Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Jó ötlet, ha eléggé kiforrja magát, akkor komoly teljesítménynövekedést hozhat.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) Komplikato válasza Vistaboy (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

Mi az, hogy alaplapokra költözhet? :F
Ami képeket lttam, az alapján ezek 1x-es PCIe kártyák voltak.
Másrészt Asus VISTA lapjain alapból van valami hasonló (bár ha jól tudom az túl lassú prefetchhez), csak egybe van építve valami WiFi vezérlővel.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#3) Csyppa


Csyppa
senior tag

Mostanában divat hogy minden késik... :(((

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#4) Renwick válasza Komplikato (#2) üzenetére


Renwick
őstag

Két lehetőség van: vagy a kártyát biztosítja az Intel a gyártóknak, vagy a kártya komponenseit (kontroller, flashmemória plusz egyéb áramköri kiegészítők), amit aztán az Asus, Gigabyte, MSI stb. szépen ráforraszthat a deszkára, ha éppen úgy tartja kedve. Az Asus jelenlegi hasonló megoldásainak tudomásom szerint nem sok köze van az Intelhez és a Turbo Memoryhoz.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) t72killer válasza Vistaboy (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy az SSD ''ipar'' fejlődik, szerintem mire ez kijön, nem lesz semmi értelme...

Ha kiadnak SATA2 csatival gyors 32-64GB-os SSD-ket, amiken az EGÉSZ rendszer+progik, játékok elférnek, akkor nem sok haszna lesz 1-2GB-nyi ugyanakkora sebességű PCIe-kártyának, vagy lapraintegrált chip-nek... Csak még 1 nyűg lesz a rendszer nyakán. (lehet, hogy épp ezért nem forszírozták a santa rosa mellé - ha valakinek nagyon gyors wincsi+alacsony fogyasztás kell, inkább vesz SSD-t - amit szintén gyártani akar az intel, és én SzVSz sokkal több rációt látok benne...)

Persze hagyományos HDD mellé talán jobb mint a semmi.


[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) lenox


lenox
veterán

Ez miert jobb, mint a szoftveres file cache?

(#7) t72killer válasza lenox (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mert ez hardweres:DDD :C

A pendrive-os megoldásra gondolsz? annál azért gyorsabb lesz a média és a csatoló sebessége miatt. HDD-nél meg a sokkal jobb random-elérési idő miatt (Flash: 0.1-0.5ms, HDD 4-12ms, a 4 a 15krpm-esekre vonatkozik)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) polip


polip
addikt

notikban sincs semmi értelme...

elég sok gyártó nem is használja, sőt...

pl a HP már több, mint 2 hete bejelentette: [link], de a Sony sem éppen bizakodó: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#9) orbano


orbano
félisten

nekem már az első bejelentés tájékán sem volt túl bizalomgerjesztő ez a megoldás. akkor már inkább hibrid merevlemezek, vagy ssd-k...

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) Ste


Ste
addikt

''Egyelőre nem hoz kielégítő teljesítménynövekedést''
korábban pedig hogy istenítették, erre meg....

inkább egy ssd mint ez

(#11) Vistaboy válasza t72killer (#5) üzenetére


Vistaboy
veterán

Vagy úgy lesz, hogy ennek is lesz külön slot az alaplapokon, és akinek kell vagy akarja, az vesz bele egyet. Mint anno. a 386-os korszakban a külön foglalat az FPU-nak.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#12) lenox válasza t72killer (#7) üzenetére


lenox
veterán

Nem, a szoftveresre gondolok, amikor elrakjuk a 2 giga memoria egy reszet, pl. 256 MB-ot es file cachenek hasznaljuk, ugyanugy, mint ezt a kutyut, csak nem csinalunk erre 2 rendszert kulon, ha mar van egy memoria rendszer, hanem hasznaljuk azt, ami van. Szal szerintem tok hulyeseg plusz memoriat venni, es radugni valami buszra, amikor ott van a sima memoria is. Venni kell annyival tobbet, es kesz, ha olyan sok kell... Szal szerintem erre tok hulyeseg kulon hardwaret csinalni. A filecache meg mar olyan regen ki van talalva, meg dos-os idoszakban is volt, smartdrv, norton cache, lehet nem voltak tokeletesek, kell irni jobbat.

(#13) orbano válasza lenox (#12) üzenetére


orbano
félisten

csak éppen a ram ha kikapcsolod a gépet elfelejti a tartalmát. ez pedig nemigen. teljesen másra való a kettő...

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) orbano válasza Vistaboy (#11) üzenetére


orbano
félisten

szerintem a nagy többség az integrált és a hibrid merevlemezeket fogja kedvelni. senki sem szeret plusz kütyükkel vacakolni. ráadásul nem is akkora anyagi tétel...

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) lenox válasza orbano (#13) üzenetére


lenox
veterán

De mar erre is ki van talalva a ram lemezre mentese, amit utana egyben be lehet olvasni az elso 10 masodpercben, es utana megint ott van...
Ez a teljesen mas meg eleg nagy csusztatas, mi az a teljesen mas, ha szabad kerdeznem, mert nekem ugyanarra valo, hogy gyorsabban jojjon az adat. Abban nemigen hiszek, hogy hasznalat kozben le lehet allitani a lemezt, de ha megis, akkor azt a ram eseteben is le lehet, abban meg vegkepp nem hiszek (de ha tevedek, homalyositson fel valaki), hogy egy bootolast meg lehet uszni 256 mb-bol, lemezhez nyulas nelkul. Kulonosen mert pl. notebook eseteben sem szeret senki igazit bootolni, csak wake-upolni, szal memoriat visszatolteni, ami meg tobb 256 mb-nal...

(#16) lenox válasza orbano (#14) üzenetére


lenox
veterán

De annak is csak akkor lesz ertelme, ha tobb a flash a vinyoban, mint a ram a gepben.

Annyiban ennek megfeleloen visszavonom az elozo velemenyem, hogy persze, ha a gepbe is pl. 64 giganyi flash rakunk, akkor van ertelme. Mondjuk ez mar regen ki van talalva, hogy az adattarolasra hasznalt kutyuk egymas utan vannak rakva sebesseg es meret szerint, szal regiszterek/l1 cache/l2 cache/l3 cache/memoria/hdd, szal itt a memoria es a hdd koze befer a flash memoria, de ertelme csak akkor van logikus modon, ha a merete nagyobb a memoria meretenel, es kisebb a hdd meretenel. Szal akar a gepbe rakjuk turbo memory neven, akar a vinyoba, a merete legyen 16-128 GB, akkor lesz ertelme...

(#17) t72killer válasza lenox (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hmm, annyiban igazad van a filecache-sel, hogy a RAM-ok sokkal-sokkal gyorsabbak, hmm, úgy látszik műveletlen voltam, és létezik egy, még a RAMDISK-nél is gyorsabb lehetőség:))

Már csak vennem kell +12GB RAM-ot a notimba, és megvan a rendszernekvaló:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.