Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

...még sima SATA-s winyóm sincs:D
na mindegy, majd talán a köv. konfigban már ilyen lesz

-= No way back from Here =-

(#2) Sanya


Sanya
nagyúr

wow, akkor már látom, hogy az 1 giga/sec adatáramlási sebesség csak meg lesz nemsokára a hologramos 1 terás lemezhez:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Daywalker


Daywalker
addikt

Szerintem itt max a NCQ segíthet valamit. Hiába gyorsítanak itt bármit is, nem sokat érnek vele. Azaz ez ilyen formában nem igaz. A fordulatszám gyorsításával elérhetnek vmit, no meg a cacheméret növelésével. Ez ugyanolyan parasztvakítás, mint a sima SATA (nekem van sima SATA is, de semmivel sem gyorsabb, mint a sima PATA).

Környezetvédelem:
''veszélyes anyagok nélkül készíti''
Ahha, és ezt higgyük is el? És ezt mégis hogy csinálják?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Frederic


Frederic
tag

Csak 1 dolgot nem értek maga a mechanika nem fejlődött semmit évek óta.. Haver Sata I-es vinyója és az én ATA100-asom (mindkettő Samsung) tök ugyan olyan csak a nyákja más. Mitől is gyorsabb akkor az övé? Meg ez a 3GB akkor most mennyi is tul. képpen??

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#5) nofene


nofene
aktív tag

Azért Sata-val szebben néz ki a házam mint egy 80 erese pata kábellel...

(#6) lkadar


lkadar
tag

Hi All!

Na erre vartam. Ugy voltam vele, hogy majd akkor veszek csak SATA vinyot, ha mar megy bennunk a NCQ, enelkul tenyleg semmi ertelme (esetleg a vekonyabb kabel).
A 3Gb/s valosagos ertek is lehet (bar irtak, hogy csak elmeleti), de ez pl. az alaplapi driver (na nem a mostaniak) es az uj SATA vezerlo kozotti kommunikacio maximalis sebessege, es ez is valoszinuleg csak burst modban (loket szeruen), nem pedig folyamatosan.

Udv.: lkadar.

(#7) Notes


Notes
senior tag

Minden szép, mindent értek, de a mechanikával kéne végra valami látványosat kezdeni.

Romanes eunt domus!

(#8) pilóta válasza Notes (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy elfelejteni végre már a mechnikát...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) ptiboy


ptiboy
senior tag

ehhez nemkell új lap/kábel ugye?

:)

(#10) DonLeo válasza ptiboy (#9) üzenetére


DonLeo
senior tag

Na ez az ;] Erre lennék én is kíváncsi...

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#11) pilóta válasza ptiboy (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

De. Olyan lap kell hozzá, ami sataII-es. Vagy legalább olyan vezérlő. Persze lehet, hogy visszafelé kompatibilis, de akkor meg minek a sataII?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) ptiboy válasza pilóta (#11) üzenetére


ptiboy
senior tag

azt hittem csak én vagyok buta
de ezek szerint ti se tudjátok mi lesz

jó lenne ha nemkéne új lap/kábel
mert ha új vinyót veszek akkor már mindenképp megvárom a sata2-t
persze csak seagate!!

:)

(#13) polika


polika
senior tag

azér mer egy HD per pilla nem tud ennyi sávszélességet produkálni nem baj hogy egy többet tudó chip már létezik..mer esetleg egy ilyen chipet bele lehet rakni egy raid kontrollerbe ami aztán sata II protokolt tud és akkor ott már lehet nagyobb sávszélesség kell...
(bár jobban belegondolva nem tudnám elképzelni hogy egy raid-nél hogy menne az NCQ ;] )

(#14) ftc


ftc
nagyúr

Na tudásom szerint visszafelé kompatibilis lesz a SATA II.
Szép és jó hogy van de valahogy még az SATA sem valami csucs.Lassúak a HDDk azokat kéne inkább fejleszteni.

(#15) reddragon


reddragon
aktív tag

Szerintem már régen kifejlesztettek 1 teljesen más technikát ez a szar mechanikák helyett.De csődbemenjen a piac?Majd 5 év múlva előhozzák.Hiszitek,hogy a csúcstechnológiában használják még ezeket?

(#16) lapa válasza reddragon (#15) üzenetére


lapa
veterán

konkrétumot is tudsz? szerintem ez a jelenlegi csúcstechnika, eltekintve az iszonyat drága memóriadobozról (múltkor volt valahol), arra csak a júesz arminak van pénze...

csak a csúcstechnikában ezeket párhuzamosan használják, hogy áthidalják a mechanikai korlátokat. lásd raid, ssa, mittomén...

(#17) reddragon válasza lapa (#16) üzenetére


reddragon
aktív tag

Én csak gondolom,de hiszem is.Ez üzlet,el kell adni mindent.Szerintem rég nem itt tart a tudomány,de aki tudná az nem mondja,mert abból nagy baja származhat.

(#18) Divi válasza lapa (#16) üzenetére


Divi
aktív tag

ssa?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#19) polika válasza reddragon (#17) üzenetére


polika
senior tag

elég buta hozzáállás, pont mivel ez üzlet ha valaki tudna jobbat akkor eladná ezek helyett picit drágábban mint pl egy hasonló tudású vinyót..vagy sokkal drágábban ha sokkal jobb, egy cég aki pihentetne egy technikát amikor a piaci részesedését a többi vinyóval üzletelő cég kárára azaz az ellenfelei kárára megnövelhetné az totál hüje...
és nem hinném hogy ilyen összesküvéselméletes fickók ülnek ott a vezetői székekbe és már rég kitatláltak mindent de inkább még picit nem vezetik be hátha más is kitalálja
sőt épp az ellenkezője igaz..azaz ha nézed a PR szövegeket állandóan azt olvashatod hogy mi lesz majd, majd fél év múlva (dual core, ilyen olyan graikus chip stb) azaz már a jövőre kiadandó cuccaikkal próbálnak a piacon helyezkedni!

(#20) lapa válasza Divi (#18) üzenetére


lapa
veterán

ibm technológia, soksok vinyó nagy dobozban ami egy (sztem) soros kábelen kapcsolódik a gépben lévő vezérlőkártyához. részleteket nem nagyon tudok, de drága az biztos. keress rá ibm-en.

(#21) LordX válasza lapa (#20) üzenetére


LordX
veterán

Rákerestem. SSA = Speckó csatoló, több gép is használhatja egyszerrea rendszert + RAID5.

Szóval semmi extra. RAID5.

(#22) Kriza válasza Frederic (#4) üzenetére


Kriza
őstag

Attól gyorsabb, hogy a benne lévő lemezek nagyobb adatsűrűséggel bírnak. Így aztán a biteket is gyorsabban olvassa a fej. Ehhez persze precízebb pozicionálás is kell.

Meg a nagyobb gyorsítótár is csak ér valamit. Az új (asszem Barracuda8) Seagate HDD-kben már 16MB van belőle.

De ez a HDD technika nekem mindig is egy kicsit misztikus volt, pedig villanymérnöknek tanulok már pár éve :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#23) Kriza válasza ptiboy (#9) üzenetére


Kriza
őstag

Nem hiszem, hogy a SATA1-es vezérlő ne boldogulna vele. Gondolj bele: az ATA33-as vezérlő is le tudja kezelni az ATA100-at vagy ATA133-at. Csak lassabb lesz. (az persze más kérdés, hogy esetleg hibásan ismeri fel a méreted, de erről meg inkább a BIOS tehet)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#24) Garfield (R)


Garfield (R)
csendes tag

A HDD-k sírját már megásták: ez a millipede technológia, addig is próbálnak még valamit fakítani de úgy, hogy ebből a legtöbb hasznuk legyen. Pl.: hallottam már olyan technológiáról is hogy lézerrel felmelegítik a lemezt így megváltozik a sűrűségi tulajdonságai így kb. x10-es méretnövekedés érhető el minimális változtatásokkal, de ez vajon melyik gyártónak áll érdekében úgyan olyan ár mellett ???

(#25) dabadab válasza Kriza (#22) üzenetére


dabadab
titán

''Meg a nagyobb gyorsítótár is csak ér valamit.''

Nem hinnem. A gepben ugyis ott van jo nagy adag cache, az a par MB HDD cache tul sokat nem dob a dolgokon.

DRM is theft

(#26) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Hurrá! SATA2! Jöhetnek végre az SATA szétosztó HUBok, és rakhatunk 2-4 vinyót egy SATA drótra! (Optikai meghajtóból meg 2x annyit!)
:))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) Kriza válasza dabadab (#25) üzenetére


Kriza
őstag

Szerinted parasztvakítás??? Lehet...
Nem hinném, hogy HDD vásárlásnál a cache a fő szempont. Jól mutat, hogy 8MB, vagy 16MB, de én a megbízhatóságra megyek (ezért nem veszek Maxtort -sem!)

De 120GB fölött én mindenképpen SATA-t veszek - majd...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#28) LordX válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


LordX
veterán

Szerinted az UATA5 az több vinyót támogat, mint az UATA2?

(#29) lapa válasza LordX (#21) üzenetére


lapa
veterán

nekem pont elég extra lenne az atx-ház méretű doboz telis-tele scsi vinyóval meg az egyetlen x méteres, utp átmérőjű kábellel, amit hozzá adnak... :)

[Szerkesztve]

(#30) aer válasza polika (#19) üzenetére


aer
tag

Nekem pedig pont a te álláspontod tűnik ahogyaztmórickaelképzeli-nek.

Te biztos tudod, mennyibe kerül egy régi gyártósort áttállítani (áttelepíteni), egy jól bevált beszállítót/anyagot lecserélni stb. Igenis vannak olyan estek, amikor egy technológiából mindent ki akarnak szipolyozni (a vásárlókon), mielőtt bedobnák az újat.

mod: hehe, most látom, hogy csak egy hónapot csúsztam ezzel a hozzászólással, forró a topik...

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.