Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dassler


Dassler
őstag

:C a memória elég volt neki, mega Vindóz, a többit cserélhetem ;] amúgy a vga-t is helytelennek találta, pedig a táblázat szerint egy 6600GT má jó neki...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#2) eXodus válasza Dassler (#1) üzenetére


eXodus
őstag

Gondolom a GeForce Go 6600 != GF 6600GT -vel.

[Szerkesztve]

(#3) orbano


orbano
félisten

régen elég volt leírni, hogy minimum, meg recommended configuration. most már külön program kell, ami megmondja a gépedről, hogy sz@r, költsél még el 100ezret hardverre... legalább... nehogymár egy ilyen VGA ne legyen elég filmnézésre, mert tökön is szúrom magam :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) venember83 válasza eXodus (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem a masolasvedelmi chipet (HDMI vagy mi a fene) hianyolta a vga-rol, nem a teljesitmennyel volt a baj

(#5) Karex


Karex
senior tag

Nálam ami piros vagy sárga ikon lett, az azért van a faq szerint, mert nem hdcp kompatibilisek. Ezért még nem fogok könnyeimmel küzködve a legközelebbi sztech. boltba rohanni megváltásért. :)

(#6) venember83 válasza Karex (#5) üzenetére


venember83
nagyúr

Az!

(#7) nemtommi


nemtommi
senior tag

no comment:
[link]

szerk.: azaz mégis :)
recommened:
FX-60 (2.6G), FX-62 (2.8G)

AMD Athlon 64 X2
4200+ (2.2G), 4400+ (2.2G), 4600+ (2.4G), 4800+ (2.4G), 5000+ (2.6G)

AMD Turion 64 X2
TL-60 (2.0G]

[Szerkesztve]

(#8) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Nekem azt mondja,hogy a 3GHz-s procimat upgradeljem...kemény egy cucc ez progi:Y

(#9) #95561216


#95561216
törölt tag

Most akkor lesz HDCP, vagy nem lesz HDCP?


szerk: Na ne röhögtessenek, 720p videót pöpecül vitte intel855 integrált gpu is 1,6-os pentium-mel, 1080i kicsit szaggatott, ezek meg FX-et akarnak? :Y

[Szerkesztve]

(#10) _seth_ válasza Szlovi (#8) üzenetére


_seth_
veterán

Dualcore + 3.75 Ghz sem elég neki..... (szerk: 4ghzen sem :D intel805D)

Nekem a 6600GT-t elfogadta de a drivert nem :F

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#11) edipqe


edipqe
senior tag

most 1re jobban kezdem magamat lámának érezni mert sok helyen olvasom ezt a hdcp izé védelmet de konkrétan ez mit csinál vagy mit nem enged?
nem lehet majd filmeket rippelni vagy mi a tököm mert mindenhol ezt nyomják de sehol még nem olvastam hogy mit csinál..csak azt tudom hogy a novi karikon mind van ilyen cucc...

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#12) tuskooo


tuskooo
addikt

Hm, kemény, h milyen proci kell neki :U

(#13) Raymond válasza #95561216 (#9) üzenetére


Raymond
félisten

A BL specifikacioban szereplo max bitrate sokkal magasabb (40 Mbps) mint ami a HD-WMV letoltheto videokban talalhato. Ez lehet a problema meg ha a stream csak sima MPEG2 akkor is.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) LSL1337 válasza edipqe (#11) üzenetére


LSL1337
őstag

ha a hardware nem hdcp-s akkor nem tudod 1080i-s felbontásban nézni a filmet hanem ksiebben én jelenleg ezt tudom róla

nekem 3500+ szerény OC-val 1080i-s TS-t is gond nélkül elviszi, 80%os CPu ahsználattal

1080i az 2,25x nagyobb felbontás mint a 720p... ráadásul MPEGnek magasabb bitráta simán lehet 30-40.es bitráta egy BD lemez-es film

volt egy NASA video 45Mbites 1080i-s akadás nélkül ment, de az nem hivatalos BD formátum szal a vga az nemszámolt ott semmit csak a CPU

messze van még ez a HD dolog, még Amerikában sem annyira elterjedt, csak azért mert sok HD-tv-ripet látni nem azt jelenti hog általánosan elterjedt :)

(#15) Szlovi válasza _seth_ (#10) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Úgy van...a VGA szintén zenész:D

(#16) deicide válasza LSL1337 (#14) üzenetére


deicide
veterán

a hd-tv rip az eléggé elterjedt, mert a 720p-s hdtv adások már nagyon gyakoriak az usa-ban, inkább a HD-rip-ek (1080i,1080p) nem túl elterjedtek...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17) Komplikato


Komplikato
veterán

Ha jól láttam a hírekben a 32 bites Vistában a HD-DVD/BluRay video lejátszás herélve lesz.
Na de ki tenne fel 32 bitesett egy jó gépre? ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) Raymond válasza LSL1337 (#14) üzenetére


Raymond
félisten

''ha a hardware nem hdcp-s akkor nem tudod 1080i-s felbontásban nézni a filmet hanem ksiebben én jelenleg ezt tudom róla''

Kikuldeni nem tudod digitalisan kulso megjelenitore ha az nem HDCP-s es/vagy a kartyad nem az. Pl. egy noti beepitett LCD-jen megnezheted eredeti felbontasban.

''1080i az 2,25x nagyobb felbontás mint a 720p... ráadásul MPEGnek magasabb bitráta simán lehet 30-40.es bitráta egy BD lemez-es film''

A 1080i csak 12,5%-al tobb adat, ugyanis a 720p mint progressive az 1080i pedig interlace. Igy pl. 1280x720@30hz vs. 1920x540@60hz amit ossze kell hasonlitani. Ami 2,25x akkora mint a 720p az az 1080p.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19) Raymond válasza Komplikato (#17) üzenetére


Raymond
félisten

Nem lesz, az ausztral microsoft-os ficko felrebeszelt. Ezt a tobbi microsoft-os mondta kat nappal az redeti hir utan :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) L3zl13 válasza Raymond (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Igy pl. 1280x720@30hz vs. 1920x540@60hz amit ossze kell hasonlitani.''

Ez pedig tényleg 2.25x adatmennyiség. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#21) Raymond válasza L3zl13 (#20) üzenetére


Raymond
félisten

:))
Tenyleg :B

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) Cyberslider válasza deicide (#16) üzenetére


Cyberslider
őstag

heh... :)
Én is lerippeltem egy 1920x adást műholdról mpeg2 transport streamben.. A jó ''öreg'' gépem minden gond nélkül lejátsza.

Hát persze,majd én rohanjak megvenni az új chipes videokarit,pengessek érte nem keveset,majd pengessek még a filmért is.
Bár ez nem a magyar embernek van kitalálva. Aki keres havi 1 millát amcsiban annak nem gond rohanni az üzletbe megvenni az új csodát... :(
Szerintem ez a blu ray,meg hd video ki fog maradni az éleltemből. Majd a köv. generáció. (Bár az millió év mire kijön,elvégre hdtv már létezik valami 1980 óta)

Najó,akkor talán nem,ha feltörik. Ami nagyon nehéz lesz.
(Ismerem a legújabb műholdas rendszerek crypto dolgait,és hát meg kell mondanom,pár éve feltörhetetlen a drága viaII,meg secaII,szóval eléggé borulátó vagyok ezzel kapcsolatban)

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#23) shabbarulez válasza LSL1337 (#14) üzenetére


shabbarulez
őstag

80% cpu nagyon sok egy 1080i TS MPEG-es streamnek egy 3500+tól. Az MPEG-2 nem eszik olyan sokat mint egy VC-1 vagy H.264 amihez akár 5x nagyobb kapacitás is kell ha nem több. A hardwares VC-1,H.264 dekóder chipek is úgy egy nagyságrenddel gyorsabbak mint a régi MPEG-2-es őseik.

Pl. itt van a Broadcom Decoder chipje [link] ez max 2.5W mellett megoldja a HD dekódolást akár 40Mbps-es H.264 vagy VC-1-gyel post-processel meg minden egyébbel ami kell, hang dekódolással együtt.

Van belőle olyan változat ami dupla ekkora kapacitást nyújt két HD stream dekódolásával boldogul el. [link]

És van olyan komplex System-On-Chip ami a két HD stream dekódolásán túl egyéb funciók ellátásárát is magában foglalja ami egy komplex HD játékoshoz, HD DTV Set-Top Box-hoz kell [link]

(#24) deicide válasza Cyberslider (#22) üzenetére


deicide
veterán

sajnos, itthon mindig a pénz a limitáló tényező...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#25) deicide válasza shabbarulez (#23) üzenetére


deicide
veterán

az a .TS az H.264es lehetett, ha megette a 3500+ 80%-át, mert nálam kb 20-25%-on ingadozik a terhelés, igaz nekem meg van támogatva egy X1000 sorozatú atival is a dekódolás.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#26) #95561216 válasza Raymond (#13) üzenetére


#95561216
törölt tag

Igaz, hogy nagyobb a bitráta, de - javítsatok ki, ha tévedek - wmv tömörített, és ott dolgoznia kell a procinak a kitömörítéssel is, nem?

A probléma szerintem inkább a lassuló desktop piac, valamivel fel kell lendíteni ;]

(#27) #65675776 válasza #95561216 (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az MPEG2 is tömörített, tehát ott is dolgoznia kell a CPU-nak és/vagy a GPU-nak. (A WMV egyébként MPEG4 alapú).

(#28) Dtomi


Dtomi
őstag

Nekem is azt írja hogy kevés az intel 630 3.0ghz 2mbl2c proci :C ja meg az x800GT-is :C :DD

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#29) Televan74


Televan74
nagyúr

Milyen processor dolgozik akkor az asztali lejátszókban?
Ha egy desktop gépbe dual magos kell.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30) Criton


Criton
veterán

Én nálam aztmondja, proci: piros , vga kártya is, na és persze nincs hd dvd lejátszom.... ez nevetséges már...... :(

(#31) venember83 válasza Televan74 (#29) üzenetére


venember83
nagyúr

Azok hardware-esen dekodolnak...

(#32) pschio


pschio
őstag

ez az egesz tul van lihegve. menni fog ez lassabb gepeken is.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#33) Raymond válasza Televan74 (#29) üzenetére


Raymond
félisten

A Toshiba HD-DVD lejatszoiban Pentium 4-M.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) shabbarulez válasza Televan74 (#29) üzenetére


shabbarulez
őstag

Korábban linkeltem #23-ban milyen decoder chipek vannak HD játékosokban és HD Set-top boxokban. Természetesen nem csak a Broadcom gyárt ilyen chipeket hanem sok más gyártó is pl. Conexant, Sigma Designs, STMicroelectronics, WISchip, Texas Instruments.

(#35) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A képaláírás (''Itt még akad mit bővíteni'') helyett találóbb lett volna a következő:

''Ez a notebook mehet a kukába''.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36) shabbarulez válasza Raymond (#33) üzenetére


shabbarulez
őstag

A Toshiba lejátszólában is a #29-ben linkelt Broadcom BCM7411D dekóder chip van(lásd: [link]) és van még mellette Intel PIV-es is Gondolom ez utóbbi inkább csak biztonsági tartalék, hisz ez még nem egy kiforrot platform hanem csak egy kisszériás, inkább demonstrációs célokat szolgáló játékos. A jővőbeli nagy szériában gyártott darabokban biztos nem lesz ilyen felesleges és költséges alkatrész, az más sokkal komplexebben integrált cucc lesz.

(#37) arty


arty
veterán

napersze, cyberlink ... pf ... azért ilyen magas hardverkövetelményeket szabtak meg, mert képtelenek értelmes h264 dekodert irni (ld. powerdvd7 - vicc!!!) :(

az én egymagos 2300mhz s754emen az 1080p AVC-1 simán megy 70-80% cpu terheléssel, post process nélkül... coreavc ... :)

ha valaki mazohista, probálja meg pdvd7 alatt, a saját h264 dekoderrel :D

[link]

[Szerkesztve]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#38) Archer


Archer
őstag

Mega LOL. Nálam minden piros, csak az XP Sp2 a zöld. :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#39) ploteus


ploteus
aktív tag

Jó ez a HDmóka. Én LCD-t használok, 1080i felbontással, tudniillik HD-be. A vicc, hogy az XP és NV párosításban nem kínál fel csak naítv vagy általa scannelt felbontást. Ami HD kép esetén elég érzékeny. Tehát ha scanneli, 11xx*7xx lessz a felbontás, ugye ami nem HD, tehát nem is értem, miért erre állítja. Ha HD felbontásra rakom,meg szétcsúszik a kép :DDD :DDD
Mókás. És elég sokaknak hallom ezt a problémát. MIndenki ezt zengi, használd a VGA-t.LOL.
Ha a video kártyán nincs HDCP chip, csak a kifelzőben/megjelenítőben, akkor képet sem fogsz kapni, mert a küldött titkosíatott és visszafejtésre váró kulcsat nem lessz majd ami visszafordítsa. :)
Állítólag ezekben a készülékekben majd lessz BAN list is, hogy aki warezol, gyűjti a gép kódját, és tíltani fogja, Ez persze kizárólag asztali eszközöknél működik. :DDD

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#40) orbano


orbano
félisten

megfejtettem a progi működését, ez a központi algoritmus:

...
if(true)
{
cout << ''Your computer is outdated!''
putRandomRedDotsIntoHardwareList();
}
return 0;

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) dabadab válasza Televan74 (#29) üzenetére


dabadab
titán

Az elso HDDVD jatekosokba vmi P4 kerult. Nyavalyogtak is a userek, hogy hangos a venti :)

DRM is theft

(#42) Jim Tonic válasza orbano (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) venember83 válasza orbano (#40) üzenetére


venember83
nagyúr

:R :R :R

(#44) orbano


orbano
félisten

bocsi a sendInvoiceToHardwareManufacturers(); -t kihagytam :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) LordX válasza ploteus (#39) üzenetére


LordX
veterán

A kisebbik HD felbontás 1280x720p, ehhez 1366x768-as TFT paneles TV-t szoktak csinálni. Ahogy nézegettem, rohadt kevés a 1080-as felbontásos HDTV (akár csak i-s is), max az elektronika alakítja át a 1080i jelet a TFT panelnek jó felbontásba. Jah, és váltottsoros TFT nincs is.. Szóval szerintem csak a TV-d fogadja a jelet, de lehet, hogy jobban járnál a 720p jellell...

(#46) shteer


shteer
titán

D805 bukott :F:F:F

..szerintem jónak tűnik

(#47) Márton válasza LordX (#45) üzenetére


Márton
nagyúr

LordX:
egyáltalán miért 1366x768 a panelek felbontása? Miért nem az akkor már tudott HD felbontáshoz igazították a panelgyártók? Mi vagy ki használ 1366-ot?
Így a kis HD jel mindig fel van nagyítva és nem olyan tűéles mint amilyen lehetne, és
mint amilyen mondjuk egy 17'' tft-n?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.