Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Hajrá Blue-Ray Disc! :C :DD
Nagyobb támogatói köre van ennek a szabványnak, ráadásul a Sony a filmiparban is erősen ott van. Meglátjuk.

A legjobb aláírás a héten

(#2) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Es ebbol is lesz -ram os valtoat szabadon szerkeszthetoseggel???? ma csak pana bennelevosege miatt is...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) Tithian


Tithian
őstag

No, akkor most már nincs akadálya HD filmeket tömörítetlenül kiadni.
Még a Két Torony bővített is ráférne a maga 22+ gigájával :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#4) Christoph


Christoph
aktív tag

Érdekes lesz, hogy HD vagy BR marad-e felül, jelnleg a HD vezet, hiszen a DVDforum elfogadta, és elég fincsiek a HD specifikációk (MPEG4 HD, WMV9), érdekelne hogy a BR miket fog támogatni.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#5) Tithian válasza Christoph (#4) üzenetére


Tithian
őstag

Ha már a mostaniakat, de 50GB+ kapacitással, az is elég húzós lenne.
A WM9 például felesleges lenne ilyen méretnél (1 film per lemez esetén), hiszen nyugodtan mehet 10-20Mb/s-el a film a lemezen, van hely, nem kell tömöríteni.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#6) Christoph válasza Tithian (#5) üzenetére


Christoph
aktív tag

Nagyon tévedsz, töltsd le és nézd meg a Terminator 2-ből van egy HD WMV9-es előzetes a microsoft weboldalán......Hihetetlen a minősége.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#7) Tithian válasza Christoph (#6) üzenetére


Tithian
őstag

De még milyen lenne transport streamben a WMV-be alakítás előtt :)
Jó a WMV9, de ha a hely nem számít, akkor van jobb is.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#8) LordX válasza Tithian (#7) üzenetére


LordX
veterán

:F Mondj egyet.. (Nem, az MPEG4 alapúak nem jobbak..)

Egyébként a DVD-HD meg a BR videok esetében HDTV-szintű felbopntásokról beszélünk, nem holmi kis gyík PAL/NTSC felbontásról. Egy 1920x1440 körüli felbontáshoz egész jól jön a 20-22Mbit/s..

(#9) PPeter válasza Tithian (#3) üzenetére


PPeter
addikt

''No, akkor most már nincs akadálya HD filmeket tömörítetlenül kiadni.
Még a Két Torony bővített is ráférne a maga 22+ gigájával''


Amit Te tömörítetlen HD-nek nevezel (22 GB egy három órás filmre), az valójában MPEG-2 tömörítésű. Tömörítetlenül a film töredéke sem férne fel 22 GB-ra.


[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) PPeter


PPeter
addikt

A HD-DVD gyártása jóval könnyebb és olcsóbb, valamint a HD-DVD technológia tökéletes visszafelé kompatibilitással rendelkezik a CD-ig, míg a Blu-Ray (sok helyen ezt ''elfelejtik'' megemlíteni a sok marketingszöveg mellett) a mai napig nem biztos, hogy a CD olvasást/lejátszást tartalmazni fogja.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) Christoph válasza LordX (#8) üzenetére


Christoph
aktív tag

Lehet hogy félreértelek, de szerintem az mpeg4 sokkal hatékonyabb, mint az mpeg2. Ne a divx-t és az xvid-t vedd alapul, hiszen ezek alacsonyabb bitrátákra vannak optimalizálva, ezzel szemben a wmv9 jól kezeli a hd-t és a magasabb bitrátákat. Nem véletlenül fogadta el a DVDForum, bármennyire is nem bírjuk Bill Bátyó-t a WMV9 egy elég jól megcsinált kódek.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#12) LordX válasza Christoph (#11) üzenetére


LordX
veterán

A WMV9 az MPEG4 alapú, és azok közül talán a legjobban megvalósított.. Ha jól értelek, félreértettél :))

(#13) Christoph válasza LordX (#12) üzenetére


Christoph
aktív tag

Ez az én véleményem is.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#14) Tithian


Tithian
őstag

Bocs, nem gondoltam át, azt írom-e amit akarok :B

Helyesebben: mondjuk egy szabványos HD 1920x1080-as felbontású film egy ilyen lemezre lazán elférne Mpeg-2 alakban (mondjuk 18-20mb/s), nem kellene WMV9 tömörítéshez folyamodni (a ma használt 8-9mb/s-el), vagy Mpeg4 tömörítést alkalmazni.
A WMV9 tényleg jól megcsinált, de ha egy lemez 27 vagy 50 giga, nem pedig 9-10 (netán 18), akkor hadd menjen az a film olyan minőségben, ahogy lehet.
A WMV9 a mai DVD méretek mellett kiváló formátum, lehet jó minőségben nézni filmeket DVD-n, nem foglal kirívóan nagy helyet.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#15) Christoph válasza Tithian (#14) üzenetére


Christoph
aktív tag

Nem érted a lényeget, a WMV9 sokkal jobb képet ad mint az MPEG2, és ha megnézel egy 30Gb-s filmet MPEG2 formában és WMV9 formában akkor meglátod, hogy a WMV9-es képe sokkal jobb. Akkor miért ne használjuk a WMV9-t????

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#16) Christoph


Christoph
aktív tag

Valahol azt olvastam, hogy a következő generációs SONY PS-be már BR kompatibilis drive lesz, ez eléggé segítené a BR elterjedését.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#17) Tithian válasza Christoph (#15) üzenetére


Tithian
őstag

Használjuk, de akkor ne a mai 8-9Mb/s bitrátával, hanem mondjuk a háromszorosával.
Így visszaolvasva látom, hogy valami miatt az rögzült belém, hogy a WM9 max. 8-9Mb/s, de ez nem feltétlen van így.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#18) twollah


twollah
nagyúr

Hajra Blu-ray disk.

(#19) arty


arty
veterán

2 dolog...

1 - az előzetes vaktesztek alapján az mpeg2 tömöritési hiábi kevésbé zavaroak, mint a wmv-é. azaz az mpeg2 jobbnak találtatott.

2 - a wmv hangja egy kalap kaki :) ott indul, hogy NEM lehet digitális összeköttetésen kivinni a lejátszóból, hanem szépen a 20 évvel ezelőtti kábeldzsungelek visszatérésére kell számitani... azaz 5.1=3 sztereo interkonnekt ... :( emellett a minösége egyike a legrosszabbakénak :( rossz világ jön, ha elterjed.

Ezekután hajrá blue ray, ne legyen szabvány a szutyok wmv!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20) LordX válasza arty (#19) üzenetére


LordX
veterán

1. Melyik WMV-ről beszélsz? A WMV9-re abszolút nem igaz, amit állítasz..

2. Hogy meg a lejátszó hogyan dekódolja, az teljesen HW függő... Vagy várj.. Láttár már BL lejátszót? Kétlem, mivel még nincs is... AC3-at is lehet enkódolni sztereó jelből számítógépen is akár.. SoundStorm és a C-Media-nak van egy új APU-ja, ami tudja, asztali lejátszók meg még többet tudnak e téren, szóval optikai S/PDIF simán, de már kitaláltak ennél jobb buszokat, ami egy kábelen akár HDTV képet DD hangot továbbít egyszerre.

(#21) Christoph válasza arty (#19) üzenetére


Christoph
aktív tag

LordX-nek igaza van, a wmv9 sokkal hatékonyabb mint az mpeg2, és szerintem a tömörítési hibák minden codec esetében zavaroak, mint minden más hibajelenség is, de ez nem codecfüggö.
Azt ajánlom a kétkedöknek, hogy áldozzanak időt és nézzenek meg egy HDTV WMV9-es klippet, Bill Bácsi cégének oldalán fellelhetöek, és azok után szidják.
A fenti klippek az új WMA9 többcsatornás hangot használják, ami szinte veszteségmentes, ellentétben az AC3-nál. Hallgasd meg, és utána mond hogy ''egy kalap k*ki''.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.