Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  [Re:] Egyre nagyobbak a notebook-kijelzők (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Most azt árulja még el valaki, hogy miért a kissebb panelnek van nagyobb felbontása.

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Den


Den
veterán

Nekem meg azt árulja el valaki, hogy ezeket milyen alapon hívják notebooknak?

Szvsz leginkább suitcase-nek kéne hívni őket.

www.simson4t.hu

(#3) nap válasza Den (#2) üzenetére


nap
addikt

KofferPC ? :P

Egyre nagyobbak lesznek, egyre tobben veszik, egyre olcsobb lesz. Ez a resze jo.
Aki igazan notebookot akar venni, annak meg mindig melyen a zsebebe kell nyulnia.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#4) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Azért ezt nézzétek meg:

[L]http://www.go-l.com/home/[/L]

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#5) Don Vittorio válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Idézett oldalon is van kisebb, ám nagyobb felbontású TFT. Gondolom elkezdődött a kisebb pontméretű TFT-k gyártása...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#6) Den válasza Don Vittorio (#4) üzenetére


Den
veterán

ááá, ennek az egyik élére foggantyút másikra kereket kell szerelni.

Mondjuk ez hasznos gép, mert az erdő közepén ülve lehet vele filmet szerkeszteni, úgy 20 percig amit aksiról bír :)

www.simson4t.hu

(#7) Don Vittorio válasza Den (#6) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ezeknek a gépeknek - azt hiszem - nem a funkcionalitásuk, hanem a pofájuk meg az áruk a lényeg... (Mert szépnek azért szép, az tagadhatatlan.)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#8) Don Vittorio válasza Den (#6) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Meg aztán ki a fene akarna egy ilyen gépet az erdő közepén használni? Ahol ilyen gépet használsz, ott van 220 (de leginkább 110), és a lényeg az, hogy viheted magaddal a cuccost meg a munkaeszközt...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#9) karib


karib
addikt

Semmi baj a nagy TFT-kkel, a nagyfelbontásúakkal pedig pláne. A gond a megvalósításokkal van: batár nagyok lesznek ezek a gépek és sokat nem tudnak felmutatni. Ha már ekkora, akkor lehetne ultralapos, és igazán beletolhatnának egy teljes billentyűzetet, akár visszanyúlva az IBM Butterfly megoldására...

A nagyfelbontású kijelzőknek meg örüljünk, sokkal kevésbé fársztják majd a szemet - csak a betűméretet kell majd nagyobbra venni. Én speciel nagyon örülék, ha már legalább 300 dpi felbontást nézhetnék minden nap, vagy többet. (Összehasonlításként ma jó, ha 100-150 dpi-t kitolnak ezek a TFT-k... pedig ma már egy 600 dpi-s nyomtatót is hogy lenézünk...)

Én azért maradok a másfél kiló alatti noteszek híve :)

Department of Redundancy Department

(#10) Den válasza Don Vittorio (#8) üzenetére


Den
veterán

csak poén volt :) (félig :) )

www.simson4t.hu

(#11) Don Vittorio válasza Den (#10) üzenetére


Don Vittorio
őstag

T'om. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#12) Don Vittorio válasza karib (#9) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''Én azért maradok a másfél kiló alatti noteszek híve.''

Napi használatra csakis azt.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#13) pilóta válasza karib (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért egy nyomtató felbontását ne hasonlítsd össze egy monitoréval...
(72 dpi/16-24bit vs. 600 dpi 1bit)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) Troll


Troll
tag

Az Apple meg direkt kihozta a 12 incses verziót mind az iBook-ból, mind a PowerBook-ból. Mer kicsi, sokáig bírja akksiról, és elfér, és mindent tud, amit a nagyok. És én is ilyesmit vennék, ha futná. De baromira nem.

(#15) Troll válasza Don Vittorio (#4) üzenetére


Troll
tag

Cseppet Apple beütése van az oldalnak. :))

(#16) Bash válasza Troll (#15) üzenetére


Bash
őstag

Nem csak cseppet. Egy az egyben le van másolva. Le sem lehet tagadni.
Mindenesetre a TFT-jük elég király: [L]http://www.go-l.com/monitors/grand_canyon/features/index.htm[/L]
Én már használtam 23''-os TFT-t, már az is bazi nagy. Ezek meg négyet raktak egymás mellé. Azt viszont nem tudom, hogy mi igaz a 13 ms response time-ból.

http://bashtravel.com/

(#17) kocacola válasza Troll (#15) üzenetére


kocacola
csendes tag

Jaja :) Szerintem is eleg erosen hajaz az apple.com-ra :) Es hogy on legyek: laptopot nemcsak arra hasznalnak sokan, hogy amikor no power akkor erdo kozepen gyurukura, hanem arra is, hogy az ember az osszes cuccat/dolgat/munkajat/barmijet tudja hordozni barhova. Tudom, pendrive es tarsai leteztek, de...:)

(#18) Bash válasza kocacola (#17) üzenetére


Bash
őstag

Így van! Jól beszélsz. Én is azért vettem a laptopomat, mert sokat utazok(tam), és kicsit bajos lett volna mindent magammal cipelni (főleg repülőgépen). Így elfér egy csini hátitáskában mindenem, és még a rosszarcúak sem akarnak elrabolni tőlem semmit.

http://bashtravel.com/

(#19) X-COM


X-COM
nagyúr

hogy mi a rossebnak

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#20) Krisz@1975 válasza Bash (#16) üzenetére


Krisz@1975
tag

Eltudjátok gondolni, hogy valaki majd 4 millát ad egy ilyen bazi TFT-ért?
Én igen.Adok is érte ha megnyerem az ötöst a lottón:t

És azon fogok PH!-ni és ilyen értelmes hozzá szólásokat írni, ilyen helyesen!:C

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#21) Bash válasza Krisz@1975 (#20) üzenetére


Bash
őstag

Nem 4 millát kell adni érte, hanem $17500-t, ami egyáltalán nem mindegy. Ahhoz képest szerintem kicsit drága, $10000-ért már giganagy plazmaTV-t lehet kapni.

http://bashtravel.com/

(#22) ebx


ebx
aktív tag

Sok esetben ezeknél nem is a könnyűség a fontos. Sokkal inkább az, hogy viheted magaddal, munkához néha ez jól jön.
Én pl. nagyon ritkán használom elemről, de notebookom azért van (céges persze), mert gyakran kell ''terepen'' dolgozni.
Ez a nagyfelbontásúm nagyméretű NB ilyen igényt is kielégít...

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#23) karib válasza pilóta (#13) üzenetére


karib
addikt

Miért is ne? Érdekes, minden komolyabb gyártó a nagyfelbontású TFT-ken dolgozik (az itt említetteknél jóval nagyobb felbontásúakon), mert igenis fontos a felbontás. Azért, mert eddig ennyit tudtak megvalósítani nem azt jelenti, hogy ez az ergonómikus.

Anno volt valahol teszt egy IBM próbadarabról, amit 4 DVI csatin keresztül lehetett meghajtani, valami eszement felbontással - aki megnézte, azt mondta, hogy eddig ismeretlen képminőséget produkált. Tehát igenis össze kell hasonlítani a papírral (nem épp a napilappal, inkább a fotóval), mert mindkettőt nézzük, sőt a képernyőt még többet...

Department of Redundancy Department

(#24) pilóta válasza karib (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

Félreértettél.
Éppen azt mondom, hogy a monitor messze jobb ''felbontású'', mint egy 600 dpi-s nyomtató. Éppen az egy képponttal elérhető színmélység miatt. Mert a monitoron minden képpont szinte bármilyen színű lehet, a nyomtatón meg vagy van szín vagy nincs.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) karib válasza pilóta (#24) üzenetére


karib
addikt

Nem értettelek félre, a színességnek semmi köze a felbontáshoz :) Legfeljebb könnyebben lehet színátmenetekkel csalni, de effektíve nem lesz finomabb a kép. Én már várom a papírfelbontású képernyőket :)

Department of Redundancy Department

(#26) zrubi válasza karib (#25) üzenetére


zrubi
senior tag

''Én már várom a papírfelbontású képernyőket''

:DD papírfelbontású:U

Mindenesetre ez a kijelző nem a szokásos képarényt produkálja, a viszont fizikailag ez nem látszik rajta... Vagy a kép 'torz', vagy pedig 'szélesvásznú'...

zrubi.hu

(#27) pilóta válasza karib (#25) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ha szerinted semmi köze, akkor hasonlíts ösze egy 72 dpi-s képet a monitoron, majd nyomtasd ki egy 72 dpi-s nyomtatóval (24 tűs mátrix) :D

Aki él és nem boldog, az téved!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  [Re:] Egyre nagyobbak a notebook-kijelzők (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.