Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HERR Z


HERR Z
veterán

a hír kicsit azért túloz-sőt-
Mi a répát képrel azzal hogy egy 6600 Le cpu limites lesz?Akkor az S939-be is az lesz...kicsit túl van lihegve ez a S754=szar téma, nembeszélve hogy létezik ugye S754 3400/3700+ ami asztali, és még mindig rendesen odavág sok-sok s939-es cpunak...és nembeszéltünk még a tuningról a mobil 4000+ -ról stb....szal no comment:U

A lap maga.....ócsó...25-30knál nemhiszem hogy több lesz..mert sajna szar hangcucc van rajta, nincs rajta firewire /bónusz sata se de ez most a legkevesebb 4 is elég/Amúgy jó lap lenne de ezek a hiányosságok miatt nálam még mindig a neo3 a nyerő.../tervben/

(#2) Lidi


Lidi
aktív tag

de jó fejek, rájöttek hogy tök felesleges a 16x pci-e.... nem lett volna egyszerűbb az agp-t fejleszteni ?!

(#3) Szten Márs válasza HERR Z (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tökéletesen egyetértek. Nehogymá a socket754 miatt legyen cpu limites.... 6600LE-vel. Na mindegy.
Amúgy nem szeretem az olyan lapokat ahol csak 2 memóriafoglalat van. Egy harmadikat igazán odatehettek volna, nem?

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Érdekes kezdeményezés, nekem szimpatikus! Gratulálok EPOX! :R

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#5) anulu


anulu
félisten

IMC újabb előnye :D uennyi erővel lehetne a lapon S939 aljzat is :) van az nForce4 chip, oszt' olyan foglalatot raknak mellé, amilyet akarnak, különösebben nem kell az egész lapot újratezvezni :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Yutani válasza Szten Márs (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hidd el, ez is teljesen megfelelő. Nekem is 2 db van, egy-egy 512MB-os modullal. Nem fogok 1.5GB ramot beletenni, hanem egyből 2x1GB legyen benne. Szeretem az egész számokat! Másfelől tuning esetén is jobb 2 modullal nyomulni a kisebb hibalehetőség miatt (több memória=nagyobb esély arra, hogy valamelyik nem bírja a sebességet).

Szerintem.

#tarcsad

(#7) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Szerintem a procilimitáltságot a Sempronokra értette a szerző. Csak tipp:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#8) antikomcsi válasza HERR Z (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem egy, hanem 2db 6600LE-ről volt szó. ;]

És egy 2500+ sempron, eléggé behatárolhatja a teljesítményt.

Viszont megelőzted őket, a lap bemutatásával. :DDD;]

(#9) HERR Z válasza tjhooker464 (#7) üzenetére


HERR Z
veterán

szerinted akinek annyi dellája van, hogy megvegyen egy Sempron 2600+ -ot 12k-ért fog vga-ra 2*20k-t áldozni úgy hogy a második kari teljesítménye még csak nem is 100%?Nem.Illetve nemsokan fognak rohanni egy 30k körüli lapért hogy júj SLI dejó de sajna nincs píz CPU-ra....háromszorhamarabb vesz egy SLI nélkül ugyanennyit tudó giga/dfi/msi lapot és belevesz egy 3000+ -t és egy 6600gt-t mondjuk
Amúgy meg 2600+ -t ha van megfelelő alaplap eléggé meglehet cibálni és akkor már nincs cpu limit /kiskaris sli konfig esetén/

(#10) keopsz válasza HERR Z (#1) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

igen, a mondat nem szerencsés, kellően alacsony felbontásban minden cpu limitált.. meg persze játékfüggő, stb.. mondjuk, azért nem arra futott ki a hír, h s754=szar, nemhiába húzunk épp 3400+-os sempront anyámig.. :)

a lap sztem nagyon ügyes. :R

cantante di sampietrini

(#11) janpotocki válasza HERR Z (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

nyilván nem a socket 754 miatt cpu-limites. de ha egy kisebb sempront teszel bele...

(#12) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

javítva.

cantante di sampietrini

(#13) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

''de azoknak is jó választás lehet, akik épp egy friss steppingű Sempron alá keresnek erős lapot, tekintettel ezen CPU-k tuningpotenciáljára''
:C:R

Így már sokkal jobban hangzik

[Szerkesztve]

(#14) HERR Z válasza janpotocki (#11) üzenetére


HERR Z
veterán

akkor jön a 9-es hsz
igaz az emberekbennél a gyártó is számol hülyeség és menőzési vágy faktorral így sokak számára vonzó lehet, hogy menőzzenek spanok előtt
de tartom magamat ahoz hogy kisebb sempikhez/9-es szorzó alatt/ 15k-nál drágább lapot felesleges venni

(#15) keopsz válasza HERR Z (#14) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

ez elég könnyen támadható. milyen <15k-s lappal húzol fel 1.5x-esére egy sempront, úgy, h egy(-két?) izmos pcix-es vga is beférjen?..

cantante di sampietrini

(#16) HERR Z válasza Szten Márs (#13) üzenetére


HERR Z
veterán

igen így már nincs mibe belekötni
:R

64-bites Sempron teszt lesz valamikor?Nem a 64bites tudás érdekel annyira sokkal inkább az E6 stepping tudása és tuningpotenciálja S754-ben

(#17) tjhooker464 válasza HERR Z (#9) üzenetére


tjhooker464
őstag

Van aki 1200 as cerka mellé vesz 9800pro t. Van aki megveszi a 64 bites vga t a64 mellé. Van aki szerint átverték a boltba mert dvd helyett hdd t raktak a gépébe és még sorolhatnám.:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#18) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Ez a sor tetszik: Szokatlan variáció Socket 754-re és két videokártyára.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#19) keopsz válasza HERR Z (#16) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

tegnap tesztelte fless.. :) odabasz. (csak a mester megint maximalista, és 128k-s sempit is meg akar tekinteni, ill. a cucc mellé óhajt mérni egy d-s cerkát is (ilyen-olyan foglalatban), h szép kerek legyen az alma.

cantante di sampietrini

(#20) HERR Z válasza keopsz (#15) üzenetére


HERR Z
veterán

igaz 20k-ba kerül a PCI-E-es S754-es lapok legtöbbje
de én nem is pci-e -et vágnék egy kis sempi alá hanem agp-t....erős vga abba is van, ha netán megnőne az étvágya /pénztárcája/ akkor is tud pl x850xt-t venni
Amúgy Esmein húzta a 2600+-át 8*280 körülig egy újonnan 10k-s Asrock lappal
És lesz asrock pci-e -es lap is időval /akár uli pci-e+agp kombós is/

(#21) tjhooker464 válasza HERR Z (#16) üzenetére


tjhooker464
őstag

nem tudsz valahol sulinetre neo3 lapot?

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#22) HERR Z válasza keopsz (#19) üzenetére


HERR Z
veterán

vagyis akkor leghamarabb jövő hét eleje közepe
mind1 az hogy odabasz az már elég addig

(#23) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

persze tudom, h mindenkinek már ilyen 64bites, 10-es szorzós sempronja van, mi is 5 hete rendeltük meg, h aug. közepére megjöhessen. azóta itt kuksolt, most meg tiszta paszta a kis pofikája, amin ez áll: sda3400ai03bx.. :DDD

cantante di sampietrini

(#24) Pipó


Pipó
őstag

Nekem Epox lapom van S754-es. Pont egy éves, de nagyon bevált, minden fesz. állítható, igazi tuning lap. Először egy 2800+ A64 volt benne, ami 2350 MHz-et játszi könnyedséggel ment, most egy 3400+ van benne, ami 2600MHz-en 1,6V-on (NewCastle) simán ketyeg, úgy hogy a plafonra nem is voltam kíváncsi.
A 16 pipes vga-mmal 5500 pontot simán dob 3dm05-ben, bár tudom jól, hogy nem ez számít.
Mindezt azért írom, mert ez is azt bizonyítja, hogy S754-el lehet olyan teljesítményt elérni, mint akármelyik másik platformmal és jövőre dual magos Turionok is meg fognak jelenni, még az is lehet, hogy kompatibilis biost is csinálnak hozzá. Ha nem lenne ilyen jó vga-m még gondolkodóba is esnék, hogy a procit meghagyva váltsak-e pcie-re a következő vga cserénél.
Dual channel memnek nincs jelentősége, úgyhogy mitől lenne ez a platform elavult? (lehet, hogy itt-ott bonyolultan fogalmaztam, de a lényeg, hogy szerintem van jövője ennek a megoldásnak- a cikkel ellentétben)

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#25) keopsz válasza HERR Z (#20) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

uli pcix-es lap van itt, de az 939es (939dual sata2), és fless nem volt túlzottan elragadtatva tőle, nekem úgy tűnt. mintha.. :)

de tény, van erős agp-s is. noha lehet, h egy 7800le-szerű cucc sli-ben jobb és olcsóbb lesz..

cantante di sampietrini

(#26) X@b3e


X@b3e
addikt

Ügyes próbálkozás ez a lap, bár picit hamarabb is jöhetett volna.
A 64bit-es Sempron-tesztre kíváncsi leszek én is..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#27) HERR Z válasza keopsz (#25) üzenetére


HERR Z
veterán

hát nemtom OCw-s és anandos cikk szerintem nem ad okot hogy úgy tűnjön hogy trutty, főleg ha azt nézzük hogy asrock ára lesz/11+fa maxx/meg azért az agp+pci-e crossfirebe kötve lehetőség se tűnik rossznak, ergo az egyik legolcsóbb ilyen lap lehet

új generációs ATi chipek meg majd megmondják van-e jövője az agpnek vagy már tényleg ideje lesz cserélni

(#28) keopsz válasza HERR Z (#27) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

meglássuk. a crossfireable-ség izgalmas lehet, tény, kár, h senki nem adott még ilyen vga-t tesztre.

cantante di sampietrini

(#29) csibor válasza HERR Z (#20) üzenetére


csibor
őstag

(#30) fLeSs válasza HERR Z (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezt az agp+pcie crossfire (enyhén szólva hihetetlen) dolgot hol olvastad?
1ébként lehet már kapni, nakker 14K+áfa, szal már nem lesz 11+fa.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) HERR Z válasza fLeSs (#30) üzenetére


HERR Z
veterán

anno valami japó oldalon próbálták ki, egy kis driverhack-kel de ment, szinte ugyanazzal a tempóval mint ha 2 pci-e -es karival csinálták volna.Ugyanazon az oldalon volt ahol X700-at x600-at is crossfire-re bírtak.....talán a crossfire bejelentő hír topicjában volt linkelve, de erre nem emléxem pontosan
Az ULi referencialapjával csinálták a tesztet

láttam én is, már ramirisre épülő kiskerlistákon...azért 15+fá-ért se olyan szörnyű

[Szerkesztve]

(#32) keopsz válasza HERR Z (#31) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.hkepc.com%2Fhwdb%2Fatixfcracked-1.htm&langpair=ja%7Cen&hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&prev=%2Flanguage_tools

cantante di sampietrini

(#33) CYBERIA válasza keopsz (#32) üzenetére


CYBERIA
őstag

SLI 2:R:C

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#34) keopsz válasza keopsz (#32) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.hkepc.com%2Fhwdb%2Fm1695-uli-1.htm&langpair=ja%7Cen&hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&prev=%2Flanguage_tools

ezt holnap kipróbáljuk.. :DD

cantante di sampietrini

(#35) X@b3e válasza keopsz (#34) üzenetére


X@b3e
addikt

Bakker, ez durva

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#36) HERR Z válasza keopsz (#34) üzenetére


HERR Z
veterán

igen-igen ő volt az:)
majd irjatok fejleményeket:DD

(#37) keopsz válasza HERR Z (#36) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

[kép]
[kép]
[kép]

cantante di sampietrini

(#38) Scream007


Scream007
őstag

gratula epox.
jó lenne már valami intel gyártó is begyártana ilyet mondjuk 865pe/875p chippel.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#39) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Jó kis lapnak tűnik, itt található egykét részletes adat róla Bővebben: link ez a vdimm 2,5v remélem nem a max :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#40) HERR Z válasza keopsz (#37) üzenetére


HERR Z
veterán

most ahogy így újra átfutottam az eredményeket láttam, hogy annyira nem jó ez az agp+pci-e crossfire mint a 2 pci-e...tehát így ''csak'' SLI szintű a teljesítményjavulás.
Amúgy ez a TripleGraphic ez elég komoly, matrox szintén triple kártyákkal..........nem 6 hanem 8-9 moncsi lenne az alsó képen:DD

(#41) HERR Z válasza Achill3uS (#39) üzenetére


HERR Z
veterán

az eddigi S754-es epoxokban talán 2.9-3V volt a max, azt a 2.5V-ot azért írták hogy hülyebiztos legyen hogy senki ne akarjon 1.xV-os DDR2-t beletenni

(#42) Achill3uS válasza HERR Z (#41) üzenetére


Achill3uS
veterán

az nekem kevés :( na mind1, aki SLI-t akar vegyen még pár tűt :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#43) HERR Z válasza Achill3uS (#42) üzenetére


HERR Z
veterán

te inkább maradj DFI NF4x Infinitynél
csehek 390-es fsb körülit mentek vele stabilan:DD

(#44) Achill3uS válasza HERR Z (#43) üzenetére


Achill3uS
veterán

:) nyam-nyam, nF3-mal japánok 375-öt asszem, na majd lenyomom őket :DD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#45) nemtommi válasza keopsz (#37) üzenetére


nemtommi
senior tag

Van már ilyen chipsettel elérhető lap?

(#46) HERR Z válasza nemtommi (#45) üzenetére


HERR Z
veterán

Asrock S939Dual SATA2 vagy vmi hasonló 15+fa kiskerben
AGP+PCI-E S939 ALC850, SATA1-2
teszt:
www.anandtech.com
www.ocworkbench.com

(#47) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Hűűű....

Erre vártam már vagy 4 hónapja! Sose volt MSI-n kívül más deszkám, dehát, ezért érdemes váltani - remélem hamar megjelenik és ANNYIRA drága sem lesz...

:DD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#48) erdoke válasza HERR Z (#46) üzenetére


erdoke
titán

Ez mintha nem nF4 SLI, hanem ULi lenne. :F

A legjobb aláírás a héten

(#49) HERR Z válasza erdoke (#48) üzenetére


HERR Z
veterán

azt is nézd hogy mire válaszoltam;)illetve hogy ő mire kérdezett

(#50) erdoke válasza HERR Z (#49) üzenetére


erdoke
titán

Télleg, bocs. Kettővel már nem olvastam vissza, pedig este még láttam azt is. :B

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.