Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcee


marcee
addikt

Azért az alap kérdést, mármint hogy ez mire elég nem válaszoltad meg.
(mert szerintem ma a példa szerinti ember inkább úgy vesz tápot, hogy ''legyen 400W-os aszt jóvan'' (jobb esetben azona 10k körül), és annak nem biztosan alternatívája ez.)

\m/

(#2) bazs


bazs
aktív tag

De azok a 400W-os tápk nem bizts, hogy bírnak is annyit, sőt talán még annyit sem mint ez!
Van egy topic itt ami ezzel foglalkozik, egy chief 360W (?) és valami 400W-os táp közti választásban kért valaki segítséget, érdemes elolvasni. Ha ez csak fele olyan jó mint egy chief már megéri ezt választani és nem egy noname tápot.

Pont most fogyott el...

(#3) melon válasza marcee (#1) üzenetére


melon
tag

Hát azért ha valami dzsunka 400w-os tápot választ valaki, akkor bizony meglepődik majd, hogy ez a dtk 300-as jobban teljesít, többet bír, mint a gagyi 400-as. Nem beszélve arról, hogy katasztrófa esetén dtknál csak a táp öli meg magát, és nem visz magával mindenkit.

(#4) Witlok


Witlok
tag

''Olyan teljesítményadatokkal és szolgáltatásokkal rendelkeznek, amik ma még ínyencségnek számítanak az átlag felhasználó számára: dupla ventilátor, monitorozható, egyénileg szabályozható ventilátor-fordulatszám, aranyozott ventirács, stb.''

Elnézést, de a felsorolásban szereplő dolgok szerintem főleg az alacsonyabb zajszint és jobb táp/gép hűtésért felelősek - szerintem sokkal fontosabb lett volna kiemelni a biztonsági dolgokat (beépített túlfeszültség és zavarvédelem, ha meghal a táp nagy valószínűséggel nem ránt maga után semmit, stabil feszültségértékeket produkál nagy terhelés estén is, stb.).

Ha beleteszek egy fordulatszámszbályzós monitorozható ventit aranyozott védőráccsak egy noname tápba + egyet az aljára is rábarkácsolhatok - ettől jobb lesz a hűtése, kisebb a zajszintje, hosszabb az élettartama, de ettől még nem lesz jó táp (ugyanúgy magával rántja a gépet ha meghal, nem lesz védve a hálózati zavarok ellen, nem ad stabil feszültségeket nagy terhelésnél, stb).

Ha meg kell magyarázni, hogy miért kerül 3-4x annyiba egy márkás táp ezeket a dolgokat is illene melléírni véleményem szerint...

Néhány hónapja volt egy topic a DTK tápokról és ott főleg a régi AT-s modelleket dicsérték, az ATX-est többen nem annyira...

(#5) rvs


rvs
aktív tag

A cikkben nagy igazság vagyon, mégpedig itt :
''A papíron levezetett gondolatsorban sokan elkövetnek egy aprónak tűnő, ám annál súlyosabb hibát: nem fordítanak kellő figyelmet a tápegységre (no meg a monitorra, billentyűzetre és egérre, mint legfontosabb komponensekre).''
Persze erre csak évek alatt döbben rá mindenki..

Milyen elvetemült utalás az a Tsa. tápokra, kéremszépen? :))

(#6) marcee válasza bazs (#2) üzenetére


marcee
addikt

egy chief 360W (?) és valami 400W-os táp közti választásban

igen 17 és 8-10 ropi, ez azért nem egy kategória.

Itt azokról a userekről van szó akiknek ez az árkülönbség számít

Én spec egy nettó 30e forintos gépfejlesztésben gondolkozom: cel633@950, abitsl6, 512sd, 300W acorp -> ecsk7s5a, 1700+, 400W azona
Azthiszem, hogy egy ilyen mértékű teljesítménynövekedést, ilyen kevés pénzből nem nagyon lehetett eszközölni, de mivel állandó jövedelmem nincs, még ennyit is nehezen kuporgatok össze, és így hiába ajánl nekem bárki 17ezres tápot... nekem az a kérdés, hogy mi az a nem brand táp, ami azért nem tök szar, mint az acorp, és viszonylag sokaknak van pozitív tapasztalata vele...

\m/

(#7) BobMaster válasza Witlok (#4) üzenetére


BobMaster
senior tag

Bocsi, hogy máshova hivatkozok, a DTK tápokról:

PC Magazin, márciusi szám:
71. oldal, összegzés
76. oldal, 3. hasáb teteje

és még van egy pár :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8) marcee válasza BobMaster (#7) üzenetére


marcee
addikt

Sajnos nincs meg az újság.
Röviden?

\m/

(#9) BobMaster válasza marcee (#8) üzenetére


BobMaster
senior tag

''A DTK jó minőségű darab, megbízható tápegységgel'' - házteszt

''..sőt a DTK tápegységei a legmegbízhatóbbak árkategóriájukban''

Ez két külön ember véleménye.

Lefizetés nem volt, mert a ház semmi díjat nem kapott.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#10) Obi-1 válasza marcee (#6) üzenetére


Obi-1
őstag

Természetesen itt jön a Codegen. Vagy nem? Vagy igen? Vagy nem? Vagy igen?

Only a Sith deals in absolutes.

(#11) Obi-1


Obi-1
őstag

Az Oldmannél található ''gépőrről'' (www.oldman.ini.hu) van valakinek tapasztalata?

Only a Sith deals in absolutes.

(#12) zetecR válasza marcee (#6) üzenetére


zetecR
addikt

Az Azona 400-as tápjai elég jók. Szüleimnek ''simát'', vettem, nekem PFC-s van és igen jó. Halk (terhelésfüggő a ventifordulat), nemrántjamagával..., és szépen kiszolgál a A7N8X-ben egy Palomino 2100+@1840, Soft9700 345/600, 768DDR@178, CD író, DVD, 80-as Maxtor, blalbalba-t...
Igaz, hogy amikor a Palomino el kezd fűteni, felpörög a tápventi rendesen, de aztán visszacsitul. Mondjuk ezért fogom most lecserélni szegénykét valami TBredre :). Mert egy 1700+ TBreadA-val hang nélkül üzemelt, Spire FRII-vel.

(#13) marcee válasza zetecR (#12) üzenetére


marcee
addikt

Öröm az ilyet hallani...

\m/

(#14) neduddki válasza zetecR (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Csatlakozom hozzad! En szintugy nagyon meg vagyok elegedve a tapokkal es a hazakkal is! Ha vkinek nincs penze a chif-ener parosra, de igenyesebb kicsit akkor igen javalott a dolog + a szelei is szepen le vannak dogozva, nem igazan vagdos!
szovel en ajanlom az azona haz+tap parost /most vesztegettek meg/:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) hi


hi
tag

Nem mindig egyezik a valosag a tap oldalara ragasztott matricaval !!!
En peldaul jartam ugy, hogy a vadiuj 300W-os tappal egy 1.7 celeron meg-megallt, de peldaul egy jo minosegu 200w-os tappal mukodott ! Elore en is csodalkoztam, de igy volt. A 300W tap is jo volt, mert kesobb mas gepen gond nelkul mukodik ma is, csakk epp nem volt 300W-os.

(#16) Panther válasza marcee (#6) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Egyáltalán minek cseréled a tápot?
(De ha nagyon akarod, sztem akkor is előbb próbáld ki a régivel, és ha nem bírja akkor vegyél csak újat. Ne dőlj be kapásból a Watt-mániának... mindenki csak mondja hogy kell már az 520 W-os meg mittudoménmilyen táp... de hogy ez a terjedés honnan, kitől indult? Ehh... :()

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#17) bitfarkas válasza marcee (#6) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ne fikázd az Acorpot, nekem egy éve szolgál, két vinyót, cdírót, dvd-t táplál nyekkenés nélkül, semmi bajom vele, és mint közben sikeresen kiderítettem még rövidzár védett is.:DD

(#18) BoGár válasza melon (#3) üzenetére


BoGár
tag

Ezt tanúsítom!

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#19) Manitou


Manitou
addikt

Nos nekem 300W-os Azonam van és egy Tbred 2100+@1953Mhz-etmeg egy szokásos konfigot semmi extrával vígan elvisz. Stabilan tartja az 5V 3,3V stb --> amíg ez így van addig no para.És nem 17 ropi volt.:)

(#20) almásrétes


almásrétes
tag

''Kicsit alaposabbak vakarják a fejüket, van-e nekem pénzem arra, hogy Enermax, Chieftek tápot vegyek?''

Chieftek?

(#21) Norbyte


Norbyte
tag

Én ma rendeltem MSI K7N2-L, 2100+, 2*256DDR333 gépet Azona
záppal. Kb. fél órát töprengtem mi legyen:
- Azona 400W CE,
- Azona 300W AN.

A 300-asat választottam, majd meglátom holnaptól (vagyis mától), hogy mit bír.
A gépben lesz még GF3 Ti200 (ideiglenesen, később R9500-9600Pro), Maxtor 60G@7200, Quantum 30G@4500, LG 16*10*40, Toshiba SD-M1612 ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.