Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Attól függ, hogy a kettő ennyi, vagy darabja? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) Legolas


Legolas
senior tag

Ezzel raadasul van meg 1 baj. En pl. nem tudok elkepzelni egy vga-t tv-out nelkul, mert mindennap hasznalom a tv-outot. Tehat itt nincs az a lehetoseg, mint az nvidianal, hogy veszek egy kartyat, aztan ha lesz penzem akkor megegyet es sli-be kotom. Hanem ha tv-outot is akar az ember, akkor egyszerre meg kell venni mindket kartyat (vagy elobb veszel egy simat, aztan a crossfire editiont), de ez akkor is gaz sztem.
Kulonben miert nem lehetett ezekre tv-outot rakni?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#3) Rez_Grof válasza pilóta (#1) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerinted? :D

Másrészt meg ha nincs miben hajtani akkor nem mindegy hogy mennyiért adják? :DDD:DDD
Szerintem komoly gondok vannak az Atinál. Évvégén itt fejek fognak hullani.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#4) Male válasza Legolas (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Őőő, nem igazán értem a problémát. Két lehetőség van, vagy egyet veszel, majd később mégegyet, vagy egyszerre a kettőt. Mindkét esetben egyből van TV kimenetes kártyád...

Ezzel a CrossFire/SLI megoldásokkal eljutottunk oda, hogy már a VGA köré kell építeni a gépet... (ennek mondjuk semmi köze az előző mondatomhoz, de mindegy :) )

(#5) SLYM válasza Rez_Grof (#3) üzenetére


SLYM
veterán

hacsaknem az új széria elsöpri az NVidia csúcskarikat!:DDD

szerintem a Crossfire csupán egy olyan ''extra'' amiből nem akar kimaradni az ATI. Láttuk, hogy nagyon sok játéknál nem ér semmit az SLI. Ez csak ugyanolyan marhaság, mint az SM3.0. (nem összekeverni a HDR-rel!!!!) :)

[Szerkesztve]

(#6) Mijo válasza Male (#4) üzenetére


Mijo
tag

Van egy harmadik lehetőség is: Nem veszel :DDD
Megvárod amíg kiderül, hogy nem is kell a külső kábel, mert lazán elég a PICe16 vagy 8.

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#7) pilóta válasza Legolas (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ezt nem igazán értem, mivelhogy van rajta TV out, ráadásul HDTV out...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) SLYM válasza pilóta (#7) üzenetére


SLYM
veterán

szerintem ő se érti!:DDD

(#9) anulu


anulu
félisten

[rosszmájúság ON]
:DDD!
[rosszmájúság OFF]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) anulu válasza SLYM (#5) üzenetére


anulu
félisten

SM3.0 nem baromság, csak egyelőre még a környékét sem használják ki.

amúgy meg az első mondatod a teszteredmények ismeretében poén! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) csudri


csudri
őstag

Ez egy röhej!

(#12) eXodus válasza anulu (#10) üzenetére


eXodus
őstag

Bővebben: link

Gondolom ezért írta a sm3.0 azt amit...

[Szerkesztve]

(#13) SLYM válasza anulu (#10) üzenetére


SLYM
veterán

igazad van! helyesbítek: ez olyan mintha azt reklámoznák, hogy lesz 6600GT 10240 MB memóriával! Minek? Fölösleges!:(

(#14) SLYM válasza eXodus (#12) üzenetére


SLYM
veterán

had ne magyarázzam el miért írtam! Keress rá és rádöbbensz, hogy ez mekkora reklámfogása volt az NVidiának. Az ATI csak belekényszerült, mert nem akart gyengébbnek látszani.:(

szerk: mondjuk kicsit lekéstek az új szériávan, meg a Crossfire-rel is.

[Szerkesztve]

(#15) thaler2


thaler2
senior tag

Kapkodás van itt ezerrel...:(

(#16) eXodus válasza SLYM (#14) üzenetére


eXodus
őstag

Ja csak hirtelen párhuzamot vontam a nem létező/hiányos sm3.0 és a marhaság sm3.0 között.

Egyébként mindek fejlesszenek rá ha idáig optimális esetben a normális videókarival rendelkezők fele nem tudja használni.
Elhiheted hogy a nextgen konzol korszakkal nem csak a puszta erő lesz előtérben.

(#17) rudi válasza eXodus (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért csak van valamiféle VS textúrázás Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) eXodus válasza rudi (#17) üzenetére


eXodus
őstag

Persze ez már ilyen szőrszálhasogatás.:DDD

(#19) faster válasza rudi (#17) üzenetére


faster
nagyúr

Igen, vertex textúra sampler nincs, viszont van ''Render to Vertex Buffer'' azza valamiféle visszacsatolás a pixel output és a vertex pipe bemenete között. Ez már majdhogynem az egyesített metódus, ahol csak általános shader alu-k vannak, amiko vagy vertex adatokat et számolnak vagy pixel adatokat.

(#20) Legolas válasza pilóta (#7) üzenetére


Legolas
senior tag

az X1800XT Crossfire edition-on nincs, gondoltam ezen sincs tv-out!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#21) Male válasza Legolas (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Csakhogy nem a Crossfire edition kártyát használod magában, a sima X1800XT-n meg van tudtommal...

Mijo #6: akkor nekem mégegy megoldásom van: egyáltalán nem veszek se SLI-t, se Crossfire-t, mivel nem nagyon játszom...

[Szerkesztve]

(#22) Mijo válasza Male (#21) üzenetére


Mijo
tag

Helyes, takarékos megoldás! :)
A tesztekből meg az jött le nekem, hogy a körítés is drága lenne, ha ki akarnád használni.

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#23) rudi válasza pilóta (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Hmmm. akkor engem nagyon átvertek... a mi X850 XT CF-ünk hátulja így nézett ki (a felső a CF kártya):
[kép]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

''másrészt a kártyákhoz passzoló alaplap jelenleg sehol sem kapható'' - hát ez így nem igaz, mert TTS-hez lassan érkezik a DFI CF-es lapja, LanParty UT RDX200CF-DR, csak az ára kicsit borsos! :DD

(#25) Achill3uS válasza KriszBoy (#24) üzenetére


Achill3uS
veterán

jesszus milyen pocsék az elrendezése, hülyeség volt belülre rakni a cpu foglalatot :U Bővebben: link

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#26) KriszBoy válasza Achill3uS (#25) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Pl nálam vagy egy Zalman 9500-hoz jó lenne, mivel az pont arra fújja a levegőt!

(#27) pilóta válasza rudi (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

De mivel vertek át? A spec azt írja, hogy van rajta. Nyilván átalakítót adnak hozzá. Vagy nem? Nekem nem volt szerencsém hozzá személyesen, csak a spec-t olvastam...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ilyet venni már akkora sznobság, hogy alaplap nem is kell. Lényeg, hogy van, oszt be lehet rakni a vitrinbe, hogy mindenki lássa.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#29) KriszBoy válasza TheVeryGuest (#28) üzenetére


KriszBoy
senior tag

De ha vki jó CF-es lapot akar akkor nincs más megoldás.... :C

[Szerkesztve]

(#30) Dassler válasza TheVeryGuest (#28) üzenetére


Dassler
őstag

:DD

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#31) nap


nap
addikt

Aki kifizet erte 350$-t az kifizeti a 400-at is. Nem nagy ar azert, hogy aki megveszi, elmondhassa, hogy neki mar van.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32) Jim Tonic válasza anulu (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

ROTFL. :DDD
És ez még csak a dolláros verzió.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) Tithian


Tithian
őstag

Crossfire - olyan mint a Volari V8: lehet nélküle élni, de minek.
Külön öröm, hogy nincs is ilyen deszka még.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#34) X@b3e


X@b3e
addikt

Engem még mindig hidegen hagy a CF, ugyanúgy mint az SLi. Minek?
Két X850 mire jó? X600-at meg összekötni:Y Akkor inkább egy csúcs VGA.
Viszont az X1800-ról nem igazán hallani túl jókat, épphogy befogja a 7800GTX-et:(

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#35) Kalwa


Kalwa
tag

Magyarországon az X850-es kártyát megkapod 120-130 ezerért a webboltban pedig cirka 85 ezerbe fáj. Lehet amcsik felvannak háborodva, de mi, ha szállítanának ide még mindig jobban járnánk, mintha egy itthoni boltban vennénk meg 150 ezer pénzért, amibe kerülni fog, ha egyáltalán lehet majd itthon kapni.

(#36) Solad válasza anulu (#9) üzenetére


Solad
őstag

te mekkora egy segg vagy :D:D:D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#37) kowk


kowk
tag

kisse gunyos hangvetelu cikk, de tetszik, mert pont jo helyen talal be. :C

(#38) kowk válasza KriszBoy (#24) üzenetére


kowk
tag

meg azert azt gondold at, h kinek kell C. kategorias ali/uli chipsetes szar :D

(#39) zax válasza KriszBoy (#24) üzenetére


zax
tag

Ez is csak reklámfogás, ugyanis a Crossfire bármilyen SLI-s lapban működik, nem kell emiatt kifejezetten ATI chipes lapot venni.

R.I.P. Pentium 4

(#40) arty válasza kowk (#38) üzenetére


arty
veterán

ha ezt komolyan irtad ....

.... akkor csak a tájékozatlanságodról tettél tanubizonyságot :)

Az még, ok, h párak szerint az AMD-k leégnek, de hogy egy chipsetet a 486os idők alapján ítéljen meg valaki, az a nem semmi :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) ALI_G válasza zax (#39) üzenetére


ALI_G
veterán

Ne haragudj, de nem pont arról volt szó a CF-ös cikkben, hogy próbálták SLI-s lapban és csak fekete képernyő fogadta őket? :S

(#42) zax válasza ALI_G (#41) üzenetére


zax
tag

Én több külföldi cikket is olvastam, ahol gond nélkül ment a CF SLI lapban.
Te hol olvastad, hogy nem megy?

R.I.P. Pentium 4

(#43) KriszBoy válasza zax (#39) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Jó hát itt szó se volt arról, hogy azt kell venni, de azért én biztos azt venném ha megszálott ATI rajongó lennék!
Én is olvastam, hogy ment két ATI kártya SLI-ben, asszem pont a DFI-ban, de gondolom én vmi sebesség növekedés jár az ATI chipszethez.... Aztán lehet tévedek! :F

(#44) nfsu17 válasza rudi (#23) üzenetére


nfsu17
veterán

Az én x850xt-m ezeknek a keveréke.
Tehát középen van ''video'', de nincs az a baloldalo kék dugó, hanem olyan két fehér van, mint felül.
Egyszerűbben: a fenti kép és a kártyám között annyi a különbség, hogy középen van ''video'' be/vagy kimenet.

Akkor most ez jó?
Vagy milyennek kell lenni?

(#45) nfsu17


nfsu17
veterán

Bővebben: link

Ilyen nekem az x850xt vivo iceqII hátulról..ilyennek kell lennie?

Bocs, hogy ide írok, de ennek a karinak nincs topicja.

(#46) nfsu17


nfsu17
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.