Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

AMD igazán megvárhatná a DDR3-at, a DDR2-t meg kihagyhatná... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Coyot válasza anulu (#1) üzenetére


Coyot
őstag

ez így van...

mod.:2009re már ddr6 lesz,nem hiszem,hogy 65%os piaca lenne ennek :U

[Szerkesztve]

Má' nem

(#3) NorDezs válasza anulu (#1) üzenetére


NorDezs
senior tag

Ha jól tudom eredetileg így tervezték.

(#4) anulu válasza NorDezs (#3) üzenetére


anulu
félisten

én is... ramélem, hogy az M2-es procikban olyan RAM vezérlő lesz, amit akár DDR3-as lapba is be lehet rakni! DDR2-t részemről 99,9%, h kihagyom. nem látom értelmét.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) NorDezs válasza anulu (#4) üzenetére


NorDezs
senior tag

Azt csak tervezték, hogy kihagyják a DDR2-t, de végül is nem így lesz, ez már már biztos.
Azt hiszem a PH! is írt erről vmikor.

(#6) ngabor2 válasza NorDezs (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Majd a piac eldönti...
De könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy a DDR2-t támogató procik a ''létezik ilyen'' kategóriába fognak tartozni, és ha jön a DDR3, akkor arra fog ráfeküdni az AMD.

Amúgy a DDR3 ''csak'' egy továbbfejlesztett DDR2, vagy teljesen más? Ha jól tudom, a DDR és a DDR2 között elég nagy a különbség, emiatt volt az, hogy az első DDR2 lassabb volt, mint a DDR.
Mert ha csak továbbfejlesztett, akkor azt jelenti, hogy a DDR2 gyerekbetegségeit már nem igazán kellene hordoznia, tehát egyből gyűrnie kellene azt.

(#7) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

mivel a64nél cas/ras/precharge... értékek fontosak igy pc3200(400) egyenlő kb pc5000el.
Azaz memo miatt nemigen fog gyorsulni a plattform. proc MHZben meg szinten nemlátok nagy előrelépést annak ellenére, hogy AMD ha akarna lazán tud ennél sokkal többet menő procokat gyártani. Ujitasok nagyja meg mint tudjuk lassan válik hasznossá ld virtualizációs technikák, tippre 2év megjelenés után mire elterjed.

ergo aki rendelkezik egy 754/939el és egy 2400re huzható proccal meg 2gga rammal annak teljesen értelmetlen jövőre gépet cserélni, talán majd 2007ben arra igéri AMD az új magot.
(ezalól kivétel az x2 dehát az irdatlan egy pénz.)

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) erdoke válasza anulu (#4) üzenetére


erdoke
titán

Az M2 gyakorlatilag készen van, ahogy lassan a bele kerülő procik is. Nem hiszem, hogy 2006-ban DDR3 IMC kerülne az AMD processzoraiba, az majd egy következő lépcső lesz.

Reméljük, hogy a notebook piacon lesz valami hatása a kevesebb fogyasztásnak, így a Merom mellett újabb alcsonyabb fogyasztású komponenssel (és természetesen még jobb akkumulátorokkal) nyúzhatjuk majd fél napig is a notinkat. :)

A legjobb aláírás a héten

(#9) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

tévedtem M2nek egy esetben mégis van értelme ha végre lesz hozzá egy normális chipset, bugmentes alaplap.

ugye erdoke? :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) erdoke válasza Dare2Live (#9) üzenetére


erdoke
titán

Én még reménykedek az új ATI-kban és az új VIA déli hídban S939-hez is. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#11) Yutani


Yutani
nagyúr

Buta kérdés: az 1066 Mbit/sec átviteli sebesség egy chipre érvényes? Hát bit széles a chip busza? Mert ebből nekem nem világos, hogy milyen sebességű maga a memória.

Mert ha 1 bit széles, akkor 1066 MHz-es a memória, ha 2 bit széles, akkor 533 MHz-es, ha 4 bit széles, akkor csak 266 MHz sebességű. Vagy mi van?

#tarcsad

(#12) Sanya válasza Yutani (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

4 bit széles 266-os memória. de van-e akkora gyorsulás az sd->ddr->ddr2->ddr3 között, ami tényleges?

amúgy a single-dual között is max 10% különbség van

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Coyot válasza Sanya (#12) üzenetére


Coyot
őstag

Hát ez jó kérdés,engem is érdekelne a válasz.

Má' nem

(#14) Achill3uS válasza anulu (#4) üzenetére


Achill3uS
veterán

Dettó, ugyanerről beszéltünk az első képek láttán, de akkor meg mindenki lehurrogott, hogy milyen hülyeségeket beszélek DDR3 :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#15) X@b3e


X@b3e
addikt

Időzítésügyileg mennyivel lesz jobb a DDR2-től?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#16) LordX válasza Dare2Live (#9) üzenetére


LordX
veterán

Mivel A64 esetében a HT-linken keresztül csatlakozik a procihoz a chipset, ezért hót mindegy, S754, S939 vagy M2 a foglalat, működik hozzá bármilyen chipset.

(#17) ngabor2 válasza LordX (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Igazad van a chipsetekkel kapcsolatban, de itt IMHO elsősorban az alaplapra gondolt.

(#18) orbano válasza X@b3e (#15) üzenetére


orbano
félisten

Gondolom visszaesik megint egy kicsit, aztán ezt is szépen visszaoptimalizálják valami elfogadható értékre.
Aki meg szkeptikus a teljesítményével kapcsolatban, az gondolkodjon el azon, hogy akkor minek költenének milliárdokat a kifejlesztésére? Szerintem kifejezetten jól fognak jönni ezek a technológiák, amikor teret nyernek a többmagos procik, amik felzabálják a memória-sávszélességet. Stream-szerű adatfeldolgozásban meg ugye a ddr2 és várhatóan a ddr3 is odaken a sima ddr-nek. Ami a prof piacon eléggé fontos szempont szvsz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) Scream007


Scream007
őstag

2009 LOLLLL :C
addigra már hanyadik gépem lesz? :DD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#20) orbano válasza Scream007 (#19) üzenetére


orbano
félisten

ha van eszed, akkor mostantól max. a 3-ik. ha nincs akkor a 18-ik ;)

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.