Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Allien


Allien
veterán

Ilyesmi van már. Miben lesz ez jobb, és mennyibe kerül majd itthon? :F Mivel, egy átlagos kocafotósnak még mindig olcsóbb memóriakártyát vennie. A profik meg eddig is használhattak ilyesmit. :R
Bár, ha jó árban lenne, nekem is megérhettné esettleg (minden ár kérdése). :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2) sekli


sekli
addikt

Ha egy kártyaolvasó 2k-ért 21 féle kártyát tud olvasni, akkor erre is rakhattak volna többet...

(#3) csiga997 válasza Allien (#1) üzenetére


csiga997
őstag

Azért szerintem mielőtt ilyeneket mondasz nézz utána, hogy mennyibe is kerül 40GB-nyi memóriakártya... :U

(#4) benedekco válasza csiga997 (#3) üzenetére


benedekco
addikt

nekem is jól jönne külföldön, laptop nélkül és usb-s wincsi nélkül nekem is elég nehézkes az 1 gigás kártyán tárolni a 1-2havi fotózást
de asszem az usb-s rack és netkávézó megoldás még mindíg gazdaságosabb (max nem mindíg elérhető)


egy ''kocafotós''nak bőven elég 1-2 gb-os memó is... sztem
akimeg többet fotózik az vagy lamer vagy már nem a ''koca'' kategóriába tartozik

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5) atuci


atuci
senior tag

Bár én nem vagyok profi fotós, de pl esküvőn én is több memóriakártyát használtam, mert ha csak 1re dolgozok, és tönkremegy, akkor egy kicsit kellemetlenül éreztem volna magam :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#6) Allien válasza csiga997 (#3) üzenetére


Allien
veterán

De, ki az a hüle, amatőr fotós, aki nem (ismétlem NEM) raw-ban fotózgat, hogy ne lenne neki elég pár nagyobb memkártya. Nekem jelenleg van 5 db, a 16megást nem számítva, mert azzal nem érek semmit (firmware frissitésre jó volt). Ezzel az 5 kártyával (össz méret 5 giga) egy hétig relative nyugodtan fotózok. Már, az én gépemmel, mely max 1,5 megás képet készít. Aki viszont raw-ban gondolkodik, annak megérheti egy ilyen ketyeró. Bár, én a lehető leghamarabb kiirattatnám cd-re, az biztonságosabb, mint egy wincsit hurcolászni, mert ha a fotók munkához készülnek, inkább legyen duplatripplán lementve.:DDD Ha meg profi az illető, valszeg inkább loptopot használ, nem ilyen ketyerót. Bár, erről inkább egy profinak kellene nyilatkoznia.:B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#7) j.bravo válasza Allien (#6) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, ha terepre megy az ember, még ha profi is, meggondolja hogy elcipeljen-e egy laptopot, vagy inkább egy kisaranyos ilyesmit...

Whatever.

(#8) Allien válasza j.bravo (#7) üzenetére


Allien
veterán

Mondjuk úgy, hogy attól függ, mennyit fog várhatóan fotózni. Mondjuk, egy napra én bizti nem vinnék ilyet. Főleg ha mondjuk olyan terepre mennék, ami nagyon vizes, locspocs, saras. Ott akkor is egyszerübb memkártyát cserélni, mint ezt elővenni, és erre áttölteni, majd visszarakni a memkártyát. Több napos túra már más kérdés. NEKED tudom, megérné, mert TE tudsz RAW-ban fotózgattni.:DDD Elvileg, én is tudnék, csak nekem sokkal bonyolultabb, és eddig nem sikerült megoldanom.:B Illetve, a laptop azért is előnyös, mert azért azzal már lemezre lehet írni egyből a cuccost. Illetve, már hamarabb lehet ellenőrizni a fotókat, esettleg módositani rajtuk.;) De kinek mi(re van pénze, kedve).

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#9) Cathfaern válasza sekli (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A 21 féle úgy jön össze, hogy mondjuk a MS-nek az összes verzióját külön számolják, így van belőle mondjuk 8 féle (és ugyanígy a többinél is). Gyakorlatilag azon is 4-5 slot van :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.