Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ezenn az áron, egy elég jól használható cuccost kapunk, szerintem ötletes.

(#2) WN31RD


WN31RD
addikt

Végre egy tényleg hasznos cucc!
(nem pedig valami ötszáz színben pompázó divatkütyü)

Amint kapható lesz itt is, azonnal beszerzek egyet. :D

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) Male válasza cOxeR (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk nem valami nagy dolog... azt az elektronikát, amit eddig külső házba raktak, azt most egy kis dobozba rakták bele... igaz, ez legalább PATA+SATA egyben.

(#4) Elrood


Elrood
őstag

Az árban benne van a külső táp?
Egyébként pont egy ilyen all-in-one cuccra lenne szükségem. A régi külső rackem kezd meghalni.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5) Lacix29


Lacix29
őstag

Jó ötlet.
Remek megoldás lehet azoknak is, akik merevlemezre archiválnak. (és így elég 1 (v. 2) ilyen eszköz az egész archívumhoz)

(#6) pilóta


pilóta
nagyúr

És életet gondolom úgy ment, hogy ha a belső zsebemben hordom, akkor megállítja a golyót, ha rámlőnének? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) student


student
őstag

és ez mér is ment életet?

má megelőztek :DD

[Szerkesztve]

(#8) Integra


Integra
titán

tetsz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) WillChi válasza pilóta (#6) üzenetére


WillChi
senior tag

Ha a szíved felett hordod, akkor úgy működik, mint egy pacemaker... :D


Aranyos kis kütyü, szerintem egy hangyával többet is ér, mint egy szimpla külső rack. Ha a kettő közül kell váasztanom, akkor ezt venném meg. Valószínűleg anyagilag is jobban járnék.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#10) macilaci78


macilaci78
nagyúr

De sokszor imátkoztam már én egy ilyen kis kütyüért! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) cOxeR válasza WillChi (#9) üzenetére


cOxeR
Ármester

1-2 ezerrel olcsóbb, mint pl egy Mapower alumínium periféria ház...

(#12) doc válasza WillChi (#9) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem nem csak hangyányival, hanem sokkal többet ér egy sima racknél.
nálunk a cégnél van egy 5.25-ös és egy 3.5-ös IDE rackünk, lassan nem ártana rendelni egy-egy SATA racket. ez összeszámolva 4 db rack, amik egyenként is drágábbak ennél a mindentudó kis jószágnál, szerintem tuti nyerő a cucc. egyedül azt nem értem, hogy ez miért csak most jut eszébe bárkinek is?

(#13) Renwick válasza student (#7) üzenetére


Renwick
őstag

Például behal a desktop PC-d, és nincs a közeledben csak a notid, meg ez a kütyü, az adatok meg kellenek azonnal. Vagy fordítva: behal a notid, és nincs a közeledben csak a desktop PC-d, meg ez a kütyü, és az adatok kellenek azonnal... :P

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#14) Ste


Ste
addikt

Nagyon ötletes
Menthető az adat a haver gépén is, akinek nincs Satája, sem fölös 12V-os ága :D

(#15) doc


doc
nagyúr

ja, és ami a legjobb a rack-kel szemben:
nem kell kiszerelni a házból a vinyót, simán rá lehet dugni a cumót (legalábbis 95%-ban)

(#16) Male válasza doc (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Az 5.25-ösbe belemegy a 3.5-ös is...


Ezzel az átalakítóval akkor lennék igazén elégedett, ha adnának hozzá teljes külső házat is... használható lenne normál külső házként, ha meg kell csak kiemelem belőle... (igaz, ezt a mostani noname külső házammal is megcsinálom, csak ott ehhez 4 csavart ki kell hajtani)

(#17) simonzé


simonzé
addikt

Józan paraszti ész.

szerk.: Büntetni kéne mindenkit, aki ezt a kütyüt eddig nem találta fel. :D

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#18) simonzé válasza Male (#16) üzenetére


simonzé
addikt

Veszel egy pár gyerekcipőt mondjuk 12-es méretben, a cipőt kivágod a kukába, a dobozát meg felhasználod. Így a neked tetsző doboz adja majd a házat ehhez a zseniálisan egyszerű kütyühöz.

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#19) WN31RD válasza simonzé (#17) üzenetére


WN31RD
addikt

''Büntetni kéne mindenkit, aki ezt a kütyüt eddig nem találta fel.''
:C Ez megy az aranyköpések közé.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#20) Csaba_20_ válasza simonzé (#18) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Elég drága dobozkát ajánlottál neki... :DD

(#21) doc válasza Male (#16) üzenetére


doc
nagyúr

bocs, hülyeséget írtam, 3.5 és 2.5-ről van szó (vagyis asztali/notebook vinyóról)

(#22) Male válasza simonzé (#18) üzenetére


Male
nagyúr

:)

Mindegy, kb ennyiért vettem egy 5.25-ös külső házat, ha kell kiemelem a belsejét (8x3cm-es NYÁK az egész, kb fél perc kiszedni), és úgy kötöm be a gépbe... (sokáig így is használtam: egy mobil rack hátuljára felszerelve szépen elvolt a gépben... meg is volt a hot-swap rack :) )


Ami inkább előnye ennek a cuccnak, hogy SATA és PATA egyben...


#21: Na az úgy már más helyzet.

[Szerkesztve]

(#23) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hmm, gondolom DVD meghajtót is rá lehet kötni. :)

***

(#24) Csiszike


Csiszike
tag

Nyami! Kettőt kérek belőle! :R
Legalább nem kell mindenféle gagyi külső házban főzni a vinyókat.

(#25) Gismo


Gismo
addikt

Ez gyóóó egy ien kelll! vagy 2!

(#26) karib válasza Male (#22) üzenetére


karib
addikt

PATA, SATA, illetve 2,5'' és 3,5'' HDD-khez is jó - így összességében nagyon korrekt.

Department of Redundancy Department

(#27) Elrood


Elrood
őstag

Lehet tudni, nálunk mikor, és hol lehet majd kapni?:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#28) opr


opr
veterán

DErég láttam ilyet h valami mindenkinek tetszett :)))
gondoltam írok is már v.mi rosszat (csak úgy a változatosság kedvéért) de nem találtam :(nekem is nagyon bejön, majd ha lehet kapni, veszek is egyet)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) simonzé válasza opr (#28) üzenetére


simonzé
addikt

Nekem beugrott egy rossz:
Csak fekete színben létezik? :( Jadekáááááár...
:DD

I don't fit in. I fit out.

(#30) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Asszem öcsémnek a karácsonyi ajándékok között lessz egy ilyen is.
Rossz nézni ahogy hurcolásszák haverjaival egymáshoz a vincsiket,másolgatni.
Igaz mostmár mindegyiknek van compatibilis rack-ja de néhány adat kábel már elszállt a sok lehuzogatástól+ a satás winyokkal megint gondba vannak ez egycsapásra mindent megold. :R :C

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#31) atuci


atuci
senior tag

hehe

én már március óta árulok ilyen adaptert itt a fórumon :DDD [link]
[kép]

végre valaki felfedezte a spanyolviaszt

megint.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#32) Petie


Petie
veterán

tényleg ötletes kis jószág. és látszik hogy az egyszerű ötletek néha nagyot szólnak :)
majd beruházok ilyenre valószínű én is. jó lesz melóba behozni a vinyómat és duhajkodni :D

szerk: atuci : :))

[Szerkesztve]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#33) atuci válasza Petie (#32) üzenetére


atuci
senior tag

:))

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#34) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Én pedig már tavaly január óta árulom az ilyen adaptert :D :D

[link]

Egyébként tényleg jó dolog, és az sem mind1 hogy a nyákon milyen chip végzi el a feladatot, ennél a típusnál nem írják :)

https://vertigostore.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.