Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] DirectX 9 nélküli Matrox Parhelia? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bálintosz


Bálintosz
senior tag

Hmm... Már repesve várom, vajon milyen lessz a teljesítménye?

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#2) gericooper


gericooper
aktív tag

parhelia azt hiszem nem sikerült túl jól. gondolom ez a directx-es visszaminősítés sem jön túl jól nekik.

(#3) anaqer válasza Bálintosz (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Tessék??? ?F
Hogyhogy milyen lesz? Kint van egy éve! Csak nem bírtak hozzá normális DX9 drivert csinálni, és szó nélkül levettek minden DX9 utalást a honlapról. Fincsi, mi?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Bálintosz válasza anaqer (#3) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Huhh, én lemaradtam!!! Bocsi!!:C

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#5) MaUser


MaUser
addikt

Néhány gondolat: dx 8.1-re minősítették vissza, mivel bár ígérték, hogy szoftveresen megoldják, nem tették így a PS 2.0 helyett csak 1.3-at támogatja, ezenkívül bár hivatalosan tudja a VS 2.0-át is a Matrox nyilatkozata szerint ennek támogatását nem írják bele a driverbe win alá, így marad az eddigi VS 1.1. Bár ez így elég fura, hiszen ha tudná, miért nem engedélyeznék. Szvsz egyszerűen használhatatlanul lassú lenne, így inkább marad az 1.1-es.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6) simonzé


simonzé
addikt

Rendesen hülyének kell lenni, hogy valaki ilyet vegyen...
Amatőr szintre meg gamereknek iszonyat gyenge a teljesítménye, és iszonyat magas az ára (fordítva jobb lenne).
A Profik meg vesznek egy XGI grafikus kártyát 4 monitorkimenettel. És nem sokkal drágábban.

I don't fit in. I fit out.

(#7) MaUser válasza simonzé (#6) üzenetére


MaUser
addikt

Akkor veszel p750-et. De ha spórolni akarsz ott a g200mms vagy a g550dualdvi. Szóval a Matrox igazából 2d tervezéshez jó, mert elég sok lehetőséget nyújt a monitorokkal játszani. (edualview pl.) XGI meg most alakul, úgyhogy ne kevejük ide.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#8) Keitaro válasza simonzé (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

Gf4 körüli teljesítménye van, azért a 4x4 az tetszik benne. Én is akartam fejtegetni egy kicsit, de MaUser már megtette :)
A ''profik'' meg nem csak azért vesznek valamit mert x monitorkimenet van rajta

(#9) fanatic


fanatic
aktív tag

Ez a kártya amúgy se tetszett a magas ára miatt, hát most aztán meg pláne!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#10) Keitaro válasza fanatic (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Szvsz ha mérsékeltebb ára lenne, akkor nagyon jó lenne.
Gondolj bele egy 4*4-es felépítésű kártya DX9-es Vertex Shaderekkel (amit nem használnak ki...) és DX8-as Pixel shaderrel. 220Mhz-n (retail), és tud rengeteg dolgot, szóval pl egy GF4nél sokkal jobb választás lenne, ha... ha nem kerülne ötször annyiba :( (drága GF4-el számolva csak 3x annyiba)

(#11) MaUser válasza Keitaro (#10) üzenetére


MaUser
addikt

Én is ezen gondolkodtam.:) Ha 40eFt-ba kerülne már cserélném is a gef4-em hiába lassabb nála, de azt sem bánnám ha az csak kért monitort vinne. A Matrox üzletpolitikájáról meg annyit, hogy 2000-ben 7%-os részesedésük volt az önnálló graf kártyák piacán ma meg 1%, bár az is inkább felfelé kerekítve. Elgondolkodtató, hogy a Parhelia megjelenése óta (lassan másfél év) még mindíg ugyanannyiba kerül ($374). Szóval nagyon úgy fest egy korszak végetér és többé nem lesz olyan Matrox amit játékra is érdemes lenne megvenni.:( Pedig a p650 sem lenne rossz dolog, de nem 50eFT-ért kellene adni, hanem 20-25eFt-ért....

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#12) fanatic válasza Keitaro (#10) üzenetére


fanatic
aktív tag

Sok a ha, és a kártya attól még drága! :(

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#13) Keitaro válasza fanatic (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Csak egy ha volt. Az pedig az árára vonatkozik. Szóval nem rossz ez, csak nagyon drága. Nettó 20-30 között best buy lenne :)
De messze van attól

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] DirectX 9 nélküli Matrox Parhelia? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.