Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ez egy sirály kis lap, csak már nem olyan vonzó az Athlon XP architektúra...

Vajon milyen hangkeltő van benne?

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Keitaro válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Eszerint [L]http://www.epox.nl/english/products/motherboard/8rda6%2B.htm[/L]
Realtek ALC850

Jól megszórták a deszkát :DDD
Kár, hogy nf-es.

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Kár azért a SoundStormért... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Surranó


Surranó
aktív tag

A három memszlotnál választani lehet az 1pár (kétcsenel) vagy a 3 szingli modul közül? Esetleg így is, úgy is max 2 mén bele?

(#5) L3zl13 válasza Surranó (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lehetőségek:
1 singli, 2 singli, 2 duál, 3 singli, 3 duál
Mivel a chipset max 3GB-t kezel, ezért raknak rá szvsz 3 slotot általában.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) marcee


marcee
addikt

(Végre borda a déli hídon)

\m/

(#7) sziszegő


sziszegő
senior tag

Nem rossz deszka de azért ha jól láttam hiánzanak a lukak a Zalmannak :(

(#8) anulu válasza sziszegő (#7) üzenetére


anulu
félisten

nem csak EPoX-ék szokták ezt lefelejteni :( a Gigabyte 7NNXP-n, ami a legfullosabb nF2 lap szvsz, azon sincs 4 furat... pedig jó lenne!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) anaqer válasza sziszegő (#7) üzenetére


anaqer
veterán

Van lyuk, nézd meg a gyártó oldalán a hi-res képet.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) Agyasima


Agyasima
senior tag

ezzel kellett volna kezdeni a sort... nem befejezni...

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#11) anulu válasza L3zl13 (#1) üzenetére


anulu
félisten

miét is nem olyan vonzó? szvsz egy 2500+ vagy 3200+ Bartonnal, vagy egy rendesen meghúzott (2< GHz) TBred B még ma is elég ütős...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) kiskegyed válasza L3zl13 (#5) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

3 duál
Hogyan?
Szerintem csak az Intel 9xx északi hídak ismerik a Flex Memory Support-ot.

(#13) anaqer válasza anulu (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Nulla upgrade lehetőség.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) erdoke válasza anulu (#11) üzenetére


erdoke
titán

Mobil 2600+ Barton 2600+ MHz-en.:P

A legjobb aláírás a héten

(#15) L3zl13 válasza kiskegyed (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az ASUS A7N8X-E Deluxe leírása szerint lehet pl 512MB a egyik csatornán és 2*256 a másikon dual chanelben.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) tuctuc válasza marcee (#6) üzenetére


tuctuc
aktív tag

(már az én 8RDA3i-men is ugyanilyen borda van a déli hídon)

20 éve a PH-n

(#17) kiskegyed válasza L3zl13 (#15) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Köszi.
Nem hittem volna, hogy ilyet is tudhat az nForce2

(#18) engusz


engusz
veterán

Hmmm. Nagyon vonzó ''kis'' lap! Azt hiszem, hogy ha az ára is jó lesz, akkor az Abit KV7-esem lecserélem erre a lapra. Nem mintha a KT600 nem lenne annyira jó. Csak vonz egy picit az nForce-os platform.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) Surranó válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Surranó
aktív tag

Kösz.

(#20) Amigo78


Amigo78
senior tag

na végre...és miért nem vonzo? sztem kiforott nagyon és olcso....mármint socketA és ha az amdnek van 1 kis esze megtartja ezt az irányvonalat..... sztem a legjobb árteljesitmény ennek a foglalatnak van a via meg rendesen lemaradt.....
na szal a sata sebeségre vagyok kiváncsi......

(#21) Keitaro válasza Amigo78 (#20) üzenetére


Keitaro
addikt

AMD-nek lesz olcsó vonala az új socketbe, így tényleg ki fog halni, de addig még van idő...

(#22) marcee válasza engusz (#18) üzenetére


marcee
addikt

(Ha engem kérdeznél, a tuningot leszámítva, a világon semmi nem szól az nforce mellett! (persze mondom, az én preferenciáim mellett). Ismerőseimnek kt266a-ota viá-s gépeket rakok össze, mindenki legnagyobb megelégedésére. Nekem meg bugzik az nf2 egy éve, asus létére nincs supportja vagy 7-8 hónapja, de nem baj mert a 2200+om 2600+on megy :( De egy kis másolgatás kiakasztja. Legalább, ha vcore-t lehetne lefelé állítani (ez persze nem a chipset hibája)
(bocsánat abbafejeztem a nyavajgást))

\m/

(#23) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Érdekes húzás az Epoxtól..
De hiába,manapság a SocketA a legjobb ár/teljesítménnyel bíró platform.És ez már vagy 3 éve igaz :C
Gyors mint a fene,és mire leváltják,már talán kiforrottnak is lehet mondani :D

(#24) anaqer


anaqer
veterán

Fél-off:

Hogy áll mostanában a KT880, lesz belőle valami belátható időn belül?
Mondjuk PH! teszt...? ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) Adrian Mole válasza anaqer (#24) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Grrrrr! Én is pont ezt akartam kérdezni... :U :DDD

42

(#26) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#25) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Plíz, kedves Házigazdák! Erasmus anno megígérte, hogy erről lesz erről hír, meg egyebek, de egyszerűen semmi info (a paperware-en kívül). Éppen KT400 levátás előtt vagyok, nekem furdalja az oldalamat, hogy mi legyen az utód (K7 fronton)

42

(#27) fLeSs válasza anaqer (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Pont ma teszteltem le.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) erdoke válasza fLeSs (#27) üzenetére


erdoke
titán

Hol és mennyiért? Eredményeket úgyse mondanál.:D

A legjobb aláírás a héten

(#29) fLeSs válasza erdoke (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nézegettem a külföldi teszteket, és ott a KT880 volt a nyerő az nForce2 U400-zal szemben.
Hát nálam nem. Ezt annak tulajdonítom, hogy azok az oldalak (xbitlabs, hexus.net, techreport) referencia lapot teszteltek, én meg ASUS A7V880-at Giga 7NNXP ellen.
Az nF2 simán verte a KT880-at.
szerk: nem simán, de veri. VIA: :C

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Jut eszembe, volt már vkinek nF2-es lappal 31xx-es memolvasása, és 11xx-es írása 200 MHz FSB-n Everestben? Nem Sandrában, hanem Everestben.
Csak azért kérdem, mert ez a Giga lap ennyit csinál. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) erdoke válasza fLeSs (#29) üzenetére


erdoke
titán

Talán nem lett volna marhaság két azonos márkájú és azonos tudású lapot tesztelni.:P

A legjobb aláírás a héten

(#32) fLeSs válasza erdoke (#31) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez volt kéznél.
Mi az, hogy azonos tudású?
Amikor SIS 655 platformteszt lesz, és a 655TX a 875P nyomában lesz végig, akkor bezzeg nem fogsz erre hivatkozni, ugyeeee? :DD

1ébként a KT880-ban végigzongoráztam az időzítéseket, és a legjobbat hoztam ki belőle, és még így sem... :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) sziszegő


sziszegő
senior tag

Itt a PH-s kép szerint nincs lyuk a Zalmannak

(#34) fLeSs válasza sziszegő (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha a hírben szereplő képre gondolsz, akkor sztem vannak lyukak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) StoneBridge válasza fLeSs (#30) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Everest? =/
Nem ismerem, de, hogy most azért is elmondjam, aida-ban igen... tudom nem ez volt a kérdés. :DD
Mennyire tér el a két progi mem olvasás/írás tesztje?


Ez a lap nagyon brutál, Epox rulz. :) Minőségi cuccok, tuning, szép és jó. :D
Megközelítő árat nem tudtok?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#36) anulu válasza fLeSs (#30) üzenetére


anulu
félisten

igen, nekem :) 3204MB/s 2x512MB Samsung DDR400-al. sajnos akkor egyszer sikerült felhúznom 200-ra, mert ahhoz szorzót kell bütykölni, de az csak DPS nélkül megy. az viszont kell, mert különben a Chieftec táp behal a gépem alatt...

zárójelben: igen, 7NNXP-m van :P a választásban nagy szerepet játszott a PH! teszt is! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) erdoke válasza fLeSs (#32) üzenetére


erdoke
titán

Időzítésekkel nem kell zongorázni, mindenből a legszorosabb, kivéve a TRAS-t, azt 10-11-re.:D
7NNXP extra lap, gyakorlatilag páratlannak is nevezhető a maga nemében. Persze olvasni nyűgjeiről is.
655TX azért nem a szívem csücske, csak zavar, ha valamit nem ez őt megillető helyre sorolnak be. A Gigabyte Ultra lapja a (kemény tuningot kivéve) nagyon jó ár/teljesítmény mutatóval rendelkezik.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#38) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Uhm, aztan mennyi az FSB....marmint nem a beallitott, hanem a mert



hobizoli

több drón kell ;P

(#39) Amigo78 válasza anulu (#36) üzenetére


Amigo78
senior tag

DSP ventije mennyire hangos?

(#40) fLeSs válasza erdoke (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

KT880-ban 6-7-8-9 lehet a TRAS :t
1ébként korábban kiderült az nF2-es tesztből, hogy mind1ik ugyanolyan gyors.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) Amigo78 válasza erdoke (#37) üzenetére


Amigo78
senior tag

Ezt hogy érted?Az ultra nálad a 7NNXP?

(#42) anulu válasza Amigo78 (#39) üzenetére


anulu
félisten

fül alapján tudom mondani, picit hangosabb a WhisperRock 4-emnél, ami 21 decibel papíron. saccra 24-25.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#43) StoneBridge válasza anulu (#36) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Megvetted a 7NNXP-t sok pénzért és itt az Epox. :U
Extráiban már-már megközelíti, nem? :)

Senki nem tudja mennyi pénzbe fáj majd ez a gyönyörűség? :C

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#44) fLeSs válasza hobizoli (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

KT880 200, nForce 199,5. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) anulu válasza StoneBridge (#43) üzenetére


anulu
félisten

megvettem.
közelébe nem ér! :) a 7NNXP volt az egyetlen olyan lap, ami tudta a 2 csatornás IDE-RAID-et, és van SATA hátlapi kivezetés is, ami azért fontos, mert fullon van a házam :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) fLeSs válasza anulu (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha 3204-et csináltál egy Athlon XP-vel 200 MHz-es FSB-n, akkor ellentmondtál 1-2 törvénynek. :D
200 MHz FSB-n gyakorlatilag 3200 MB/s lehet a max, hiába a dual-channel. Aztán lehet, hogy tévedek. Mindenesetre szép eredmény, ha Everesttel csináltad, és nem Sandrával.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) anulu válasza Amigo78 (#41) üzenetére


anulu
félisten

a 7NNXP szvsz több, mint amit a sima ''Ultra'' valaha jelenteni fog :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#48) fLeSs válasza fLeSs (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jut eszembe, én 3112/1112-t 2-2-5-2-es időzítéssel CPU Interface=Aggressive beállítással értem el. Ha ezt optimal-ra rakom, akkor vmi 29xx/9xx-re leesik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) hobizoli válasza fLeSs (#44) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A 7NNXP-ere lennek igazabol kivancsi, hogyan erhet el az elvi savszelessegnel egy hangyanyival is tobbet a gyakorlatban



hobizoli

több drón kell ;P

(#50) fLeSs válasza hobizoli (#49) üzenetére


fLeSs
nagyúr

#45 :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.