Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FehérHolló


FehérHolló
veterán

''...ráadásul más gyártó kínálatában egyelőre nem is jelent meg Quad FX-kompatibilis típus (vélhetőleg a későbbiekben sem fog)''

Ennek az okát nem teljesen értem. Van sejtésem róla, de a sejtések nem sokat érnek. Valaki elmagyarázná nekem, hogy miért?

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ua. a szitu, mint anno a C2D-nél. Alaplaphiány, drágaszág stb. Fog ez még változni, de addig az Intelnek áll a rúd...

<< Heimdal >>

(#3) robekri válasza FehérHolló (#1) üzenetére


robekri
addikt

Talán mert, mint a hírekben is nagyon-nagyon drága lesz! :O

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4) Renwick válasza FehérHolló (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Rohadt drága a fejlesztés, kevesen veszik, ráadásul már most tudható, hogy a cucc életciklusa sem lesz hosszabb fél évnél.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) ftc válasza FehérHolló (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

meg ha minden igaz akkor jönnek az ilyen AMD chipsetes lapok és NV-nek pápát intenek ezen a fronton...

(#6) Gaben01


Gaben01
őstag

Jelenleg elég érdekes irányba halad az amd :F
Én azért örülnék neki ha valami életképesebb és olcsóbb újítással állnának már elő.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7) Renwick válasza ftc (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Szerintem a Quad FX-nek nincs jövője. Kellett valami gyorsan a Core 2 Quad ellen, ez lett, de az AMD igazi négymagosainak megjelenésével ez a platform halálra lesz ítélve...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) pilóta válasza Renwick (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szvsz ez már halva is született. Teljesen érthetetlen, hogy miért akarna bárki ilyesmit venni?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) azbest válasza Renwick (#7) üzenetére


azbest
félisten

kivéve ha a 4 magosokból is belemegy 2 db :U

(#10) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Keselyűk! :(((

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) ftc válasza Renwick (#7) üzenetére


ftc
nagyúr

ok hogy nem lesz értelme de tegyük fel..X4 is belemegy majd egy hasonlóba..

de nézve az árakat 2 utas opteront + lapot hozzá olcsóbban kihozok...

(#12) FehérHolló válasza Renwick (#4) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi a választ mindenkinek!
Az első kettőre tipeltem, de az az érzésem támadt, hogy ASUS-nak ez valószínűleg nem az eladott lapok miatt fogja megérni, hanem mert ''valaki'' pénzeli, hogy ''ugyanmár, gyártsál ilyet is lécci!''.

Skynet is real. It's called Google.

(#13) ftc válasza FehérHolló (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

jah igen a legfontosabb az Asus a kizárólagos gyártó partner.... :U

(#14) FehérHolló válasza ftc (#13) üzenetére


FehérHolló
veterán

Inkább maradjunk a forgalmazó kifejezésnél! :)

Skynet is real. It's called Google.

(#15) ftc válasza FehérHolló (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

(#16) venember83


venember83
nagyúr

Atmeneti megoldas, ezert ritkasag (lesz), de pillanatnyilag egyike a leggyorsabb rendszereknek, akiknek ez kell, azok meg is fogjak fizetni.

(#17) tomazin


tomazin
veterán

hát ahogy olvastam az jutott eszembe mennyit fog ez érni 100év múlva,mert olyan keveset adtak ki belőle,hogy csak a gyűjtőknek lett ilyenje...

(#18) fLeSs válasza Renwick (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a platform nem, csak a 2magos FX-ek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) dezz válasza Renwick (#7) üzenetére


dezz
nagyúr

Az Agena FX-et direkt ehhez gyártják majd. (Az Agena és az Agena FX K8L alapú natív 4-magos proci lesz.) Szerintem lesz piaca a 2x4 magos konfignak. Addig persze tényleg nem érdemes venni. Tehát, ennek élete még el sem kezdődött igazán. :)

szerk: megelőztél :) (+más is utalt már rá)

[Szerkesztve]

(#20) CYX válasza Renwick (#4) üzenetére


CYX
aktív tag

Nem akarok kötözködni, de a Quad FX nem simán 2 db Opteron 2 magos proci szorzózár nélkül? Ha ez így van akkor olyan bazi sokat nem kellett fejleszteni hozzá.
tehát
A Quad FX egy exkluziv opteron procicsomag (szerintem ;))
illetve
A 4 magos Opteronok is bele fognak menni a lapba, ha ha jól tudom. Tehát akkor az alaplap sem egy rövidtávú dolog.

(#21) Csapi007


Csapi007
veterán

:(
Mért van ez?

"Csak úgy mondom"

(#22) DeadMeat válasza CYX (#20) üzenetére


DeadMeat
veterán

persze h ua.Mitol is lenne mas?Csak a szorzozar van kiveve belole,meg nagyonjo anyagbol van.Ennyi a lenyeges kul.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#23) Ste


Ste
addikt

béke poraira

korábbi tesztet olavstam róla, s nem volt bizalom gerjesztő :U

(#24) Renwick válasza CYX (#20) üzenetére


Renwick
őstag

Így van, a CPU nem új fejlesztés, az alaplap, illetve a chipset viszont vadiúj darab, és itt ugye arról volt szó, hogy más gyártó miért nem csinál alaplapot a platformhoz... :)

A kétprocesszoros rendszereknek desktop vonalon szvsz akkor sincs (és vélhetőleg nem is nagyon lesz) piaca, ha belemegy a négymagos CPU a lapba...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#25) Hack3er


Hack3er
őstag

Csődbe fog menni az AMD ha igy fojtatja. :U

Mindenki inkább az intelt vesz mostanába.

[Szerkesztve]

(#26) CYX válasza Hack3er (#25) üzenetére


CYX
aktív tag

Nem igazán értem miért menne emiatt csődbe, és azzal sem értek egyet, h. csak intelt vesznek. Hiszen nem a csúcsszegmens az amin mérni kellene a gyártót, hiszen men mindenki duál illetve quad magos procit vesz, hiszen irodai célokra teljesen felesleges és az olcsó egymagos szegmensben igenis erős az AMD és jobb teljesítményt nyujt szerintem mindt intel azonos áron, mindamellett h. AM2-es lapokba simán lehet beletenni idővel az erősebb jobb procikat.

(#27) hardzsi2 válasza Hack3er (#25) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Nem fog csődbe menni, de az tény, hogy most komoly sz@rban vannak - legalábbis desktop fronton. Ez a platform csak egy szánalmas parasztvakítás a valódi quad procijuk (K8L) megjelenéséig; addig is legyen mit mondani/mutatni. Hasonlóan az ATI-hoz (ami ugye már AMD :D ), amitől pedig az Nvidia húzott el tetemesen - de ki tudja mit hoz az R600.

Az AMD lecsúszását előre lehetett érezni, mert az A64 platform bejeletése/bemutatása (és ragyogása) már jópár éve történt, azóta szvsz (desktop fronton) nem csináltak semmi érdemlegeset (az AM2/DDR2 váltás nem tekinthető annak) és eltunyultak. Most pedig a vezetőség rátapos a fejlesztők gigájára (nyilván ezt tette az akkor problémákkal küszködő Intel is, így született a Core & Dore2) és így az agykapacitásukat végre megfelelő irányba állítják, hogy valami ütős választerméket produkálhassanak. A K8L papíron pl. egész ígéretes.

Majd meglássuk...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#28) rup1u5 válasza CYX (#26) üzenetére


rup1u5
nagyúr

őőőőő
ez a cikk történetesen pont nem az olcsó procikról szól

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#29) dezz válasza hardzsi2 (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

K8L nem= 4-magos K8, hanem
K8L = továbbfejlesztett K8, amiből lesz 1,2 és 4 magos változat is

(#30) venember83 válasza dezz (#29) üzenetére


venember83
nagyúr

Hanyadjara latom ezt leirva s hanyan meg mindig nincsenek tisztaban vele... :U

(#31) Angelo69 válasza hardzsi2 (#27) üzenetére


Angelo69
senior tag

Csak kerdes hogy birja e ugy anyagilag mint az Intel.
Mert ugye nem egy ''sulycsoport'' a ket ceg.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#32) dezz válasza Renwick (#24) üzenetére


dezz
nagyúr

Biztos nem lesz valami nagy piaca, de mint munkaállomás még jó lehet. :)
A chipset végülis nem egy korábbi chipset új revíziójából 2db egymás mellett?

(#33) dokar válasza dezz (#29) üzenetére


dokar
addikt

K8L=K9, önálló vonal, csak féltek az AMD-ék a K9 kutyanév miatt :DDD

extra - SEXRay

(#34) dezz válasza dokar (#33) üzenetére


dezz
nagyúr

Így is lehet mondani, csakhogy akkor: K9 = továbbfejlesztett K8. :)

(#35) CYX válasza rup1u5 (#28) üzenetére


CYX
aktív tag

ez igaz, de az a hsz amire reagáltam az az egész AMD becsődöléséről szólt, és ezt próbáltam meg cáfolni.

(#36) CYX válasza dokar (#33) üzenetére


CYX
aktív tag

Ha jól tudom , akkor lesz K9, és a K8L ténylegesen (ahogy elöttem már mondták) K8 tuningolva
Tehát
K8L != K9 :)

De javítsatok ki ha tévedek

(#37) dezz válasza CYX (#36) üzenetére


dezz
nagyúr

Én meg úgy tudom, hogy a ''K9'' név - valószínű az említett, vagy más hasonló okból - ki lesz hagyva, és a köv. a K10 lesz.
(A ''tuningolva'' kifejezés nem az igazi, inkább kibővítve, picit átdolgozva.)

[Szerkesztve]

(#38) Renwick válasza dezz (#32) üzenetére


Renwick
őstag

Nem, az nForce 680a SLI teljesen új fejlesztés....

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#39) FehérHolló válasza ftc (#15) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi a linket!

Ez egy kedvelt szófordulatuk, már nem először olvasom (azt hiszem az s939->AM2 váltásnál is majdnem szó szerint ezt írták le :D ): ''An un-named product manager company accused AMD of, ''acting like Intel''. ''We won't help them in future'', he said.''

Skynet is real. It's called Google.

(#40) dokar válasza CYX (#36) üzenetére


dokar
addikt

K8L a következő generáció, vagyis normális névválasztás szerint most K9 lenne.

''Some claim that the cancellation of the K nomenclature is likely an attempt by AMD to avoid ridicule caused by the similarities between ''K9'' and ''canine'', but this is only conjecture, considering K7 and K8 were only internal codenames for the processors that AMD marketed as the Athlon and the Athlon 64, respectively.''

extra - SEXRay

(#41) Ősember


Ősember
őstag

igazábol nem értem miért volt ennyire fontos ezt kihozni, amikor marketing szempontbol sincs tul sok értelme. lényegében gyengébb, mint egy core rendszer, tehát még az árát sem kompenzálja a teljesitménye, akkor meg hova szaladjunk vele? :F nem látom át, biztos aljasan hátba támadnak :C

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#42) hardzsi2 válasza dezz (#29) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Kösz a kiegészítést neked is és venember83-nak is és elnézést az esetleges félretájékoztatásért.

Hogy mennyire tekinthető gyökeresen új platformnak, vagy mennyire csak egy ráncfelvarrt K8, azt tényleg nem tudom (bár az eltéréseket részletesen felsorolják itt: [link]
és itt is: [link] )
de egyik cikk sem nagyon említi a két és egymagos változatokat, ezért jegyeztem meg csak a négymagot - és a jelen cikk szempontjából ez a lényeg: ezek lesznek az AMD első, TÉNYLEGESEN 4 MAGOT TARTALMAZÓ chipjei - szemben a cikkben szereplő 2x2 magos kényszermegoldással.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#43) Kriza válasza Gaben01 (#6) üzenetére


Kriza
őstag

Igen, igen, mint régen a 3dfx a Voodoo5 korában. :( Kár lenne értük.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#44) Kriza válasza Ősember (#41) üzenetére


Kriza
őstag

Szerintem azért, hogy legyen nekik is egy 4 magos (2x2) rendszer. Megvenni meg majd az fogja, aki vagy elvakult AMD fan, vagy egyszerű user, és úgy gondolja, hogy a 2 processzor (AMD Quad FX) gyorsabb, mint az 1 (Intel Core 2 Quad), hiszen többnek néz ki, és brutálisabb benyomást kelt, arról meg fogalma sincs, hogy mi van a chipben.



[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#45) dokar válasza hardzsi2 (#42) üzenetére


dokar
addikt

ez is elég részletes: ;)

o New instructions LZCNT, POPCNT, EXTRQ/INSERTQ, MOVNTSD/MOVNTSS
o Extension to the AMD64 instruction set during 2007; AMD plans this for Revision H chips.
o New SIMD instruction set and new, wide SIMD units; in a yet unspecified time frame.
o Implementation and possibly adding extensions of SSSE3 (which was called ''SSE4'' prior to its official name announced) and/or SSE4, which AMD codenamed SSE4a, reportedly to have Intel 64 optimized instructions removed in SSSE3 and/or SSE4 and implemented into the new CPUs.
o More aggressive prefetching (16 bytes to 32 bytes)
o Out of order loads
o 128 bit wide Floating point units
o Larger Out of Order (OoO) buffers
o Greater number of entries in Branch Target Buffer
o Probable new additions to micro-ops ROM
o Four processor cores (Quad-core)
o independently changeable core voltages
o Split Power Planes, first dubbed Dynamic Independent Core Engagement or D.I.C.E. by AMD and is now known as Enhanced Cool 'n' Quiet, which ''clock-gen'' or PLL (Phase-locked loop) present in each core and the northbridge, allowing the cores and the northbridge to scale up and down power consumptions automatically.
o Large Level-3 non-inclusive cache of at least 2 MB shared cache between processing cores on a single die (each with 512 KB of independent second-level cache).
o Z-RAM technology, projected to bring up to 4-5 times the cell density of current SRAM for CPU cache, which may or may not be in time for 2007 implementation.
o 48-bit memory addressing for the address BUS of massive memory subsystems
o Simultaneous DDR2, DDR3 support
o FB-DIMM support in server processors for Opterons after year 2008
o Memory mirroring support and Enhanced RAS
o Possible use of an interim socket dubbed ''Socket AM2+'' which supports HT 3.0 and DDR2.
o Possible use of new socket with DDR3 (Socket AM3), AM3 chips to be backward compatible with Socket AM2 motherboards; but socket AM2 chips will not be compatible with AM3 motherboards. Recent information indicates that Socket AM3 may not be deployed until AMD's 45nm manufacturing process is ready, due to the anticipated slow adoption of DDR3 (despite both bandwidth and energy efficiency over DDR2).
o In recent reports, AMD K8L CPUs will adapt two sockets namely ''Socket AM2+'' and ''Socket F+'', which is capable of running HyperTransport 3.0 with the use of DDR2 DIMMs. The ''Socket AM3'' will be postponed until 2008, the two suggested sockets have the same pin definitions as the old Socket AM2 and Socket F with the only difference of the capability of running HyperTransport 3.0 at working frequencies higher than 1.6 GHz.
o Quad-core parts and other Revision H parts are rumored to have two 64-bit independent memory controllers each with its own physical address space thus giving an opportunity to better utilize the available bandwidth in case of random memory accesses occurring in heavily multi-threaded environment. This approach is in a contrary to the previous ''interleaved'' design, where the two 64-bit data channels are bounded to a single common address space. It will be the first single-chip implementation of the non-uniform memory access architecture.
o HyperTransport retry support
o Support for HyperTransport 3.0, with HyperTransport Link unganging which creates 8 point-to-point links per socket.
o Support for HyperTransport 4.0 at an unspecified date; according to techreport.com and some other sources.
o Increased number of HyperTransport links per processor package to 4 (from 3 in current Opterons), and maximum socket count to 32; this will be implemented in Revision H Opterons.
o Official support for coprocessors connected via HyperTransport Expansion Slot (HTX)
o Opening cache coherent HyperTransport (ccHT) standard to third party developments: Torrenza initiative.
o Vector coprocessor support, which will bring 1-2 orders of FP/SIMD performance increase if a specialized processor is attached via coherent HyperTransport link in a specialized socket.
o Possible integration of GPU functionalities onto a CPU die or package codenamed ''fusion'' in 45nm process.


[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#46) dezz válasza hardzsi2 (#42) üzenetére


dezz
nagyúr

Pl. itt olvashatsz a kisebb változatokról. (Meg még jópár helyen, szal nem félreértés.)
[link]

dokar: huh, ez szép. Honnan van? :)

[Szerkesztve]

(#47) Thrawn válasza dokar (#45) üzenetére


Thrawn
félisten

Asztamindenit! :DDD
Nem unatkoztak AMD-ék míg ezeket kitalálták.
Amire leginkább kíváncsi voltam a a Z-RAM. A leírás szerint most akkor lehet megjelenik 2007-ben de lehet hogy nem :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#48) szélerőmű


szélerőmű
tag

Meglepő, hogy hiánycikk. Ekkora divat a tengerentúlon tájékozatlannak lenni? Egy rakat angol nyelvű tesztoldalon írták, hogy nincs értelme ilyet venni.

(#49) dokar válasza Thrawn (#47) üzenetére


dokar
addikt

Ha vkit bővebben érdekel a Z-RAM: [link]
A technológiát az AMD licenszeli a Innovative Silicon-tól.

extra - SEXRay

(#50) dezz válasza dokar (#45) üzenetére


dezz
nagyúr

''o Implementation and possibly adding extensions of SSSE3 (which was called ''SSE4'' prior to its official name announced) and/or SSE4, which AMD codenamed SSE4a, reportedly to have Intel 64 optimized instructions removed in SSSE3 and/or SSE4 and implemented into the new CPUs.''

Ez azt akarja jelenteni szerintetek is, hogy a K8L-ben valószínűleg benne lesznek azok az új utasítások is, amik a C2D-ből ki lettek hagyva (és majd a csak a Nehalembe kerülnek bele [[link]])?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.