Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Egyre olcsóbbak a DVD-írók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Azt hiszem lassan beruházok egy ilyen ''mindentíró'' cuccra. Unom már, hogy 10 cd-re fér rá egy rohadt anime-sorozat! Már megfulladok a sok cd-től!

(#2) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én egy Pioneer A05 dobozos verziót szeretnék venni. Most boltban kb. Br52000FT az ára amit picit soknak tartok érte.
Meg kérdés hogy sikerül-e majd eladnom az LG Combo drive-om.

Aproneten rengetegen hírdetnek DVD-R lemezt, elég kedvező áron lehet beszerezni pl. Princo 4X-es lemezeket. (1db 400-500FT ami több mint 6CD-nek felel meg)

(#3) Mazlee


Mazlee
aktív tag

a NEC irója tényleg olcsó és tuti.

de a +&- irók nálunk még elég drágák... jó lenne már kideriteni melyik mellett érdemes állást foglalni.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#4) Flashcash válasza Mazlee (#3) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem nincs ilyen választási ''kényszer''. Az összes új asztali/számítógépes DVD olvasó és író olvassa a DVD+RW és DVD-RW lemezeket is.

Ha én most veszek egy DVD-RW írót ,és archiválok mondjuk 30db DVD-R lemezt majd 2 év múlva veszek helyette egy DVD+RW írót, akkor a régi lemezeimet ugyanúgy be tudom olvasni az új íróval is.

Szerintem még az is elképzelhető hogy 2 év múlva már csak dual formátumot támogató írókat adnak ki, ebben az esetben még az RW lemezeidet sem kell lecserélned ''váltáskor''.

(#5) anulu válasza Flashcash (#2) üzenetére


anulu
félisten

Tegnap vettem pont egy ilyen DVD-RW-t. Br 55e volt, dobozosan. A legjobban az tetszett az összeszerelés során, hogy az előzőleg a gépemben helyetfoglalt Mitsumi 24/12/40-es mellé fel volt telepítve a Nero 5.5.9.0, így tényleg csak annyi volt, hogy bekapcsoltam a gépet, és már azonnal (szint : ) ) írhattam is a DVD-t.

Én spec azért szavaztam a DVD-R-re, mert a 3,5 éves DVD-ROM-om nem olvassa a DVD+R-t :( A legjobb egy combo DVD+/-R(W), de arra nem volt keretem :(

Az író nagyon jó, gyors, halk. Csak ajánlani tudom!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Bagoly


Bagoly
senior tag

Mondhatni ingyen adják őket....(SEX);]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#7) anulu válasza anulu (#5) üzenetére


anulu
félisten

javítás: (szinte :) )

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Mazlee válasza Flashcash (#4) üzenetére


Mazlee
aktív tag

kényszer olyan szinten van, hogy ha esetleg 2 év mulva eltolódik mondjuk a +os irányba a gyártás (pl. rambus is hogy befuccsolt) akkor nem biztos hogy érdemes volt 50k-t kiadni az egyikre...

persze nem ezen a 50e-n mulik ezen a piacon mert minden avul el 1000el, de akkor is bosszantó lenne.

csak ennyi..

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#9) Bagoly válasza Bagoly (#6) üzenetére


Bagoly
senior tag

szinte....így akartam írni, csak kimaradt.....
(köszönöm a javítást.)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#10) Flashcash válasza anulu (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kösz az infókat. :)

Teszteket olvastam a Pio-ról:
Én pl. a nagyon jó CD/DVD írásminőség, talán a legjobb DVD hibajavítás és az audio cd írás/grabbelés hibátlan kezelése miatt néztem ki a Pioneer A05-öt.

(#11) Santses


Santses
aktív tag

hehh 50e ért már lehet venni??????mert én 1.5 évvel ezelőtt a cd írom vettem 50e ért...
Plextor 40/12/40 ugye ez akkor nagy szám volt?:DDD
csak 1 gond vann...a dvd lemezek (a jó minőség lásd Philips:D) azok még mindíg 4-5 e ft..

(#12) Flashcash válasza Mazlee (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Két vagy három évvel ezelőtt én Teac 4x4x32 cd írót vettem 32000Ft-ért.
2 év alatt az optikai eszközök elavulnak szerintem és addigra már minimális áron vehetsz új meghajtót mint most egy cdírót.

(#13) Flashcash válasza Santses (#11) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy TDK DVD-R lemez boltban 1100FT+FA.
De én régebben vettem már Sony-t 900FT-ért vagy Primediscet 650FT-ért is.

(#14) anulu válasza Flashcash (#10) üzenetére


anulu
félisten

Szívesen. Mondjuk nálam a grabbelés nem számít az írónál, mert az a Hitachi DVD-ROM-om csinálja :) Pontosan 4500MB-ot vés fel egy DVD-re. Tegnap megírtam 6-ot, de a vinyómon nem látszik meg :( Úgyhogy asszem, vennem kell 20db írható DVD-t, és nekiesek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) thord


thord
tag

Nagyker ár (Expert):
PIONEER DVR-A05 RETAIL Nettó 46500

(#16) anulu válasza thord (#15) üzenetére


anulu
félisten

Ez azért szép. Ugyanis én ugyanezt, tehát retail 54,5 ért vettem a M*-stral-ban.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) anulu válasza Flashcash (#10) üzenetére


anulu
félisten

Egy baját fedeztem fel neki. CD írásnál Nero 5.5.9.0 alatt nem írja ki, hogy hányszorosan írja. DVD-nél kiírja. Nem értem. Végülis a lényeg az az, hogy megírja, és hibátlanul. :)

Csak ajánlani tudom. Igaz, hogy van olcsóbb író is, de ez nagyon minőségi munkát végez. Még úgy is, hogy a DVD-ROM-omról (egy channelen vannak, a ROM Masterként) közben Fifa2003-at nyomtam húgom barátjával :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) Flashcash válasza anulu (#17) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én is 5.5.9-es Nero-t használok és nem mai darab már. :)
Kb. pont egyidős a Pioneer A05-el, szerintem egy új verzióval már megoldódik ez a probléma is.

(#19) Flashcash válasza anulu (#17) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha lesz időd és nem jelent gondot ki tudnád próbálni hogy tud-e a drive audio cd-t túlírni.
Erről sehol sem találtam infót.

(Nero alatt kiválasztod az audiocd-t áthúzol kb 82 percnyi mp3-at és bekapcsolod a szimulációt. Ha az írás elindítása után nem akad ki akkor tudja, nyomhatsz is rá egy cancel-t. így cdt sem használ el )

Kösz.

(#20) laa válasza anulu (#5) üzenetére


laa
csendes tag

a nero 5.5.9-cel nem tudhatsz írni

(#21) modeller


modeller
aktív tag

Szerintem 4x iró nincs olcsóbb mint a pio. Viszont én A05-öt nem vennék. Tegnap vettem egy 105-öt (39e+áfa) ugyanaz az iró csak doboz nélkül...
Szerintem ez a legjobb vétel most, nagyon jó kis irónak tűnik.
Az mondjuk nem tudom miért van, hogy a dvd irók csak 16x cd iróként müködnek...

(#22) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Na itthon is megjelent (a Depon) a Plextor 4*es, +os dvd írója, ami nemrég volt téma. (315 euros nettó árat jeleztek akkor előre)
Most bruttó 72 ezerért hirdetik, remáélhetőleg nem azért, mert nem kapható.;]

(#23) Flashcash válasza bitfarkas (#22) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az a baj ezzel a Plextor DVD íróval hogy nem Plextor.
Az advanced DAE (grab minőség) tesztet sem tudja megcsinálni 100%-ra ellentétben a Pioneer A05-el.

(#24) bitfarkas válasza Flashcash (#23) üzenetére


bitfarkas
őstag

Úgy gondolod, hogy nem plextor minőség?
Mert nem hinném, hogy a CDíró piacon megszerzett jó hírnevüket egy más gyártó kütyüjén hagynák.
Tényleg, csinált valaki ezzel az íróval átfogó tesztet?

(#25) Flashcash válasza bitfarkas (#24) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha nem tudja teljesen hibátlanra megcsinálni a ripping tesztet akkor én nem nevezném igazi Plextornak. És úgy tudomn hogy a valóságban sem ők gyártják.
Részletes teszt:
[L]http://www.cdrlabs.com/common/print.php?type=review&id=175[/L]

(#26) bitfarkas válasza Flashcash (#25) üzenetére


bitfarkas
őstag

Köszi

(#27) bitfarkas válasza bitfarkas (#26) üzenetére


bitfarkas
őstag

Na, gyenge angolságommal végigbogarásztam.
Nem olyan rossz ez az író. Sőt, a teszt szerint íróként az egyik legjobb. CD-ben és DVD-ben is. Gyengéje a piszkos, karcos lemez olvasása, na meg a különböző DVD formátumok olvasása, mert az ''csak'' 5*
Meg azt is írja még, hogy drága. Nálunk meg a +os írók közt tán a legolcsóbb. ki a fene érti ezt?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Egyre olcsóbbak a DVD-írók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.