Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Egységben az erő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Tukwila...
Honnan szedik ezeket a hülye neveket? :U

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Dassler válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Dassler
őstag

Ez eny mélyre ható filozófiai kérdés. Ha ezért fizetnek is valakinek...én is akarok ilyen munkát. Lenne 1-2 emlékezetes ötletem :DDD

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#3) hobizoli válasza L3zl13 (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[L]http://www.ci.tukwila.wa.us/[/L]

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#4) Bgs


Bgs
senior tag

Kicsit a lekett kapott ahjon eluralkodo hangulatra hasonlit amit az intel az utobbi idoben csinal...

Egyebkent nem tudom mennyire kivitelezheto (radikalis teljesitmenyromlas nelkul) az Itaniumok Xeonositasa.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#5) Obi-1


Obi-1
őstag

Az Intel vezetői még februárban jelezték: céljuk, hogy az Itanium és Xeon alapú rendszerek építésének költségeit azonos szintre hozzák

Ez itt a kulcsmondat: ha az Itanium versenyképtelen a Xeonnal szemben, akkor túl olcsó a Xeon :DD

Only a Sith deals in absolutes.

(#6) rudi


rudi
nagyúr

Jó húzás! Igy majd a mai Xeonosok szivesebben váltanak Itaniumra ha eljön az upgrade ideje.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) karib


karib
addikt

Ezt most a cégvezetés, vagy a mérnökök döntötték el? Úgy látom, az Intelnél most nagyon kavarnak...

Department of Redundancy Department

(#8) Power válasza rudi (#6) üzenetére


Power
senior tag

Nem biztos.
Ha, ha a xeonhoz igazítják, akkor olcsó lesz(relatíve), de teljesítményben Itaniumhoz gyengébb, fordítva meg a Xeonos rendszereket drágítja meg.
Lehet, hogy dual kategóriában sikeres lesz, de ott meg kevésbé szempont az, hogy ne cseréljék le az egész gépet, szóval egyáltalán nem biztos, hogy nyerő ötlet.

Power

(#9) dabadab válasza Power (#8) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem itt nem az upgrade miatt van szo errol az egeszrol (olyat ugy se igazan csinalnak corporate korokben), hanem hogy kijojjenek egy olyan uj foglalattal/chipsettel, ami jo mind a kettohoz, mert sokkal dragabb egy platformot 10 peldanyban elkesziteni, mint 10.000.000-ban, igy aztan olcsobbak lesznek az Itaniumhoz az alaplapok.

DRM is theft

(#10) Power válasza dabadab (#9) üzenetére


Power
senior tag

Nem a drága alaplapok miatt nem kellendő az Itanium.
A másik az, hogy a tokozás az Itanium nagyobb igényei miatt a xeonokat fogja drágítani.
Bár ezzel végül is megvalósul az intel álma, hogy egy árba kerülnek. :)

Power

(#11) ciao


ciao
senior tag

az intel fejlesztései komolyan lelassulhatnak, az amerikai APEH rájuk szállt a 99-2000-es évben talált trükkök miatt 600 millio $-t + kamatok kéne kicsengetniük ami még az intelnek is sok

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#12) Power válasza ciao (#11) üzenetére


Power
senior tag

Nem.
Az első negyedéves bevétel kb. 8-8,2 milliárd dollár lesz.
A nyeresség pedig részvényenként 28 cent - ez kb. 1,7 milliárd dollár.

Power

(#13) Miracle válasza Power (#12) üzenetére


Miracle
senior tag

Mindenesetre nem lennék a fő könyvelőjük, amikor a negyedévi bnyereség felét visszapengetik az adóhatóságnak... ;]
amúgy meg nem hiszem, hogy egyáltalán lenne valaki, aki a jó sok pénzért megvásárolt HP/DELL/akármi szerverébe egyáltalán belenyúl... nem hogy processzort cserél...

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#14) Erasmus válasza Power (#10) üzenetére


Erasmus
őstag

Ez jó...:)

üdv,

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Egységben az erő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.