Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nem arról volt szó, hogy a KT600 dual chaneles lesz?
Erről legalábbis nem láttam infót a cikkben.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) fügike válasza L3zl13 (#2) üzenetére


fügike
senior tag

Épp kérdezni akartam...

Boci-boci tarka!:D

(#4) Peat;)


Peat;)
veterán

Őszintén engem nem érdekel az a duál ha anélkül is egy nforce2-höz közelebbi szinten van.Az nforce-al nagyon sok a bios probléma,a via meg a 400-as lapkája óta szimpatikus,jó stabill lapokat csináltak vele.Nem értem hogy az alaplapgyártók mért nem oldották meg valahogy az nforce biosgondját,még máig lehet hallani,hogy egy nap után viszik vissz a gariba.Remélem az nvidia is jókat újít,így is baromira lementek az árak az elmúlt egy két éve.(emlékszem amikor egy jobb lap 40000+áfa volt)Lassan húsz ezerért lehet kapni egy jó lapot,csak a hülye videokártya gyártók miatt olyan kölcséges a gépfejlesztés.(egy középmezőnyű 9500pro=egy jó proci+alaplap ez már röhej sajnos)

(#5) DcsabaS válasza L3zl13 (#2) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A KT600A-ról röppent fel ez a hír, de a VIA kereken tagadta.

******
''én a képen csak 2 usb-t látok, mást nem...''
Annak a 2-nek a csatlakozóját rászerelték az alaplapra, a többié meg nyilván alaplapi tűsorokon keresztül hozzáférhető.

(#6) DcsabaS válasza Peat;) (#4) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Sajnos amíg az ATi kártyáira ennyire meghaladja a kereslet a kínálatot, nem nagyon várható számottevő olcsóbbodás. (Amúgy nekem egy 9500Pro ViVo tetszene, de azt meg nem is ígérik...)

(#7) Peat;) válasza DcsabaS (#6) üzenetére


Peat;)
veterán

Be kéne már kapcsolódni a 3dlabs-nak is.Szerencsére a sis most komolyan elkezdett foglalkozni,már külön részleget is csináltak a videokártya gyártásra(nem rég).A xabre400-se volt olyan rossz és ott még nem csúcskárty volt a cél,hanem a középkategória,amit alulról el is ért amikor kijött.De visszatérve a viaKT600A mikor várható?

(#8) Szeke válasza DcsabaS (#6) üzenetére


Szeke
senior tag

AIW 9500 pro esetleg?

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#9) DcsabaS válasza Peat;) (#7) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Kedves (#7) Peat;)!

Kérdezed:
''De visszatérve a viaKT600A mikor várható?''
Tudomásom szerint erről semmi hivatalos információ nincs és találgatni is nehéz, ugyanis a KT600-zal sincsenek még tömeges tapasztalatok, ezért nem tudni, hogy hol férne még rá egy kis optimalizáció.
A privát sejtelmem az, hogy a KT600 javításának leginkább a 200 MHz fölötti FSB-ket és a DDR400-nál gyorsabb RAM-okat kellene még támogatnia. (Pl. 233 MHz-es FSB és DDR466-os SDRAM.)

Ami a dual-RAM channel támogatást illeti, annak önmagában nincs sok értelme. Dual-CPU támogatásnak volna, de ahhoz meg már a dual-RAM channel is kellene, ez pedig túlontúl sok és nagy változás lenne, így a realitása nulla. (Az nVIDIA nForce2-t viszont annál inkább érdemes volna dual-CPU támogatás felé fejleszteni! Ha ezt megtenné az nVIDIA, nagyot nőne a szememben, mert NAGYON jót tennének nekünk is és az AMD-nek is (meg persze maguknak is).

Visszatérve a VIA-ra, dual-RAM channel kialakításának az integrált grafikát tartalmazó chipset-jeiben lenne értelme, vagyis a KM sorozatban. (A KM400-ban már biztosan nem, de talán a KM600, vagy KM600A-ban.)

*******
Kedves (#8) Szeke!

Az AIW sorozat persze nagyon jó, de én már megszoktam, hogy a Hi-Fi sztereó videómagnóm tunerjét használjam. Annak a kezelése valahogy jobban a kezemre áll. Nincs szükségem arra, hogy a grafikus kártyámon is legyen plusz egy tuner.

(#10) Jaq


Jaq
tag

Mivel nincsenek reszletes specifikaciok, nem biztos, hogy nem tudja a dual-t :)

(#11) DcsabaS válasza Jaq (#10) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Hááááát, elég érdekes feltevés...

Hivatalosan mindenesetre ennyit lehet tudni:
[L]http://www.via.com.tw/en/Digital%20Library/PR030513AMD400FSB.jsp[/L]
[L]http://www.via.com.tw/en/apollo/kt600.jsp[/L]

(#12) kalcika válasza Jaq (#10) üzenetére


kalcika
tag

A Gigabyte KT600-as lapjainak specifikációi szerint sem támogatja a Dual channelt, csak DDR400-as ramokat 3 slotban, pont mint a KT400A-s lapok.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#13) DcsabaS válasza kalcika (#12) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A pillanatnyilag létező KT600-as alaplapok hivatalosan bizonyosan nem támogatják. A kérdés az, hogy vajon előfordulhat-e, hogy titkon támogatja a chipset is, és az alaplapok is, de csak valamilyen BIOS upgrade után lesz aktiválható. Ez ''elméletileg'' elképzelhető, de roppant kevéssé valószínű.

(#14) kalcika válasza DcsabaS (#13) üzenetére


kalcika
tag

Na ja, a Dual channel támogatást ''titkon'' támogatni... Ha nem hivatalosan támogatja, akkor biztos bugos ezerrel, és hát ezt BIOS frissítéssel... Szerintem sem valószínű.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#15) DcsabaS válasza kalcika (#14) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Igen, ilyesmit lehetne valószínűsíteni. De ez már nagyon távoli fantáziálás (:-).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.