez a plafon. Igaz, a saját anyagaimat 2x-esen írom...

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#15) erdoke válasza gal3 (#12) üzenetére


erdoke
titán

A többségük tuti képes rá, de a gyártóknak nem érdeke az ilyen firmware kiadása. Ha 1-2 mégis elérhetővé taszi, a többi talán kényszerhelyzetbe kerül.

A legjobb aláírás a héten

(#16) Steven


Steven
addikt

én vagy 300 gb írtam ki 4× noname dvd ékre és idáig egy fikarcnyi probléma nem volt... tényleg ha jól láttam a pio 107 sorozathoz már biost is adtak ki .... látott valaki teszteket róla....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#17) erdoke válasza Steven (#16) üzenetére


erdoke
titán

Már hetek óta van hackelt BIOS is...
Talán a Pioneer DVR-107-es topicba kukkants át tesztekért.:P

A legjobb aláírás a héten

(#18) L3zl13 válasza hazard (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez hülyeség. Kb olyan mint Bill Gates kijelentése a 640k memóriáról...

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Steven válasza erdoke (#17) üzenetére


Steven
addikt

Txn! :) nemtod pio 106 hoz van ujjabb mint 1.07 es bios....?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#20) hazard válasza L3zl13 (#18) üzenetére


hazard
csendes tag

''Ez hülyeség.''
Ja, tényleg. :C
Van egy cikk a 8-szoros dvd-írókról, olvastad?:DDD

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#21) erdoke válasza hazard (#20) üzenetére


erdoke
titán

A cdrinfo-t olvasd, vagy hasonló oldalakat. Ha ott letesztelték, és megy rendben, akkor nem kell aggódni. Egyébként is mindig jól meg kell nézni, hogy melyik firmware-rel melyik alapanyagot szereti az adott író. Persze ezt is tesztelik jobb helyeken...

A legjobb aláírás a héten

(#22) L3zl13 válasza hazard (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen olvastam, de attól még hülyeség kijelenteni DVD-írásról általánosságban, hogy a 4x a vége a technológiának, mert fogalmad nincs mit hoz a jövő.
Tippelni, jósolgatni lehet. Könnyen lehet, hogy a jövő téged igazol, de attól ez nem lesz abszolút igazság a jelenben...

Aki hülye, haljon meg!

(#23) hazard válasza erdoke (#21) üzenetére


hazard
csendes tag

OK, elhiszem, hogy így van, DE az én szemszögből egyszerűbb és kényelmesebb különösebb teszt-böngészés nélkül, simán, megbízhatóan és jó minőségben 4x-esen írni. Ráérek, nem rohanok...

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#24) hazard válasza L3zl13 (#22) üzenetére


hazard
csendes tag

Hoppá! Kimaradt a vitatott hozzászólásomból az időhatározó!
''Perpillanat''
Így már OK? Remélem!:D
Azt, hogy a technológia ''vége'' a 4x, valóban blődség lenne kijelenteni.

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#25) intelfan válasza L3zl13 (#18) üzenetére


intelfan
aktív tag

Nem mondott ő semmi rosszat.
Különösen nem olyat amiért rögtön hülyézned kellene a másikat.

Jelenleg a legjobb írási minőséget a CLV írásmód adja, igaz ez egyébként a cd lemezekre is.
Én mindenkinek a 4X-es sebességet ajánlom a 8X-al szemben otthoni adat DVD írásra, ez hozza a legstabilabb minőséget és a 15 perc sem vészes.

Ha elvi határt említünk akkor a későbbi íróknál bevezetendő 6X-os DVD írást sorolnám ide, ez lesz az utolsó sebesség amin még CLV módban ír a meghajtó.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#26) L3zl13 válasza intelfan (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. Lásd egyel fentebb.
2. Nem hülyéztem le. Azt mondtam hogy hülyeséget mondott. Szerintem ez két különböző dolog.
Ha mégis túl erősen fogalmaztam volna akkor elnézést kérek.

Aki hülye, haljon meg!

(#27) hazard válasza L3zl13 (#26) üzenetére


hazard
csendes tag

Semmi probléma, nem vagyok sértődős. Mindenesetre a véleményemet fenntartom.

Intelfan: thnx, és egyetértek.

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#28) enginer


enginer
csendes tag

Én még 20e-ért vettem az első 2X CD-ROM-omat.
Akkor 2500Ft volt az üres lemez, CD íróhoz meg lottózni kellet.
Most 52X írók vannak 10 alatt és az artisjustot leszámitva messze 100Ft alatt a lemezek.
Nem volt ez annyira régen, és akkor sokkal többet ért a forint.

(#29) Agyzuzo válasza enginer (#28) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Apámék 700K körüli összeget perkáltak egy 1x íróért anno a cégnél. Emléxem, ott villogtam általános suliban hogy ''bleblebleeee mi tudunk CD-t írni''. :) Amikor még nekem otthon egy 1x Sony olvasóm volt, aminek még nem is motoros volt a tálcája (megnyomtam a gombot és ''kipattant''). :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30) marcee válasza Agyzuzo (#3) üzenetére


marcee
addikt

''Tanulság: ne írjon az ember 2x-nél gyorsabban. Minek? Hát nem ér meg + 20 percet hogy az adatink nagyobb biztonságban legyenek? Mindegy, én már a 16-24x-nél gyorsabb CD-írókat is feleslegesnek tartom.''

Ismeretségi körömben egyetlen DVD író van jelenleg, múlt hét szerdán 11-től 17-ig írtam meg 10 darab DVD-t. Ez magában foglalt vinyóra felmásolást (hordozható vinyóm nem tud stabilan ~5-6 MB/s-es olvasást ezért át kellett küldeni az anyagot a rendszervinyóra :O), 4x-es írást, visszaellenőrzést (néhány lemeznél). Otthon mindegy lett volna, de így egy kicsit kínos volt.
Persze, hogy CD-nél mindegy, hisz egy 24-52x-es író alig gyorsabb egy 16x-os nál. (7perc helyett 4-6), de DVD-nél a 30, 14 és az - erDOKe szerinti - 7 között jelentős a különbség.
24x-es CDírómmal mai napig 8x-osan írok, de DVD-t eddig csak 4x-esen írtam.
Nekem a tíz perc lélektani határ és nem igazán érdekel, hogy az egyikre 700 mega a másikra 4.7 guga (:D) fér. (ez is egy ''homevideo'' az is)

[Szerkesztve]

\m/

(#31) rjo


rjo
csendes tag

Nem nyilatkozott a Philips,mert ő a DVD+ szabvány tulajdonosa,de természetesen a Philips is támogatni fogja a dvd-minus-t.Sőt elsőként szeretné kiadni a ''Double Format - Dual Writer'' íróját amely a DVD-R-DL formátum standardizálását követően már a piacon lesz.A minőség? A 8x-os írók közül a Philips sajátját és a PX-708A-t tesztelte,eredmény: ne írj a plexi íróval 8x-osan!

(#32) hb15


hb15
csendes tag

Azert annyit hozzatennek, hogy van a KProbe mellett mas szoftware is. Az Accesstech engines DVD-irokhoz van egy program, a neve UMDoctorPro.II, az megcsinalja a minosegtesztet. Pillanatnyilag a “DD0401”, “DD0203” es a ''DD0202'' Drive-okat tamogatja. Ilyen irok vannak az OptoRite, Buffalo, es az MSI kinalataban. Talan a legismertebb otthon az MSI-DR8-A, aminek DD0401-es belseje van. A program ara kb 20 rugo, de ingyen leellenoriz 10 db DVD-t. a link
[L]http://www.digital-sanyo.com/BURN-Proof/store/index.html[/L]

(#33) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

szerintem 8x sebességig van jelentős időcsökkenés innentől már csak minimális várható.

nekem amúgy lg gsa4040b van és van időm kivárni azt az időt míg megír 4x egy lemezt. Mondjuk én is kiváncsi lennék hogy a 8x lg firmware-je lenne rányomva azzal menne-e.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#34) Bazsa$


Bazsa$
tag

Sziasztok! Bocsi hogy ide írok tudom hogy ez egy LG tropic.
De szeretném kikérni a véleményeteket a Toshiba SD-5112 DVD író -ról???
Máshol olvastam hogy nem eszi meg a nyers dvd -ket, de az uj firmware -val már jó lett. 20.000 Ft -ért simán megéri megvenni. Mi a véleményetek, és áruljátok már el nekem mi az a firmware???

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#35) zeus84


zeus84
tag

Sziasztok! Valaki segítsen már nekem vettem egy Gigabyte 4X dvd-írót, nem írt felküldettem Bp.-re, most kicserélik, de nem tudom, hogy milyen írót vegyek 30.000 nettóig? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#36) Agyzuzo válasza marcee (#30) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én nem írok ennyit, úgyhogy belefér az a 30 perc/lemez. :)
Aztán miközben írom a következőt, húgom gépében visszaellenőrzöm a frissen megírtat.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#37) Alex91 válasza zeus84 (#35) üzenetére


Alex91
félisten

30 bruttoert vettem egy NEC ND1300A-t, ilyet vegyel! :) (Mondjuk ez nem 8x-os iro.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#38) erdoke válasza zeus84 (#35) üzenetére


erdoke
titán

Ha van, akkor NEC ND-2500A-t.

A legjobb aláírás a héten

(#39) zeus84


zeus84
tag

Bruttóba belefér a 42.000-is csak egy fasza írót akarok!!
Köszi előre is mindenkinek!

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#40) Alex91 válasza zeus84 (#39) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha olcsobban is kapsz faxa irot...? :) De ha van ND2500A, akkor tenyleg olyat vegy!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41) zeus84


zeus84
tag

???a NEC-írók mennyire megbízhatóak???

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#42) zeus84


zeus84
tag

Meggondolom köszönöm, még egy kérdés túl sokat nem játszok, de ha megtetszik egy újabb játék akkor azt végigviszem. Egy éve és 4 hónapja vettem egy Abit Ti 4200-at most meghalt és félek megint '' ennyit'' költeni videókártyára.
Végül kérdésem az, hogy egy jó kártyát vegyek 40.000 körül vagy egy fx 5200 gyengébb kártyát??????????????

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#43) erdoke válasza zeus84 (#41) üzenetére


erdoke
titán

Bruttó 42k-ért talán már kapsz Pioneer DVR-107-et is. Az NEC író pedig szuper, ha van mellette egy jó olvasód is.

A legjobb aláírás a héten

(#44) erdoke válasza zeus84 (#42) üzenetére


erdoke
titán

FX5200-at semmiképpen, azzal már a mostani játékok egy része is szaggat! 40e-ért 9600Pro a legjobb vétel, figyelj arra, hogy minél gyorsabb rammal vedd (ha tuningolsz is).

A legjobb aláírás a héten

(#45) Alex91 válasza zeus84 (#41) üzenetére


Alex91
félisten

A NEC irok a tesztek szerint elegge megbizhatoak, csak kicsit lassan olvasnak :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46) zeus84


zeus84
tag

Még egy kérdés 9600pro, de melyik márka????????

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#47) zeus84


zeus84
tag

Helló mindenkinek!!! Nem vagyok valami jó helyzetbe segítsetek, úgy volt, hogy a Gigabyte dvd-írom kicserélik, mivel úgy voltam vele hogy rosssssz, de ennek ellenére azt a választ kaptam arra, hogy princo és benq dvd-ket nem ír, hogy '' márkás'' dvd-re írjak!!! Mert ők Fuji-ra írtak és megírta! Mit tegyek használjam márkás dvd-írására??????????????????

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#48) erdoke válasza zeus84 (#46) üzenetére


erdoke
titán

Amelyiken gyorsabb ramok vannak. Ha ez nem fontos (nem tuningolsz), akkor pl. HIS.

A legjobb aláírás a héten

(#49) erdoke válasza zeus84 (#47) üzenetére


erdoke
titán

A Princo-k jó része tényleg felejtős, legalábbis a különböző kompatibilitási tesztek alapján. 380-ért árulnak itt Ritek G04 lemezeket, az már szerintem szinte minden írónak megfelel.

A legjobb aláírás a héten

(#50) Agyzuzo válasza zeus84 (#47) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Akár csak az előttem szóló én is a Ritek G04-es lemezeket ajánlom, főleg a Traxdata-t. A kis házi olvasási tesztjeimben ugyanolyan jól szerepelt mint a Taiyo TDK lemezek (amik 2x annyiba kerülnek). Ajánlott kategória, az ára sem vészes. De vigyázni kell, mert Ritek-ből is van sok rossz, a Traxdata viszont megbízható fajta.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Éretlen nyolcszoros DVD-írók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.