Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] DVD-író árak szabadesésben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Örülnöm kéne annak, hogy amíg az elmúlt 3-4 hónapban 30-40%-ot esett az ár addig a következő 3 hónapban már csak 10%-ot fog? Hurrá! :F

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Apika válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Most már annyira olcsók, hogy arányában nem tud olyan nagyot csökkenni az áruk...

(#3) L3zl13 válasza Apika (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. Az új tipusok nem ''annyira'' olcsók!
2. Kissebb alapnak a 30% is kissebb. Szóval miért ne?

Egy biztos, ha csak 10% akkor már nem érdemes tovább várni...

Aki hülye, haljon meg!

(#4) tildy válasza Apika (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Anno a 100 000 ftról 30000-re lement cd-írókra is ezt mondták ...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) gericooper


gericooper
aktív tag

nem vagyok benne a dvd firkálók témájában (ööö vagy a ''vasalássss thémája'' :)) (c) by szalacsi) de ezek a cuccok olyanok, h filmeket is le tudnak koppintani? mer akkor kellhet egy ilyen...

(#6) Apika


Apika
Közösségépítő

Persze lesznek olcsóbbak is, de én a következő 3 hónapos időszakra gondoltam. Karácsonykor pedig még maradnak ezek az árak. Az igazi nagy áresésre jövő év tavaszától kezdődően számíthatunk...

(#7) L3zl13 válasza gericooper (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elvileg le tudnak. Gyakorlatilag csak szoftveres segítséggel.
Azaz előtte számítógépen tökölnöd kell vele mielőtt kiírhatnád újra lemezre.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) gericooper válasza L3zl13 (#7) üzenetére


gericooper
aktív tag

de lényeg az h minden egyes eredeti lemeznél valamilyen úton-módon meg lehet oldani a kopit. ugye?

(#9) scan.g válasza gericooper (#8) üzenetére


scan.g
csendes tag

Minden film elfér 1 lemezen, csak a megfelelő sw.-t kell használni.:DD

(#10) gericooper válasza tildy (#4) üzenetére


gericooper
aktív tag

off
tildy az aláírásodnál ha a ''fear''-re mint általános dologra gondolsz akkor szerintem nem kell ''the'' elibe. (most nem akartam okosnak tünni csak ez feltünt)

(#11) sanyica válasza gericooper (#10) üzenetére


sanyica
csendes tag

off

Szerintem az idézet a Dune című könyvből van: ''a félelem az elme gyilkosa''.
Egyébként megnéztem, a könyvben és tényleg the nélkül van...

Ha még nem olvastad csak ajánlani tudom, az egyik legjobb sci-fi alkotás

When man invented fire, he didn’t say, 'hey, let’s cook', he said, 'great, now we can see naked bottoms in the dark.'

(#12) KovacsUr válasza sanyica (#11) üzenetére


KovacsUr
addikt

És a határozatlan helyett van határozott névelő: Fear is the mind killer :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#13) fanatic válasza Apika (#2) üzenetére


fanatic
aktív tag

MERT??? Emlékszem a CD írók árára! Most meg veszel egy kiló kenyeret és hozzádvágnak egy CD írót!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#14) gericooper válasza KovacsUr (#12) üzenetére


gericooper
aktív tag

szöveg környezet függő. ha így általánosságban áll a dolog akkor nem kell sehova ''the''

amúgy muszáj szétoffolni a défaudé írók thémájját? :) [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=6409[/L] -- KovacsUr

(#15) dabadab válasza gericooper (#8) üzenetére


dabadab
titán

perpill meg nem igazan lehet igazan praktikusan masolni a DVD-ket, mivel a gyari DVD-k ketreteguek, es olyan 6-7 GB van rajtuk, ami ugye nem fer ra az egyretegu irhato DVD-k 4,7 GB-ra, raadasul nemelyik asztali DVD-lejatszonak gondjai vannak az irt DVD-kkel.
Ellenben, epp most vmelyik nap volt hir, hogy a Philipsnel megcsinaltak a ketretegu irhato DVD-ket, azokra majd rafernek a filmek (sot, allitolag az asztali lejatszokkal is total kompatibilis lesz), de persze ehhez majd olyan DVD-irot kell venni, ami ezt tudja.
Ha nem surgos, akkor szerintem varjon az ember a DVD-iro vetellel egy kicsit.

DRM is theft

(#16) tildy


tildy
nagyúr

off
Azt hiszem angolból még csiszolni köll a tudásom.Thx a segítséget mindenkinek.
on

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) gericooper válasza dabadab (#15) üzenetére


gericooper
aktív tag

nagyon köszi
erre voltam kíváncsi :)

(#18) sanyica


sanyica
csendes tag

off

no akkor a végleges verzió:

''Fear is the mind-killer.'' - így van a könyvben

When man invented fire, he didn’t say, 'hey, let’s cook', he said, 'great, now we can see naked bottoms in the dark.'

(#19) faster válasza gericooper (#17) üzenetére


faster
nagyúr

Vannak olyan programok, amelyek újratömörítik a DVD video streamet, hogy elférjen egy írható DVD-n. Azonkívül a DVD decrypterrel ki lehet szedni DVD rip közben a hangsávokat meg a szükségtelen feliratokat, azzal is lehet helyet spórolni.

(#20) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Ha a mostani árakhoz képest esik még 30-40%-ot, veszek egyet. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#21) Apika válasza fanatic (#13) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Olvasd el a #6-ot is...

(#22) nap


nap
addikt

''Az árak alakulása következtében karácsonyra már várhatóan sokak gépébe kerülhet majd itthon is DVD-meghajtó.''
A ''DVD-meghajtó'' ebben az esetben konkretan DVD irot akar jelenteni, vagy ebbe beletartozik a DVD olvaso is?
Azonkivul, annyira nincsenek meg lent az arak, hogy gondolkodni kelljen egy dvd iron egy cd iro elleneben.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23) joghurt


joghurt
addikt

Miért is kell DVD író (a filmek DivX helyett DVD-re másolásán kívül)? Veszek egy 120 GiB-s vinyót 18 kFt-ért. Ez 150 Ft/GiB, és ha akarom, akkor letörlöm és felveszek rá mást. Egy üres DVD ára mondjuk 700 Ft, azaz szinte hajszálra 150 Ft/GiB. Viszont csak egyszer használható. És az árához hozzájön az író egy lemezre vetített ára.

És akkor a helyfoglalást még nem is hasonlítottuk össze...

A tej élet, erő, egészség.

(#24) tildy válasza joghurt (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudod a szó elszáll az írás megmarad:)
Én jobb szeretema fontos adataimat cdre kiírni!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) vati válasza joghurt (#23) üzenetére


vati
senior tag

Azért vedd figyelembe, hogy a nyers DVDk áresése is játszik: mostanra az írható DVD fajlagosan olcsóbb mint az írható CD.
Tehát ha egyszer van író, olcsóbban és kényelmesebben lehet archiválni. (a korongmennyiség leosztódik 6-al, egy full backup 1 korong és nem 3-6)
Nem tudom hogy vagytok vele, én mostanra belepistultam a szaporodó archiv CD-hegyek katalogizálásába és tárolásába.

Már csak arra várok hogy tanuljanak meg kicsit hibatűrőbb, fejlettebb DVD-olvasókat csinálni - ami nekem volt, mind sz@rakodott az írott DVDkkel, no meg a sok szabvány - még van egy kis őskor filing a DVD körül, mint a CD-korszak elején anno.

Ja, én se vagyok nyugodt, ha az adatom csak vinyón van meg.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#26) dabadab válasza tildy (#24) üzenetére


dabadab
titán

Hat, a csuda tudja.
A vinyomon vannak meg a '90-es evek kozeperol szarmazo file-ok (de szepen mondtam :) ), viszont abban nem vagyok teljesen biztos, hogy egy irhato CD kibir akar 5-10 evet (raadasul sokkal macerasabb egy rakat CD-t/DVD-t ket evente ujramasolni, mint egy vinyot (merthogy ezt teszem))

DRM is theft

(#27) vati válasza nap (#22) üzenetére


vati
senior tag

Ehhez a cucchoz mit szóltok?
http://www.depo.hu/?page_number=6&id=14045&lid=1&csid=251

Röhej, csak egy huszassal van a combo drive-ok ára fölött. (duplája)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#28) tildy válasza dabadab (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem nincs ilyen:)
Nem bízom a mágneslemezben.....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) vati válasza dabadab (#26) üzenetére


vati
senior tag

Ez a CD-élettartam érdekes: nekem már szartak be CDk, de mind ugyanabból a huszas dobozból, tehát még széria-/típus- hiba is lehet.
Az irodalom 10-200 éveket mond, kísérleti alapon (kemencében ''öregített'' CDk)

Vannak 1996-os írott CDim amik ma is kifogástalanok pedig nyüstöltem is őket rendesen, és van(volt) pár, 2 év alatt megzakkant 2001-es. (semmi karc, elő se vettem, aztán amikor kellett volna...)
Tanulság: fontos cuccok legalább 3 különböző CDn, lehetőleg különböző gyártmányúakon!

nem CD: a legaranyosabb amikor 2000 körül végleg leszereltem az 5.25'' FDD-met, előtte beleraktam egy utoljára 1988-ban használt és azóta pihenő nagyfloppyt. Hibátlanul beolvasta mind a kemény 360 kilót :) Megérte, életem egyik első PC-s programja volt rajta.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#30) vati válasza tildy (#28) üzenetére


vati
senior tag

Pedig ha nincsenek el.mágneses tereknek kitéve (hurcibálás, autó, egyéb járművek, elektromos berendezések közelsége) hosszú életűek tudnak lenni.

Nekem mindig azok a floppyk döglenek meg amiket magammal hordok. Ami áll a szekrényben, semmi baja x év után se.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#31) vati válasza vati (#30) üzenetére


vati
senior tag

...most látom a vinyóra gondoltál.
>10 év alatt nem vesztettem adatot hdd hiba miatt.
Fontos dolgok duplikálva több partíción, a még fontosabbak >1 hdd-n.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#32) hungeek válasza joghurt (#23) üzenetére


hungeek
senior tag

a számításodban csak egy hiba van:
''Egy üres DVD ára mondjuk 700 Ft'', jah... persze, a márkás tokosoké :) de a Princo etc. rudas ~350/db.... úgye hogy így sokkal jobban kijössz mint egy winyóval? :D

(#33) Male válasza vati (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Hát nekem már sokminden szállt el több különböző vinyóról, azóta minden fonotsat kiírok CD/DVD-re. Pl az utolsó eset: egy 15 GB-os AVI volt a vinyómon hónapokig (nem értem rá feldolgozni, na jó lusta voltam:) ), majd amikor sorra került volna, már csak 2 mega volt meg belőle -> egyszerűen 2 MB-os lett a file, pedig senki sem nyúlt hozzá, gondolom a WinXP ''kijavította'' az NTFS partíciót egyik indulása során.

(#34) twollah


twollah
nagyúr

Lassan erni fog a DVD-iro vasarlas?

(#35) _Volkovy_ válasza hungeek (#32) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

rudas dvd..igényesség meg leszaladt kenyérért.. :)

(#36) Flashcash válasza hungeek (#32) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A DVD árakról:
Magyarországon nem éri meg boltban DVD lemezt vásárolni. Az Artijus cimke ami a DVD-n van, úgy tudom önmagában 2-300FT-ba kerül. És itt még a DVD lemez ára, kereskedő haszna szóba sem került.
Külföldön szomszédos országokban néztem árakat (szlovákia,ausztria) Sony DVD-RW 600FT, Panasonic 4X DVD-R 650FT, még a helyi mediamarktban is ált. 2-3 euro-ba kerülnek a DVD-R lemezek.

(#37) PrinczA


PrinczA
őstag

Ha azt nezem, hogy az elso cdirom Teac aszem 4*4*8 38eft volt akkor ez nem is draga:

NEC ND-1300A 3 30.900 / 38.625
Sony DW-U10A 3 35.500 / 44.375
LG GSA-4040B 13 35.600 / 44.500
MSI DR4-A 2 37.990 / 47.488
Sony DRU-510A 4 50.610 / 63.263
Sony DRU-500AX 8 50.900 / 63.625
Plextor PX-708A 5 59.200 / 74.000

lehet le kene cserelnem a 3. cd iromat Teac 42*x*48 :F

(#38) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Az Artisjus egyszerűen rablás. Mi értelme van annak, hogy fizetni kell, de másolni mégis illegális? És egyátalán ki kapja azt a pénzt?

Aki hülye, haljon meg!

(#39) -Devil- válasza Flashcash (#36) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Egerszegen a Tesco-ban (Nem Tesco gazdaságos DVD!) 800 Ft-ért láttam Verbatim DVD+R lemezt.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#40) dabadab válasza L3zl13 (#38) üzenetére


dabadab
titán

Masolni alapjaba veve legalis, olyan filmet/zenet masolsz/toltesz le magadnak, amilyet csak akarsz, bovebben az Artisjus FAQ-jaban.

DRM is theft

(#41) Taky


Taky
senior tag

Hali!

Nekem is szállt már el vinyó, rajta első Diablo 2-es barbárom 40-es szintjével eggyütt.:O

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#42) Taky válasza PrinczA (#37) üzenetére


Taky
senior tag

Ja, én is le akarom cserélni a cd rw-met dvd-+rw-re, csak azt nem tudom minek.:F

Meg akkor nem tudnék 48x-an írni cd-t, csak 40x-en(PLEX708A), és lehet, hogy a minősége sem lenne olyan, bár Pextor.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#43) hungeek válasza _Volkovy_ (#35) üzenetére


hungeek
senior tag

légyszi magyarázd el nekem miért szaladt le kenyérért :)

veszek egy rúd dvd-t (30 db-jával), és mivel van itthon 200 db üres cd-tokom így a már megírt dvd-ket beteszem cd-tokba felcimkézem, király meg minden....
ha a minőségre gondolsz esetleg: Princo 4x dvd-r => MINDEN OLVASSA, GOND NÉLKÜL

ebben mi az igénytelenség?

az Artisjust meg magasról és hígan!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] DVD-író árak szabadesésben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.