Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Genialis


Genialis
aktív tag

<FLAME ON>

Úgy tűnik bele kell húzniuk, mert be vannak tojva az AMD-től...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#2) Ra3


Ra3
őstag

Elég szánalamas hogy másra nem képesek csak egyre feljebb húzni a celeroncsokat.... hypethreading suxx....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#3) egamega válasza Ra3 (#2) üzenetére


egamega
tag

Valóban az, de úgy látszik a piacnak mégis ez kell, és itt bizony a piac az úr. Én attól tartok, az AMD egy éven belül lehúzza a rolót. Sajnos...

(#4) emvy válasza Ra3 (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Miért suxx?

while (!sleep) sheep++;

(#5) amdk7 válasza egamega (#3) üzenetére


amdk7
aktív tag

Az AMD azért megért már egy pár kellemetlen negyedévet, és még mindig talpon van. Remélem ez így is marad.
És ne keltsük az AMD halálhírét, mert elrettenthetünk másokat az AMD-s cuccoktól.

Az AMD ÉLT, ÉL, ÉS ÉLNI FOG!!! :DD

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#6) Den válasza amdk7 (#5) üzenetére


Den
veterán

Az egy más világ volt. Most egy recesszió van, az it piacból kiábrándultak a befektetők, nem tolonganak, és nem nagyon tolerálják a hatalmas veszteségeket.
Pár éve még más volt eltűrték a masszív veszteségeket, a fényes kilátások miatt és a remélt hatalmas bevétel reményében. Most viszont a dotkom bukta után vagyunk egy zsugorodó pc piacon- Rákényszerülhet az amd, hogy a talponmaradás miatt a legveszteségesebb üzletágait fölszámolja.

www.simson4t.hu

(#7) amdk7 válasza Den (#6) üzenetére


amdk7
aktív tag

Az igazán kár lenne. :(

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#8) arn


arn
félisten

szerintem egyesek vallasa teszik ezt a processzordolgot. nem mind1, ki csinalja? az elveidben hiddj ne az amdben... nevetseges :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) amdk7 válasza arn (#8) üzenetére


amdk7
aktív tag

Nekem végül is mind1 lenne, ha azonos áron, azonos teljesítményt vennénk. :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#10) utax válasza Den (#6) üzenetére


utax
aktív tag

azért a piac még nem zsugorodik, csak lassul, nem igényel olyan fejlődést amilyet a hw-gyártók diktálnak. az AMD simán ki fogja bírni ezt is, nem vészmadárkodjunk csak vegyük a termékeit és bíztassunk erre másokat is.

Use the force, Dude !

(#11) marcee válasza Den (#6) üzenetére


marcee
addikt

Igen, de akkor remélem a Flash memóriáknak intenek búcsút és nem a 64bites pronyóknak!

(ha jól t'om a procikból nyereségesek lennének, legalábbis 3-4 negyedéve csak a flash miatt fordultak minuszba, de nagyon)

\m/

(#12) Den válasza utax (#10) üzenetére


Den
veterán

De zsugorodik, majd egy éve csökkennek a pc eladások.

Venném a termékeit de az az igazség hogy az egy éve vásárolt 1600+xp még vagy 2-3 évig elég lesz nekem.

www.simson4t.hu

(#13) utax válasza Den (#12) üzenetére


utax
aktív tag

na jó ebben nem értünk egyet, az én értelmezésem szerint a piac nem kisebb (azaz nem kisebba PC-t vásárlók köre), csak azok ritkábban várásolnak. de $ értékben tényleg szűkült a piac, legalábbis ebben a szegmensben.

na akkor mi a jobb ? ha nem lenne jó neked a 1600+ még pár évig, akkor meg anyázhatnál, hogy ilyen szart adnak el. az amd feláldozta a minőség oltárán a mennyiséget és a progitot. egyik szemem sír ...

Use the force, Dude !

(#14) utax válasza utax (#13) üzenetére


utax
aktív tag

azaz profitot

Use the force, Dude !

(#15) Den válasza utax (#13) üzenetére


Den
veterán

Nézhetjük innen is meg onnan is, a tény az hogy egyre kevesebb pc-t adnak el.
Ha te gyártasz valamit aminek a piaca tavaly fölvett 1000 darabot a termékből, az idén meg csak 800-at, akkor a piacod szűkűlt.


''na akkor mi a jobb ? ha nem lenne jó neked a 1600+ még pár évig, akkor meg anyázhatnál, hogy ilyen szart adnak el. az amd feláldozta a minőség oltárán a mennyiséget és a progitot. egyik szemem sír ...''

Ezt mire írtad, nem értem?

www.simson4t.hu

(#16) RaiN


RaiN
csendes tag

Hmm...
AMD vs Intel szagot érzek... :DDD

(#17) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Olyan sokat mondogatja mindenki hogy recesszió van, közben meg mér 2-3 hete azt mondják a tőzsdeguruk (nem a hazaiak), hogy a ''mittoménmelyik'' görbe alulról metszette 1 hónapja a ''hogyishíjják'' egyenest (ehhez nem értek, csak amolyan koca szinten), és ez azt jelenti, hogy érdemben már nincs recesszió. Igaz, érezhető csak 7-8 hónap múlva lesz, mert addigra forog át a történet rendesen a gazdaságon. Ez esetleg jó hír lehet, mert addigra lesz Barton meg Hammer, és persze 0.9 is az Intelnél, és év végére egész jó lehet a gazdaság, ami a mi EU-csatlakozásunknak sem árt...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#18) emvy válasza Don Vittorio (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

ja, és a görbék metszéspontja az az egyik görbe legalacsonyabb pontja :)
és ez így nekünk jó

csak az nem jó ha holnap kivágnak zhról :(

while (!sleep) sheep++;

(#19) karyo válasza Genialis (#1) üzenetére


karyo
senior tag

Inkább az AMD lehet betojva az Inteltől. A piac>mint 80% intel kezekben van. Ez kb mindent elarul...

Enjoy the silence.

(#20) utax válasza Den (#15) üzenetére


utax
aktív tag

ok, ez már nem veszünk össze

''Venném a termékeit de az az igazség hogy az egy éve vásárolt 1600+xp még vagy 2-3 évig elég lesz nekem.''
erre írtam. ha a procit félévente cserélni kéne, nem örülnél neki gondolom.

Use the force, Dude !

(#21) arn válasza utax (#13) üzenetére


arn
félisten

meg hogy az amd felaldozta magat??? ne mar... az amdt is pontosan ugyanolyan verszivo penzemberek vezetik mint az intelt (max rosszabbul csinalnak vmit). de ha ott lennenek mint az intel, hidd el, hogy pontosan ugyanazt az arpolitikat folytatnak. egyik gyarto sem jotekonysagi intezmeny... akarhogy is annak latjak egyesek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) utax válasza arn (#21) üzenetére


utax
aktív tag

naja, de akkor ezek szerint ostoba vérszívók, amiért olcsón adnak megbízható minőséget és hosszú élettartamot :)

Use the force, Dude !

(#23) Den válasza utax (#20) üzenetére


Den
veterán

Ja akkor értem. Nem vagyok az a félévente cserélős típus, min 2-2,5 évig nyúzok egy konfigot, eleve úgy veszem. :)

www.simson4t.hu

(#24) Den válasza utax (#22) üzenetére


Den
veterán

Nem ostoba vérszívók, nagyon is okosak, a piaci pozíciójukból adódik ez az ár politika. Ha az amd lenne az intel helyében ugyanazt csinálná mint az intel.

www.simson4t.hu

(#25) Hacked_3968


Hacked_3968
csendes tag

Addig örüljetek, amig van AMD. Hiszen ha nem lesz versenytárs, olyan procit ad, s annyiért az Intel, emit, amilyet akar.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#26) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Emberek, nézzük már meg az első pár hozzászólást! Kell ez? Kell ez ide? A hír arról szól, hogy kijött a Cerka 2.1 és 2.2 - gondolom nem gáz, ha leírunk ilyesmit :). A ''szánalmas x cég'', és ''nem tud mást, csak emelni az órajelet'' dumákat hagyjuk már! Az AMD mit csinál az XP 1500+ óta? Emeli az órajelet. Akkor meg?

Nota bene jegyzem meg, hogy pont a Cerkák miatt kénytelen az AMD az XP-ket olcsóbban adni, amik ugyan így valóban jobb ár/teljesítmény mutatót kapnak végül, ergo Cerka helyett Athlon XP-t érdemes venni, de ez egy KÉNYSZERHELYZET.

Az AMD-nek ugyanis nincs vagyonokért eladható P4 3.06 GHz-es CPU-ja, a 2400+ -ra pedig ott a P4 2.4 GHz, ami már emberi áron van. Alulról nézve versenyképes az AMD, de a saját profijait erodálja, mert a felső szegmensben most már nincs jelen, és a Bartonig, de méginkább a Hammerig nem is lesz.

Viszont még egy AMD-Intel hitvitát meglátok egy ártalmatlan hír kapcsán kibontakozni, egyszerűen lezárom a topikot (és ugyanezt kérem az összes moderátortól is!)!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) Yutani válasza egamega (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ne mondj ilyeneket, épp tegnap vettem dísznek egy AMD K5 procit! Mi lesz így a terméktámogatással??? :DDD

Egyébként ha megjelenik az Athlon64, meggondolom a vásárlását, mert a P4 valahogy nem tűnik oly vonzónak. Csakis a mostani TBred Athlon ''kínlódása'' miatt lehet vonzó alternatíva a P4.

De ugye egyszer kijön a Barton-magos Athlon is...

#tarcsad

(#28) Den válasza Yutani (#27) üzenetére


Den
veterán

olvasd el a 26-os hozzászólás utolsó bekezdését.

www.simson4t.hu

(#29) MELKOR válasza Ra3 (#2) üzenetére


MELKOR
tag

Ja igy 2,2 Ghz-en sincs esélye az Athlon 1600XP ellen.......

Power of the Might

(#30) Den válasza MELKOR (#29) üzenetére


Den
veterán

te is olvasd el a 26-os hozzászólást.

www.simson4t.hu

(#31) HEBI válasza Parci (#26) üzenetére


HEBI
senior tag

Miért kell egy ilyen vitát lezárni?
Azt aláírom, hogy nem sok köze van a topic címéhez, de ahhoz sokat hozzáfűzni amúgy sem lehet. Amúgy meg tanulságossak lehetnek ezek a viták.
Szóval nem kell bántani az embereket, csak mert vitatkoznak egy kicsit ''valamin''.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#32) HEBI válasza HEBI (#31) üzenetére


HEBI
senior tag

[OFF]
A nyelvészektől bocsánatot kérek a kettő ''s'' ért.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.