Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Debütált az NV36 és az NV38 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Annak, aki nem járatos a témában, talán hasznos lenne beleírni a RAM sávszélességeket, illetve azt, hogy 128, avagy 256 bitesek.
nVidiánál már agyon van ködösítve, de talán arra is van vmi gyári info, hogy hány pipeline van a VPU-ban.

A legjobb aláírás a héten

(#4) Yutani válasza erdoke (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Valszeg az NV38 256 bites memóriával van szerelve, az NV36 pedig 128 bittel. Mint mostanában a high-end és middle-range kategóriák.

#tarcsad

(#5) FreeM


FreeM
aktív tag

Úgy látom, hogy most az eredeti cikkhez ''hozzá lett költve'' egy rész, ugyanis pl. a gyártók listája nem szerepel ott, itt viszont igen. Ebbe belekerült az ASUS neve is, pedig az nVidia eredeti sajtóközleményében nincs benne, sőt, azóta szinte mindegyik gyártó hivatalosan bejelentette ezekre a chip-ekre épülö kártyáit, amelyek azonnal el is érhetőek, de az ASUS-nál semmi sincs.

Akkor miért rakta be a PH! az ASUS-t? (Működött a cut-copy-paste? :()

(#9) Reac^


Reac^
őstag

Tom faternál már teljes tesztet olvas6tok a kártyákról!

http://www.tomshardware.com/graphic/20031023/index.html

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#12) anaqer válasza Reac^ (#9) üzenetére


anaqer
veterán

Meg hatszáz másik helyen. ( Anand, Guru3D, Digi-Life,stb.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) Vikthor válasza Reac^ (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Így akartad:

[L]http://www.tomshardware.com/graphic/20031023/index.html[/L]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18) erdoke válasza Yutani (#4) üzenetére


erdoke
titán

Természetesen én tudom, melyik hány bites, csak azt mondtam, a hírben is jó lenne, ha szerepelnének ezek az alapinformációk. :P
Pipelinokról szóló nVidia meséket nem szúrnám be, ha nem muszáj, mert egyrészt nem erről szól a topic, másrészt nem akarok flémelni.

A legjobb aláírás a héten

(#19) Reac^ válasza Vikthor (#13) üzenetére


Reac^
őstag

jah, köfke :)

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#20) faster


faster
nagyúr

Az a baj, hogy ÉN sem értem és NEKEM is ködös. Úgyhogy tényleg jó lenne odaírni főleg az NV36-nál, mivel új a szilícium.

(#24) faster


faster
nagyúr

Csak, hogy a témához is legyen hozzászólás az NV36 egész jónak tűnik. Persze főleg OpenGL alatt,de az nvidia abban mindig is jó volt.

(#25) Versus válasza FreeM (#5) üzenetére


Versus
senior tag

Lehet hogy figyelt ! :)
Ha jó a szemed a képen észreveszel egy elég egyértelmű bizonyítékot ,annyit segítek valami a csajok mögött jobbra van írva a plakátra ! :)
[L]http://news.zol.com.cn/2003/1024/images/103299.gif[/L]

Premium Vintage

(#26) faster válasza FreeM (#5) üzenetére


faster
nagyúr

[L]http://www.nvidia.com/object/IO_9303.html[/L]

Itt is írnak az ASUS-ról. Biztos csak ''véletlenül'' hagyták ki az eredeti sajtóközleményből. :)

(#27) FreeM válasza Versus (#25) üzenetére


FreeM
aktív tag

Te látsz azon a plakáton NV36-ra vagy NV38-ra utaló dolgokat?
Szerintem az egy korábbi kiállításon készült, és a régebbi chip-ekre épülő kártyákat reklámozza, amit az ASUS továbbra is gyárt.

(#28) faster


faster
nagyúr

Biztos így gondolkodtak az nVidiánál: Mocsok ASUS, méghogy ez ATI-val is szerződött, na most jól beparáztatjuk, hehe, jól kihaggyuk a listából, oszt majd kétszer is meggondolja, kinek a csipjét favorizálja majd! :C

(#29) FreeM válasza faster (#26) üzenetére


FreeM
aktív tag

Igazad van. Én eredetileg ezt

[L]http://www.nvidia.co.uk/object/IO_9322.html[/L]

néztem, de ott kihagyták az ASUS-t.

(#32) FreeM válasza faster (#28) üzenetére


FreeM
aktív tag

Azt nem tudom, hogy hogyan gondolkodtak ezügyben, de az ASUS túl nagy cég ahhoz, hogy ez ilyen egyszerű legyen. Nem kizárt, hogy a függőség inkább fordítva áll fent.
Mindenesetre gyanús, hogy az ASUS oldalán jelenleg semmi sincs az új chip-ekkel kapcsolatban.

(#33) Versus válasza FreeM (#27) üzenetére


Versus
senior tag

Asus felirat alatt :
FX5950Ultra
FX5700

Ez arra utal szerinted ?

Premium Vintage

(#34) faster


faster
nagyúr

Az NV36 az 128 bites busszal rendelkezik. Szerintem térjünk vissza a témához.

(#36) KoGa


KoGa
tag

Szeretnek egy olyan videokartyat, ami nem foglal el 2 helyet a gepben, nem kell kulon tapcsatlakozo neki, nem fut mint az allat (igy is 30fok van a szobamban). Olyan nagy keres? :) Bar drukkolok az nVidianak, az utobbi 1-2 evben szepen leszerepelt. Na sebaj, majd talan a kov. generacios kartyak. Addig is maradok a Ti4200-nal :)

(#38) Yutani válasza faster (#34) üzenetére


Yutani
nagyúr

Így van, vissza a témához. Szeritnem az NV36 végre egy ígéretes válasz az ATi középkategóriás egyeduralmára. Azt hiszem, valami ilyesmire vártunk. Ha nem is döngöli földbe a 9600XT-t, felveszi vele a küzdelmet.

#tarcsad

(#39) FreeM válasza Versus (#33) üzenetére


FreeM
aktív tag

Igazad lehet. Bár még kinagyítva is csak borzasztó rosszul lehet látni.
Előbb-utóbb ki fog derülni, lesz-e ASUS-ból ilyen.

(#40) erdoke válasza KoGa (#36) üzenetére


erdoke
titán

Külön tápcsatit már nehéz lesz kihagyni, de egy sima 9600 az egyéb kívánságaidat biztosan teljesíti. FX5700-at is írnám, csak még nem olvastam olyan tesztet, amelyik alaposan vizsgálta a hőtermelését is.:)

A legjobb aláírás a héten

(#41) Yutani válasza KoGa (#36) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én is maradok a Ti4200-nél, mert egyelőre nem látok olyan kártyát, amire nyugodt szívvel lecserélném. Esetleg egy 9600PRO vagy 9600XT, de ebben sem vagyok annyira biztos a mai játékokat véve alapul.

#tarcsad

(#42) erdoke válasza Yutani (#41) üzenetére


erdoke
titán

Ha lehetne kapni 9800 nemprot, vagy még olcsóbban 9700 nemprot, arra talán megérné cserélned. Csakhogy nem lehet. Esetleg érdemes lehet megvárni még több tesztet ezzel az FX5700/Ultra-val kapcsolatban is.

A legjobb aláírás a héten

(#43) Yutani válasza erdoke (#42) üzenetére


Yutani
nagyúr

No igen, de az FX5700 nem győzött meg jobban, mint a 9600PRO/XT a Tom's HW cike alapján. Lehet, még csiszolni kell a drivereken, vagy pedig a DX9.1 kijövetelével a DX9-es nVidia kártyákon láthatunk teljesítménynövekedést az nVidia hardverhez igazított DX9 kód miatt. (Ezen utolsó mondat miatt kéretik nem beindítani a csalás-nemcsalás témát ebben a topicban, mert ez nem erről szól!)

#tarcsad

(#46) .rewerse. válasza Yutani (#43) üzenetére


.rewerse.
tag

hehh.. nvidia fanatic Yutani.. :)

vilag eletemben nvidiam volt.. riva128 ota.. DE! amikor januarban meghalt a gef1 kartyam
egy egyszeru venti leallas miatt ugy dontottem fenebe vele.. vettem egy radeont..
kikapcsoltam a ventijet es neztem mi tortenik.. a fagyason kivul semmi! meg most is
mukodik! szemben az asus fele Geforce deluxe kartyammal ami lazan elfustolte magat!

az fx-ekben nem hiszek! kicsit gyanus nekem az a porszivo hutofelulet! :)
bar attol meg lehet jo. en maradok radeonnal.. szep a 2d-s kepe! :)

may da Force be with ya!

(#47) Raymond


Raymond
félisten

NV38 - 256bit DDR
NV36 - 128bit DDR2

http://www.nvidia.com/page/fx_5700.html

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48) User64476


User64476
őstag

Majd a jó kis Volari kártyák alázzák itten a 2 nagy gyártó szarjait :)) Viccet félretéve, a tomshw oldalain kiderült (már amennyire az oldal objektív, és a közhiedelem szerint nem az) hogy a 5700 a 9600os Radeonnal kb. fej fej mellett teljesít. Akinek ez a teljesítmény elég, és meg tudja fizetni, annak most van választási lehetősége. Flamen kívül, eddig az ATI kártyáival csak rossz tapasztalataim voltak (9000, 9000pro, 8500, 9100), igaz voltak olyan ati kártyák is a kezemben, amik jól muzsikáltak (r128, valamilyen régi AIW). Mégis, az összkép nekem mint mezei usernek képminőség ide, ár oda, negatív. Nvidia alapú kártyával emlékeim szerint bajom még nem volt. _Számomra_ mint átlagjúzer számára, ez azt jelenti, hogy inkább veszek nvidiát, holott egyik gyártó zsebét sem akarom tömni.

(#50) User64476


User64476
őstag

Most ha valaki azt mondja, hogy a 9100 meg a 8500 ua., akkor felfortyanok.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Debütált az NV36 és az NV38 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.