Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Számomra már nagyon unalmas, hogy a gyártók mindent meg akarnak világítani, lecserélni.

Pár őtlet a teljesség igénye nélkül, ami még világíthat a közeljövőben:
- egéralátét.
- egérkábel, már ha van.
- billentyűzetkábel, már ha van.
- billentyűzet (mondjuk ez nem is lenne rossz ötlet).
- HDD.
- VGA kártya.
- hangkártya.
- hálókártya.
- felhasználó.

(#2) [amne]


[amne]
senior tag

Eddig nem értettem hogy miért hőbörög egyre több ember az ilyen cikkek fórumában, valahogy most már kezdem érteni, és én is unni ezeket a dolgokat. Moddernek tartom magam, nem a fanatikusabb fajtának hanem inkáb annak aki a cél érdekében alakítgatja folyamatosan a házát és az én elgondolásaimba egy-egy hasonló cucc simán belefér, de hogy együtt mindet használjam az már elképzelhetetlen, este nem csak a zaj miatt nem tudnék meg lenni de még ezek a megvilágítások is zavarnának.

De szerencsére mi magyarok ''örülhetünk'' mert mire ezek a cuccok beérnek Magyarországra addigra már rég kimennek a ''divatból''.

(#3) BoGár válasza twollah (#1) üzenetére


BoGár
tag

Ami ebből van már: egéralátét, átlátszó HDD, LED-es ventis VGA,

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#4) twollah válasza BoGár (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Fogalmazzuk úgy, hogy nem érdekel, hogy mi kapható világítós kivitelben.
Sugárban tudok hányni az ilyen hírek láttán.

(#5) BoGár válasza [amne] (#2) üzenetére


BoGár
tag

Beszerelsz egy kapcsolót és máris csak akkor fognak világítani, ha te akarod.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Az olvasnám a legszívesebben, hogy megjelent az első világító billentyűzet.
Végre nem kéne a sötétben bogarásznom a billentyűket. :))

(#7) BoGár válasza twollah (#4) üzenetére


BoGár
tag

Egészségedre. De attól hogy étged nem érdekel, talán mást még érdekelhet, tehát szükség van az ilyen hírekre is.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#8) Den


Den
veterán

Szerintem ez egyáltalán nem hülyeség, sokkal több értelmét látom mint a monitor hűtőnek.

Egyébként a kép alapján nekem úgy tűnik, mintha a plexi alatt két UV neon lenne és a plexi ennek hatására világítana, valami belekevert uv érzékeny anyagtól.

www.simson4t.hu

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Az a vicc az egészben számomra, hogy a felhasználó szeme nem a monitortól fog hamarosan tönkremenni hanem a gépéből áradó fénytől.

Nekem mindig is bántotta a szemem ez a típusú fény.

(#10) Den válasza twollah (#1) üzenetére


Den
veterán

Figyelj twollah, a hírek alatt az első 6 hozzászólás látszik. Mi lenne ha megpróbálnád a fikázást az ezután következő hozzászólásokban megejteni.

Nem az a baj hogy nem tetszik amit a cikk bemutat, a kritikával sincs gond, az a probléma hogy rendszeresen lecsapsz az első hozzászólásra és csak natúr kifejted világnézeted egy részét anélkül hogy a hír témájáról egy szót is ejtenél.

Egyébként ez is belefér csak légyszíves ne az első 6-ban, hogy a hírek alatt ne ezek az öncélú kinyilatkoztatások legyenek.

www.simson4t.hu

(#11) [amne] válasza Den (#10) üzenetére


[amne]
senior tag

Ezesetben én is elnézést kérek ugyanis én voltam a második. Bár annyi talán a mentségem lehet hogy ez volt az első ilyen alkalom.

(#12) BoGár válasza twollah (#9) üzenetére


BoGár
tag

Mondtam már, a világítást ki lehet kapcsolni. Én is így csináltam meg.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#13) twollah válasza Den (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

A végén meg lesz szabva, hogy ki mikor szólhat hozzá az új cikkhez.
Először a házigazdák, utánna az őstagok, majd a fanatikus tagok, és végén a maradék.
Éljen a demokrácia, és a szólásszabadság.

(#14) BoGár válasza twollah (#13) üzenetére


BoGár
tag

Már megbocsáss, de tényleg visszafoghadnád magad. Pont most mentm át egy másik topicba, és ott is rögtön azzal jössz, hogy egy házigazda miért nem tud valamiről. Szóval kicsit lassabban és meggondoltan írj, úgy, hogy ne taposs bele más emberbe!! De ha így folytatod, nem biztos, hogy sokáig itt maradsz-

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#15) [amne] válasza BoGár (#14) üzenetére


[amne]
senior tag

Igen szóval az a baj, hogy ezt is szét OFF-olja meg másokat is.

Amúgy vissza az eredeti hírhez, nem hiszem hogy baj, hogy egész üzlet ág épül erre, mivel olyan egyszerű a dolog hogy akinek tetszik megveszi, akinek nem az meg nem veszi meg, ennyi. Lehet válogatni hogy ki melyiket látná szívsen a gépében. Nekem pl, jól mutatat a gépben a világítós venti, de ez a táp cucc már biztos hülyén nézne ki.

(#16) twollah válasza BoGár (#14) üzenetére


twollah
nagyúr

Jogoról van szó.
A szabad szólásszabadság jogáról.

Ez a topic többet nem érdekel.
Megyek a Longhorn topicba.

(#17) BoGár válasza twollah (#16) üzenetére


BoGár
tag

Mejél nyugodtan. De tudd, a szólásszabadságnak is megvannak a határai.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#18) dON't hAcK! válasza [amne] (#2) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Tetszik az aláírásod :P

dON't hAcK élt, ...

(#19) dON't hAcK! válasza twollah (#13) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

''majd a fanatikus tagok, és végén a maradék.''

Amióta fanatikus tag vagy azóta én már csak MARADÉK?
Kösz. :D

dON't hAcK élt, ...

(#20) Den válasza twollah (#13) üzenetére


Den
veterán

Nem az soha nem lesz megszabva. Mint ahogy az sem hogy mit lehet mondani. Nyugodtan fikázd ha nem tetszik, nyugodtan fejtsd ki hogy tele van a tököd az ilyen cuccokkal.... Csupán_kértelek_ hogy ne az első 6 hozzászólás legyen a kinyilatkoztatás helye. Tehát ne azt ne írd hogy szerintem hülyeség, mert....
Az hogy a régi verzióval ellentétben az új ph-n a cikkek alatt nem a teljes topic látszik csak az első 6, az annak köszönhető, hogy Parci el akarta kerülni, hogy a cikkek alatt tele legyen off hozzászólásokkal a képernyő. Úgy gondolta hogy remélhetőleg az első hat hozzászólás még a cikkhez fog kapcsolódni. Ha ez hosszútávon nem jön be, akkor a következő verzió, hogy a cikkek alatt_egyáltalán_nem_fog_megjelenni a cikkhez kapcsolódó topic, csak a rá mutató link.

Szal mégegyszer, senki nem akarja korlátozni, hogy mit mondjál, senki nem akarja hogy a cikkben bemutatott dologról, vagy akár magáról a cikkről ne fejtsd ki a véleményed, vagy bármiről ami hirtelen felötlik benned, csupán _kérünk_ hogy legalább az első 6 hozzászólás kapcsolódjon a cikkhez, akár kritika akár dícséret.

www.simson4t.hu

(#21) [amne] válasza dON't hAcK! (#18) üzenetére


[amne]
senior tag

:)
Az előd elötti tisztelgés jeléül beraktalak téged is :)

Amúgy egy kérdés a cucchoz kapcsolódóan, Az összes táp ennyire szabvány szerű hogy egy-egy ilyen cucc jó mindegyikhez?

(#22) twollah válasza dON't hAcK! (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Jól van na nem vagy maradék.
Csak lecsúsztál a dobogó 3. fokáról.

(#23) dON't hAcK! válasza [amne] (#21) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Szerintem elég nagy százalékban igen, de pl. a KGST-s tápok nem férnek bele. :D

dON't hAcK élt, ...

(#24) dON't hAcK! válasza [amne] (#21) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

OFF
Meg vagyok tisztelve. :)
ON

dON't hAcK élt, ...

(#25) twollah válasza [amne] (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem hinném, hogy minden táp ugyan akkora méretű.
De a rozsdás bökőt az oldalamba ha nem olvassuk pár nappal, héttel később a kedvenc HW-SW oldalunkon azt a hírt, hogy a gyártó megjelentette az Acorp tápra optimalizált világító bigyót.
Természeresen zenés felárért...

(#26) BoGár válasza [amne] (#21) üzenetére


BoGár
tag

Igen, ennyire szabványosak. Ha nem lennének szabványosak, nem lehetne tápot cserélni a gépekben ill. házakban.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#27) BoGár válasza twollah (#25) üzenetére


BoGár
tag

De igen. Minden ATX szíbványú táp ugyanakkora. Ezért szabványos. De a microATX nem azonos az ATX-szel és bizony a microATX nem is szabvány.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#28) guess.who


guess.who
senior tag

Hát nem is tudom... Ezekkel szerintem alapvetően az a gond, hogy így, vadiújan, csillogó-villogó állapotban jól mutatnak, de fél év múlva, mikor két centi vastagon áll bennük a por és behomályosodik a plexi, akkor már egyáltalán nem esik jól ránézni...

Én mondjuk a régi tápegységem fedelét a jobb szellőzés érdekében egyszerűen leszedtem, a mostanin meg ventillátor van, úgyhogy egyik esetben sem túl célszerű ez a mod. Nálam meg első szempont az, hogy a gép hűvös legyen, meg halk, és csak a második az, hogy szép -ez viszont nem jelenti azt, hogy elzárkózom az ilyesmiktől, csak kissé feleslegesnek érzem.

Egyébként egy átlag háznak szerintem nagyon nagy ablakot kellene vágni az oldalára, hogy a táp látszódjon, így megintcsak nincs értelme. :)) Mod-fronton is láttuk már ezernyi aprócikk feltűnését és hangtalan kimúlását, úgyhogy nem hiszem, hogy a hasonló dolgokat túl komolyan kellene venni...

(#29) twollah válasza BoGár (#27) üzenetére


twollah
nagyúr

Legyen neked igazad.

Szerver tápok? :DDD

(#30) twollah válasza guess.who (#28) üzenetére


twollah
nagyúr

Van abban vmi amit mondasz.

Egyetelen egy kérdés csupán.

Ha az oldal készítői tudják, hogy az ilyen hírek pár pillanat alatt szét lesznek OFFolva akkor miért rakják be az oldalra?

(#31) dON't hAcK! válasza BoGár (#27) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Számomra az jelent ebben gondot, hogy a jelenlegi tápk fala max 1 min, de akkor már sokat mondtam. Ez a műanyag nem több annál, mert akkor igen is előfordulhat, hogy a szabvály már nem is szabvány többé. Amit pedig nem értek, az az, hogy hogyan lehet ezekre ráapplikálni a további ventiket?

dON't hAcK élt, ...

(#32) andorpapa


andorpapa
őstag

Twollah! Nem antidemokratikus dolgokról van szó, hanem arról, hogy a többi fórumozót is figyelembe kellene venni. Ha valaki azt látja, hogy a hírhez az első komment: bazz, már f*szom is tele van azzal, hogy minden világít, akkor tuti nem fogja elolvasni a többi hozzászólást, mert úgy gondolja, hogy csak a fikázásról szól az egész.

Nézeteidet már ismerjük az elmúlt 2-3 hűtés/mod hírnél mindig te voltál az első hozzászóló, és mindegyikben csak fikáztad a cuccot. És ez gáz. Ahogyan az is, mikor az X GHz-es CPU-ról adunk hírt, és máris az első gondolata valakinek: kinek kell, nekem bőven jó a mostani Tualatin Cerkám stb. Ez igaz. És? Kit érdekel? Nem erról szól a hír! Ha majd olyan felmérésről írunk, ahol a usereket az új termékekkel kapcsolatban kialakult véleményükről faggatják, akkor nyugodtan leírhatod azt, amit itt is.

De amikor egy terméket mutatunk be, hogy tessék, ez is van, nem feltétlenül jó és hasznos, de tudjatok róla, akkor nem azt várjuk, hogy kapásból le legyen fikázva. Oké, 1x elmegy, de amikor sorozatosan ezt nyomod minden topicban, az már kezd kicsit kiábrándító lenni. Ha azt írod, hogy: ez azért szar, mert a műanyag lap nem ad elég tartást a tápnak, vagy a műanyag miatt rosszabb a hűtési paramétere, akkor oké, de amikor csak a natúr életfelfogás jön, az már nem vicces.

Vagyis: ha valakinek nincs érdemi gondolata, csak morogni akar, akkor irány a Fáradt gőz témakör, mondjuk OFF Topic rovat vagy hasonlók, de ne a híreket szemeteljük össze rongyossá ismételt világnézetünkkel!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#33) [amne] válasza twollah (#30) üzenetére


[amne]
senior tag

Azért mert ezek hírek, a TV-híradókban is kommentár nélkül kell(ene) közölniük minden eseményt ami történik a nagyvilágban, a PROHARDVER! is ezt teszi, minden hírt közölnek hogy tudd mitörténik és hogy legyen mit szét offolnod ;]

(#34) BoGár válasza twollah (#29) üzenetére


BoGár
tag

A szerver táp sem szabványos ATX táp és szerverbe nem modlnak.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#35) andorpapa


andorpapa
őstag

Hogy miért rakunk ki ide ilyen híreket? Megmondom neked, kedves twollah! Ugyanis mi nem tudhatjuk előre, hogy lesz pár renitens alak, akik miatt szétoffolódik a topic. Mindig bízunk az emberi értelem páratlan zsenialitásában, de sajnos mostanában gyakran csalódnunk kell...

Na meg azért rakjuk ki, mert hír, új ismeretanyag. Most képzeld el, hogy a TV-ben nem adnák le a Híradó felét, mert a belpolitikai hírek komoly ellentéteket szítanak. Mit gondolsz, hány perc lenne akkor a műsor?

Én azért továbbra is bízom abban, hogy a fórumozók TÖBBSÉGE normális ember, akiknek nem mániájuk a botrányhősködés, és tudnak érdemi vitákat folytatni a hírekkel kapcsolatban. Remélem bennük nem kell csalódnunk.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#36) twollah válasza andorpapa (#35) üzenetére


twollah
nagyúr

Persze csak javaslat, hogy az ilyen jellegű hírekhez ne lehessen hozzászólni alapból, és akkor nem lenne lefikázva, és szétOFFolva.

/me nagyon intrikus szokott lenni általában

(#37) BoGár válasza twollah (#36) üzenetére


BoGár
tag

Persze csak javaslat, hogy talán ha nem tetszik, akkor nem szólsz így hozzá!

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#38) twollah válasza BoGár (#37) üzenetére


twollah
nagyúr

Az már nem poén.

Inkább kiadom magamból.
Mottó: ''Inkább ez jöjjön ki mint a mentő.''

(#39) tomika


tomika
aktív tag

twollah: Világító billentyűzet tényleg nem rosssz ötlet...
Mint, egy mobilnál, háttérvilágítással... :DD

(#40) twollah válasza tomika (#39) üzenetére


twollah
nagyúr

Pontosan.

De sajnos ez eddig egyetlen egy billentyűzet gyártónak sem jutott az eszébe.

(#41) LukE válasza tomika (#39) üzenetére


LukE
veterán

mások szerint sem rossz: [L]http://metku.net/index.html?sect=view&n=1&path=mods/keylights/index_eng[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#42) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

Szépek ezek a dolgok de meddig? A plexi elég csúnyán megtud repedezni ha huzamosabb ideig hőt kap ,ami nem ritka 1 tápban. És nagyon szépen ég ha felrobban mondjuk 1 kondi az adott áramkörben. :)) Tudom nem ez az üzemi körülmény de előfordul. Nem véletlenül vannak fém házban a tápok. Igazából erre mondják amig van lóxar addig van veréb is.

Tibi

(#43) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Én tudnék értékelni egy átlátszó gépet. De úgy, hogy mindennek átlatszó lenne a tokozása: a winchesteré, a floppy-é, az alaplap, a videókártya is átlátszó lenne, átlátszó hűtővel. Mindez persze egy átlátszó házban :DD Csak az baj, hogy tudom, ez egyenlőre utópia :(

(#44) Panther válasza Cathfaern (#43) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Meg átlátszó chipek, hűtőbordák, takarólemezek és kábelek :) No meg persze átlátszó processzor :) )

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#45) Cathfaern válasza Panther (#44) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az se rossz :)) De szerintem úgy is jól nézne ki, ha chip-ek maradnának feketék, a kábel meg round kábel. Mondjuk a bordákkal kéne kezdeni valamit :))

(#46) guess.who válasza Cathfaern (#43) üzenetére


guess.who
senior tag

Aztán meg reggel a félhomályban nem találnád a géped, csak mikor belerúgsz véletlenül, akkor vennéd észre, hogy ott van... :DD

(#47) Cathfaern válasza guess.who (#46) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hogy gondoltad, hogy egy ilyen gépet letennék a földre!? Sokkal inkább a monitor helyére :))

De ha mégis a földre raknám, akkor is van megoldás: világító ventillátorok :)

(#48) leontm


leontm
tag

Hat ja teljes joggal igazatok van. sőt. én megvettem 7,5kért a ms explorer 3.0 egerem, optikai, nagyon jó, de: két led van benne az egyik a sensornak teszi a dolgát, a másik egy kis designos nyíláson keresztül világít, mintha segge lenne az egérnek, szép és designos, de: ha nézem a tunerrel a tvt a monitoron, sötét szobában messziről (pl ágy:)) rettenetesen idegesít hogy ott pislákol, s el kell rejteni. A tanulság: lehet tök jó ablakos meg világítós egy cucc, de néha zavaró. A moddolások közül eddig a zajcsökkentés a legértelmes dolog sztem...

(#49) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Na igen mar evekkel ezelott elgondolkodtam, hogy jo lenne egy olyan billentyuzet amin a gombok megvaltoznak. Kis 8X8-as led vagy akarmi van alatta es arra alakul amilyen bill kiosztast hasznalsz. Igy ha pl. fps-t konfiguralsz a Q helyett egy fel nyil jelenik meg rajta.
Az egy kulond dolog, hogy vilagitson is-e vagy nem bar ha allithato a fenyero egy potival akkor jo 5letnek tunik.

Van aki belevag faragni egy iJentet??? igazan hasznos lenne

(#50) Yutani válasza twollah (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Álá mobiltelefon.

Egyébként ez nem is rossz ötlet...

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.