Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] DDR-II RAM-ok a Samsungtól! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

egy apróság:
fiúk, ne használjátok már azt a szót hogy ''finalizál''! Naaa, lécci! Olyan magyartalan, engem legalábbis zavar.

while (!sleep) sheep++;

(#2) guest


guest
veterán

egyetértek

''véglegesítették''

netchan

prohardver vendég

(#3) GeorgeTerror válasza guest (#2) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

gyönyörű. köszönöm! De komojan
egyébként szerintetek is a sebességőrültek akik a fejlődés egyik lábát alkotják? Mert sok lábon áll.
Sokat segített a pc fejlesztést lendületbe hozni szerintem legalábbis a játékok megjelenése. A videoszerkesztés meg ijenek csakezután jött. Persze aki többet tud cáfoljon meg

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#4) guest


guest
veterán

512 megabit-et nem a teljes méretnek gondolták??
azaz 512 mb-os modulok

prohardver vendég

(#5) karib válasza guest (#4) üzenetére


karib
addikt

Nem, a RAM chipgyártók a chipeket adják meg Mbit-ben, amiből aztán a modulgyártók MB-os modulokat építenek.

Department of Redundancy Department

(#6) guest


guest
veterán

Üdv mindenkinek!
Ha már a cikkben benne van, hogy 8 db. jön egy lapkára, akkor má tessék azt az 533 MiByte-ot (nem Mibit) is beszorozni vele, így talán kijön a DDR-II ref. 4300-as sebessége...
A 666 MiB/s egyébként 5300-as ramot jelent (5333 MB/s), ami azért jól jönne mostanság (főleg, ha egyből 2 csatorna, meg 4 Hammer lenne mellette :)) ), csak hát mire itt lesz, az még 1-2 év min.
Üdv
Ga

sorry, forgot my passwd

prohardver vendég

(#7) Parci válasza guest (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az eredeti hírben 533 MBit volt, amit akárhogy is szoroztam volna, kevés lett volna az átvitel.

De, ha egy chip 533 MByte-ot pumpál másodpercenként, és 8-cal szorzom, akkor valóban 4300 MB/sec jön ki durván. Miért szorzom nyolccal? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Király, lehet majd megn penzt kidobni a ablakon:))

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#9) guest


guest
veterán

A modulok, ha nem csal az emlékezetem, 8 bit szélesek, és párhuzamosan kötik őket a 64 bites buszra, ezért van 8 modul a lap egyik oldalán (ami egy memo-bankot tesz ki), ezért a 8-cal szorzás.
Legalábbis szerintem...
Bár lehet, hogy a modulon belüli felépítés (aM x bM) is befolyásolja, de ha mimnden igaz azok is párhuzamosan vannak kötve a modulok között (ezért is kell azonos felépítésű modulokat rakni egy lapra (legalábbis egy bankba)).
Kicsit barbár vagyok már, de azért régen jobban otthon voltam benne (szakdolg., meg ilyesmik miatt), de szerintem a párhuzamos kötés miatt 8-cal kell a sávszélt is szorozni.

Üdv
Ga

prohardver vendég

(#10) Parci válasza guest (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Persze, igazad van, így már nekem is tiszta minden. Javítom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) guest


guest
veterán

Egy kérdés, ha nem is teljesen ide vág.
A memroria sebességét, sávszélességét befolyásolja-e a memoriat felépítő chipek? Mindegy-e, hogy 64, 128 esetleg 256 MBit-esek a chipek a memorian( de a memoria nagysaga azonos) ?

prohardver vendég

(#12) guest válasza guest (#11) üzenetére


guest
veterán

Azonos működési frekvencián, paramétereken (cas/ras/..) a sebességet/sávszélességet nem befolyásolja, hogy milyen a ram felépítése.
A nagyobb kapacitású modulokból (mivel 8 modul alkot egy bankot, amely SDRAMnál a RAM-lapka egyik oldala) nagyobb kapacitású RAM-ot lehet készíteni, illetve ugyanaz a kapacitás egyoldalas rammal is megvalósítható (ez kompatibilitási esetekben számíthat).

Ami fontos lehet, az a modul(128-256-512 Mbit) belső felépítése (asszem granularity v. density-nek szokták hívni, de ez nem bizti), amely általában 2^a x 2^b Mbit (ami = a modulkapacitással) szokott lenni, és az első szám leegyszerűsítve a modul párhuzamos működési egységeit jelenti. => Minél nagyobb az első szám, átlalában annál nagyobb órajelet tud elérni a RAM (a párhuzamosítások optimalizációt tesznek lehetővé), vagy azonos órajelen kisebb késleltetéssel tud működni.
Ezek a tulajdonságok jól láthatóak egy adott modulgyártó kínálatában (a modulok leírása általában letölthető, pl. micron-nál).

Ezen kívül: ahogy tapasztaltam, azonos gyártási generációból származó kisebb modulok magasabb sebeségeket érhetnek el, valószínűleg a modulon belüli kisebb blokkoknak köszönhetően.

Ezen tulajdonságok viszont nem általánosak, így ha konkrét modellek közül szeretnél dönteni, töltsd le a leírását a gyártó honlapjáról, vagy keress a gyártónál jó modult, és annak a sorozatszámát hajtsd a kiskereknél.

Összefoglalva:
A modul méretkülönbségeinek jelentősége a túlhajtásnál mutatkozhat meg elsősorban.
Azonos működési sebesség/késleltetés esetén mind1.
(viszont a gyártó általában csak a frekvenciát garantálja, a késleltetést nem, ezért itt számíthat)

Üdv
Ga

prohardver vendég

(#13) Ga


Ga
tag

YEAH! Eszembe jutott a jelszavam... :)

Üdv
Ga

(#14) guest


guest
veterán

Köszi az infot!
Nemrég letöltöttem több neves gyártó DRam technical documentjeit, hogy értsem is a Ramokon levű karakterek jelentéseit. Tapasztaltam, hogy DDR-eknél 2,5 cas latency ramok általánosak. Otthon az enyém, és még másik két boltban is így találtam. 256MRamos modulokat néztem. Mikor mondtam az eladónak - dagadó mellkassal, hogy én persze tudom, mit jelentenek a számok a Memorian -, hogy ezek cas 2,5-es Ramok, akkor a valasz annyi volt, hogy a DDR-ek nagyrésze cas2,5. A gyártók dokumentumjai alapján viszont van cas 2, és ha igen, akkor nálunk én miért nem találkoztam velük? Ja és még amikor vettem a DDR-em váltig bizonygatták, hogy cas2.

nbi

prohardver vendég

(#15) karib


karib
addikt

Tuninghoz én úgy saccolom az a legjobb, ha minél kevesebb eszközöd van, azaz lehetőleg 1, max 2 modul, és azokon is minél kevesebb chip legyen. Pl. én most nagyon kiegyeznék egy egyoldalas 512 MB-os DDR400-as modullal, persze szigorúan CL2 :D

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] DDR-II RAM-ok a Samsungtól! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.