Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kowk


kowk
tag

mar egy ideje bejelentettek, en akkor el is hataroztam, hogy ez lesz a kovetkezo gepem ;)

(#2) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Bő fél guriga... elég szép, de nagyon nem sírnék ha utánamvágnának egy ilyen kis ketyerét

-= No way back from Here =-

(#3) anaqer válasza [lAyCsI] (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Hát nem tudom, ha jól etalálnak négy kilóval az azért könnyet csal a szemekbe...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) [lAyCsI] válasza anaqer (#3) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Férfiasan kiállnám!!!!
...aztán jó messzire elszaladnék vele:D

-= No way back from Here =-

(#5) Alex91


Alex91
félisten

Notebooknak nehez, asztalinak draga...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

nemtom ti hogy vagytok vele, de sztem nagyon rondára sikeredett.:U nem tom miért olyan kicsi a billentyűzete, azzal tuti nem lehet rendesen játszani. lehet hogy azt gondolják, aki játszik az úgy is ráköt egy rendes billentyűzetet?:F

(#7) kowk


kowk
tag

mutass mar ennel jobb DTR notebookos legyszives :D asztali gepet x800xt-vel siman veri, nezz korul THG teszteken. ha ehhez hozzaszamolunk egy 3-4ora uzemidot, akkor siman jo az :) es akarhogyis nezem, a 2k-s induloar korantsem olyan veszes. pl siman lecserelem az asztali gepem egy ilyenre, rateszek meg 100 rugot, es mar ki is maxoltam (2.13; 2g ram)

(#8) Hurracan


Hurracan
tag

Érdekes, mert nekem sem tetszik, de most az egyszer nem a külsőt nézem és akkor nagyon f@sza! El tudnám képzelni az asztalomon mikor reggel felkelek!:C

(#9) Den


Den
veterán

azt nem értem miért nem szereltek rá kerekeket, meg húzó foggantyút. ennél olcsóbb bőröndökön is van :) meg minek bőröndbe számítógép? hova fér a ruha :F

www.simson4t.hu

(#10) Raymond válasza FlasH-BacK (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Nem a billentyuzet a kicsi, a laptop nagy :)) Ezert tunik kisebbnek. Egybkent standard (laptop/notebook) meretu.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) AMD Power


AMD Power
titán

Biztos nagyon cuki lehet! De mondjuk lesz vagy 500K annyiért meg nem kéne!

(#12) Raymond válasza kowk (#7) üzenetére


Raymond
félisten

3-4 orat nem hiszem hogy kibir. Az enyem (Inspiron 9300) 2 orat bir ki es abban csak 6800 Go van - 27W vs. 60W az Ultranal. Egyebkent megegyezik ezzel, de meg ket kulonbseg van - a procim ''csak'' az 1.86-os es a keret feher nem fekete :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) Raymond válasza Den (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Hogy oszinte legyek nem olyan nagy mint amilyennek elkepzeltem es nem is olyan nehez. Igaz a Samsung X10-et megeszi reggelire meretben es sulyban is :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) Lars


Lars
őstag

Kicsit fura, de meg tudnám szokni én is.
Ha nem kerülne ennyibe, még lehetne is rajta gondolkodni. Elvégre ez már tényleg kiváltja az asztali gépeket, ráadásul még hordozható is. Monjduk az a majndem 4 kiló nem es subnotira jellemző, de nem is az volt a cél. Lanplartyra ideális lenne. Ember bedobja a kocsiba és már kész is van.
Tetszene ha adnának egyet, 2 év mulva megmondom beválik-e ténylegesen :D

(#15) marcee


marcee
addikt

Ezekhez az asztalit kiváltó modellekhez lassan már azt is írni kellene, hogy az aku tömege mekkora.
Haveromnak van egy ilyen 4kg körüli notebook-ja (p4-2.6, 512, 17'', dvd-rw), azért volt rá szüksége, hogy otthon, irodában, nyaralóban ugyan azon a gépen tudjon dolgozni. Ő például a melóba soha nem cipeli az aksit, azzal is nyer kb egy kilót.

\m/

(#16) Hurracan


Hurracan
tag

Csak tudjátok azon filiztam itt köze magamban.......hogy.........ugye fél miska nem semmi egy ilyen gépéert! És azért ez sem örökre szól, és nem is lehet őket ugy tuningolni, kicserélni benne dolgokat, ill lehet de 2*es árakon, ez tényleg csak annak éri meg akinek van rá suskája, meg szüksége is! És akinek csak egy gépe van amit mindere használ!:B
Mondjuk ezzel együtt el tudnám videlni még a ''szerény'' 4 kilóval is! De most jön a másik dolog ''bedobom a kocsiba''...........namos akinek ilyene van, van kocsija is, és az se trabant vagy suzuki :DDD:DDD:DDD:DDD

(#17) Balage20


Balage20
csendes tag

Hi! Szerintem nagyon tutti kis gép! Nekem is Dell van! Csak Latitude D810! Bövebben az adataimnál!
Nagyon tutti gép! Igaz az enyémben csak X600-as kártya van de minden fut vele szépen, ráadásul cserélhető! Én speciel FarCry-al játszok neten a haverokkal és az X600-as a legjobb beállitásokkal minden maxra állitva akadozás nélkül fut. Az aksija is ha csak netezek programozok stb. olyan 4,5 órát bir.
Nagyon jók ezek a Dell gépek nem hiába ők a legnagyobb gyártók a világon!

Dell Latitude D810 (Intel 915 chipset, Pentium-M Dothan 2.13Ghz 2MB/533FSB, 1GB DDR2 RAM 533 MHz Dual chanell, WUXGA LCD (1920x1200), Radeon X600 128 MB, 8x DVD+-RW, 80 GB HDD, intel wifi b/g, bluetooth)

(#18) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintem ha valaki játszani akar az akkor ne notebook-t vegyen! 500K-ból olyan asztali PC-t veszek mint egy kisebb szerver! A Notebook nem játékra való szerintem! Persze jó ,hogy ha megy rajta valami game , de nem erre van!

(#19) Hurracan


Hurracan
tag

Igen és is ezen az állásponton vagyok, hogy 500ból már csoda gépet lehetne venni!
De mondjuk azért én még soha nem káromkodtam hogyha ment a HL, vagy az UT 2004 a lapin:DD:DD

(#20) L3zl13


L3zl13
nagyúr

''A 39,4 x 28,8 x 4,2 cm-es gép 3,9 kilogrammot nyom, amihez még hozzájön a tápegység csaknem egykilós tömege;''

Skacok, ez nem 4 kg, hanem 5... Két normális noti kijön belőle árban és súlyban... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#21) X@b3e


X@b3e
addikt

Elég arcos dolog lenne bevirítani egy ilyennel LAN partyra :U

MOD: És hol jön az az 5kg a 30kg-s Chieftecemhez :D

[Szerkesztve]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#22) LordX


LordX
veterán

Tessék nem fikázni, hogy nehéz, ez egy DTR gép, nem arra való, hogy hurcolgasd :)

(#23) Hurracan


Hurracan
tag

Akkor nem is kell notebooknak nevezni, meg akkor nem is kell ebbe a Fórumba tenni:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD

(#24) LordX válasza Hurracan (#23) üzenetére


LordX
veterán

Te, ez egy hírhez való fórum, arról szól, amiről a hír szól :)

(#25) marcee válasza AMD Power (#18) üzenetére


marcee
addikt

Ma már nem lehet azt mondani szvsz, hogy egy notebook erre vagy arra nem való. Megvannak a hordozhatósági/teljesítmény kategóriák, úgyhogy szinte mindenre jó. Nemhiába az usá-ban már több fogy mint asztali.
Ez a gép meg tényleg baromi kényelmes lanpartira, ha a billentyűzete alkalmassá teszi. (nem vagyok hardcore gamer, nem tudom megitélni)
Bennem még sosem merült fel, hogy elmenjek egy partyra, de ha lett is volna rá lehetőségem/kedvem akkor is elég komoly visszatartó erő lenne a gépcipelés körülményessége. (19col crt, de a gép is elég brutál nehéz)

De csak ha abba belegondolsz, hogy egy asztali konfig ilyen teljesítménnyel és tft-vel (!) szvsz nem áll meg 3-350k-ból akkor már kifejezetten barátinak mondható az ára.

[Szerkesztve]

\m/

(#26) L3zl13 válasza LordX (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De játékra vajon mennyire jó a noti kijelzője?

Aki hülye, haljon meg!

(#27) Hurracan


Hurracan
tag

Egyszer tök tesztelnék egy ilyet, hogy milyen lehet hogy egy ilyen kis izébe belefér minden amit akarsz, és megy is rajta minden..............( elvileg:DDD )

(#28) marcee válasza L3zl13 (#26) üzenetére


marcee
addikt

17 inch Ultra SharpTM WUXGA with TrueLifeTM
NativeResolution: 1920 x 1200 pixels
MegaPixels: 2.3 Mpixels
Pixel Pitch: 0.191 mm
Luminance/Brightness (typical): 185 cd/m2 (nits)
Horizontal Viewing Angle: +/ - 65 degrees
Vertical Viewing Angle: +/ - 45 degrees
Contrast Ratio: 300:1


Ennél nem sikerült többet felkutatni.
Ezek a paraméterek asztaliban nem állnák már meg a helyüket, de notebook display-ben nem vagyok otthon, így nem t'om milyennek számít.

\m/

(#29) Raymond válasza marcee (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Az utanhuzassal nincs gond. Itt-ott latszik valamelyik jateknal, de semmi komoly.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) Lars


Lars
őstag

Notiknál kicsit más a látószög a tft-nél nem véletlenül.
Amúgy azért tudnám elképzelni egy lanpartyra, mert nekem is egy 19''-os CRT monitorom van, és a 3.-on lakok. Mire lecipelem a gépet majdnem el is megy a kedvem az egésztöl :D
Aztán meg ha megyünk 2-3an, akkor a kocsiba már macerás bepakolni 3 ilyen gépet, meg a 3 embert. Van olyan kocsi amibe belefér, de akkor lenne ilyen notim is, ami meg aztán elférne a mostani kocsimban is :U
Ördögi kör :D

[Szerkesztve]

(#31) fanti válasza Raymond (#29) üzenetére


fanti
addikt

Nagyon érdekelne, hogy az a proci ami a Te laptopodban van, mennyire tud kitömni egy 6800Go vezérlőt!?
Az a 6800 16 pipás?
Mennyit visz pl. 3dmark2003 alatt a konfigod?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32) Raymond válasza fanti (#31) üzenetére


Raymond
félisten

Benchmark eredmenyek:
Bővebben: link

A GF Go 6800 12 pipe-os, csak az Ultra a 16 pipe-os.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33) Hurracan


Hurracan
tag

Hát az! Milyen igaz! Meg aza sok vezeték ott a sztal hátulján amit napközbe nem látok.......:DDElég riasztó tud lenni amikor elhuzom a gépet!:D
Szóval szeirntem mindenki elfogadna egy ilyen gépet! Felőlem jöhetne most is! Jah és mellesleg még így is jobb vmilyen tekintetben mint az én mostani asztalim, szal.......:C

(#34) fanti válasza Raymond (#32) üzenetére


fanti
addikt

Nagyon tissztességes eredmények! Gratula! Még egy erős asztali rendszernek is lazán megfelel!
Szerintem!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#35) Raymond válasza fanti (#34) üzenetére


Raymond
félisten

Igen az adataimnal szereplot valtottam le vele - ez volt a cel. Annyi kulonbseg meg hogy egy 9800Pro kartyat hasznaltam nem a 9500Pro-t, de azt tegnap eladtam igy visszakerult a regi :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36) AMD Power válasza Hurracan (#19) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze az nem baj ha megy valami jó kis game!:) De ez nem egy elsődleges szempont egy notebooknál!

(#37) AMD Power válasza marcee (#25) üzenetére


AMD Power
titán

Persze végülis több szemszögböl is meglehet közelíteni dolgot! Egy LAN partis usernak ez egy állom!:) A Spanok előtt aztán lehetne vele villogni. képzeld ell az kis notebook-m veri az asztali PC-d!:C

(#38) kowk válasza Lars (#30) üzenetére


kowk
tag

35 kilos a moncsim, 40 kilos a hazam + kacatok. ma megyek lanra... :O

(#39) Raymond válasza kowk (#38) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor ez 20x annyi mint egy DTR laptop (4kg) :) Jo ''munkat''...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) AMD Power


AMD Power
titán

De alapjába véve egy notebook nem játékra való! Ez tény!

(#41) xedos válasza AMD Power (#40) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem az utobbi 1évben ez már megdőlt...
Én is úgy vettem a notimat, hogy a Battlefield 1942 elmenjen rajta...

(#42) Raymond válasza AMD Power (#40) üzenetére


Raymond
félisten

Nem teny. Mondjuk hogy ne csak a DTR-ek korul mozogjunk allandoan:

Egy Acer Travelmate 8100-as szeriaju notebook miert nem jatekra valo ? Jobb jatekokban mint sok asztali gep ami a itt a forumtagok tulajdonaban van (2Ghz P-M, 512MB vagy 1GB RAM, X700-as grafika). Ez a gep meretre inkabb egy notebook es nem egy laptop (en szeretem a nagyobb gepeket laptopnak nevezni) es jatekra kivaloan alkalmas.

Vagy a sok tobbi regebbi kiadasu gep ami meretben kicsi, de egy P4 vagy esetleg Athlon64 van bennuk egy ATI Mobility 9700-al ? Az a 9600XT-nek felel meg es egy 1024x768, 1280x1024 vagy eppen 1280x800-as display-en siman viszi nativ felbontasban a jatekokat. Semmiben nem kulonbozik egy hasonlo konfigal rendelkezo asztali geptol hacsak abban nem, hogy kisebb, konyebb, nem eszik annyi aramot es sokkal egyszerubben hordozhato.

Az aruk sem olyan egetrengeto mert ha egy hasonlo gepet akarsz osszehozni TFT-vel es kis meretben (SFF) akkor az arak ott is az egekbe szoknek. De ebbe nem akarok belemnni, mert ez mar nem arrol szolna hogy jo e jatekra vagy sem.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43) dat válasza Raymond (#42) üzenetére


dat
senior tag

Jogos. Egy Clevo m400a is simán jó játékra (hasonló a Raymond által említett gép tulajdonságaihoz), kisebb, könnyebb és 337e körül van... Ráadásul csendesebb is...


[Szerkesztve]

(#44) dat


dat
senior tag

''A fekete-ezüst színben megjelenő notebook kijelzőjének hátára egy átlátszó tok rögzíthető, amelyben képek, logók helyezhetők el, a hangszórók és a szellőzőnyílások pedig 16 színben világíthatók ki.''


jó drága karácsonyfa... Milliomos szülők 14 éves csemetéinek..

[Szerkesztve]

(#45) AMD Power válasza Raymond (#42) üzenetére


AMD Power
titán

Jó van benne valami , igen! De azért elsősorba munkára valók ezek kis aranyosok , de persze ma már bőven lehet is velük játszani!

(#46) Hurracan


Hurracan
tag

Pár év, ill dehogy........sokkal hamarabb, sőt..........Már u.arra fogjuk használni a notikat is mint az asztalikat! Most is vannak csoda gépek, amiken megy minden amit csak akarsz, igaz bele kell dobálni pár Mátyást a gép árába.........:DDD

(#47) AMD Power válasza Hurracan (#46) üzenetére


AMD Power
titán

Persze csoda gépek vannak 500K felett már lehet kapni!:)

(#48) AMD Power válasza Hurracan (#46) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze azért ha még lejebb fognak csúszni az árak biztos nagyon sokan fognak Játékra notebook-t venni! De ha megnézzük az eladásokat a notebook-k szemlátomást nagyon kellendők! És mindenki egyre (Intel , AMD , SiS.....) többet és többet fog fejleszteni illetve pénzt beleőlni ezekbe a masinákba! amitől remélem lesz egy nagy notebook ár háburó amiből mi csak gyöztesként jöhetünk ki!:)

(#49) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ma már nem vennék nem 64 bites alaplapot. Nagyon elősegíti az értékromlást.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) Lars válasza kowk (#38) üzenetére


Lars
őstag

Nehogy túlemeld magad, arra figyelj. Ha visszaértél kérünk jelentkezz le a fórumon, hogy minden rendben ment :D
Akkor te valószinűleg érted mire gondoltam.:U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.