Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) decibel


decibel
aktív tag

Megint adtak a #%'-nak egy pofont, ahelyett, hogy dolgoznának. Senki nem a Valve-től várta el, hogy engine szinten innovatívak legyenek.

"you are a monkey poo-poo"

(#2) dr faustus


dr faustus
senior tag

Egyetértek Gabe Newell-lel, üzletileg hibás döntésnek tartom én is. Bizonyára meg tudták volna oldani az új 3D felületnél, hogy ne csak Vista alatt legyen elérhető. Amilyen jól fogadták a DX 9-et a szoftverkészítők, minden hibája, tökéletlensége ellenére, most annyira negatívan állnak hozzá a továbbfejlesztett, és egyszerűbbé tett DX 10-hez.

Warning: Explicit Content

(#3) greatchaos


greatchaos
addikt

valahogy nem tudom sajnálni a mikroszaftot sem, mert elég igénytelen, sőt rettenetes erőforráspazarló oprendszerük egy rakás #>@`# . 2 giga rammal x2 3800+-szal is még lassan bootolt... innentől kezdve jó az a dx9...

(#4) dr faustus válasza greatchaos (#3) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ez, mégha igaz is, semmi köze a DX 10-hez. Nem az a baj a DX 10-zel, hogy technikailag rosszabb lenne a DX 9-hez képest, viszont az, hogy csak Vista alatt használható, szvsz is rossz döntés volt. Persze értem , mi lehetett a háttérben: ez is gyorsítsa a váltást XP-ről Vistára, viszont ebben a formában csak a fejlesztőket hátráltatja, plussz nyűg, amit, mivel az eredménye nem látványos, nem vállalnak be.

Warning: Explicit Content

(#5) soulcube


soulcube
aktív tag

Előbb utóbb úgyis elterjed majd a DX10! Ha majd megtanulják kiaknázni a lehetőségeit, biztos sokra lesz képes. A DX9-es még most sincs kiaknázva teljesen(ahogy Carmack is mondta) de már érződik, hogy nem sokáig húzza ilyen grafikai fejlődés mellett. Szóval jó lesz az a DX10 csak még várni kell rá egy kicsit, hogy kiforrjon és elterjedjen. Egyelőre nagyon korai volt kihozni...

[Szerkesztve]

(#6) dr faustus válasza soulcube (#5) üzenetére


dr faustus
senior tag

A DX9-es még most sincs kiaknázva teljesen(ahogy Carmack is mondta) de már érződik, hogy nem sokáig húzza ilyen grafikai fejlődés mellett.

Mi olyat tud a DX 10, amit DX 9 vagy OpenGL alatt nem lehet megcsinálni? És amit mégiscsak muszáj valahogy megoldani, ha egy játékot nem csak Vistára akarják kihozni?
És mi az, ami nincs kiaknázva DX 9 alatt?

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#7) feka007


feka007
nagyúr

Többek közt én is ezért nem használok Vistát. Mindössze egy-két játék használ DX10-es render módot, de voltaképp azok is DX9-re vannak optimalizálva, úgyhogy még lassabb is a DX10-es mód, miközben grafikailag észrevehetetlen a javulás.
Hiába van DX10-es kártyám 10 hónapja, inkább játszok egy sokkal stabilabb, kiforrott rendszeren, amíg nincsen akkora húzóereje a Vistának. Jelenleg úgy tűnik, a Crysis és az UT 3 lesz az, úgyhogy novemberig még bőven ráérek átköltözni Vistára...

[Szerkesztve]

(#8) Calibos


Calibos
addikt

és akkor még jön hamarosan a DX10.1 :)

(#9) Traxx válasza dr faustus (#4) üzenetére


Traxx
őstag

Szerintem is rossz döntés, hogy csak Vistához van dx10...a 9 tudtommal win98-on is ment, legalábbis így emlékszem...
Meg ugyebár azt írták, hogy új látványelem nem igazán van, ellenben a játék lassabb (ugye pl. Lost planet vagy Company of heroes dx9 vs. dx10) Meg miért is térjen át a mezei felhasználó? Több élményt úgyse kap, legalábbis nem sokkal. És egyetértek: miért öljenek bele nem kevés pénzt új játékba a fejlesztők? Vagy bejön a húzás, vagy nem...a rizikó azért itt nagyobb. Egy Carbon pl. behozta az árát szvsz...de vajon a Crysis be fogja? Már mióta készítik...szerintem annyi nyereség nem lesz rajta, mint a Carbonon pölö...bár lehet marhaságot mondtam :B

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10) virkir válasza dr faustus (#6) üzenetére


virkir
veterán

Ha figyelmesen olvasott volna a kolléga tán megértette volna
DirectX 10 mindazonáltal kevés kivételtől eltekintve nem kínál a látványvilágot jelentősen befolyásoló újdonságokat, effektusokat, az új API sokkal inkább a fejlesztők munkáját egyszerűsíti le.

Az eb meg itten van elásva
Hiába kapható azonban DX10-kompatibilis hardver idestova egy éve és hiába jelent meg a boltokban a Vista több mint fél éve, a játékipar prominens szereplői a jelek szerint egyelőre nem haraptak rá a csontra. Nem csoda, hogy a játékosokat is nehéz meggyőzni, hogy térjenek át az új operációs rendszer használatára – a Valve által üzemeltetett, nem reprezentatív Steam Survey felmérés tanúsága szerint a gamerek alig pár százaléka futtat Vistát a gépén.

Talán ha a Vista nem lenne annyira erőforrásigényes lehet többen térnének át, így viszont nem hülyék a játékfejlesztők, hogy olyan rendszerre adjanak ki amit elenyészö játékos használ.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#11) virkir válasza Calibos (#8) üzenetére


virkir
veterán

Inkább olyan játékok jöhetnének amikben van élmény, játékidő és nem csak csilivili grafika.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#12) szasanyi válasza dr faustus (#4) üzenetére


szasanyi
félisten

Még ez sem lenne baj, ha a Vista legalább olyan jól működne mint az XP SP2.
De túlságosan hardverzabáló és (jó)néhány program telepítése, futtatása sem
probléma mentes.
Arról nem beszélve, hogy a játékok alatt nyújtott teljesítménye rossz. Miért?
Így nincs értelme a váltásnak sem a DX10-nek, ha drágábban egy ''rosszabb''
oprendszert kap az user. :U

[Szerkesztve]

(#13) Calibos válasza soulcube (#5) üzenetére


Calibos
addikt

Microsoft agresszív üzleti politikája, na majd rákényszerítik az embereket a Vista váltásra. Jó dolog ez a Vista és a DX10,- de tényleg túl korai.

(#14) feka007 válasza Calibos (#8) üzenetére


feka007
nagyúr

...-es vga, de mikor lesz annak támogatottsága, amikor még a DX10 is csak most kezd el feltűnni a játékokban? :U

(#15) dr faustus válasza virkir (#10) üzenetére


dr faustus
senior tag

Hiába kapható azonban DX10-kompatibilis hardver idestova egy éve és hiába jelent meg a boltokban a Vista több mint fél éve, a játékipar prominens szereplői a jelek szerint egyelőre nem haraptak rá a csontra. Nem csoda, hogy a játékosokat is nehéz meggyőzni, hogy térjenek át az új operációs rendszer használatára – a Valve által üzemeltetett, nem reprezentatív Steam Survey felmérés tanúsága szerint a gamerek alig pár százaléka futtat Vistát a gépén.

És mivel a DX10 előnyei nem igazán komolyak, ezért még akkor sem igazán használnák, ha a Vista jobban terjedne. Egyébként is, jön fel az OS X részesedése, a konzolok piaca is egyre nagyobb, és a játékok költségvetése is egyre nagyobb. Megváltozott a játékprogramok piaca, a gyártók egyre inkább a multiplatformos megoldásokban kénytelenek gondolkodni a megtérülés miatt. És ekkor jön egy DX 10, ami nemhogy nem multiplatform, hanem mégcsak nem is multi-Windows platform.

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#16) venember83


venember83
nagyúr

Ilyesmivel kell felhivni a kozonseg figyelmet a Valve-ra? Inkabb adnanak ki vmi dx9es jatekot, ami szebb mint a dx10esek. Ennyi. Kritizalni konnyu, de pl ebben az esetben felesleges is. Nekem se tetszik a MS huzasa, de mar kezd elegem lenni a fik@zasbol.

(#17) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Ezért vettem én X360-at. ;) :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#18) Gave


Gave
addikt

Jelenleg sem grafikailag sem pedig teljesitmény szempontjából nem tud többet nyújtani a DX10 --- remélem nem igazolódik be amitől már régóta tartok ,hogy az egész csak az űr kitöltésére szolgál a DX9 és a majdani talán a DX10 ''igéreteit'' beváltó DX11 között...

(#19) szasanyi válasza Calibos (#13) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó lenne ez a Vista, nekem amúgy tetszik. És nem a DX10 korai sztem, hanem
megjelentetése. Kicsit még dolgozni kellet volna rajta a Vistával együtt. Főleg
a játékosok vannak megcélozva vele, akkor miért is nem nekik a legjobb? :F

(#20) feka007 válasza Traxx (#9) üzenetére


feka007
nagyúr

Egy kis off, de a Crysis szerintem nagyon nagy siker lesz, már most is hatalmas marketing övezi a játékot, az EA gondoskodni fog róla, hogy akkora bevétel származzon belőle, hogy még jótékonysági alapítványoknak is jut majd belőle. :D

(#21) dr faustus válasza feka007 (#20) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ugyanez az EA, aki nemrég bejelentette, hogy OS X alá is kiadja a nagyobb játékait? :)Meglepne, ha a Crysis csak DX 10 alatt működne.

Warning: Explicit Content

(#22) soulcube válasza dr faustus (#6) üzenetére


soulcube
aktív tag

Terjednek majd a 4 magos procik meg az újabb Shader Model-ek.
De a DX10-nek még nagyon nincs itt az ideje egyelőre. Bőven elég még a 9-es is.

A DX10.1 tényleg nem lesz teljesen kompatibilis a sima 10-es verzióval ??? :F

http://www.sg.hu/cikkek/54325

(#23) venember83 válasza szasanyi (#19) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, dx10-el (es ezzel inkluzive a VIstaval se) nem a jatekosok vannak megcelozva, csupan itt volt az ideje 1 uj oprendszernek, ennyi. Amelyik oprendszer ugye kijavitja a regebbi egyes hibait, de ujabb negativumokat vonultat fel ezek helyett.

mod: off

[Szerkesztve]

(#24) Gave válasza dr faustus (#21) üzenetére


Gave
addikt

Bill Gates anyukája sokat fog csuklani ,ha ez bekövetkezik

Ja meg néhányan az EA-nál

[Szerkesztve]

(#25) soulcube válasza szasanyi (#19) üzenetére


soulcube
aktív tag

Egyetértek.

(#26) szasanyi válasza venember83 (#23) üzenetére


szasanyi
félisten

És a DX10 kinek, vagy mire készült, ha nem a játékosok azok akik a legtöbbet
profitálnának belőle? Akkor mi értelme a DX9 leváltásának, ha ez nem így van?

(#27) feka007 válasza Gave (#18) üzenetére


feka007
nagyúr

''Jelenleg sem grafikailag sem pedig teljesitmény szempontjából nem tud többet nyújtani a DX10'' HD 2900XT-n a Bioshock DX10 alatti teljesítménye gyorsabb vmivel, G80-on vmivel lassab az új interfész alatt, mint a DX9-es render mód, ez most vagy az R600 előnyösebb DX10-es felépítésének köszönhető, vagy annak, hogy Ati-s a játék, nem tudom...

(#28) feka007 válasza dr faustus (#21) üzenetére


feka007
nagyúr

''Meglepne, ha a Crysis csak DX 10 alatt működne.''
Ellenkezőleg, még az SM2.0-t is támogatja majd a DX9-ben, tehát háromféle elérési útvonalat tud majd: sm2.0(b), sm3.0, sm4.0.-> ez azért nem kevés ;)

(#29) #95561216


#95561216
törölt tag

Micsoda szerencse, hogy egyre kevésbé érdekelnek a játékok :D

(#30) Gave válasza feka007 (#27) üzenetére


Gave
addikt

Asszem Bioshock-nál befigyel az NV logo ,de nem biztos , nem mostanság néztem
ha ati gyorsabb ,ok ,de nem hinném h egetrengetően...nomeg jelenleg télleg nem sokminden van amin lehet tesztelni ,de 1 játék még nem mérvadó

(#31) soulcube válasza feka007 (#28) üzenetére


soulcube
aktív tag

Bizony a CrySis az nagyon jól optimalizált game lesz. Tud azért az a CryEngine2

(#32) feka007 válasza soulcube (#31) üzenetére


feka007
nagyúr

Már csak azt kéne megtudni, hogy mennyire használható fel jól más környezethez a dzsungelen kívül, mert amúgy jobban optimalizált meg erősebb motor, mint az UE3.

(#33) Abu85 válasza feka007 (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gondolom azért nyer sebességet az R600, mert valamivel jobb a WDDM kezelése. Egy D3D10-re optimalizált ugyanolyan kód, 15-18%-al gyorsabban fut, mint D3D9-en, de ez minden GPU-ra vonatkozik. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Carmack-nek van esze :DDD
Ha sokat sírunk a végén lesz DX10 XP alá is, vagy jön a DX11, amiben több lesz a fícsör és rá lesz erőszakolva a userre :P

All Black...

(#35) greatchaos válasza dr faustus (#4) üzenetére


greatchaos
addikt

az eleje a mondókámnak tényleg nem dx10 ellenes, csak vista ellenes volt...

(#36) joshua7 válasza soulcube (#31) üzenetére


joshua7
veterán

Érdekes, ezt rengeteg embertől hallom. De mi alapján is mondjátok ezt?

Semper Fi

(#37) venember83 válasza joshua7 (#36) üzenetére


venember83
nagyúr

Mert: One engine over all, CryEngine 2, yeah!!! meg par ilyen rendkivul megalapozott szakmai erv ;] Kulonben en is kivancsi lennek, h miert is olyan csodamotor ez.

[Szerkesztve]

(#38) azbest


azbest
félisten

Nos, amenynire tudom az opengl annyiban is jobb választás a dx akárhánynál, mert nem kell kifejezetten támogatnia semmi spéci hardvert... úgy értve hogy a program átadja a spéci utasításokat az opengl apinak és az meg a kártyának... másképp szólva a programnak kell támogatni a hardvert nem az apinak. (persze van szabványos utasításkészlet, de lehet spéci dolgokat is használni).

Nomeg az sem mindegy hogy opengl szinte mindenre van... könnyű átvinni más oprendszerre a programot, mert az api ugyanaz. Id Softnál még profitálhatnak ebből (az ő motorjukat egyszerűbb felhasználni, olcsóbb több féle hardverre fejleszteni vele.... gondolom). Mondjuk ha osx-re lenne CryEngine2 akkor kíváncsi lennék, hogy OpenGL vagy Core (animation, 3d) alapú -e...

(#39) Csabahun válasza #95561216 (#29) üzenetére


Csabahun
senior tag

Ha igy haladunk továbbra is akkor én is dobom a PC ipart,és keresek valami más hobbit!!

(#40) dr faustus válasza azbest (#38) üzenetére


dr faustus
senior tag

Mondjuk ha osx-re lenne CryEngine2 akkor kíváncsi lennék, hogy OpenGL vagy Core (animation, 3d) alapú -e...

Csakis OpenGL lehet, a CoreAnimation egész más, az animálásra való, kicsit a flashre hasonlító dolog.

Warning: Explicit Content

(#41) feka007 válasza venember83 (#37) üzenetére


feka007
nagyúr

Az nem elég, hogy háromféle shaderre van optimalizálva? Azért csúszik a game hónapokat, hogy jól fusson majd a gyengébb hw-eken, ne legyen az, mint ami az UE3-mal megy, hogy only sm3.0 meg bazierős kártya az alapkövetelmény (egyedül a Bioshock képez kivételt). :U

(#42) fanti


fanti
addikt

Hát igen. Itt vannak a csúcshardverek, és DX10 játék meg sehol.... pár gyengusz kivétellel.
Éshát a DX10 és a 9c között a látványvilágbeli difi nem épp egetrengető.
Ja, és ha van pl. egy 8XXX vga-d, akkor csak akkor használod ki a képességeit ha vistára térsz át. Ez nem amolyan árukapcsolás?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#43) joshua7 válasza feka007 (#41) üzenetére


joshua7
veterán

Inkább úgy mondanám, h elindul mindhármon...

Semper Fi

(#44) Loha


Loha
veterán

A játékfejlesztők ezt mind elkerülhették volna, ha OpenGL-re fejlesztenének, persze akkor megint gond lenne a a konzolos kompatibilitás... Az is lehet, hogy az M$ nem is azért nem adja ki a DX10-et XP alá, hogy Vistára kényszerítse az embereket, hanem a játékosokat akarja a konzolja felé orientálni... :U

Egyébként játékos szempontból, ha ez így megy tovább, jóideig nem lesz értelme a Vistának, sőt lehet egyáltalán nem lesz értelme, mert az XP kitart a következő windowsig, mégpedig azért, mert amíg az XP nagy arányban van jelen a PC-ken, addig DX9-re fognak íródni a játékok DX10-es kiegészítésekkel, már csak az xbox miatt is, szóval a Vista játékosok szempontjából semmilyen előnnyel nem fog bírni még jó darabig, amire meg bírna, addigra jön az új windows... Szóval a Vista mehet a levesbe... ;]

[Szerkesztve]

(#45) feka007 válasza joshua7 (#43) üzenetére


feka007
nagyúr

Már akkor is csodaengine a többihez képest. :P Gondold el, hogy mennyi munka lehetett benne, háromféle elérési útvonalra fejleszteni a motort, azért ilyen engine nem sűrűn akad...

(#46) rogers


rogers
aktív tag

Én most egy kicsit távolabbról közelítem meg ezt a dolgot.
Nem lehet, hogy ez az egész XP-Vista-DX9-DX10 dolog úgy ahogy van túl van lihegve, legfőképp a sajtóban? Talán csak azért hogy ''szó legyen róla'', a felszínen legyen.

Reálisan nézve a dolgokat annyit lehet látni, hogy előjött egy új szabványverzió, nomeg az okostojás M$ aki most ezt csak az új oprendszerébe tette bele. Amit mindenki elfelejt említeni, hogy ettől még szoftverfejlesztési ciklusok - főképp játékok - tekintetében SEMMI NEM VÁLTOZOTT. Eddig is, ezutánis legalább 2 évbe kerül (optimistán) egy-egy ''csúcskategóriás'' játék kifejlesztése. Nem is beszélve az általánosabb használatú game enginekről amik a középkategóriás játékok és másodkiadások alapját képezi.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a játékszofver fejlesztők nagy része nem multimilliárdos Bill Gates, úgyhogy nekik számít az, hogy mennyit vesznek meg a programból. A Valve nagyon jól reprezentálja ezt. Nem fognak PCs játékot írni ''CSAK'' speciális és új metódusokra, mert akkor szinte senki sem fogja megvenni. Az egy dolog, hogy optimalizálják a MAX funkcikókat csúcskategóriára, nodehát milyen géppel is játszik egy átlagos játékos manapság...?

Lényegében ez az egész Vista meg DX10 dolog úgy másfél-két év múlva kezd majd érdekessé válni és -SZVSZ- még legalább 4-5 évig semmilyen játék (és egyéb) feljesztő nem fogja venni a bátorságot, hogy olyan szoftvert írjon ami CSAK Vista/DX10en fut.

Jobb későn, mint még később...

(#47) pschio


pschio
őstag

mibe fogadunk hogy a dx10.1 arra lesz jo hogy egyseges dx10 api legyen mind2 oprendszerre? szerintem nagyon jo tudja az ms hogy ez nagyon el van kurv@. csakhat kicsit gyorsabban kene lepni.

mikor is jon a 10.1 ?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#48) dabadab


dabadab
titán

Az a hir mindenkinek megvan, hogy Vista alatt az MP3-lejatszas agyoncsapja a halozati atvitelt? ;] Hihetetlen.
Aztan csodalkoznak, hogy a userek nem tolonganak a Vistaert.

DRM is theft

(#49) m4rc!


m4rc!
őstag

Carmack bácsi itt a legf@szább gyerek, ő kiteszi az irányjelzőt rendesen, +!%/'-ba az egész DX-el és MS-el, fejlesszünk OpenGL-re!!! Kéne még a játékiparba egy-két ilyen egyéniség és egyből kevésbé tudna adogatni az MS. Így jelen állás szerint mindenki úgy ugrál ahogy ők fütyülnek, ha a jónépnek Vist-át kell venni a DX10-hez hát vegyék!! Nem számít, hogy maga az oprendszer semmit nem ér..és zablja a gépet.. Használja azt a paraszt!! (bocsánat remélem nem bántottam meg senkit / akinek nem inge ne vegye magára) Csili-vili, mert ezért jó egy szoftever mi másért? Nevetséges..
Dehát fogyasztók kellenek, nem állhat le a gazdasági gépezet adjuk el vegyék stb-stb...
Egyszó mint száz Éljen Carmack mester!!! :R :R

dabadab: ezt még nem hallottam..nagyon komoly.. :Y :W

We are analog players in a digital world

(#50) decibel válasza Abu85 (#33) üzenetére


decibel
aktív tag

Honnan az infó? Mert eszerint:[link] gyakorlatilag nincs különbség dx9 és 10 között se nV-n, se Ati-n.

Mod: mármint nem arra gondolok, hogy gyorsabbnak kéne lennie a dx10-nek, hanem
a hibás wddm kezelésre.


[Szerkesztve]

"you are a monkey poo-poo"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.