Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WN31RD


WN31RD
addikt

No, ha ebben már lesz Palladium, akkor néhány év múlva érdemes lesz felszerelkezni valamilyen nagyon ütős K8 konfiggal, amíg kapható...
:(((

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2) bdav válasza WN31RD (#1) üzenetére


bdav
őstag

hát igen :(:(:(

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#3) DaSilva


DaSilva
senior tag

Szerintem két héten belül feltörik majd.

huss, fohászom száll feléd

(#4) KeeF


KeeF
csendes tag

lehet hogy feltorik, lehet hogy nem... mennyivel egyszerubb lenne az elet ha ilyen f@sz.... khmm... szal eszebe se jutott volna senkinek ez az egesz palladium hulyeseg.
igy belegondolva egyebkent tuti hogy feltorik, mert a sw-nek kell lekerdezni a cuccot nem? es azt mar lehet emulalni is vagy barmi ilyesmi.

(#5) Fiery


Fiery
veterán

''a cég fél éve elkezdte a K9 architektúra fejlesztését''

''az AMD K8 architektúra már 2001 elején szinte készen volt''

Mar ebbol a 2 mondatbol is latszik, hogy hulyeseg az egesz, a K9 fejlesztese mar joval regebben elkezdodott, mint az idei tavasz. A 2001 mar sokkal kozelebb all a valosaghoz.

Raadasul azt is nehez behatarolni, az architektura fejlesztese mit foglalhat magaban, ha ugyanis minden R&D aktivitast es kiserletezgetest beleertunk, akkor mar a K10 is fejlesztes alatt all...


Fiery

(#6) X-COM


X-COM
nagyúr

off:
mi van már megint ezzel a palladiummal?
kikapcsolható mind hardverban, mind szoftverban

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#7) erdoke


erdoke
titán

Először a K8 90 nanométeren, aztán majd ráérünk ezen gondolkodni.

A legjobb aláírás a héten

(#8) beeboy


beeboy
addikt

mi ez a palladium? :F

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) WN31RD válasza beeboy (#8) üzenetére


WN31RD
addikt

[L]http://tcpa.vajko.hu/[/L]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#10) Den válasza X-COM (#6) üzenetére


Den
veterán

ja csak néhány paranoiás, a neten, összeesküvéselméletekkel paráztatja a népet

www.simson4t.hu

(#11) Den válasza WN31RD (#9) üzenetére


Den
veterán

na erre gondoltam például

www.simson4t.hu

(#12) X-COM


X-COM
nagyúr

ismét off:
de csak azért, hogy a ''másik oldaltól'' is lehessen infohoz jutni
[L]http://www.microsoft.com/presspass/features/2002/jul02/0724palladiumwp.asp[/L]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#13) DaSilva


DaSilva
senior tag

Van erről topik valahol?

huss, fohászom száll feléd

(#14) WN31RD válasza Den (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

A TCPA veszélye - ha a lehető legoptimistábban nézzük a dolgokat - abban áll, hogy ha a világ jelentős része átáll rá, akkor hiába kapcsolható ki (feltételezve, hogy tényleg kikapcsolható), nem lehet majd elkerülni a használatát.
Miért tartod megalapozatlannak a TCPA-tól való félelmet? Úgy gondolod, hogy úgysem fog elterjedni? Vagy hogy úgyis feltörik? Vagy elkezd ugyan terjedni, de a buliba be nem szálló országok (pl. Kína) miatt nem lesz átütő sikere, végül elhal a dolog?
Érdekelne a véleményed.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#15) Power válasza X-COM (#6) üzenetére


Power
senior tag

Ezt honnan veszed?
Milyen garancia van erre???

Power

(#16) WN31RD válasza X-COM (#12) üzenetére


WN31RD
addikt

A másik ''másik oldaltól'' pedig: :)
[L]http://www.aaxnet.com/editor/edit029.html#palladium[/L]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) beeboy válasza WN31RD (#9) üzenetére


beeboy
addikt

köszi

nem semmi!!!
SZÉP ÚJ VILÁG :P

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#18) Den válasza WN31RD (#14) üzenetére


Den
veterán

na a korrekt válasz érdekében megpróbáltam immár sokadjára elolvasni az említett ''dokumentumot'', de most sem sikerült, gyakorlatilag tény nincs benne, csak lehet, akár, -hat, -het.... fantazmagória kb.

www.simson4t.hu

(#19) Parci válasza Fiery (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Tekertem a híren, jogos, amit mondasz (bár nyilván itt mást és mást lehet érteni fejlesztés alatt... ami biztos: a tervezés nem fél éve kezdődött)...

TCPA, RIAA, stb. -- én komolyan fosok attól, ami mostanában zajlik. 10 év, és újra net nélküli gépet fogok nyúzni :(.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Fiery válasza Parci (#19) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi, igy mar jobban tetszik, csak az zavar, hogy sokan csak a fel evre fognak emlekezni :)


Fiery

(#21) sebela


sebela
aktív tag

Plíz valaki javítsa ki az FSB-t ezekben az A64-es hírekben valami másra, mert A64-nél nincs FSB!!!!!.kösz


:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#22) sebela válasza sebela (#21) üzenetére


sebela
aktív tag

Bocs, helyesebben:

K8-nál nincs FSB!!!!!

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#23) hungeek válasza beeboy (#17) üzenetére


hungeek
senior tag

miért van olyan érzésem hogy a linux át fogja venni a hatalmat a desktop gépeken is?

(#24) Panther válasza sebela (#21) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

No igen, én is ezt néztem: ''a processzorok FSB-je is jóval magasabb lesz''
Milyen FSB? Most akkor van vagy nincs? Nemrég még úgy volt hogy nincs, mert HyperTransport van.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#25) Genialis válasza hungeek (#23) üzenetére


Genialis
aktív tag

Mert remélhetőleg így lesz. Ha a M$ nem vesz vissza nagyon sűrgősen akkor a dózer olyan lesz mint a Ferrari meg a Lamborghini: Gazdag idióták játékszere, akiknek kincs is rá szükségük, is nem is tudják használni, de jó drága úgyhogy az kell.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#26) Genialis válasza Panther (#24) üzenetére


Genialis
aktív tag

Van. A proci és a memória között.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#27) sebela válasza Genialis (#26) üzenetére


sebela
aktív tag

Szerintem meg nincs.A proci memória adatáramlást is a Hyper-Transport busz végzi (nyilván a ram sebessége határt szab az adatáramlás sebességének).De Hobizolit kell ezzel megvárni:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#28) Genialis válasza sebela (#27) üzenetére


Genialis
aktív tag

Uh, oh.... Ez durva volt.
RTFM.
www.amd.com

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#29) shtml válasza hungeek (#23) üzenetére


shtml
őstag

Tegnap vagy tegnapelőtt olvastam, talán a prog.hu -n, hogy egy cég már elkezdte fejleszteni a TCPA-t lunux alá. Erről ennyit...

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#30) sebela válasza Genialis (#28) üzenetére


sebela
aktív tag

:DDD Meg természetesen engem is


ON

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#31) sebela válasza sebela (#30) üzenetére


sebela
aktív tag

anandtech:

''n normal setups (e.g. Athlon/P4), the CPU gets its clock from the FSB clock and multiplies it by the ?clock multiplier? to determine how fast its internal clock should be. With a 16x multiplier, when the external clock ticks once, the CPU ticks 16 times. However, with the Athlon 64/Opteron, there is no FSB, so the CPU must get its clock from somewhere. It doesn't produce it internally; instead, it derives it from the native HT (HyperTransport) frequency, which is 200MHz, but because of the bus' nature, it runs at an effective 800MHz.
So, for our 1.8GHz Opteron 144, the multiplier is 9x, which is why raising the HT frequency to 222MHz increases the clock speed to around 2GHz. But we are increasing the HyperTransport clock in our overclocking, and not a FSB clock, which does not exist on Opteron/Athlon64. In real terms, this means our CPU overclocking has a significant impact on Performance, but it is unlikely that our increase in memory speed will have nearly as much impact on performance. Since we are nowhere near saturating the Hypertransport bus at 200 (effective 800), increasing HyperTransport to 222 (888) will not likely have much, if any, impact on overall performance. Our performance improvements, with Opteron/Athlon64, are mainly coming from increase in CPU clock ? much more so than on the Pentium 4 or Athlon architectures.''



innen van:
[L]http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1856&p=3[/L]

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#33) sebela válasza Genialis (#28) üzenetére


sebela
aktív tag

Na nehogymár hülyén haljak meg, plíz oktasson már ki valaki minket (engem)...

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#34) Fiery válasza sebela (#33) üzenetére


Fiery
veterán

A lenyeg az, hogy ez nem stimmel:

''A proci memória adatáramlást is a Hyper-Transport busz végzi (nyilván a ram sebessége határt szab az adatáramlás sebességének).De Hobizolit kell ezzel megvárni''

Mivel a K8 architekturaju processzorokban a memoriavezerlo a processzorban (es nem az eszaki hidban) helyezkedik el, ergo a processzor-memoria kozotti forgalom dedikalt csatornan folyik, melynek 2 vegpontja a processzor (memoriavezerlo) es a memoria(k).

A K8 eseteben a HyperTransporton (eszaki hid es a CPU kozotti HyperTransport kapcsolat) csak akkor utazik memoriabol/memoriaba adat, ha AGP texturazast hasznalunk.

A masik lehetoseg, ha tobb K8 processzor csatlakozik egymashoz, akkor egymas memoriajat is el tudjak erni, ilyenkor a processzorok kozott huzodo HyperTransport linkeken at jut el az adat egyik procibol a masik prociba.

Tobbprocesszoros rendszereknel is van termeszetesen egy olyan HT link, amelyik az eszaki hidhoz kapcsolja a processzorokat, de az igazan nagyszeru a K8 architektura eseteben az, hogy az eszaki hidra csak 1 processzornak kell kapcsolodnia, a tobbi processzor ehhez az elsodleges processzorhoz kapcsolodik csak, valamint opcionalisan egymashoz is.

Az egesz egyebkent baromi egyszeru, csak igy leirva tunik bonyolultnak, el kell tudni kepzelni. Az AMD site-jan van egy halom kulonfele blokkdiagram, ahol bemutatjak az 1 CPU AGP nelkul, 1 CPU AGP-vel, tobb CPU AGP nelkul es tobb CPU AGP-vel felallasokat is.


Fiery

(#35) HiperG válasza Fiery (#34) üzenetére


HiperG
addikt

Én a proci és az északi híd közötti hypertransport csatorna sávszélessége mennyi?

Lehet rosszul tudom, de 6,4gb/s...
Ez 800 Mhz-nek felel meg ezért gondolnak mingyá fsb-re...

(#36) Fiery válasza HiperG (#35) üzenetére


Fiery
veterán

Fejbol nem tudom, eleg zavaros a tema, leven hogy itt nem buszrol van szo, hanem egy ketiranyu kapcsolatrol, ahol a savszelesseg maximuma is csak akkor all elo, ha mindket iranyban egyszerre folyik az adatatvitel ugye :)


Fiery

(#37) Tiggr válasza Fiery (#36) üzenetére


Tiggr
tag

Igazatok van, kicsit pontatlan voltam. Ugye az Athlon 64 a HyperTransport buszhoz csatlakozik (akinek nem tetszik, nevezze kétirányú kapcsolatnak, de mivel szinkron digitális technikáról van szó, órajel biztos, hogy van). Na most, a processzornak ennek a busznak a sebességén (órajelén) kell kommunikálnia, csakúgy, mint eddig az északi hídhoz vezető busz esetén. Lehet, hogy itt már nem FSB-nek hívják, de lényegében ugyanaz! Talán helytállóbb lenne PSB (Processor Side Bus) frekvenciáról, vagy akár HTC (ezt még nem láttam, én kreáltam most: HyperTransport Clock) frekvenciáról beszélni.

(#38) Sanya


Sanya
nagyúr

Én csak attól a Microsoftos védelemtől félek. minden le lesz védve. remélem ki lehet majd kapcsoltatni egy két híd átvágásával vagy összeforrasztásával...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Esetleg pár év múlva már nem csak az FSB és szorzó állíthatóságát, meg a különböző feszültségek állíthatóságát nézzük majd az alaplapoknál, hanem plusz pontnak számít majd a lekapcsolható palladium is. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#40) beeboy


beeboy
addikt

''Palladium kódnéven illetett hardveres ''biztonsági'' megoldását lassan minden gyártó kénytelen lesz használni ''

és mi az hogy kénytelen használni?
húzzanak a puttonyba!! :F

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#41) Nowhereman válasza Den (#10) üzenetére


Nowhereman
őstag

A gond az, hogy a valóság gyakran a paranoiák csúcsait is képes überelni. Ha jól belegondolsz, már sok dologban lekörözte a mi kis világunk az orwelli 1984-et!

Utánam a kondenzcsik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.